Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

mates22
14. feb 2012

@zzz111 a můžu se zeptat, proč to doporučila, když si říkala, že malej je teď naprosto zdravej ?

tin007
14. feb 2012

@zzz111 tu najdes graf http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor... vyskytu mumpsu (priusnice) v SR, v lavej casti menu zvol Prenosne ochorenia, Grafy, Vyskyt za 5 rokov po tyzdnoch a zistis, ze napr. min. rok bol hlaseny az 1 pripad, 2010 3 pripady, 2009 5 pripadov a 2008 tiez 5. Tento rok zatial nic.

petot
14. feb 2012

@zzz111 Oficiálne je situácia takáto: http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

Neoficiálne, samozrejme nejaký výskyt môže byť a lekári to nehlásia pretože neveria že očkované dieťa môže ochorieť... Boli napríklad prípady epidémií niečoho, čo bolo na nerozoznanie od osýpok (spalničky) a lekári to diagnostikovali ako, ehm, potničky alebo alergia na slnko... Jasné, alergia zachváti pol škôlky naraz a do týždňa prejde... 🙄

zzz111
14. feb 2012

@mates22 kvůli tomu, že brácha je alergik a má poruchu spánku - vše u něj začlo po 2.dávce trivivacu. Spánek se zhoršil, alergie začala.

zzz111
14. feb 2012

@tin007 děkuju

zzz111
14. feb 2012

@petot děkuju

mates22
14. feb 2012

@zzz111 tak to jo, to je jasný, většinou se bere ten sourozenec v potaz, předpokládá se podobná imunizace. To teda nevím, proč původní lékařka trvala na očkování.... nám dr. Petráš radí nejprve kontaktovat imunologa, kvůli těm dlouhodobým teplotám, do té doby určitě neočkovat

@tin007 no tak to je mizivé procento, i když já jsem tedy nepátrala

zzz111
15. feb 2012

@mates22 a ten mladší měl taky v ty dny reakcí v noci nespavost, pláč, jakoby se bál.
Jo a holky, koho čeká očko - 1.dávka. Když jsem nové dr řekla, že ten náš dostal tu dávku hned jak to šlo, v ten 15.měsíc, tak dala oči v sloup . Takže bych řekla že ona normálně očkuje o něco později, spíš k 2roku..

alicci
16. feb 2012

Priorix je pěkná sr*čka 😒 My jsme měli 3 den horečku 39,5 asi reakce na nějakou složku z té vakcíny a pak kolem 8 dne permanentně 38,4-39 cca 3 dny potom to odeznělo 😎 UF hnus hnus hnus

mates22
16. feb 2012

@alicci no on ten trivivac není o nic lepší, kdyby se to aspoň nedávalo dvakrát, co? Ta představa, že to tak bude ještě jednou, je děsná ☹ . Hlavně, že už je malýmu fajn 🙂

zzz111
16. feb 2012

no my ještě že to máme odloženo, v den kdy měl dostat očko, tak odpoledne zvracení, horečka, průjem. Tak ještě že to nedostal, jinak by asi skončil v nemocnici.

alicci
16. feb 2012

@mates22 je to zvláštní,že někdo tu reakci má a někdo vůbec nic. Možná by to pomohlo kdyby to bylo slabší dávkování, jenže pořád do nich něco píchat do chudáčků 🙄 O Trivivacu jsem ani neslyšela. Třeba ta příští reakce už nebude taková ?Doufejme 🙂 Bylo mi malého líto jak mu prostě není dobře 😢

mates22
16. feb 2012

@alicci jak mi psal pan doktor Petráš, je to o tom, jak zrovna na tom je ten človíček je s imunitou, to se prostě nepozná ☹ .

Trivivac se používal před Priorixem a docela dlouho, už někdy od 80. let, myslím. A prý se znovu vrací, jak tu bylo už psáno. Původně se myslelo, že bude ten priorix šetrnější, ale asi není a kdyby mi doktorka u syna řekla, že mu dává něco nového, ne až tak vyzkoušeného, asi bych zaprotestovala (já ovšem tenkrát ani netušila, že se změnila vakcína během tří let, moje chyba). Ten trivivac je vyzkoušenej léty, je v něm menší koncetrace, ale teď prostě nefrčí, teď se používá Priorix, přestože se zdát být méně bezpečný z hlediska neurologických nežádoucích účinků a vysokých horeček. A uvidíme, co to s našima dětma do budoucna udělá, že........... No ovšem dcera na ten Trivivac stejně měla ošklivou reakci, takže je to asi prašť jako uhoď

petot
17. feb 2012

@mates22 Tie vakcíny sú prakticky totožné. Používajú, ak tomu dobre rozumiem, rovnaké dávky rovnakých vírusov. Technológia výroby je viac-menej rovnaká. Takže ak sa u niektorej uvádza viac nežiaducich účinkov než pri inej, môže byť dané tým, ako si ktorý výrobca vysvetľuje legislatívu, alebo v akej krajine bola príbalová informácia zostavovaná, alebo disciplínou (ne)hlásenia v ťažiskových krajinách kde bola vakcína nasadená. Osobne si myslím, že tie vakcíny sú rovnako (ne)bezpečné a ak existujú nejaké reálne rozdiely, tak by som ich príčiny hľadal nanajvýš ak v precíznosti a kvalite výroby konkrétnych výrobných sérií prípadne konkrétnych výrobných podnikov, lebo ináč sú papierovo rovnaké.

nanai
19. feb 2012

Zdravím všechny maminky, dcerka má od 7. dne po očkování Priorixem horečky opakovaně stoupající ke 39-40C, dnes již horečky trvají 6. den, v noci zase měla skoro 40C, stále kombinujeme Panadol, Nurofen a vlažné koupele a obklady. Dcerka navíc při vzestupu teploty cca 1x denně zvrací. Pochopitelně nemá vůbec chuť k jídlu takźe hubne. Už mi to připadá extrémně dlouho, taková reakce. Měl někdo ve Vašem okolí takovou reakci?
A to jsme toto očkování měli odložené o více než rok, na radu dr. Petráše, byť se to naší pediatričce příliš nelíbilo, a považovala to za zbytečné, že prý vážnější reakce vůbec nezazanamenala, údajně jen 2 děti měly vyšší horečky.. Rozhodně my s druhou dávkou budeme čekat hodně dlouho, spíše bych raději druhou dávku vůbec nenechala dát.

mates22
19. feb 2012

@nanai no to už je fakt docela dlouho, dcera teda měla na trivivac taky takhle vysoké horečky, ale trvalo to myslím 4 dny, už přesně nevím. Syn na priorix neměl až zas takovou horečku, ale zato měl týdenní průjem ☹ . Asi bych s ní zítra zašla k mudře, nebo tam zkusila zavolat

nanai
21. feb 2012

@mates22 Tak to podle všeho byla opravdu reakce na Priorix, od včera odpoledne je konečně bez horečky, po těle se jí objevila trošku vyrážka, a pořád je ještě trochu nevrlejší.

mates22
21. feb 2012

@nanai to je dobře, že už je to za Vámi a malé je lépe, holt tohle očkování není procházka růžovou zahradou, taky se na tu druhou dávku netěším, zatím odsouváme 🙂

takyja
12. mar 2012

Tak přátelé, přes bouřlivou reakci po MMR očkování, vč. lehké postvakcinační meningoencefalitidy (jsem se dozvěděla ex post), nemáme protilátky.. Je tady někdo, kdo má takovou či obdobnou zkušenost? Potřebuji konzultovat, protože nás znovu chtějí hnát na očko a monovakcína neexistuje, tak by nejradši píchli znovu celé MMR, jakoby nestačilo, že dcera prodělala tu hrůzu. 😠 Dovolím si naťuknout některé nicky @petot @tin007 @manof

Předem děkuji.

tin007
12. mar 2012

@takyja nepoznam legislativu cr, no na slovensku nie su merane protilatky po vakcinacii, je to brane take, ze kto bol zaockovany, tak protilatky ma a splnil si svoju "povinnosti" v zmysle zakona. na tvojom mieste by som argumentovala, ze povinnost ste si splnili a vzhladom na neziaduce ucinky ockovanie nad ramec zakona odmietate. neviem, odkial si pamatam, no zda sa mi, ze 5% ockovanych proti MMR si protilatky nevytvori ani po opakovanych ockovaniach

takyja
12. mar 2012

@tin007 Děkuji za reakci. Bohužel nemáme protilátky ani na část hexavakcíny... Nejde o legislativu, v tom umím chodit, ale jde mi o tu medicínskou stránku věci, snížené IGg hodnoty, atd. Zkonzultovat to s někým. Evidentně nemá dcera imunitu OK, na očko reagovala velmi nepříznivě. Nechápu zatím, proč bychom měli znovu zkoušet něco, na co tělo nereaguje... a pokud mi to někdo řádně nevysvětlí, tak žádné další očko nebude. Zatím všichni řekli, že ta reakce je kontraindikací, ale "superpracoviště" se tváří, že si ho lupnem ještě jednou. 😠 😕 Přijde mi, že se zbláznili.

tin007
12. mar 2012

@takyja obavam sa, ze v cr ani na slovensku takeho oficialneho odbornika nenajdes (myslim tym nejakeho mainstreemoveho dr.), pretoze oni nebudu riesit pricinu, ale dosledok; t.j. nie je dost protilatok, tak supr, rychlo dalsiu davku, snad sa vytvoria. mozno by ti to vedela teoreticky vysvetlit prof. strunecka, lebo tu uz ide o otazku biochemickych procesov v tele, ale to by bola teoria.

petot
12. mar 2012

@takyja Zlá reakcia na predchádzajúcu dávku vakcíny je kontraindikáciou. Ak chcú v očkocentre niečo lúpať, nech si kúpia vrece zemiakov. 😠

takyja
12. mar 2012

@tin007 Tak to jsem v loji. 😒
@petot Ano, to, že se jedná o kontraindikaci, mi potvrdili i lékaři od výrobce vakcíny. Nechápu, kde na to naše české "superpracoviště" přišlo. Všichni lékaři (známí, se kterýma to řeším) to také nechápou.. přijde jim nepřiměřené kvůli chybějícím protilátkám na jedno onemocnění znovu dát celou MMR poté, co jsme měli tak moc závažné reakce.

Každopádně oběma vám děkuji za příspěvky. A to jsem si myslela, že když má dcera špatnou imunitu, že mám s očkováním dobojováno... Já si asi hodím mašli. 😒

petot
12. mar 2012

@takyja Čo by si hádzala. Nezaočkuješ a hotovo. Máš potvrdenú KI, takže môžu Ti... vyliezť na hrb. Na experimenty majú biele myšky, nie Tvoje dieťa.

takyja
12. mar 2012

@petot No to je jasné - tím, že si hodím mašli jsem myslela, že jsem z toho všeho už vyčerpaná... Vleče se to, nejdřív ze mně dělali blbce, pak zjistili, že je průser, pak se snažili se hlavně pokrýt, ale uznali kontraindikaci... Jsem z toho už unavená, dlouho se to vleče a já tomu věnuji dost času, abych věděla, o čem se rozhoduji, atd. Snažím se od počátku udělat správné rozhodnutí a už jsem si myslela, že skoro po roce jsem na konci té cesty a teď jsem zjistila, že se teprve začnu pořádně bít. Protože když superpracoviště mé pediatře řekne, že očko doporučují, tak se z kategorie "kontraindikace" přesouvám do kategorie "odpírač". Navíc si myslím, že to co vylezlo z těch testů, je jen nějaký výraz stavu imunity a přirozeně se obávám, jak na tom s imunitou je a bude. Nehodlám ji vystavovat dalším testům (za tyto jsem ale ráda, protože vím, že není chráněná), ale uvědomila jsem si ty širší důsledky...

kocicinka
12. mar 2012

@takyja teda, já jsem si vždycky myslela, že když splníš to povinné očkování, tak už jsi z obliga. Ty protilátky zjišovali proč? A měla dcera všechny dávky MMR vakcíny? Hele, já bych se na to vybodla! Co vám můžou udělat, když očkovací povinnost jsi splnila?

ema72
12. mar 2012

@takyja prosim ta nedovol to. To snad nie je pravda 😠

manof
12. mar 2012

@takyja
Dr. Eleková má obdobnú skúsenosť.
Elekova@seznam.cz

takyja
13. mar 2012

@kocicinka Nemáme všechny dávky, máme 3 hexy a 1 MMR. Protilátky se při těžkých reakcích zjišťují, protože těžká reakce může znamenat, že si tělo nevytvořilo protilátky a naznačují možnost poruchy imunity. Jedním z důvodů je i to, že se dává příliš (hexa = 6) očkovacích látek najednou a imunitní systém to nezvládne. Já jsem odmítla v očko pokračovat, dokud nezjistím, co se s dcerou děje... takže teď mám v ruce výsledky a doporučení, se kterým se nějak neumím ztotožnit. Co mě nejvíc štve, je to, že dcera nemá po 3 dávkách hexy protilátky na některé nemoci, proti kterým se hexa dává; totéž u MMR.

Udělat mi nemůžou nic. 😎 Nicméně kategorie "odpírač" je problém např. kvůli školce / škole... že to není zákonné kritérium si můžeme tady říkat, ale realita v přijímacím řízení je jiná, to všichni víme. Ale to zvládnu vyřešit, jen jsem z toho špatná, když si představím, co všechno budu ještě řešit. 😒