Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

bera28
15. máj 2010

bila.pani tak držím palce, ať horečky už zítra nejsou,. U nás to bylo přesně tak - kluk dva dny pořád přes 39 a třetí den pohoda, klídek, tabáček, max 36,7 😉

bila.pani
15. máj 2010

bera - děkuji,uklidnila jsi mě,snad už to bude zítra dobrý 🙂

kremrolka01
15. máj 2010

tak u nás po očkování Priorixem 6. den v noci horečky přes 39, trvalo to tři dny, pak mu ještě vyskočila uzlina na krku

bila.pani
15. máj 2010

kremrolka - a přečkala jsi to s malým doma,nebo v nemocnici?

erikasadek
16. máj 2010

shaula ahoj som si ista kedze som v teme odmietnutie ockovania uz dlho a machri co ziju na slovensku dobre prekukli system ti povedia ze horna hranica nie je nikde na svete... Len v nasich koncinach je to povinne nikde inde je to dobrovolne ockovanie.. A moze sa hocikedy ockivat .. Ako spomenula moze sa aj ked fieta nebolo ockovane a bolo v kontakte s infikovanyl jedincom na osypky naprikld..

Uz ked sivytiahla ze sim v fr tam tu ockovaci kalebdar pise od 12 mesiaca qa zacina ockovat... Pokial dieta nebolo ockovane moze byt ockovane v3 rokovh pred nastupom do skolkykvoli kolektivu...
Ptom v6rokoch u jedincov ktory nikdy neboli ockovani.....
Alebo v 11 roku ked je preockovanue uz u zaockovanych tak u neozavkovanych podava prva a jedina davka........
Takze slovendky lekar ti urcite nemoee povedat ze po 18 roku je neskoro a uz sa neda zaockovat to by klamal... A zavadzal

Ja osobne sa zaujimam o ockovanie po tom co moj syn mal reakciu a nasledky dozivotne po tomto ocklvani ktore som mu nestaxtne dala aj napriek tomu ze nie je povinne..
Zrave deticky vam zelam a co najmenej negativnych ucinkov poockovani...

shaula
16. máj 2010

Bila.pani - proč v nemocnici? 😕 To, co píše Kremrolka (teploty 39 + uzliny), není nic zvláštního ani nutného k hospitalizaci, bohužel běžná reakce ☹

Eriko - OK, možná máš pravdu, píšu jen to, co jsem vyčetla - a tam jasně píšou nejpozději v 18 měsících. Je pravda, že skoro všude si nechávají zadní vrátka v podobě toho, že se napíše, že v ODŮVODNĚNÝCH případech se může očkovat i později 😉 Takže pak si to člověk musí jen odůvodnit, proč neočkoval 😀

erikasadek
16. máj 2010

shaula bolo to skor pre vas ako rada aby ste sa nedali odbit ...... dobrom ziadne mudrovanie....tlacia na vas neviem preco jedine staty kde je to povi ne to aby ste ostali izolovany od sveta......drzte sa...

maznacik007
16. máj 2010

nas bude mat 23 mesaicov ked mu budu davat toto ockovanie MMR... tak dufam ze nebude mat nejake nasledky... z toho... mali by ho ockovat na buduci mesiac

maznacik007
16. máj 2010

tym som len chcela povedat ze to nie je ani na SVk tak ze toto ockovanie musi byt podane do 18 mesiacov.. u nas ostatne znasali decka v pohode.. akurat s pneumokokom.. to bolo horsie.. to mal teploty maly... ale zvladli sme

melouna
16. máj 2010

Holky tak naše reakce na tohle děsný očkování byl přímo horor.
malá hned druhý den po naočkování odpadávala únavou a večer dostala 40,5 horečky, několikrát za noc jsem seděla s malou v náručí, měla jsem jí zamotanou v mokrým prostěradle igelitu a dece, což jí teplotu srazilo,ale né na stálo. když už se konečně povedlo jí uspat, vyčerpáním jsem usla vedle ní. když jsem otevřela oči, malá klečela a jen sebou divně trhala. Hned jsem jí čapla otevřala jí pusu a zacloumala, málem se mi udusila zvratkama, další dva dny jsem s ní probděla u postele. A o pozdějších nočních můrách ani nemluvím. Naštěstí máme v paneláku doktorku, takže jsme byli pod dozorem.
Nejhorší na tom je, že vím, že toto očkování opravdu stojí za starou belu, protože věřte nebo nééé ja ty přiušnice měla v 18letech a myslela jsem že bolestí umřu.
Přikládám fotku ať se zasmějete 😀

lott
16. máj 2010

melouna : no pokud mala odpadla hned druhy den, tak to nebyla reakce na ockovani, tohle je ziva vakcina a tam je reakce az od 4, 5 dne nejdrive...

erikasadek
16. máj 2010

lott znova leziem tu ale reakcia po ockovani moze byt aj pol hodinu po ickovani a je jedno ze je to ziva vakcina.. mozes reagovat alergicky na bielok co je vo vakcine reakcia je rychla a brutalna na neomycin alebo ine zlozky.... Na vakcinu mozes zareagivat kedy kolvekk ver mi..
Mjej znamej dieta zareagovalo hned 24 hidin z iva mrtvola dieta uplne zdrave a po 24 hodinzch len apaticke...a na viziku do konaca zivota... Mentalne mimo.. Dovtedy zdrave dieta hrave mal 2 roky...
Mj syn neskor po 2 tyzdnich tiez uz to berozchodil ...
Kazdy organizmus je iny.. A inak reaguje na dany liek . Vakcinu.. Nekto bez problemov. Niekto so silnou imunitnou odozvou. Nekto neskoro.... Ale pomaly a vazne.. A niekto nic.....

petot
16. máj 2010

Horna hranica nie je stanovena v SR. V CR to moze byt inac. Aj v SR sa snazia zaviest novelizaciou vyhlasky horny limit, hoci povinne ockovanie je ako take protiustavne.

lott
16. máj 2010

erikasadek : no jasne, to mas pravdu, ale to jsou alergicke reakce, u tech snad nejsou 40citky...ale nejsem doktor
To me mrzi, ze mel tvuj syn takove problemy, uz je v poradku? My meli taky silenou reakci...teploty skoro 40, tahlo se to 6 dni a vyrazka, ale ja nechala malemu pichnout priorix tetra( tam jsou i nestovice), takze jsem se ani nedivila, ale byla jsem z toho vystrasena...nastesti to je za nami. Na druhou davku uz pry reakce nebyva, tak snad je to pravda 🙂

shaula
16. máj 2010

Melouno - chudinka malá ☹ A ty jsi už byla očkovaná na příušnice? Nejsem si jistá, ale za nás se to myslím ještě neočkovalo (i když já jsem starší než ty, tak se to pak možná změnilo).

erikasadek
16. máj 2010

petot dik....
Lott moj no nie je to dozivotne ale staraju sa o neho tu takze sa zlepsuje.. je to na dkhu temu skor jeby si videla toho chlapceka vola qa lucas.... Bol tak zlaty a zo dna na den len zive dieta ale akoby mrtve je to strach a smutok vidiet...... Je to zriedkave ale stava sa a je to realne...
Dik za opytanie.........
Zelam vam este raz zdravucke deticky bez vaznych reakcii a moznych komplikacii.....

smajlik
18. máj 2010

ahojky, tak malá měla ráno při vstávání 2 takové mini flíčky pod pupíčkem, o dvě hodiny později osypaná celá záda, boky i bříško. Není to vyloženě kopřivka jako pupínky, spíš skrvrnky (oválné, kulaté) pod kůží, některé jsou i cítit když je přejedu prstem. Tak jsme pro jistotu už dnes nebyli venku, a teď čekám zda to budou neštovice nebo reakce na očkování spalničky-zarděnky-příušnice, které bylo před 12ti dny ... zatím to nejsou puchýřky tak nevím, na obličeji je jich pár, ve vláskách zatím ani jeden

germik
18. máj 2010

ahoj holky, žijeme v čechách a vobec som nevedela že stanovená horná hranica na MMR je 15 mesiacov... my máme 14,5 mesiaca a doktorka nám malú včera zaočkovala vakcínou MMR. Myslíte že je to nejak odovodnené prečo začat až po 15 mesiaci? Dufam, že budeme bez reakcie 😨

germik
18. máj 2010

už som našla info - je to myslený ukončený 14.mesiac

shaula
18. máj 2010

Germik - 15 měsíců není horní hranice, ale spodní 😉 A kdes to našla tak doslova, že je to ukončený 14. měsíc? Ptám se jen ze zvědavosti, protože tak, jak je to napsáno v zákoně se to dá pochopit dvěma různými způsoby 😉

Smajlik - to může být reakce.

jajka78
18. máj 2010

baby, mozu sa pocas doby odkedy sa zaocakovalo, davat jogurty, napr. do tych 10-12 dni po ockovani ich znovu podavat?

petja
18. máj 2010

Ahojky a proč by se jogurty nemohly? 😕

smajlik
18. máj 2010

shaula: já věděla že ty poradíš, jako vždy, díky 🙂 . Nám totiž řekla doktorka jen vyrážka na bříšku ... nicméně vysévá se to postupně už máme i pár na stehýnku

jajka78
18. máj 2010

citala som len zbezne diskusiu a neviem na ktorej strane,skusim najst, bolo pisane ze jogurt so zivou probio kulturou nie su prilis vhodne

petja
18. máj 2010

tak to by mě zajímalo,proč.Vždyť probiotika jsou při očko všeobecně prospěšná?

jajka78
18. máj 2010

kamzyk to spominala napr.na str.11? v prispevkoch, suvisi to s reakciou na BKM, ale mozno je to len pri alergikoch

artuse
18. máj 2010

jajka, to jsem nikdy neslyšela, že jogurty se živou kulturou nejsou vhodné 😕 Kamzyk tam radí dávat při průjmu po očkování probiotika a kdyžtak vynechat mléčné výrobky, ale to kvůli tomu průjmu,....jinak probiotika jsou určitě prospěšná a tuším, že se mají dávat právě před očkování, protože i očkování může rozházet střevní mikroflóru, alespoň tak jsem to pochopila, jak to kdysi psala Kamzyk

germik
18. máj 2010

shaula - tak to se chybička vloudila - jasné,že som myslela spodnu hranicu 😅 nehladala som priamo v zákonoch, našla som to napr.tu: http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

dufam že to s jogurtmi nie je pravda, dnes som malej dávala probio jogurt 😢

jajka78
19. máj 2010

artuse, tak snad je to tak, ja len zbezne som citala v akom obdobi sa moze objavit reakcia,a mi to padlo do oci.
Probiotika ako Biogia ano ale s BKM... nemozem to stale najst

germik aj ja davam so zivou kulturou

smajlik
19. máj 2010

tak hlásím že to byla opravdu reakce na očkování, vyrážka dnes mizí stejně rychle a ve stejných vlnách jak se včera objevila