Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

poradvpohode
25. jan 2011

My prodělali tohle očkování v prosinci, hodně jsem se ho obávala. Nakonec vše bez problému, až jsem nevěřila, že nemá žádnou rekci. 🙂

miruska15
25. jan 2011

my sme dnes 8 den po a maly ma zvyšenu teplotu.Bojim sa večera a noci.Je taky nervoznejši,menej papa a ešte do toho sa mu dere aj zubok a dve stoličky tie su už vonku ale nie cele takže ho to určite bolka.Joj chudatka naše čim musia prejst ☹

pipiii
25. jan 2011

tak prave je to 14dni co mala byla na ockovani, doktorka nam rikala ze reakci mame ocekavat mezi 6.-12.dnem.. tak 6.den kdyz pres den spala tak se z niceho nic probudila, mela takovy bolesti ze se tu valela po zemi a rvala a rvala, nemohla pomalu ani popadnout dech, no sileny..:-X nevedela jsme vubec co s ni, tak jsem ji rychle dala cipek aby se zklidnila, mela jsme ji v naruci, celou me poskrabala pak se zklidnila a bylo to ok.. potom 4 dny nic a potom o vikendu v 38,5. No ja jsem z toho byla uplne na vetvi :-X vcera jsem s ni chtela jit k doktorce ale uz teplotu nemela a zjistila jsme ze ji leze ven i stolicka a zaroven k tomu jsme ja nemocna. Takze ted nevim od ceho mela ty teploty, jestli od ockovani (mala vazi sotva 8,5kg), nebo chytla neco ode me( ale hrala si jinak v pohode atd ji nic nebylo) a nebo ty zuby... do toho ma ted sileny atopak...me z te zimy fakt trefi ☹

pipiii
25. jan 2011

@singid ted jsem cetla ze vase reakce byla dost podobna jako u amalky na to ockovani ☹

singid
25. jan 2011

@pipiii přesně, Dáda byl protivnej, pořád kvůli všemu brečel, teploty měl od pátku do neděle, pak to přešlo, ale vzteká se a řve dál, ale to už asi budou ty zuby 😖

pipiii
25. jan 2011

@singid tak to je ted jako u nas... mala se furt vzteka, place, je nervni a je takova neohrabana :-/ no at uz je tohle obdobi za nama ☹

pipiii
25. jan 2011

@singid tyy jo koukam ze cekate dalsi.. moc blahopreji!🙂 ja si to nedokazu predstavit

singid
26. jan 2011

@pipiii no je to teď tak trochu očistec, je mi blbě, do toho malej, jakoby to cítil, že nejsem v pohodě, tak mě trápí ještě víc ☹ ale snad to bude lepší🙂

cervenec
26. jan 2011

Ahojky, tak my jsme byli na priorixu tetra včera a dnes už měla malá teplotu 38.1 😒 navíc jí lezou horní stoličky,tak nevím 😒 je možný,že by měla tak brzo reakci?

neu.sona
26. jan 2011

@cervenec ne, myslím, že tak brzo reakce na očkování asi být nemá. může být mrzutá a tak, ale teplota by tam asi být ještě neměla. já bych teda očkovat nenechala, pokud bych věděla, že jí rostou zoubky. naše mudr. říkala, že dítě musí být v naprosté pohodě, protože ho to očkování zatíží víc než dost. asi třikrát jsem to odložila. nakonec jsem ho očkovala naprosto v pohodě, malý byl sice týden mrzutý, ale teploty a tak jsme neměli vůbec.

miruska15
27. jan 2011

@cervenec tiež si myslim že teplotka to z očkovania nieje.Aj my to Dr.povedala že ak pridu teploty do dvoch troch dni s očkovania to nieje.Zato my bojujeme už treti den.Maminy kolko dni bude mat teplotku.Rano som volala Dr. a ta mi povedala že ak budu trvat viac ako tri dni mam prist,božinku bojim sa aby to nebolo niečo viac.Ale aj zubky nam idu takže jedno s druhym.

petulka12
27. jan 2011

ahoj my meli bourlivou reakci, vakcinu dostal ve ctvrtek a od pondeli do ctvrtka do vecera mel horecky 38-39st a v patek uz jen zvysenou

cervenec
28. jan 2011

@neu.sona no tak,kdybych čekala až nám nepolezou zuby,tak není naočkovaná snad nikdy 😀 začali jí totiž růst až v roce a od té doby nemáme od zubů klid 😉 teplotu už potom neměla,ale začala špatně spávat,takže je to určo k zubům,já jen,že nikdy kvůli nim teplotu neměla,ale stoličky jsou asi větší maso 😒 taky to ta příroda mohla líp vymyslet 😀

vendulka
31. jan 2011

první očkování malá reakce asi 9 den půldení horečkou a při přeočkování ve 21m naprosto v pohodě 🙂

cervenec
6. feb 2011

tak reakce se dostavila 10 den, tj v pátek 😒 celý víkend má teplotu,ale je kupodivu v pohodě,jen se teda dost osypala na bříšku,zádíčkách a trošku na pusině ☹ to jsou asi ty zarděnky ☹ snad už bude zítra všechno v pohodě 😅

agnitas
19. feb 2011

Je velmi naivní předpokládat, že ve vakcínách žádné svinstvo není. Je to bohužel naopak- s každou vakcínou dostane dítě do těla dost vysoký dávky např. rtuti, hliníku, formaldehydu atd. Ovšem český národ je jak státo poslušných ovcí, když je něco nařízeno zákonem, tak je to svatý. Pouze v našem státě je povinné očkování a pouze v našem státě nikdo nenese za následky očkování žádnou zodpovědnost. Samozřejmě, že se nikde nesmí psát třeba o tom, že očkování vyvolává atopický exém, alergie, hyperaktivitu, autismus apod. Velmi zajímavé je, že spousta doktorů nechává svoje vlastní děti očkovat pouze proti tetanu a obrně a všem ostatním cizím napumpuje všechno povinný očkování. V první řadě jde o velký prachy pro farmaceutický firmy.
Začala jsem se o to zajímat, když se mi po nepovinném očkování (proti klíšťatům) rozjel měsíc poté brutální lichen (kožní nemoc) - doktorka řekla, že je to hodně vzácný a může to být z léků - já ovšem žádné neberu. Je mi 37 a kromě mírné alergie jsem nic podobného v životě neměla. Náhoda, že? Samozřejmě všichni doktoři vám budou tvrdit, jak jsou vakcíny bezpečné a jestli má vaše dítě exém nebo je hyperaktivní, že to nemá s očkováním nic společnýho. Jistě. Od známé, jejíž brart je dětský doktor jsem se dozvěděla velmi zajímavé a rozhodně nijak hezké věci. Proč dětský doktoři nechávají svoje vlastní děti očkovat co nejdéle a jen proti těm nejnebezpečnějším nemocem? Kdežto cizím dětem napíchají všechny sajrajty? Nikoho, vůbec nikoho z těch, co s tím mají co do činění, zdraví cizích dětí nezajímá. Jen zisk. Kamarádka mojí sestry pracuje s autistickýma dětma. Počet těchto dětí ve světě výrazně vzrostl po zavedení všech možných očkování. Protože vakcíny obsahují rtuť a spoustu dalších jedovatých svinstev, které poškodí mozek, u některých dětí vůbec u některých méně a u některých bohužel hodně.
Upozorňuji, že nejsem žádným radikálním odpůrcem očkování, jen si myslím, že u nás je těch povinných očkování až moc a mnohá jsou zbytečná. Tetanus a obrnu bych rozhodně nechala. Ovšem nechápu, proč třeba žloutenku nebo spalničky. A proč tak brzy. Vzhledem k tomu, že mám dvouměsíční dceru, tak z toho mám dost hrůzu, jak se rozhodnout. Nejde mi o to, že je to povinný - na to se můžu zvysoka, stejně mě nemůžou vzhledem k nedávném rozsudku NSS nijak popotahovat, když odmítnu. Nemoci, proti kterým bych očkovat nechala, i když s těžkým srdcem, jsou bohužel zahrnuty ve vakcínách , kde je spousta dalších sraček pproti jiným nemocem. No, když to shrnu - lepší to mají ti, co o tom nepřemýšlí, poslouchají jak hloupé poslušné stádo a jsou raději, když ze ně rozhodují jiní, co je dobře a co špatně.

jenovefa
20. feb 2011

Ahoj @agnitas, Tvůj i následný můj příspěvek je asi spíš do tématu o odmítnutí očko., teď nevím přesný název... ale snad to tady ostatní kousnou. Mám dotaz - myslíš, že hraje podstatnou roli věk? Nám se tomuto očkování zatím daří vyhnout, nejdřív alergie na bílek, pak jiná nemoc... Mám dr. poprosit o posunutí, přestože bude syn (příští neděli 2 roky) zdravý? Dík. Následků se dost bojím...

tin007
20. feb 2011

@jenovefa a @agnitas ak sa chcete poradit, resp. ziskat dalsie informacie, ktore si mozete studovat, pridte do temy https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

jenovefa
20. feb 2011

@tin007 Jasný, dík, písla jsem sem, protože řeším tohle konkrétní očko.

tin007
21. feb 2011

@jenovefa ako myslis, no v prilozenom linku diskutuju ludia o roznych ockovaniach, aj o ockovani proti mmr. pozri si pribalovy letak vakciny http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/1429... (snad je aktualny), rozhodnut sa musis ty sama.

marielik78
21. feb 2011

Ahojte, my sme toto ockovanie mali 12. januara... Od 11-teho dna po ockovani sa malej zdurili uzliny za uskom a potom na krku po oboch stranach... Mali sme to natierat octanovou mastou, vraj to do 10 dni zmizne, alebo sa zmensi... zmensilo sa, ale nezmizlo. Uz mame uzliny zdurene vyse mesiaca, v nedelu zase napuchli viac, teraz su mensie, no stale hrce kade-tade...
Zacali sme to uz ale vazne riesit, behame po lekaroch, odbery krvi, vzorku mocu a stolice, vytery, ultrazvuk, imunologia a pod. Netusime, co jej je, je inak v pohode, horucku mala iba jediny den, ale tie uzliny nie su okay a svedci to o niecom v jej telicku... tak cakame na vysledky ☹

Drzim vsetkym ockovanym detickam palce a nerozhodnym maminam, aby sa spravne rozhodli vo veci ockovania... Ja som to az doteraz neriesila velmi, bala som sa pokuty od statu, ktoru by sme nemali z coho zaplatit a kedze mala nemala ziadne zle reakcie doteraz, tak sme ockovat dali... ale uz budem pri nej a pri dalsom dietatku ovela obozretnejsia a stat si za svojim...

petot
21. feb 2011

@marielik78 To, čo opisuješ, nebude to skôr vakcinačný mumps? Živý vírus z tejto vakcíny môže spôsobiť príznaky na nerozoznanie od skutočného mumpsu (veď v podstate ide o skutočný mumpsový vírus)...

Druhá vec, a tá by mohla byť horšia - či nejde o znovuaktivovanie BCG infekcie z vakcíny. To je takisto živá vakcína, mykobaktérie po očkovaní ostávajú už v tele natrvalo, a potom stačí oslabenie imunity (ako napr. očkovanie) a môže prepuknúť tuberkulózna infekcia. Tá sa zvykne prejavovať okrem iného aj zdurením lymfatických uzlín

Môj laický názor: 1, výdatne zvýšiť dávky vitamínu C (viac asi v IP alebo v príslušnej téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/ )
2, zaviesť každodenné dávky vitamínu D
3, objednať sa na vyšetrenie na pľúcnom
(všetko troje čím skôr)

marielik78
22. feb 2011

@petot Ahojky, dakujem za reakciu... som zvedava, co zistia malej z tych vysetreni, no urcite to budem konzultovat s pediatrickou, lebo neviem, ci nam iba nechcela hovorit, ci na to nepomyslela vobec...
Vitamin C nedavam, nebyva vobec chora a ma denne more zeleniny a ovocia, ale zaradim, vdaka... Vit 😉 amin D ma denne od narodenia.
Idem este kuk tu dalsiu temu k vit. C...

pettru
28. feb 2011

Ahoj holky, nemam cas procitat...jen sem se chtela zeptat...mame jit pristi tyden v pondeli (7.3.) na druhou davku priorixu...uz ted na ni deme cca o 2 mesice pozdejc (mala byla nemocna)... uz je delsi dobu ok... no a mne se ted o vikendu udelal opar na rtu...do doby ockovani uz bude urcite pryc...ale trosku se bojim, aby to nemelo nejak vliv na reakci na ockovani....co byste delali vy?????

oli26
28. feb 2011

@pettru rozhodne bych pockala protoze opar a ocko dohromady muze zpusobit pekny svinstvo

pettru
28. feb 2011

@oli26 diky, taky sem si myslela, jen sem v tom potrebovala utvrdit 🙂

oli26
28. feb 2011

@pettru s ockem neni kam spechat 😉

k.jolanka
20. mar 2011

Ahoj holky, my měli jít na MMR vakcínu teď minulý týden- to měl malý teprve 14 měsíců! snažila jsem se to odložit, podařilo se mi to jen o 14 dní, takže ještě nebude mít ani těch 15měsíců a už mu to doktorka chce naočkovat..navíc to neni ani 14 dní, co dostal poslední prevenar a hexu...všude tu čtu, že se očkuje od 15měsíce a že je to spodní hranice, je tu někdo koho očkovali také pod 15tý měsíc? bohužel naše Dr. vůbec nechce slyšet o nějakém dalším odkladu vakcíny, nelíbí se mi že je to takhle brzo a malý měl navíc celý týden 39telotu a prujem, 31.3 tam jdeme...jaká by měla být prodleva mezi nemocí a očkováním? mě se zdá 11 dní dost málo, bojim se aby reakce nebyla díky tomu ještě vyšší 😒

betelgeuzz
20. mar 2011

@k.jolanka doktorka ho bez tvého souhlasu naočkovat nemůže! Ty jsi matka a zástupce dítěte a pokud řekneš, že očkovat nechceš, doktorka se může postavit na hlavu. Neděláš nic nezákonného, protože vyhláška určuje spodní hranici očkování, to je 15 měsíců, ale neurčuje horní, do kdy musí být očkování provedeno. Takhle to klidně řekni doktorce, kdyby ti vyhrožovala sociálkou. A pokud je malý po nemoci, tak úplně chápu, že se očkování obáváš.
Já doktorce řekla, že chci očkovat až po 2. roce a vůbec s tím neměla problém. Jenom si nechala podepsat papír, že chci odklad.

luthien.k
20. mar 2011

@k.jolanka, do ničeho se nenech tlačit! Přístup vaší doktorky je skoro trestuhodný, očkovat živou vakcínou dítěi s imunitou oslabenou po nemoci je celkem hazard, který bych v žádném případě nepodstupovala. Ten odstup, jak píšeš, bych nechala klidně měsíc i déle, pokud se lékařka chová, jako ta vaše, velmi bych zvažovala odchod jinam.
Jinak u nás je to shodné, jako u @betelgeuzz, očkujeme až po druhém roce po domluvě a to navíc ani žádný papír podepsat nechtěla, plně mě v tomto rozhodnutí podporovala.