Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

shaula
18. aug 2009

U nás např. pozvánky nechodí, při každé návštěvě nás rovnou objedná na tu další.
A buď ráda, čím později se to bude píchat, tím líp...

romcatko
18. aug 2009

Ronie, já mám taky podezření, že má z tetra njaké prašule... protože mě hooodně přemlouvala. Ale dnes jsem se ptala v lékarně a řekli mi, že se snad už nevyrábí, ale že by ji Mudr. měli mít nakoupenou v záloze. Jenže ta moje nemá. (ona je i tak dost na prd 😒 )

shaula
18. aug 2009

Tomu nevěřím, nevyrábí se Trivivac, takže ten už opravdu k sehnání nejspíš nebude. Ale Priorix je momentálně používaná vakcína k vakcinaci MMR, takže ten se rozhodně vyrábí. Maximálně tak může být přechodný nedostatek, např. že výrobce nedodal nebo tak něco...

vanish1
18. aug 2009

romcatko, určite má z toho prachy, o tom nemusíš pochybovať, tak sa nedaj presvedčiť, a priorix sa určite vyrába ako píše shaula, proste jej môžeš povedať, že nedáš zaočkovať, kým nebude priorix, ináč pozerám, že tvoje dieťatko má len 13 mesiacov a to ju už chce zaočkovať?
ja by som povedala lekárke na tvojom mieste, že nebudeš očkovať, kým ti nezoženie priorix a uvidíš, možno ho potom zoženie veľmi rýchlo 😀 ináč my nedávame MMR, riziká sú väčšie podľa mňa ako prínos

kam.zyk
18. aug 2009

Trivivac je tradičně vakcína pro dětské pacienty s alergií na ovalbumin (tady skutečně Priorix je kontraindikován, neb je pomnožen na kuř.embryích), čili je nesmysl, že se nevyrábí 🙂

Rizika a přínos je tradičně konzultovaná otázka a jsem toho názoru, že pokud dítě nemá imunitní anomálii (atopie, atd.atd.atd.) nebo jiné komplikace, určitě je převažující přínos.

evina313
21. aug 2009

no, takže my sme ukazkovo dostali na 9 den 40 teplotu ☹ už som z tych teplot na nervy, také vysoke mal aj pred tyzdnom, som si myslela, že z očkovania. trvali 2 dni a koniec. Dnes v noci zas 40. isla som hned rano k lekarke a povedala mi, že tieto teploty su skor z očkovania, vraj živa vakcina reaguje na ten 9 den. takže čo to bolo minulý týžden.... ☹

anke
21. aug 2009

evina: mohl mit nejakou virozu, u naseho synka trvaly obe virozy cca 2 dny vyssich teplot - teda ne az 40st, ale kolem 38,5-39st, neco lita, u nas v baraku byla pulka decek nemocnych ...

evina313
21. aug 2009

no kočky, už som na nervy, už od polnoci ma medzi 39 - 40 a ani za svet mu to nejde zraziť. ide sem moja sestra, ona je detska sestrička tak ho kukne. ak to bude trvat, pojdeme na pohotovost

aurecon
21. aug 2009

evina: To je mi líto. Chtěla jsem se zeptat, od kolika měsíců se může na Slovensku očkovat Priorix.

evina313
21. aug 2009

ja neviem ako sa volala ta latka čo mu očkovali, ale asi od 15 mes. ,nie?
je to proti osypky, rubeola, mumps

niko
22. aug 2009

Taky bych chtěla připojit reakci na očkování, dali jsme Priorix tetra a 10 den horečka 39, trvá to dva dny tak doufám, že už zítra bude po ní.. jinak nás doprovází rýma a osipky jakoby husí kůže

evina313
22. aug 2009

no dnes sme navstivili aj pohotovost, pretože sa celý vysypal, akoby osýpky alebo rubeola 😨
lekarova diagnoza : rubeoliformný exantém. vraj takto vyzerala rubeola. Vraj je to rekcia na vakcínu. Inak chudatko moje, vyzera dost hrozne. Vysypany ma celý krk, chrbat, hrudník a tvar. a na hlavičke sa mu zdurila uzlina. teploty este ma, ale už nie tak casto a take vysoke, tak snad to bude už lepsie

vanish1
22. aug 2009

evina, možno keby si ju nedala zaočkovať, tak by sa s rubeolou ani v živote nestretla a teraz je aj očkovaná aj chorá 😖 no držím vám palce, aby ste sa rýchlo uzdravili

evina313
23. aug 2009

dakujem 😉

rencata
23. aug 2009

Ahoj holky!!
Taky si pročítám, co nás může s Maruškou potkat. Má 20 měsíců a zatím jsme na očkování MMR nebyly. Dr. říkala, ať přijdeme v září. To bude mít 21. měsíců. ROzhodla jsem se pro Priorix Tetra, protože moje sestra má po neštovicích jizvyčky na obličeji a tak jsem si řekla, že když mám holčičku, chci ji od jizviček uchránit. Ale teda mám z toho očkování čím dál větší strach. Reakce na jiná očkování jsme neměly (máme za sebou i PRevenar). Jo, jedno vlastně jo 🙂 Celou noc se po očkování Prevenarem ve spánku nahlas smála 🙂 To jsem nikdy předtím ani poté nezažila, tak nevím, co to za reakci bylo 😀 No, snad budeme v pohodě, po očkování napíšu, jak jsme to zvládly.

kam.zyk
23. aug 2009

Taky držím všem palce, ať očkování (nejen) živou vakcínou, jako je MMR, vyjde pokud možno bez nežádoucích reakcí.

Rencata, Niko, Evina: máte někdo v rodině atopickou zátěž? Astma, alergie, ekzémy, atd.?

leandre
23. aug 2009

Ahoj, mate nekdo zkusenost s tim, ze je po Proirixu Tetra reakce tedy teplota vice dni? Maly prvni davku priorixu prestal v pohode. Mel jen jeden vecer teplotu a pak nic. Ted ma po druhe davce a od 9. dne ma v noci vetsi teplotu a pres den je mrzuty. Dneska jsme volali na pohotovost, protoze to je vlastne uz treti vecer a pry mame zkusit si rano dojit k doktorce. Pry je mozne, ze jak je po ockovani oslabeny, ze mohl chytnout nejakou virozu. Mam mu dat co mam Nurofen a pripadne kdyz to nezabere tak i po trech hodinach paralen. Me se prave nezda, ze by to po tom ockovani mel tak dlouho. Po zadnem ockovani totiz nemel teplotu dele jak jeden den a to ma za sebou ty povinne a take Meningokoka C. Diky.

rencata
24. aug 2009

Ahoj kam.zyk. Já mám nesnášenlivost lepku (někdo to jako alergii nebere), takže jsem na bezlepkové dietě a Maruška zatím taky (pro případ, že by to po mně zdědila), ale máme začít už zkoušet, abych nemusela kojit do tří let 😀 😀 Zatím je totiž kojená, bo by se s mateřským mlékem měl lepek lépe snášet. Na testy půjdeme ale až za dva měsíce poté, co bude plnohodnotně jíst potraviny z lepkem (prozatím jen dáváme kousek chleba nebo dva piškoty denně). NEchci to moc uspěchat.

rencata
24. aug 2009

omlouvám se za hrubku. Potraviny s lepkem a ne jak jsem to napsala já, že ☹ No, to je tím, že chci rychle vše zvládnout, dokud Maruška po obědě spí a pak sekám hrubky ☹

barusek
24. aug 2009

Ahojda, taky se přidávám se zkušeností. My dávali obě dávky Priorix, po prvním jsme měli reakci devátý den, teploty tak 38,5 a trvaly asi dva dny a teď jsme byli podruhé a ustáli jsme to bez reakce 😎 (což se teda divím, protože jinak měla teploty po každém očko)

katka.m
24. aug 2009

Dievčatá, čo by sa dialo, keby som odmietla dať očkovať MMR, pretože nám idú očné hore aj dole a dokyna chce silou mocou do 18mes očkovať, lebo vraj musí. Však kým ma "zavrú" tak mu hádam vylezú a očkovať ho nechám. Zdá sa mi nezmysel, že keď je tam pravdepodobná reakcia pri očkovaní a prerezávaní sa zúbkov, že ho budeme očkovať. Ja absolútne nesúhlasím a chcem čakať. Stretli ste sa už s takou situáciou?

kam.zyk
24. aug 2009

Celiakie je vpodst.stejně tak intolerance (chybí enzym), jako alergie (nonIgE typ imunologické odpovědi). Děláš to dobře, ono provádět testy na zjištění celiakie (EMA, antitrandgl.IgA, atd.)nemá smysl, pokud není lepek ve stravě zaveden, testy jsou pak falešně negativní. Přeju hodně štěstí a hlavně, ať je Maruška zdravá!!!

(ale i tak, jsou mnohem horší dg.než celiakie, u ní je důležitá včasná diagnostika a pak už je vše OK, až na ty finance 🙂 )

rencata
24. aug 2009

Kam.zyk: A myslíš, že by Marušce Priorix Tetra, kdyby celiakii vážně po mně zdědila, mohl uškodit? Protože očkovat půjdeme s velkou pravděpodobností dřív, než na testy.

nadik
24. aug 2009

Tak jsem Dr. volala a ona,že prý vakcíny nejsou a tak nic zatím neposlali a taky ty prázdniny, ale jak jsem tam volala tak mě rovnu objednala, že pár jich mají. Chci to mít co nejdříve za sebou, protože v 18m nás čeká 4Hexa, Prevenar a Žloutenka, takže zase hafo... ☹

saara1
25. aug 2009

Katka.m, mame asi rovnako stare dieta, bol ockovany asi pred dvoma ci troma tyzdnami, 10. den mal zvysenu teplotu, co bolo sposobene ockovanim. Teraz vsak uz druhy den styridsiatkujeme, idu mu zubky a este to ockovanie, v noci nespi place, ked sa mi to podari zrazit na 39,5 som cela happy. Urcite nechod teraz na ockovanie, ja to uz lutujem.

nadik
25. aug 2009

saara1: holky já to nechápu, proč nemáme chodit.... přeci to je povinné ne? a stejně to musí dostat a furt si myslím,že je lepší teď než začne to období chřipek.... ☹ na podzim nás čeká další přeočkování (žloutenka,prevenar, Hexa) a to fakt nechci aby měla vše najednou....
Chápu, že třeba maminky co jim děti často marodí jsou proti očkování, ale když jsou zdravý, tak čím více jsou chraněný tím lépe.... dnešní doba je plná svinstev a když se dá nějakým předejít tak jedině dobře ne?

romana.st
26. aug 2009

Ahoj holky,
tak my jsme malého nechali naočkovat Priorixem Tetra v útery a v neděli to začalo. Neděle, pondělí, útery - 37,6 a ve středu 38,9. Po dvou zábalech se nám to podařilo snížit. V pátek měl už jen 37,6 a od soboty je bez teplot.

Byla jsem na to připravená, jelikož máme teploty po každém očkování 😒

kam.zyk
26. aug 2009

Rencata: to je velmi složitá otázka. Některé typy očkovacích látek mohou napomoci k rozvoji atopie u predisponovaných jedinců, např.černý kašel (přítomen v Hexavakcíně). MMR je živá vakcína a jako taková představuje jistou zátěž pro imunitní systém, tuto zátěž zdravý organismus s normálně fungující imunitou překlene s max.zvýš.teplotami (ty svědčí o obranné reakci organismu na vpravené infekční působky), trochu jiné je to ale u organismu atopického, tj.s atypicky (atopos) fungující imunitou, kde očkování může způsobit rozkol poněkud větší - toto je však velmi, velmi individuální. A proto nelze odpovědět na tvou otázku předtím, než by byly udělány imunol.testy. Ty by byly lépe udělat ještě před očkováním.

evina313
28. aug 2009

no tak my sme sa prave vratili z 5 dnovej hospitalizacie ☹ malý sa napokon hrozne vysypal ako som už písala.teploty klesli, ale chudatko, vyzeral hrozne. Nakoniec sme isli s tym 3 x k lekarke, pretože to bolo stale horšie a horšie a hned si nas aj v nemocnici nechali. ležali sme 5 dni na kožnom. V podstate to uzavreli ako reakciu po očkovaní. Davali mu nejake hormonalne maste a fenistil a zacalo to ustupovat. Vraj to mohol byt aj vírus, ibaže nevedia aký, pretože v labaku rozbili skumavku s jeho krvou a dalsiu už nenaberali. 😠 teraz to je už v podstate jedno,doležite je že to prešlo

cimlik
29. aug 2009

Ahoj, tak syn je 11. den po očkování. Včera měl 38,3 dneska ráno 37,4. Zatím žádná vyrážka, tak uvidíme, co dál.