Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

raamaa
27. jan 2012

Chtěla jsme se zeptat, zda někdo neřešíte podobnou situaci?!
Syn trpí každý měsíc "cyklickou" horečkou - připadá to vesměs přesně na třicet dní... Vypadá to jako angína, ale ta to není!!! Začne ho bolet v krku, naskáčou čepy na mandlích, 24 hodin má vysokou teplotu přes 39, druhý den už jen nad 37 a třetí den je v pořádku. Naše Dr. se k tomu moc vyjadřovat nechce, ale stejně jako jiní i ona si myslí, že tyto horečky nebo vyrážky mohlo spustit právě očkování vakcínou Priorix - proti zarděnkám atd.!?!
Nemáte podobné zkušenosti?

petja
27. jan 2012
petot
28. jan 2012

@raamaa Dieťa @moira19 malo chronickú horúčku po očkovaní tuším Prevenarom, dlhodobé vysoké dávky vitamínu C mu pomohli. Pozri do témy https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

moira19
30. jan 2012

@raamaa Nasa starsia mala 4 mesiace teploty, po predchadzajucom polroku kedy bola v jednom kuse chora a vybrala 3 atb. Na petot-vou radu sme jej davali c-cko. Nam zabralo, uz nie je chora. Zistili sme, ze 3 000mg denne je ta davka, kt. pre nu vyhovuje, aby nebola chora, aby nemala ekzem. Takze nech kazdy hovori, co chce, my sme si svoje uzili a na c-cko nedame dopustit.

zzz111
9. feb 2012

Ahoj,
chtěla bych se zeptat - opravdu paltí, že 2.dávka je líp snášená? A máte tu někdo odklad na přeočkování ikdyž už máte 1.dávku?
Nevíte zda je reakce pak horší když je delší odstup mezi oběma dávkami? Děkuji.

kaja73
9. feb 2012

@zzz111 Na SK je odstup cca 9 rokov/preockovanie je až v 11 rokoch/ ,takže by som to ani neriesila .
U vas je ovela mensi odstup aj ked to odlozis.

zzz111
9. feb 2012

@kaja73 Díky. To mě trochu uklidnuje🙂 Jen mě deptá doktorka - že když není doočkovaný, že může chytit příušnice apod.

kaja73
9. feb 2012

@zzz111 Skus sa jej spytat na ockovaciu schemu na SK a ze preco je prave u vas vyskyt priusnic a nie na SK,ked u nas je taky velky odstup 😉 a ona strasi prave nimi.
Pokial viem v vas su prisucnice u hlavne u puberatkov-teda vakcina prestava dovtedy ucinkovat.
Ak už ockovat ,tak mi pride rozumnejsie to preockovanie v 11 rokoch-potom pubisi tie priusnice neschytavaju.

zzz111
9. feb 2012

@kaja73 Jo, to jsem jí taky říkala, na očko je fakt pes. Ale už mám domluvenou kdyby hodně řvala jinou.
Jinak máš pravdu, na SK by určitě neriskoli zdraví dětí a kdyby něco hrozilo, tak by jistě upravili kalendář.
A ani nevím oč jí jde, syn nejde do školky. Ale ty její řeči...☹((( Jenže to dítě mám doma já a ne ona.

zzz111
10. feb 2012

@zzz111 Tak jsem ještě měla konzultaci v očko centru a nakonec ten příští týden naočkovat necháme. A chtěla bych se zeptat, kromě prvních dnů po očkování - chodíte a děláte věci normálně nebo jste doma a čekáte co příjde?

takyja
10. feb 2012

@zzz111 Po očkování MMR se doporučuje - pokud je bez vedlejších účinků - být 2 týdny v "rekonvalescenci". Pokud jsou vedlejší účinky, pak se po dobu trvání vedlejších účinků chovej jako při nemoci a pak + 2 týdny rekonvalescence.

Jinak u nás je 2. dávka MMR očkování tzv. booster dávka, dává se proto, aby se v populaci zvedlo celoplošné procento lidí, kteří jsou proočkováni. Naše schema zvedá proočkovanost díky druhé dávce o několik procentních bodů.

zzz111
12. feb 2012

Děkuji za odpověd.
A máte už někdo obě dávky? Jak jste to měli s horečkama? My u 1.dávky horečku neměli, bude u 2.? Spíš se bojím, že to může být až k 40st. Fakt to tak je?
A u 2.dávky - taky je náladovost, plačtivost?

zzz111
12. feb 2012

@zzz111
Jinak 1.dávku jsme měli normálně v těch 15.měsících. Ted máme 3roky. Myslíte, že by mohly být ty reakce snesitelnější? Je tu někdo kdo má od 1.dávky větší rozestup?

tygrous
12. feb 2012

@zzz111 Taky resim, jestli nedat od druhe davky vetsi odstup😉 ted mame teda 9 mesicu od te prvni, ale vzdy kdyz uz to vypada, ze bychom sli naockovat, tak se mu rozjede ryma nebo nedavno zas hlen a krev ve stolici a ted opet ryma... takze zatim cekame... Po prvni davce mel teploty kolem 38°C, ale hlavne mel tech 14 dni desne vztekaci zachvaty v noci ( a od te doby to ma vzdy, kdyz je jen trochu nemocny), tak si taky rikam, jestli to prijde i ted pri druhe... Navic zacatkem dubna cekame druhe mimi, tak jsem to chtela mit uz za sebou , abych pak nelitala od jedne postlyky k druhe a nebyla 14 dni v kuse nevyspana... Nase dr. rikala, ze s tou druhou davkou spechat nemusime... ale na druhou stranu pri tom prvnim ocko hned ten prvni den vecer onemocnel nejakou virozou, ktera rano v dobe ockovani fakt nebyla patrna...takze ta imunitni reakce na ocko nebyla uplne 100%, jak by byla, kdyby byl zdravy...takze zas by asi bylo lepsi, aby se preockoval co nejdriv...😅 Tak ted babo rad😉

petot
12. feb 2012

@tygrous Tá "viróza" mohla byť práve z očkovania, ktoré obsahuje 3 živé vírusy (plus neznámy počet kontaminujúcich)...

tygrous
12. feb 2012

@petot Nene, to urcite nebylo z ocko, bylo to brzo - ocko dostal v poledne a navecer uz mel priznaky virozy...konzultovala jsem to i dr. Petrasem, ktery je u nas odbornik pres vakciny a presne tohle a co jsem psala vyse mi rekl...

mates22
12. feb 2012

@tygrous já sem se včera rozhodla, že nechám malého očkovat až než půjde do školky, tělíčko už bude silnější...hlavně teď jedeme jednu nemoc za druhou, zůstala nám zvýšená teplota a tohle je živá vakcína, takže to nebudu riskovat. A na Slovensku očkují jen jednou dávkou, další mají až v 11 letech, takže asi není kam spěchat, ještě uvidíme, co na to doktorka, ale odložit si očko na neurčito není trestné, tak snad to nebude problém
@zzz111 u starší dcery první dávka mírná rozmrzelost, u druhé horečka přes 40, plačtivost a pupínky v obličeji i po tělíčku - doktorka diagnostikovala slabší průběh očkované nemoci- jen teď už nevím, kterou z nich. Ale dostala jí teda na 2 letech.

mates22
12. feb 2012

@tygrous a ještě, myslím, že když je maminka těhotná, tak děti se MMR neočkují......... možná to ale záleží na doktorovi, já bych ale asi neriskovala ☹

petot
12. feb 2012

@tygrous Dr. Petráš je síce na naše pomery odborník, ale nedá sa bezvýhradne akceptovať všetko čo povie/napíše. Vakcínou sa 3 známe a húf neznámych vírusov dostáva do krvného obehu v priebehu minút. Nikto nedokáže povedať, kedy sa začnú prvé príznaky infekcie a ktorý z injektovaných vírusov ju spôsobí.

mates22
12. feb 2012

@zzz111 můžu se zeptat, jaké argumenty v očkovacím centru přesvědčily????

petra.vavra
12. feb 2012

@zzz111 také by mě jejich argumenty zajímaly.......hlavně jestli také popsali všechny nežádoucí účinky a řekli, z čeho se vakcína vyrábí, cože to vlastně do dětí pícháme.... 😖

tygrous
12. feb 2012

@petot Samozřejmě, nikdo to nemůže vědět se 100% jistotou😉 Ale přecijen si myslím, že dr Petráš je odborník větší než kdokoliv tady...a má rozhodně více zkušeností vzhledem ke své pozici... Můžu vědět, jaký "odborník" jste vy?

@mates22 Je to někde napsané, že těhotné by neměly své děti očkovat MMR?

mates22
12. feb 2012

@tygrous několik maminek to zmiňovalo tady na MK v jiné diskuzi, že jim to dětská lékařka nedoporučila, jen jsem myslela, že je dobré to vědět

tygrous
12. feb 2012

@mates22 Díky, tohle mi nějak uniklo😅 No ještě zapátrám a taky se poptám naší dr...ale ví, že jsem těhu a nijak to nekomentovala, když jsem říkala, že chci stihnout očko ještě do porodu... Já např. zarděnky prodělala v dětství, takže to by neměl být problém...a na druhou stranu mi přijde horší očkovat pak, když už bude doma novorozenec...

mates22
12. feb 2012

@tygrous to je asi fakt , ten novorozenec by měl ještě větší šanci to chytit, ale možná by to šlo i odsunout ještě dál, třeba až bude menší dostávat první dávku...protože pro tu druhou vakcinaci je i v očkovacím kalendáři uvedeno horní hranice neomezená. Já to našemu nechám píchnout až na 3,5 roku, než nastoupí do školky, protože tam to asi budou chtít. A pokud ne, tak možná ještě pozdějc, Fakt nevím, nejsem doktor 🙂

takyja
12. feb 2012

@tygrous Ač se s @petot názorově dost rozcházíme, musím potvrdit jeho názor, že jednalo o důsledek očkování. Dcera měla první příznaky již ten večer, co byla očkovaná, mezi jinými neutišitelný pláč, horečky 40C, osypala se spalničkama, atd. atd.. Konzultovala jsem všude, kde se dalo, a rozšířený názor "běžného pediatra" je, že se jednalo o "virozu". Názor skutečných odborníků na náš průběh očko je takový, že se jednalo již o účinek vakcíny - byť je to pro Priorix tak časně vzácnější... Btw. kdyby tohle každý hlásil jako nežádoucí účinek vakcíny na SÚKL a nenechal se oblbnout pediatrem, že se k tomu přidala viroza, moc by to našim dětem pomohlo.. a SÚKL by se mohl vakcínou více zabývat...

evlyn
13. feb 2012

@tygrous Jsem těhotná, doktorka sama posunula první dávku vakcíny až na období cca jeden měsíc před porodem - nevím jak to stihnem, zrovna nastoupila rýma a kašel. Zmiňovala, že určitě by neočkovala dítě znovu těhotné matky v prvním a druhém trimestru, bližší důvody nerozváděla.

takyja
13. feb 2012

@tygrous Ještě bych dodala, že do té doby mi malá sama usínala, celou noc prospala. Od MMR očkování má záchvaty pláče vždy, když je nemocná + začala trpět na noční záchvaty pláče. Podezřívala jsem vakcínu, ale neslyšela jsem o nikom, kdo by to měl podobně. Tys mě v tom nevědomky utvrdila, že ta souvislost tam je. Btw. druhou dávku MMR má dcera kontraindikovanou z důvodů velmi závažných nežádoucích účinků.

mates22
13. feb 2012

@takyja náš mladej měl průjem a i když to tam mají jako nepravděpodobnou reakci, ale mají, tak mě všichni doktoři (3 pediatři) odbyli s tím, že to z toho nemá, přišlo to přesně desátý den spolu s teplotama... chtěla jsem to hlásit, ale doktorka mi řekla, že je to blbost, neměla sem sílu se s ní hádat (měla sem co dělat s hicujícím průtočným opruzelým a nevrlým miminem)