Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

artuse
15. nov 2009

tyjo, schwarz tak s dalším očkováním fakt opatrně ☹ já MMR očkování odkládala, ale za chvíli už se tomu asi nevyhnem, dcera už měla 2 roky...leda bych musela úplně odmítnout...

eliotka
15. nov 2009

schwarzovka: a myslíš, že to dělá právě ten priorix? že ta starší vakcína, ted nevím název, je lepší?

Trochu mne, holky, děsíte!

artuse
15. nov 2009

eliotka, žádná vakcína není bez vedlejších účinků, a očkování MMR - tj. priorix i trivivac jsou živé vakcíny, takže proto u nich bývají reakce častější než i jiných očkování, horečky atd., no prostě holky tady v diskusi toho popisují hodně🙂...a někdy ta reakce může být i horší, jak třeba píše schwarzovka...proto by se mělo s tímto očkováním postupovat opatrně u dětí alergických na vejce, u dětí s nižší imunitou apod. Já to očko odkládala, protože je na něj času dost, těch 15m je jenom dolní hranice, horní hranice do kdy očkovat není nikde uzákoněna! a dcerka v době, kdy jej měla dostat měla dlouhodobě kašel, a dítě při tomto očku by mělo být 100% zdravé, takže asi tolik k tomuto očku.

artuse
15. nov 2009

eliotko, ještě k těm vakcínám priorix versus trivivac, nedá se říct, která vakcína je lepší, jde o to, že priorix by neměli dostat alergici na vejce, jak už bylo řečeno 🙂 a trivivac zase tuším není vhodný pro děti alergické na psí srst, ale tam ta reakce nehrozí tak silná než když alergik na vejce dostane priorix...nejlíp by to zase vysvětlila kam.zyk 🙂

luckahr
15. nov 2009

schwarzovka a co pak doktor na to? resila jsi to s nim nejak, ze malyho naockoval? Nas malej ma totiz taky alergii na vajicko a alergolozka nam rekla, ze to konzultovala s Motolem a ockovat Priorixem, nase pediatricka vi s prominutim "prd", resp. to rozhodnuti (kdyz jsem ji na tu alergii upozornila) prehodila na alergozku. Porad se mi to "dari" oddalovat, ale v prosinci mame "zase" jit...........a ja jsem fakt tak nejak bezradna, kdyz to tady ctu.........
kam.zyk, prosim, tvuj nazor? i kdyz odpoved jsi mi vlastne dala v tvym poslednim prispevku, vid 🙂 , nic jinyho se k tomu asi neda rict, co 😒

schwarzovka
16. nov 2009

luckahr...od té doby, co jsem to zjistila jsem s ním nemluvila...a neboj, pořeším to s ním...další očkování budu oddalovat, co nejvíc... 😉

rencata
16. nov 2009

Ahoj holky!
Tak jsme šestý den po první dávce Priorix tetra a zatím (tuk tuk tuk) nic, jen je ukňouranější. Dávám probiotika, homeopatika a vitamin C, tak jsem zvědavá. Moc bych si přála, aby reakce nebyla. Dr. říkala, že reakce může být 6 - 12 den. Takže to máme vlastně před sebou. Tohoto očko jsem se bála jak čert kříže, proto jsem oddalovala a dr. nic nemanímatala, klidně by to ještě oddálit šlo, ale v prosinci nastupuji do práce, tak jsem chtěla být ještě s malou doma, kdyby se reakce dostavila. Na druhou dávku máme jít prý nejdřív za rok, že prý není kam spěchat. V tomhle je naše dr. naprosto v pohodě. HOlky, tak držte pěsti, ať je malá v pohodě.

Schwarzovka: To je teda šílený s tím mluvením, tohle bych dr. určitě řekla a chtěla bych, ať to nahlásí dál.Aby bylo někde uvedeno, že tohle může MMR způsobit.

kam.zyk
16. nov 2009

Očkování Priorixem je u alergiků na vejce kontraindikováno. Zvláště, pokud je reakcí na vejce přímo anafylaktický šok, což je nejsilnější z alerg.reakcí. Pokud dítě po podání vejce zvrací (a i když si matka není jistá, že je to přímo na ono vejce), je nezbytné udělat krevní sIgE testy na ovalbumin, kvůli potvrzení či vyloučení příp.alergie. Očkovat Priorixem dítě alerg.na vejce je hazard.

Poruchy řeči, soustředění, ADHD, LMD...zajímavá věc je ta, že alergici mají zvýšené riziko těchto poruch, totiž- oba dva typy poruch - jak zmíněné poruchy neurol.původu tak poruchy imunity jsou na stejném chromozomu. Čili - nejen alergickou reakcí může reagovat dítě na očkování, je také možnost reakce neurologického typu, jak popisuje schwarzovka. Každopádně, očkovat Priorixem dítě silného alergika na ovalbumin, to je minimálně na výměnu lékaře.

Luckahr- vždy rozhoduje, jakou reakci má dítě v reálu, to je nejsměrodatnější, daleko více směrodatné než např.ony sIgE testy. Může se totiž stát, že dítě reaguje v reálu anaf.šokem, dušností či velmi silným ekzémem či kopřivkou, ale sIgE je nízké - a naopak. Pokud tvoje dítě má vážnější reakci na vejce, očkování Priorixem není vhodné a nevěřím, že by v tomto případě očkovací centrum v Motole doporučilo Priorix. Konzultuj sama, upozorni na reakci a optej se sama, očk.centrum v Motole: po - čt 14 - 15:30 tel. 224 433 810. Vzhledem k tomu, že se momentálně nedělá Trivivac (ten je pomnožen na psích ledvinách, ale reakce alergiků na srst nejsou zdaleka tak silné, jako Priorix versus alergik vaječný, přesně jak píše Artuše) a o jeho dalším osudu není nic jasné, je třeba se individuálně domluvit. Ty možnosti alternativní tady jsou (očkovat zvlášť příušnice, atd.atd.) Kluk má dostat svoje první MMR?

ssara
18. nov 2009

Chcela by som sa spytat nema niekto skusenos s davkovanim homeopatik pred a po ockovani. Kolko bobuliek podat?

mikulka
18. nov 2009

A jak se ta homeopatika jmenují? Dají se koupit v lékárně bez předpisu?

rencata
18. nov 2009

ad homeopatika: dávám thuya occidentalis 9ch - od prvního dne očkování po dobu 10 dnů denně 5 globulek rozpuštěných v trošce vody. Tak mi to bylo doporučeno zkušenou lékárnicí a stejné info mi říkaly i kamarádky, co mají starší děti a očkováním se prošly. Tyto homeo jsou bez předpisu, stojí 80 Kč. Pak jsou na očkování ještě jiné, ale ty už jsou na předpis.

JInak zatím bez reakce, zítra je to ale devátý den, ten prý bývá kritický, tak uvidím. Dnes byla ale Maruška večer hodně unavená, ale je fakt, že já jsem dnes taky. POřád doufám, že se reakcím vyhneme. Až budeme mít 14 dní po očko, podám info.

teri3
19. nov 2009

kam.zyk, prosím Ťa, mohla by si mi uviesť nejaký zdroj ohľadom súvislosti porúch a alergií? Alebo si si to len sama dala do súvisu? U môjho drobca to totiž ide práve tým neželaným smerom - najskôr - po druhej hexe a prevenare - sa objavila alergia (našťastie nič vážne) a po tretej hexe a prevenare prestal hovoriť - už je to tri mesiace a nedostal sa do takého štádia ako predtým za mesiac

kam.zyk
20. nov 2009

Ahoj teri, ten poznatek, že poruchy např.typu ADHD souvisí s alergiemi, jsme se učili už v genetice, těžko ale najdu skripta, bylo jich moc a my se budeme stěhovat 🙂 na netu jsem našla toto

Studií, které potvrzují vliv dědičných faktorů různých nervových a psychických nemocí, v posledních letech přibývá. V roce 1998 byl objeven gen, který přenáší dyslexii. Zajímavé je, že gen dyslexie (potažmo poruchy soustředění a dys poruchy) je umístěn na chromozomu, který se podílí na řízení imunity - tento fakt je v souladu s pozorováním, že osoby s ADHD jsou náchylnější k infekcím a alergiím a naopak.

Já vím, není to přímo ono, co jsmy chtěly najít...víc jsem ale na netu nenašla. Pravda je, že to, co popisuješ, už jsem slyšela poměrně častokrát, že očkování udělalo zbrždění ve vývoji řeči. Ale podle zkušenosti ostatních mamin, které tyhle zkušenosti s opožděním řeči po očkování měly, se to zas dalo do normálu- vydrž, bude líp 🙂

teri3
20. nov 2009

kam.zyk, ďakujem za odpoveď 🙂 , tak možno aj ja dačo pohľadám 😉

helcenka
21. nov 2009

Ahojky děvčata, hlavně buďte v klidu.
Já mám státnice z neonatologie, a když jsem byla těhotná, tak jsem si zakázala vůbec vytahovat poznámky, skripta i znalosti, protože bych se musela zbláznit a pořád bych se klepala, jestli bude dítko v pořádku.
Jinak my jsme normálně oočkovaní, v 15 měsících Trivivacem a v 21 měsících Priorixem. Malej měl reakci jenom na Trivivac a to se pouze na 3 dny trochu opupínkoval. Po Priorixu vůbec nic. Ani jsme nedávali Priorix tetra, protože na neštovice jsem já osobně byla také očkovaná a stejně jsem je měla.
Ani nedáváme žádná probiotika ani homeopatika, jenom preventivně malej pije čaj na posíleni imunity. A jediná nemoc, která nás potkala byla rýma.
Teri3, já tedy pochopila, že jsi malýho nechala naočkovat hexou a prevenarem najednou? Naše doktorka to nedoporučuje a u očkování hexa a prevenar jsme dodržovali na doporučení měsíční pauzu.
Ale neboj, to se určitě srovná. Pokud by to trvalo déle, určitě navštiv odborníka, on ti řekne co a jak. 😉

monka88
21. nov 2009

ahojte!
Chcela by som sa este spytat ohladne tych homeopatik.Den predtym pred ockovanim sa nedavaju?Len v den ockovania? Mne sa zda,ze som kdesi citala,ze aj den pred.Tak teraz neviem,ako to je. V stredu ideme na ockovanie,tak aby som vedela.Uz ich mame kupene tak duufam,ze pomozu,ked uz tak aspon nech ma reakcia slabsi priebeh,lebo drobec mal zatial reakciu na kazde ockovanie ☹

megee
21. nov 2009

ahojik tak malej na priorix neměl žádnou rekci ani zvýšenou teplotu nic...jen u spojení hexa + prevenar měl jednodenní horečky naštěstí v této kombinaci byl očkavaný jen jednou 😉

petrusam
22. nov 2009

ahojky, tak u nás po priorixu žádná reakce 😉

rencata
22. nov 2009

Jsme dvanáctý den po Priorix tetra a zatím bez reakce 🙂 Huráááá!!! Tak snad už ani žádná nebude? 😕

calixia
22. nov 2009

Ahoj Rencata, tak to Vám gratulujem, že ste to takto pekne zvládli 🙂 Je super, že si mohla malú zaočkovať až teraz, keď ma už takmer dva roky. U nás na Slovensku, je vraj povinné zaočkovať touto vakcínou dieťa do 18 mesiaca ☹ Môj malý bol nervózny zo zúbkov, lebo mu išl naraz očné aj stoličky 😒 No a teraz som ochorela Ja mám angínu a malý už tiež hrozne kašle a dráždia ho soplíky, ktoré mu stekajú na priedušky ☹ Nebývame chorí, takže som z toho úplne hotová... a o 3 týždne budeme mať 18 mesiacov 😲 Doktorka povedala, že zvyknú očkovať deti aj keď trošku kašlú, lebo vraj reakcia býva až na desiaty deň... no comment... keby som tak na 100% vedela, či sa to očkovanie nedá preložiť na leto, keď bude mať dva rôčky. Neviete mi miminky poradiť ?? Som z zoho už zúfala ☹

tin007
22. nov 2009

calixia na MMR ockovanie je odporucany interval 15. - 18.mesiac veku dietata, nie je to vsak nevyhnutne ockovat dieta do 18. mesiaca, je to mozne aj neskor a pokial je maly chory, resp. pred ockovanim prekonal chorobu, tak trvaj na odklade, do nastupu do skolky mate kopec casu! a ked bude dr. na ockovani trvat, tak ju zmente, lebo aj pribalovy letak udava, ze sa nema ockovat dieta, ktore je oslabene (ved bude ockovane zivymi virusmi!!!)

jabber
22. nov 2009

calixia - co to je za doktorku, proboha? 😕 🙄 Dítě musí být absolutně zdravé (a i tak může probíhat inkubační doba nějakého onemocnění, to riziko je vždycky) 🙄 Naše dětská nenaočkuje ani při sebemenší rýmě a očkování u rýmy odsouvá za 3 týdny nejdřív - prý týden na rýmu a 14 dní na zotavení organismu a to je jenom blbá rýma! 😅 Rozhodně si stůj za tím, že teď ho očkovat nebude 😉

jabber
22. nov 2009

monka - my jsme dávali Thuyu i den před očkováním, řekla nám to tak naše homeopatka 😉

lenulin
22. nov 2009

Já myslím že by si to neměla teď očkovat když jste nemocní a v česku je to očkování od 15 měsíců až do 2let tak si myslím že nic neskazíte.My jsme byli zdraví jen nas zlobí zoubky a 14dní jsme bojovali s tím očkovaním docela mazec

ronie
22. nov 2009

já tuším, že na Slovensku ta horní hranice není dokonce vůbec daná, takže podle mě to že se má očkovat mezi 15-18měs. znamená tu dolní hranici, že by si to ta mudra špatně vyložila? Každopádně očkovat nemocné dítě může jen pakůň 😠

rencata
22. nov 2009

Calixia: Já být TEbou, tak doktorce v den očkování zavolám, že nepřijdete, že jste marodní a že se ozvete, až budete zdraví. Jako očkovat dítě, které není stoprocentně fit fakt může jen blázen. POkud by byl problém, tak bych změnila doktorku. Myslím si, že je potřeba, aby si dr. a rodiče seděli navzájem, respektovali se a aby rodiče mohli dr. věřit. Pokud chce naočkovat nemocné dítě, tak tím se teda totálně odrovnala a zcela vážně bych o změně přemýšlela. Já mám v tomhle fakt supr doktorku, malou neočkuje, ani pokud mám rýmu já, bo ona může být oslabená, aniž by se u ní nemoc projevila. Vyžaduje stoprocentní zdraví nejen malé, ale celé rodiny, která je s ní denně ve styku a to minimálně 14 dnů před očkováním.

vanish1
23. nov 2009

calixia, určite by som nedala zaočkovať choré dieťa! to, že sa má očkovať do 18. mesiaca nemá oporu vo vyhláške (je to síce v očko kalendári, ale nemá to oporu vo vyhláške - asi na postrašenie rodičov), takže ak odsunieš aj na neskôr, tak ti lekárka nemôže nič povedať, kľudne jej daj vyhlášku. My touto vakcínou neočkujeme.
Vyhláška http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg4.html pozri paragraf 6 a potom úplne vzadu vysvetlenie k par. 6

a pozri tému https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lenulin
23. nov 2009

no tak moje dr. ví že má malý sklon k atopáku teď na podzim se mu to zhoršilo ale teď jsme asi 3týdny poočkování a malý je naprosto hrozný celé noci se mi škrabe má suché místa a mažu mu to pořád a ty noci jsou strašné už tak týden jsem se pořádně nevyspala máte někdo zkušenost zlepší se ten exem?co na to dáváte já jen promazávám 3dny jsme dávali nějaké hormony aby se tak nedrbal a už to nedávám.ale to škrabání je děs přes den se zabaví ale v tu noc děs já už nevím jak by jsem mu pomohla

denduska
23. nov 2009

lenulin, ja ziram ako vas ockuju aj popri atopaku, my nemame ani tretiu hexu prave kvoli tomu, nas dr. povedal ze kym sa jej to uplne neukludni, ockovat ju nebude (manzel "dostal" atopak po ockovani ako 24 rocny 😝 ) A teda ja sa do ockovania vobec nehrniem 😝
davaj probiotika ale to je beh na dlhu trat ale ozaj sa oplati, a na skrabanie mu davaj na noc aerius alebo fenistil kvapky alebo nejake ine antihistaminikum, treba to vyskusat ktore mu bude vyhovovat, ja malu mastim mliekom Atoderm pp antirecidive rano a vecer, je to drahe ale nesetrim, a manzelovi dost pomohol krem Cannaderm - to vsak netusim ci mozu deti. A este niekomu pomaha aloe vera.
som sice mimo temy, ale snad nevadi 😅

vanish1
23. nov 2009

lenulin, tiež sa čudujem, že očkuje deti s ekzémom, my sme ho tiež mali a nič nepomáhalo, rozšíril sa nám aj na celé telo a potom sme našli riešenie a nemali sme behom dvoch týždňov nič! a nemáme doteraz, prečítaj si tu (môj príspevok hneď na prvej strane) https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a pritom nemáme zistené žiadne alergie