Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

martinak11mk
31. okt 2011

ahoj, to řekla?to je divný, pač i jiné maminy co chodí jinam ví od dr že i rýma, kašel jsou reakce. Mrkni na vakciny - tam jsou myslím všechny možné reakce vypsané

sunysara
31. okt 2011

@martinak11mk jj já jsem to četla jen ona mi proste tvrdí opak, ale tak jako rýmu máme skoro pryč tak jsme kapali kapičky a snad to byla jediná reakce.

martinak11mk
31. okt 2011

@sunysara to už asi nic nebude, malý taky trochu pokašlal a pak ok

sunysara
31. okt 2011

@martinak11mk no snad ok. jak je u vás? tady je mlha, zima, nevím asi s malým budu chodit odpolko ven. už dáváš zimní botičky???

martinak11mk
31. okt 2011

@sunysara pač je starší ještě na lécích a další kontrolu má v pátek, tak ven moc nemůžeme. Ale už mám v plánu koupit teplé boty a dávat. A ty?Tady je taky divně, jako pod oparem.

sunysara
31. okt 2011

@martinak11mk no já práve nevím, ted mu skončila ta rýma a jen trochu kašle tak ho většinou vozím v kočárku ale moc nechce a chce chodit, ale ještě bych asi zimní nedávala. nevím no. máme docela teplé podzimní botky

martinak11mk
31. okt 2011

@sunysara tak pokud má teplejší podzimní, tak to stačí.

sunysara
31. okt 2011

@martinak11mk jo zatím to stačí. ted jak je ten přechod vůbec nevím jka ho oblíkat 😀 on je teplokrevnej po me já včera šla v krátkým rukávu 😀

martinak11mk
31. okt 2011

@sunysara v krátkým ven?🙂))) ak to jsi jak můj manžel🙂)))

sunysara
31. okt 2011

@martinak11mk no včera bylo hezky ale jako to jsem šla asi jen 20 minut jako na procházhku si beru mikču ale tenkou i když byly dva stupne nad 😀

martinak11mk
31. okt 2011

@sunysara 😀 Tady už vykukuje sluníčko

sunysara
31. okt 2011

@martinak11mk tady taky, takže dám malého za chvili spát pak se napapáme až se vzbudí a půjdeme se projít.

hanule05
31. okt 2011

ahoj, tak jsme dnes naočkovali, starší dcerka šla po čtrnácti dnech do školky, takže čekám, že během týdne zase něco donese - a malá to chytne. Ach jo. Tak se děsím, co z toho očkování bude.

martinak11mk
31. okt 2011

@sunysara užijte si procházku

martinak11mk
31. okt 2011

@hanule05 A nemůžeš nechat malou doma ze školky?Jen ty dny na reakce?A kolik má malá měsíců- ta očkovaná? 🙂

martinak11mk
31. okt 2011

@martinak11mk už to vidím v pase🙂 promin, niky si to neuvědomím, že se to tam ukáže. Tak to bych se moc nebála reakcí.

hanule05
31. okt 2011

@martinak11mk mladší dcerce je 18 měsíců, starší dcerka chodí do školky tím stylem, že spíš nechodí. Zrovna teď nastoupila do školky po čtrnácti dnech a kdybych si ji nechala doma zase cca dva týdny, tak už by si všichni kolem ťukali na čelo. Už teď slýchávám, a jakto že furt nechodíte do školky?????

martinak11mk
31. okt 2011

@hanule05 tak tento styl jsem znala u staršího když chodil🙂)

kacenqa
2. nov 2011

dik. teplota uz nie je, tak asi ozaj to bolo z toho ocko...

anehap
2. nov 2011

@takyja tak horečky a zvracení taky u nás byly, dost drsný to vždycky měla. Rozhodně MMR posunu, reakce naší dr. jsou podobné, malá je teď nemocná, má šílený kašel, jak se z toho dostane, jsem rozhodnutá odejít k jiné dr a řešit to - taky na všechno reagovala: to je normální, to tak bývá a nebo to není z očkování 😠

l.u.c.i.e
2. nov 2011

Malej byl očkovaný na MMR krátce po nachlazení a musím zaklepat, že už jsou to 4 týdny a malej byl bez reakce. Reakci jsme měli akorát na 3 dávku Synflorixu.

zhrkz
2. nov 2011

My sme MMR ockovanie odmietli. Aj pneumokoka... Najviac ma mrzi, ze sme neodmietli aj TBC (mali sme komplikacie). a teraz sa to uz neockuje (prestalo sa a asi mesiac po nasom ockovani)...

adkatarabka
3. nov 2011

tak my sme po tom... pred 2 tyzdnami sme ockovali MMR. Na 10 ty den teploty 38,5 a trvali 2 dni. potom dva dni klud akurat bol umrncany. ale to mozno aj zo zubov. no a po tych dvoch dnoch sa vysypal. Na druhy den to zmizlo. teraz je uz vesely a hravy, tak verim, ze to mame za sebou.

hanule05
4. nov 2011

ahoj, tak jsme čtvrtý den po očkování a už se to začíná komplikovat, malá se sice zatím drží, ale starší dcerka dneska ráno začala prskat a smrkat a prý ji bolí v krku a manželovi se včera vyhodil na rtu opar. Takže je to naprd. Už se děsím, co bude s malou.

dorinek
4. nov 2011

Dobrý den, mám dotaz na všechny, kteří odmítají povinné očkování a hledají všemožné způsoby, jak se mu zákonně vyhnout. Jde mi o to, že máme v rodině roztroušenou sklerózu a jelikož mezi možné příčiny vzniku se řadí např.:
- genetické dispozice
-autoimunitní onemocnění
-pomalá virová infekce (např. po očkování)
- nadměrné množství olova či rtuti v těle

.....tak mě napadlo, že bych toho mohla nějak využít a argumentovat tím při odmítání očkování. Mohla bych např. tvrdit, že očkování naruší imunitu mého dítěte a mohla by propuknout RS jelikož k tomu má genetické dispozice.... Podotýkám, že dědeček mojí dcery na ni zemřel (manželův otec)... Setkali jste se někdo s něčím podobným ?? Zkoušel toto někdo uplatnit, sehnat na to nějaký papír, nebo tak něco ?? Zatím máme naočkovanou Hexu a momentálně odkládáme MMR (doktor je z toho značně nervózní, ale až se dozví, že to nechci dát vůbec, tak bude mít infarkt...)

pimpulienka
4. nov 2011

Ahojte. Aj my odkladame Prevenar 3 a MMR očkovanie. To by sme mali mať v tomto obdobi čiže medzi 15-18 mesiacom.Mam dosť veľkú "zbraň". malinka ma zniženu imunitu aj vo vysledkoch imunologie bude brať 6 mesiacov liečik no a ani imunologička neodporuča očkovanie a hlavne nie v zimnych mesiacoch.Až niekedy v jarnych mesiacoch (konkretne MMR) no ale ja nechcem očkovať touto vakcinou teda vôbec, to moja dr. zatiaľ nevie, ale aspoň sa nam to takto vyrazne predlži o dlhu dobu tym, že imunitku nemame uplne fit..

dorinek
4. nov 2011

Já zatím taky MMR jen odkládám, ale potřebovala bych to do budoucna nějak "zlegalizovat" , protože můj doktor mi teda určitě nevystaví potvrzení do školky bez tohoto očkování. Takže pátrám po něčem, co by nás od tohoto očkování zachránilo... 😕

adriana7
4. nov 2011

@dorinek , skús sa spojiť s niekým, kto sa slobodnou voľbou v očkovaní zaoberá v čr, lebo my máme, chvála bohu a zároveň zdravému rozumu, inú legislatívu...čo ja viem, najnovšie info od vás z čr (lebo bývame kúsok od hraníc) je, že vaše ministerstvo sa snaží presadiť novelu zákona, aby si ani na základe predchádzajúcich zlých skúseností po očkovaní nemohla očkovanie posunúť ani odmietnuť. to je do neba volajúce! sprosto povedané, ak ti staršie dieťa po očkovaní napr. ochrnie, nedajbože zomrie, nebude pre kompetentných problém zaočkovať ani tvoje ďalšie dieťa. tak s tým skúste niečo poriešiť, lebo to zaváňa už pomaly kubou a návratom do totality 😒 😢
my sme mali u strašej po očkovaní (práve mmr) trombocytopenickú purpuru, praskali jej všetky žily a cievy v tele (vonkajšie aj na vnútorných orgánoch), odrovnaná imunita, jedna úplne nefunkčná oblička, skoro nefunkčná pečeň, slezina...no hrúza...tak som vedela, že malinkej to nedám a keby ma niekto nútil nejakým príkazom, inak ako súdnou cestou by sme to asi riešiť nevedeli...ty si matka a aj tvoj muž vie o tej chorobe veľa, tak vy sami musíte zvážiť prínos očkovania proti jeho nežiaducim účinkom...
...a na doktora sa vykašli, on nie je nijako sankcionovaný, či ťa nezaočkuje, alebo zaočkuje a odrovná ti dieťa. podľa platnej legislatívy máš ty povinnosť zvážiť riziká, tak zvažuj...

dorinek
4. nov 2011

@adriana7 - děkuji za odpověď. Právě že jsem zvážila všechna pro a proti ( a nebylo to lehké rozhodování) a nakonec jsem usoudila, že očkovací vakcína je pro moje dítě nebezpečnější než MMR a že ji prostě nedám. Jen mě tak napadlo, jestli někdo nemá zkušenosti s tím co jsem popsala výše. Ale i tak díky 😉

takyja
4. nov 2011

@dorinek V ČR v současné době povinné očkování neexistuje, resp. není právně vynutitelné.. Takže důvod ani nemusíš říct. Nadto před každým očkováním by lékař měl od pacienta získat tzv. "informovaný souhlas", což platí i pro očkování. Takže prostě jen řekneš, že si nepřeješ očkování (a můžeš přidat, že s ohledem na autoimunitní onemocnění v rodině). Mazec ale bude po novele zdravotnické legislativy. Takže do té doby si najdi a změň pediatra, který ty tvé důvody uzná, jinak až povinné očkování bude, tak nemáš moc u svého pediatra šanci.