Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

lojzina
22. aug 2011

@takyja prave z tech extremu mam vitr,maly ma atopak tak tim spis

petra.vavra
22. aug 2011

@sunysara jestli ti můžu říct svůj názor, tak neočkuj, nech to až po dvou letech věku, tělo je daleko víc silné. Já mám doma dítě, které má problém spůsobený očkováním a potom co vím. bych se na celé očkování s prominutím vysrala!!!!

lojzina
22. aug 2011

@ja.na81 hm,takze stejne,ikdyby,spechat nebudu,pac ted bere ercefuryl.ma nejaky strevni potize uz par dnu.Ma to brat do konce tydne,a kolem pulky zari ze mame dojit na to ocko 😕

jancule79
22. aug 2011

Ahoj, oba moji kluci byli naočkováni Priorixem. Starší syn měl po první dávce Priorixu 1 den teplotu kolem 38 st., po druhé dávce byl bez teploty, ale celkově byl takový podrážděnější. Mladší syn zatím dostal první dávku, 1 den měl asi 37,5, jinak OK. Přechozí očkování (Hexavakcínu, Prevenar, Rotateq) snášeli v pohodě. Ale také jsem se toho Priorixu bála, je to živá vakcína, takže je to něco úplně jiného než ty předchozí. Ze svého okolí znám děti, které na tuto vakcínu měly dost blbé reakce (40st. horečky, vyrážka po celém těle apod.). Můj názor je takový, že bych tuto vakcínu zavedla jako nepovinné očkování. Ať si každý rozhodne, zda chce své dítě naočkovat.

sunysara
22. aug 2011

@petra.vavra a co máte za problémy, jeslti se můžu zeptat, chjo teda to je hrozný a pak jak se človek má rozhodnout

mandragora22
22. aug 2011

citala som si par riadkov z predchadzajucich stran a bez urazky ludia. my mame detsku lekarku mladu. sice mame dieta ockovane, ale ja mam z nej - lekarky - celkovo velmi dobry dojem. nasilu do dietata nepcha nic, tiez povie, ze len ked teplota presiahne 38,5, treba podat lieky na znizenie, ak uz nie je ina sanca (teda zabaly este predtym), no a vobec, vela veci berie tak, ze ved priroda si to vie aj sama zariadit, tym sa mi ona velmi paci. naopak, stretla som sa s nazormi viacerych zastaralych lekarov, 50-60 rocnych, ktore by najradsej dieta napchali diazepamom, len aby v noci spalo, pri teplote 37,5 by uz pchali paralen a tak... no fuj, hnus, nechapem, je mi z nich zle 😝 😝 😝 😝

petra.vavra
22. aug 2011

očkování nás postihlo po neuro stránce a pediatrička si toho nevšimla, takže malá dlouho nechodila, až mi to bylo divné,t ak jsem šla na neurologii a tam nám, zjistili celkovou hypotonii těla, zpětně jsme došli k tomu, že to bxlo po očkování. Reakce a celkový vývoj, vše tomu směřuje. Navíc, MMR je jedna u nejhorších povinných očkování co je. U té menší mě to nyní také bude čekat, jsem rozhodnutá očkovat monovakcínami. Nechám píchnout příušnice a pokud nedostane jako dítě zbývající nemoci, tak neočkujeme před pubertou. Nevidím nic špatného na tom, že mi dítě prodělá zarděnky. Já je taky měla a žiju....Navíc, po nastudování složení vakcín, je mi opravdu na blití, co do našich dětí, necháme s naprostým klidm píchat, poděkujeme za to a ještě si vymýšlíme co necháme píchnout navíc, abychom byli IN. Nejhorší na tom všem je, že každá chce pro své dítě to nejlepší, ale v tomto ohledu tomu tak rozhodně není 😒
Ještě bych doplnila, že malá nebude chodit normálně už nikdy. O co víc je moje dítě horší, že zrovna ono muselo být to, které přinese blakost společnosti za cenu vlastního zdraví???

petja
22. aug 2011

@mandragora22 drsne ale pravdivé

petja
22. aug 2011

@petra.vavra a jak budeš řešit přijetí do školky?Nebudou po tobě chtít komplet očkování? A malá nechodila ještě v době,kdy jí naočkovali MMR,v roce a půl?

sunysara
22. aug 2011

tak to teda je hrozný, tak ted bych teda nedala nic, musím to zpracovat já to proste nechápu. ☹

petot
22. aug 2011

@takyja Vyvážený názor. Chcem len trochu polemizovať, ktoré sú to tie "krajiny, kde sa neočkuje". Pretože osýpky (zarděnky) sa už očkujú prakticky všade. A áno, zomiera sa aj na osýpky, ale v Afrike, kde sú deti podvyživené a bez pitnej vody. To potom zabije akákoľvek choroba. V Európe (miliarda obyvateľov) sú úmrtia mimoriadne zriedkavé (na prstoch rúk) a ide zvyčajne o deti, ktoré mali iné závažné ochorenie, alebo žili v zlých sociálnych podmienkach, alebo by si našla iný závažný faktor zhoršujúci ochorenie, napríklad: podávanie liekov proti horúčke, deficit vitamínu A alebo C.

Na mumps a rubeolu sa nezomiera, mumps môže byť nepríjemný (ale o to viac v dospelosti, ak sa neprekoná v detstve) a prípadné zníženie plodnosti je dočasné. Veľmi zriedkavo mumps i rubeola, ak telo infekciu dobre nezvládne a stane sa chronickou, môže spôsobiť zápal pankreasu s prípadným následkom cukrovky. Vakcína však môže spôsobiť to isté, pričom sú tam až 3 vírusy, síce oslabené no aktívne, takže podľa mňa je riziko cukrovky z očkovania väčšie než riziko zo skutočného ochorenia (usudzujem aj podľa toho, že výskyt cukrovky vzrástol po zavedení očkovania najmä proti rubeole a tiež po skombinovaní troch vakcín do jednej MMR).

Rubeola môže spôsobiť artritídu (zápal kĺbov a šliach, bolestivý no zvyčajne dočasný), ale vakcína ju spôsobuje tiež, u detí údajne až do cca 10%, u dospelých 25-50%. Ináč je rubeola zvyčajne také mierne ochorenie, že rodičia ani nevedia, že ho dieťa prekonalo, alebo si ho zamieňajú s ľahkou nádchou. Očkuje sa preto, aby sa údajne chránili tehotné ženy pred nakazením, lebo plod by v prvých týždňoch tehotenstva mohol utrpieť vážne poškodenie, tzv. CRS. Lenže prax má ďaleko od želania. Jednak je žena zvyčajne nakazená dospelými, nie deťmi, takže očkovať kvôli nej plošne deti nemá zmysel. Jednak imunita dospelých (vrátane jej vlastnej) po očkovaní v detstve už vyprchala (na rozdiel od imunity z prekonania ochorenia, ktorá je trvalá). Výsledky tomu zodpovedajú, výskyt CRS zavedením očkovania neklesol (aspoň v USA, kde sa to sleduje, neviem ako u nás).

@lojzina Každá, aj banálna choroba sa môže za istých okolností zvrhnúť, aj nádcha. Takže je to o porovnávaní za/proti:
1, Neistá niekoľkoročná imunita z očkovania plus riziko nežiaducich účinkov očkovania a atypického či vážnejšieho priebehu ochorenia v dospelosti s prípadnými zriedkavými následkami,

versus

2, žiadna imunita z očkovania, žiadne nežiaduce účinky očkovania a riziko klasického priebehu ochorenia s prípadnými zriedkavými následkami.

petra.vavra
22. aug 2011

@petja normální školka bere všechny děti, ty nenaočkované přece nejsou ničím nakažené a to, že nebude mít mé dítě naočkované zarděnky, tak i kdyby je chytla, tak ty naočkované jsou přece vůči nim imunní, nebo ne??? Odpověď je jednoduchá, MĚLO, ale nikdo neví, zda tomu tak opravdu je, proto celý ten humbuk, kolem očkování. Kdybych neměla doma malou Viktorku, tak zajedu s Terdou do Ústí, kde řádí příušnice, at si je prodělá a nepotřebuje žádně očkování mutovaných virů, které zanesou organismus i na jiných místech, než je třeba.
Terezka neměla tuto reakci po MMR, ale pro Prevenaru. Nicméně vědět tenkrát co vím, až díky tomu co se stalo, postupovala bych úplně stejně i s Terezkou a mohla jsem si ušetřit mnoho trápení a jí také. Nejenže na mě VYDĚLALA doktorka (ony ty mlýny melou....), ale ještě navíc by mi nechala dítě padnout a pak teprve něco možná řešit.

petra.vavra
22. aug 2011

A co mě na naší očkovací společnosti nejvíc šokuje, že za 1. 90% lidí neví z čeho se vakcíny skládají a za 2. příbalové letáky u nás jsou úplně jiné než například v Německu....to je, ale panečku hnus, že!

kam.zyk
23. aug 2011

@lojzina už tu bylo hodně řečeno. Rozeberu to: dítě je atopik. Což samo o sobě je přihoršující faktor, imunita funguje atypicky (atopos-atypicky fung.imunita). Jinými slovy, nikdo nemůže říci, jak bude dítě reagovat po očkování. Zda se ekzém zhorší či nikoli. Obecně ale, MMR je živá vakcína, je tedy u atopika předpoklad případné reakce větší než např.po Hexe. Tetra- nevím naprosto, proč dávat Tetru, rozumný argument PRO neznám.
U MMR je zásadní, zda dítě reaguje na vejce (Priorix- pomnožen na kuř.embryích). Ale i pokud ne, je možnost, že k zhoršení ekzému po MMR dojde. Pokud jde o mě, za kompromis považuju očkovat MMR kolem 3 let. Imunita ve věku 1,5 roku a 3 roky, to je něco totálně jiného.

Mimochodem, proč vznikly alergie? Velmi zjednodušeně řečeno, vznikly, protože populace vyspělých zemí začala žít více sterilním způsobem života, hygiena počala být cílem (i v potravinářství - konzervanty, aby potraviny nenapadaly mikroorg., atd.), a také- počalo se očkovat. Imunita přicházela do styku s daleko méně vnějšími vlivy- začala se nudit (rodíme se s tím, abychom žili a k tomu patří i kontakt s cizorodými látkami, je to tak dobře, imunitu cvičíme a to je správné) - a počaly alergie.

lojzina
23. aug 2011

@kam.zyk ahoj a diiiky.Na vejce nereaguje,nevim jestli jsem to psala...Zatim sem vysledovala ze na BKM...to vyskoci ekzem do druheho dne.Ja se samo obavam co udela ekzem po,pze ted sme relativne cisti,ale obavy mam daleko vetsi z horsich reakci 😖

kam.zyk
23. aug 2011

Víte, ono, očkování je složitá problematika a je to hodně o kompromisech. A bohužel i o penězích. Kdyby se přestalo očkovat, bude vyšší úmrtnost dětí, to je bez debat. Už dnes je 40% atopiků v dětské populaci. Na druhé straně, lékaři mnohdy naočkují dítě, které má infikovaný atopický ekzém a podobné přešlapy, očkuje se hlava nehlava a nedbá se na individuálního pacienta. Tam vidím řešení, v individuálním přístupu ke každému pacientovi. Jde o to, jestli převáží byznys, nebo zdraví.

kam.zyk
23. aug 2011

@lojzina oddalovat oddalovat...aspoň do těch 2 let...

kam.zyk
23. aug 2011

PS: dej na intuici, cennější nástroj matka snad ani nemá.

lojzina
23. aug 2011

@kam.zyk prave,ja vim ze jestki nebude 100%fit,tak ho ockovat proste nenecham...ted jecistej alema prujem zas....vidim ze v poho neni

lojzina
23. aug 2011

je nejaka hranice kdy nejpozdeji naockovat?

adriana7
23. aug 2011

ahojte, ja má práve s vakcínou proti rubeole - mumsu - ovčím kiahňam veľmi zlé skúsenosti, malá mala trombocytopenickú purpuru, mala doslova život ohrozujúci stav ☹ 😠
...keď som si potom uvedomila, že ja ako dieťa som tieto choroby v pohode a bez následkov prekonala, dávala som si za vinu, že som vtedy vakcínu neodmietla (keby človek vedel, že?...) ale ako možný nežiadúci účinok je to uvedené aj na príbalovom letáku k vakcíne
....chcem tým len povedať, že odvtedy a nielen pri vakcínach, ale aj pri atb vždy zvažujem, čo je pre moje dieťa bezpečnejšie, lepšie, jednoduchšie, či choroba, či vakcína, alebo liek

petot
23. aug 2011

@kam.zyk Že by bez očkovania úmrtnosť bola vyššia, sa nepotvrdilo. Práve naopak, tohto roku vyšla štúdia porovnávajúca detskú úmrtnosť a počet vakcín v plošnom očkovaní v 35 priemyselných krajinách, a vyšla im štatisticky významná korelácia: čím viac vakcín, tým VÄČŠIA detská úmrtnosť.

takyja
23. aug 2011

@lojzina Půlka září je na očkování moc brzy, pokud teď má střevní potíže a bere ercefuryl... To bych nedělala, i když ti dr. bude pravděpodobně říkat, že je to OK.

lojzina
23. aug 2011

@takyja to ja si myslim taky,my jdeme v zari na 1,5letou prohl.,tak to pry vemem pri jednom...s takovou teda nee.A taky me rikala ze ten rok a pul je tak akorat nejvysssi cas to naockovat 😕

kam.zyk
23. aug 2011

@petot To je zajímavý údaj! Víte, já si nějak ale stejně neumím představit, co by nastalo, kdyby se přestalo úplně očkovat. Jak by třeba dětský organismus v 6M, atopik (často mají deficit IgA, což ještě komplikuje stav), zvládnul černý kašel...těžko říct...

petot
24. aug 2011

@kam.zyk Odpoveď je jednoduchá i zložitá. Na jednej strane, keďže ochorenia ustúpili dávno pred začatím očkovania, nemalo by sa stať vôbec nič. Na druhú stranu, deti majú imunitu tak zničenú očkovaním a antibiotikami, že ktovie, kde je tá hranica. Možno sme ju už aj prekročili, keď máme už rovnaký výskyt čierneho kašľa ako bol pred zavedením očkovania, a chorí sú zvyčajne očkovaní.

Pre zaujímavosť, prekonanie čierneho kašľa zlepšuje astmu. Deficiencia IgA nie je dobrá, ale v tomto ohľade žiadny rozdiel očkovania a neočkovania, pretože vakcína spôsobuje tvorbu IgG a IgE. Napokon, čierny kašeľ (i niektoré ďalšie očkované ochorenia) sa stávajú ľahkými pri dostatočných dávkach vitamínu C. Ale to už sme v ťažkom medicínskom undergrounde 😉

skirt
24. aug 2011

Zdravím Vás,

rozhodla jsem se sem napsat, protože jsem z toho celá na nervy. Mám o problematice očkování už tolik načteno, že mě z toho jímá hrůza a při čtení některých příspěvků ani nemám chuť na tento svět přivést dítě, i když po tom moc toužím. Viděla jsem dokumenty, četla jsem desítky článků, diskuzí, které vedly maminky, jejichž dětem se něco stalo po očkování. A nejsou to takové reakce jako teplotky a podobně, ale jsou to silné cukrovky, záněty mozkových žil a v těch nejhorších případech úmrtí. Stačí mi když se podívám sem nebo do jiné stejně směřované diskuze a slyším, co všechny ty mamky do těch dětí nechají píchnout, protože jsou součástí masové kampaně, kterou tady farmaceutický průmysl vytvořil. Když si vyžádáte příbalový leták vakcín, najdete tam hrůzný seznam vedlejších účinků, kde je, mimojiné, napsané i "vedlejší účinek - úmrtí", no prokristapána, jak tohle může někomu projít, to si opravdu představit neumím.
Vakcíny obsahujou formaldehydy, rtuť, hliník .... na jedné straně se zakazují hračky, které obsahují jen byť malinké procento formaldehydu, a už se považuje hračka za nebezpečnou a stahuje se z prodeje, ale my necháme doktory, ať to našim miminkům narvou rovnou do žíly. Navíc v příbalovém letáku nikdy nenajdete pravý obsah vakcíny, protože ten základ, který vakcína obsahuje, je považován za OBCHODNÍ TAJEMSTVÍ farmaceutické firmy, a ani společnosti, které dávají svolení k očkování konkrétní vakcíny nemají tušení, co v základu vakcína obsahuje. Je to prostě jeden velký bordel s prominutím. A když už vzniknou pochybnosti, tak farmaceutická firma nechá vypracovat studii, na což si najde nějakou firmu, které ale zaplatí jen pod tou podmínkou, že studie pro ně vyjde pozitivně, nikoliv naopak. Je jasné, že pak tyto firmy ve svém zájmu vypracují studii tak, aby farmaceutické firmě vyhovovala. A je toho ještě hodně a hodně a je mi z toho na blití. Možná mě tady někdo ukamenuje, ale já už v tomhle světě nikomu nevěřím. Všude vládnou peníze, a kde říkají, že ne, tak lžou.

skirt
24. aug 2011

zánět mozkových BLAN 🙂 ..

lojzina
24. aug 2011

Na druhou stranu,uplne bez ockovani to ditko taky nemuze byt,nebo jo? 😕

denduska
24. aug 2011

@lojzina ja mam mladsiu uplne neockovanu a som s tym rozhodnutim velmi spokojna 🙂