Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

erikasadek
18. jún 2010

inak sujhlas s petot uz davno tvrdim , prestanme potom preplacat fajciarov, alkoholikov, zeny poerahuce antikoncepciu apodobne... 😠

beruska2x
18. jún 2010

no, dost placate hrusky s jablkama, oni i ty alkoholici, kuraci atd plati treba stejne dane jako vy tak proc by nemeli mit pravo na peci? to byste pak mohli rict ze urazy ze sportu si clovek bude hradit sam - tu peci, pac sport je jeho volba, byl nesikovny a zpusobil si to sam....

bubelko
18. jún 2010

len s tymi alkoholikmi je to napriklad tak, ze ked dobrovolne prerusia liecbu a potom sa znova rozhodnu, ze predsa len, na nu pojdu, tak uz si ju hradia sami, poistovna nehradi nic 😉 to len tak na okraj

lott
18. jún 2010

@beruska2x : taky si myslim, ze se to neda prirovnavat, nakonec chripku si taky uhnal kazdy sam, nemel lezt mezi nakazene 😀 V pripade ockovani a jeho odmitnuti jde o odmitnuti lekarske pece = ockovani a neseni dusledku tohoto rozhodnuti, to je opravdu neco jineho......ale chapu, ze je snadnejsi bojovat proti ockovani nez nest dusledky v cele jejich siri.

shaula
18. jún 2010

@lott Ve spoustě věcí máš jistě kus pravdy,ale trochu nechápu větu "kuraci, obezni, alkoholici a narkomani delaji neco nedobreho, co skodi jejich zdravi, tak jak muzes zarazovat do stejne skupiny rodice, co neockuji" - no právě proto by si měli tito lidé péči platit spíše než ti, co neočkují v dobré víře...
Ale to jsme tedy řádně odbočili od tématu, ne? 😉 Tak zpět - my jsme teď odložili druhou dávku Priorixu Tetra, protože kluci byli nachlazení, teď zrovna má jeden nějaký blinkací týden... Mám zavolat za týden (teď bude mít doktorka dovolenou) a objednat se. Doufám, že druhá dávka bude bez větších reakcí (u první vysoké horečky, pár pupínků a zduřené uzliny 🙄 ). A tímto naštěstí končíme s veškerým očkováním... 😎

lott
18. jún 2010

@shaula : no me prislo paradoxni a trochu vesele ze, kdyz petot veri, ze to, co delaji je dobre, zarazovat se do stejne skupiny jako hazarderi se zdravim - alkohoci a spol 😉 ale nejsem ministr zdravotnictvi ani pan Buh, abych mela na tohle vliv 🙂 , jen rikam, co si myslim....
Budu drzet palce, at jste bez reakce, my taky horeckovali a vyrazkovali a doufam, ze druha davka bude v poho, jako u ostatnich. Nas teda ceka za mesic ocko na meningokoka, porad jsme mezi detma, tak at mam klid.

luciuss
18. jún 2010

Ahoj, nevíte jak cca dlouho (v průměru) trvá reakce na Priorix, očkovali nás ve čtvrtek 10.6. a od středeční noci z 15.6.-16.6.2010 máme stále teploty 38-39°C. Moc díky.

lott
18. jún 2010

@luciuss : my meli pet dni teplotu a pak jeden den vyrazku, ale jen trochu, ale co vim, tak vetsinou po 3 dnech byva od teplot pokoj

petot
18. jún 2010

@lott: Použil som tieto skupiny preto, lebo Ty tam hádžeš aj tých, čo neočkujú. Z môjho pohľadu sú to úplne neporovnateľné veci, lebo človek, ktorý po zvážení údajných prínosov a rizík odmietne očkovanie sa nedá porovnávať s niekým, kto si vedome ničí zdravie (spomínaní fajčiari, alkoholici, narkomani, veľká časť obéznych).

Ja si za rozhodnutím neočkovať stojím, ale ak sa chceme hrať na férovosť, tak úhradu liečby by bolo treba najprv zaviesť u vyššieuvedených skupín, a tiež u následkov očkovania.

petot
18. jún 2010

@beruska2x: Som rád, že sa výnimočne zhodneme v tom, že požiadavka @lott ohľadom úhrady liečby, je nezmyselná.

luciuss
18. jún 2010

@lott: moc díky, začínám z toho být trochu nervozní, za týden jedeme na dovolenou, vždycky jí dám sirup, tak je 5 hodin v pohodě a pak je to tu znova, doufám, že se z toho nevyklube něco jinýho.

lott
18. jún 2010

@petot : povedena fabulace 😉

lott
18. jún 2010

@luciuss : taky jsem mela strach, ale malej mel jen teplotu a jinak byl v pohode(coz pro nejakou chorobu nesvedcilo), protivnej zacal byt az u vyrazky, ale to uz zase klesala teplota, tak jsem byla v klidu. Jo a kamaradky holcina mela trochu prujem, ale zase byla bez teploty, tak jsem ji to tehdy docela zavidela 🙂 , takze prujem k tomu muze byt dyztak taky.

erikasadek
18. jún 2010

len na margo.. teplota je znak ze telo si vyraba protilatky takze budte radi.. 😉
nesnazte sa zrazat po ockovani pokial nie je vyssia nez 39°C teplou zizujete ucinok vakciny.. 😉

nieje to s mojej hlavy , ale vysledok podrzte sa ceskej studie , ktora bola publikovana v aprily. 😉
tu v fr.. 😉

teplota je dobry znak. 😉

shaula
18. jún 2010

@erikasadek Ano, máš pravdu, taky jsem to četla. Hlavně se nemá používat paracetamol, který snižuje účinnost očkování 😉

erikasadek
18. jún 2010

@shaula som rada 🙂 nic sa nema pouzit ani ibubrufen.. 😉 davanim sa znizuju protilatku... a t 😉 o na polovicu.. 😉

jabber
18. jún 2010

luciuss - reakce může být 8.-12. den (pupínky atd.) 😒 Je to fakt nesmysl nechávat očkovat takhle krátce před dovolenou, protože kromě reakcí může na malou při té oslabené imunitě skočit i nějaká viróza 😅
Tak snad vás to mine, držím palce 😉 🙂

luciuss
18. jún 2010

@jabber - konzultovala jsem to s mudrou a říkala, že reakci do odjezdu stihnem (nějaký odklad ani nenabídla), nikdy jí nic nebylo, tak snad to bude ok.

jabber
18. jún 2010

Jo, snad jo, to by byl fakt pech 😅 😉
No my když jsme s mudrou tohle očkování plánovaly - a šlo už o 2. dávku a i u 1. byla úplně bez reakce - tak se mě ptala, jestli se někam nechystáme, protože to vycházelo na červen a když jsem jí řekla, že za 14 dní odjíždíme, tak řekla, že tohle nám nemůže udělat a že to posuneme. A jelikož bylo přes léto pořád něco, tak se to nakonec posunulo až na září 🙂
Ale je fakt, že co se jakéhokoli očkování týká, tak naše mudra je hodně opatrná a jsem ráda 🙂

germik
18. jún 2010

no nás sa doktorka pýtala, či neplanujeme po očkovaní mmr dovolenku, pretože by sme mali tak mesiac po očko zostat doma keby náhodou prišlo k neočakavaným reakciám... keby planujeme dovolenku tak nam očko presunie

luciuss
19. jún 2010

Je to o přístupu, zatím jsme od tří ráno bez teploty, jen je tak protivná, že ...ale lepší protivná, než cokoli jiného, tak snad to bude fakt dobrý.

lenulin
20. júl 2010

ahoj chci se zeptat na reakci na přeočkování.Priorixem tetra my měli reakci na první děsnou a teď jsme nechali píchnout 2hou dávku tak z toho mám obavy dr mi říkala že teť už by ta reakce neměla být taková snad žádná ale vzhledem k tomu že máme atopiký ekzém tak z toho mám hrůzu no je to už píchnuté tak teď se jen děsím co příjde.Máte někdo zkušenosti z tou druhou dávkou?

lott
21. júl 2010

@lenulin : Je to pravda, na druhou reakce nebývají, aspoň co v mém okolí měli reakci na první, tak na druhou neměli 😉 Doufám, že to tak bude i u nás - po první jsme horečkovali asi 6 dní a měla jsem docela vztek, protože je kolem mě spousta prcků a skoro všichni byli bez reakce, jen my jsme to "vyžrali" 😎

lenulin
23. júl 2010

No tak v pondělí jsme byli napřeočkování a včera už malý bojoval s jídlem a večer už dostal teplotu sice jen37 to ukazuje ale hoří a je horky jako kamna tak ta reakce přišla brzo no tak snad už to nebude stoupat teď má 37.4 ale jídlo nechce a je přejetý a hlavu má horkou tak snad to brzo skončí pak jsem ještě zvědavá jak dlouho ještě budem zase zvládat ten zpropadený exém, protože ten nás trápí víc jak teplota ta přejde ale exém je ještě horší 😠 očkování jedno zpropadené ale bude to za námi

artuse
23. júl 2010

@lenulin a nezkoušela jsi před očkováním podávat probiotika? můžeš nasadit i teď, tím nic nepokazíš

lenulin
23. júl 2010

Máme nasazeny biopron a teplota stále stoupá už máme 38.5 octové zábaly dávat nemůžu zítra musím sehnat tvaroh
jak to nepůjde dávat má nožky poškrabané tak to by ho pálilo 😠 😒

shaula
23. júl 2010

@lenulin Zkus dávat jen mokré kapesníčky na kotníčky a zápěstí - pomáhá to úplně stejně s octem jako bez něj 😉

lott
23. júl 2010

@lenulin : tak to mate smulu ☹ at se z toho brzy dostanete! Jeste me napadlo, jestli to je fakt reakce, takhle brzo, nebo neco jinyho, ted radi anginy, tak bacha!

lenulin
24. júl 2010

No já v pátek volala dr.a ata říkala že reakce může byt do 14 dní asi kdykoli ještě mi říkala že to může být úpal ale dnes vím že to asi byla reakce teploty polevili ale udělaly se mu hnusné vyrážky po nohách zrovna tam kde mívá ten exém teď tam má drobné pupínky po celých nožkách a trochu na rukách no je to děs už nevím jak ho mám hlídat ať si to nerozškrabe dala jsem mu na to takové mlékoněco jako tekutý pudrtanno hermal lotio 😔

luthien.k
24. júl 2010

@lenulin, Tobě to už teď nepomůže, ale já bych ekzematika v žádném případě nenechala očkovat MMR, navíc ještě rozšířenou vakcínou oproti povinné 😖 Očkování aktivizuje imunitu a ekzémy může vyvolat nebo hodně zhoršit.
Na svědění bych nasadila Fenistil kapky a mazání podle toho, jestli to má suché nebo spíš mokvavé, zkus se poradit v babských receptech na AE mininek, je to téma v kojencích.