Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

eaka
9. okt 2011

@raaad Ahoj, no v prvom rade dúfam, že sa z toho čoskoro dostanete a v druhom by ma zaujímalo, že ako asi prebieha tá prevencia pred takýmito následkami očkovania na tej klinike v Brne? dík

tin007
9. okt 2011

@raaad je mi velmi luto tvojej malej a silno jej drzim paste, aby sa co najrychlejsie vyzdravela. prosim, ziadaj dr. aby nahlasila tieto obrovske komplikacie ako neziaduci ucinok ockovania (ak odmietne, nahlas to ty). a s tym dalsim ockovanim by som si to velmi dokladne (na tvojom mieste) rozmyslela. je sice teoreticky uzasne, ze vas poslu do nemocnice, aby bola malicka pri podani vakciny pod dozorom odbornikov, lenze stoji to riziko za to, ked bola takato reakcia?! skus si sama najst informacie o tom, ako sa casto u vas (alebo aj v europe) vyskytuju choroby, proti ktorym by ju mali ockovat vs. neziaduce ucinky.

petot
9. okt 2011

@raaad Naozaj si myslíš, že v očkovacom stredisku vedia nejako ovplyvniť, čo tá vakcína s dieťaťom urobí? Môžu ju maximálne dať na umelé dýchanie, nasadiť kortikoidy a tým ešte oslabiť imunitu, lieky proti horúčke, čo je pri víruse osýpok ublíženie na zdraví, a pchať antibiotikami. A keď dieťa zomrie, tak povedia, že už muselo byť choré a že očkovanie za to nemôže.

Vieš, aký má význam preočkovanie touto vakcínou? Podchytiť tých, ktorí po prvej vakcíne nezareagovali. Inými slovami, ak nefunguje raz, tak možno sa uchytí na druhý raz!

Mumps alebo ružienka sú banálne ochorenia oproti tomu, čo sa stalo Tvojmu dieťaťu. Osýpky sú takto nebezpečné len u vážne oslabeného dieťaťa. Verím, že nedovolíš, aby Ti ho v mene naplnenia tabuliek zabili. Žiadaj, nech zapíšu do dokumentácie, že to bolo po očkovaní, a žiadaj vyšetrenie imunity. A to čím skôr. Je veľká šanca, že ju má oslabenú, už len preto, že táto vakcína ju oslabuje. Žiadaj vyšetrenie protilátok. Ak ich má, tak im to otrieskaj o hlavu keby od Teba žiadali ďalšie očkovanie. ČR je v podstate rarita s tým preočkovaním, neviem, či sa to ešte niekde takto robí. Väčšina krajín preočkováva až vo veku 6-12 rokov.

andelka
9. okt 2011

@teodorka Dany právě ne, jen při prvních hexáxh měl teplotu, potom už ne, ani po poslední hexe a Prevenaru (dávali jsme zvlášť), teď mi to na reakci na MMR přijde ještě brzo, ale je možné že ho to oslabilo a chytl něco, teď je toho všude plno 😒
Jinak měl zatím asi 3x rýmu a nedávno virózu.

raaad
9. okt 2011

Zdravím,
jasně, že to nenechám jen tak. Právě ležíme na dětském oddělení, kde jsem dříve pracovala(jsem zdr.sestra) a tak si ty vyžádané vyšetření doufám obhájím...Jinak vím, že pokud se jedná o klasického rodiče, tak doktoři zásadně neberou vpotaz jakýkoliv takový názor či přání jakéhokoliv vyšetření... ☹ Prostě to v našem zdravotnictví docela takto "blbě" chodí.... Teď je na kontrolu protilátek stejně brzo a hlavně se teď počká, ať je malá z nejhoršího venku.... Má silné antibiotika, bohužel jí flexa nevedla a malá má tak špatné žilky, že se nepodařilo (ani po 10 pokusech) novou napíchnout..Tak má bohužel ATB do svalu po 6 hodinách. To teda snáší docela špatně a ještě to min 5 dní bude mít..... Ale jinak teploty už nejsou..... Ale má ještě nález v moči..tak uvidíme, co s tím. Všichni se strašně diví, co že je to za zvláštní bronchopneumonie, že ani nezakašle....prý "zvláštní druh". Jasně, že zvláštní. když je to po očkování 😖
Co se týká toho přeočkování, jasně, že ji jen tak bez vyšetření nenechám. Pokud bude mít protilátky, tak rozhodně ne a pohlídám si to pak v pubertě a pak by se ev. přeočkovala. Je to přece jenom holka a těhotenství bych jí ohrozit nechtěla.....Pokusím se zajistit vše ,co půjde. A co se všechno bude dít na klinice- tak to vůbec nemám představu. Původně jsem pochopila od doktorky něco ve smyslu rozdělení vakcíny po jednotlivých druzích...ale tady někdo psal, že se to nevyrábí. Tak co se přesně před vakcinací preventivně dává- vůbec netuším. Zatím je to daleko...tak to neřeším....
Prostě si myslím, že tentokráte jsem to mohla také podchytit víc sama a opravdu Ellu hned po očkování izolovat...prevetivně. Teď už bych to tak udělala....ale chybami se člověk asi učí. Tak proto jsem taky napsala do této diskuze, abych tohle doporučila ostatním, které tohle očkování ještě čeká.....
Jakmile se dozvím něco konkrétnějšího, určitě Vám sem písnu.....

piacere
9. okt 2011

@raaad držte sa!

bubulka722
9. okt 2011

@raaad Naozaj si presvedčená, že akékoľvek očkovanie dieťa chráni proti chorobám, proti ktorým bolo očkované keď vôbec rozmýšľaš nad preočkovaním? Po dôkladných vyšetreniach si zaisti aby boli do zdr. dokumentácie udané kontraindikácie očkovania, aby si mohla príp. preočkovanie odmietnuť bez možných rizík pokutovania. Osobne by som so zdravím a životom dieťaťa nehazardovala. Ja neriskujem na základe skúseností iných ľudí, nepotrebujem možné následky okúsiť na koži vlastného dieťaťa. Stačí mi, čo všetko čítam a som rozhodnutá neočkovať.

petot
9. okt 2011

@raaad Podľa môjho názoru, teoreticky by to kľudne mohla byť bronchopneumónia vyvolaná vakcínovým vírusom osýpok. Imunitný systém je paralyzovaný troma vírusmi naraz a vírus osýpok sa nerušene množí. To by mohlo vysvetliť aj hnačku. Keďže je to atenuovaný (oslabený) vírus, jeho príznaky nemusia byť také zjavné ako pri divokom, to by mohlo vysvetľovať atypický zápal. V tom prípade tie ATB majú len profylaktický efekt, proti potenciálnym sekundárnym infekciám, ale neliečia zápal ako taký. Vieš zabezpečiť, aby dieťaťu urobili test na deficit vitamínu A a pripadne aby mu dali megadávku 100000IU? Pri osýpkových komplikáciách je to uznávaná profylaxia. A vieš zabezpečiť, aby mu dali vitamín C, aspoň 500mg s každou dávkou ATB? Nie je to veľa, ale lepšie ako nič. Efektívna dávka by bola 1g každé 2h, ale to nie je v štandardných postupoch, de iure je to experimentálna liečba, takže toto by asi odmietli urobiť (aj keď sú publikované články, že pri osýpkach to vynikajúco zaberá). Ako sa dieťatku vodí?

myscha
9. okt 2011

@lojzina četnost těch reakcí bohužel nevím, já se teda vždycyky kouknu na net, kde je to u každé vakcíny uvedené, zda se určitá reakce vykytuje velmi často nebo úplně ojedinělě. Pochybuji teda, že je to příliš spolehlivé, tady v čechách se doktoři s nahlašováním těch nežádoucích reakcí asi příliš nepářou, můj doktor to třeba nedělá vůbec. Možná tak, kdyby dítě skončilo ve špitálu....

myscha
9. okt 2011

@raaad O těch monovalentních vakcínách MMR mi psal přímo RNDr. Petráš ze serveru vakcíny. net , což by mohl být spolehlivý zdroj.
Na trhu tyto vakcíny schází a je to vpodstatě celoevropský problém, takže možná se někde vyrábí, nevím, ale nejsou dostupné.

lojzina
9. okt 2011

@myscha jde me z toho hlava kolem,nicmene,bohuzel je to povinne,tak co nadelam 😕 ,muzu snizit rizika temi vitaminy a tak,ale to je asi vse,ze 😢

lojzina
9. okt 2011

a jeste teda asi oddalovat,co to jde

hajanka
9. okt 2011

@raaad
"Prostě si myslím, že tentokráte jsem to mohla také podchytit víc sama a opravdu Ellu hned po očkování izolovat...prevetivně."

Ty si vazne myslis, ze ak by si ju izolovala od sveta po ockovani, tak by na neho nemala takuto silnu reakciu?

Tu musim suhlasit s @petot "to kľudne mohla byť bronchopneumónia vyvolaná vakcínovým vírusom osýpok."
Ziadne izlovanie by tu nepomohlo. Jedinou prevenciou by bolo n.e.o.c.k.o.v.a.t!
Ani ta "prevencia" na klinike by nepomohla.

Drzim malej palce, nech sa vylieci.

miliharmi
9. okt 2011

@raaad Hlavně ať se holčička uzdraví a jinak souhlasím s ostatními, další očkování bych nedávala. Tady je moje zkušenost http://www.slobodavockovani.sk/news/smrt-po-ock..., ale raději si to přečti, až budete doma s uzdravenou holčičkou.
V našem případě ta encefalitida také probíhala velmi subakutně (u mojí malé probíhal těžký zánět mozku a ona neměla ani zvýšenou teplotu), projevila se až už rozvinutými neurologickými potížemi, bohužel očkování nejen nemoc způsobí, ale ještě velmi znesnadňuje diagnosu nejspíš proto, že očkováním narušená a zmatená imunita nedokáže reagovat obvyklými příznaky nemoci a vůbec s nemocí bojovat.

hajanka
9. okt 2011

@miliharmi 😔 to je strasne, je mi to velmi prevelmi luto, prave vcera som citala vas pribeh na slobodavockovani.sk ☹

lojzina
9. okt 2011

@myscha prosimte,a kde to hledas,ty reakce popsane u vakcin?ja nemuzu nic dohledat 😔 .diky.

luthien.k
9. okt 2011

@lojzina http://www.liekinfo.sk/liek-priorix-plv-iol-1x(...
Snad nevadí, že je to slovensky 🙂

@raaad, držím pěsti, ať se malá brzy uzdraví.

My tuto vakcínu stále nemáme, nechala jsem si napsat od dr. doporučení na imunologické vyšetření ("naštěstí" je malý atopik, tak to nebyl problém) - chci mít jistotu, že je před očkováním zcela v pořádku.

lojzina
9. okt 2011

@luthien.k dekuji.takze kdyz imunol.vysetr.dopadne dobre,je sniz.riziko nejakych nezad.reakci? 😕 .Sebik bude mit imun.vysetr.hotove v utery.To s edela jen jedno nebo je vic druhu jakoby?

luthien.k
9. okt 2011

@lojzina , u atopiků bude to imun. vyšetření podobné, ono jde hlavně o to odhalit nějaký významnější imunodeficit a to by se z tohoto vyšetření mělo podařit a jít na očkování s o něco klidnějším srdcem 😉 Já malému nechci neočkováním zabránit chodit do školky, tak proto ho nechám nakonec dát, ale jinak mi to připadá skutečně zbytečné, pro imunitu je přínosnější, když si dítě hezky ty nemoci prodělá. Nehledě na ty možné vedlejší účinky a příběhy, co o nich slyším a čtu.

hajanka
9. okt 2011

@lojzina riziko neziaducich ucinkov a reakcii je vzdy! Aj ak je dietatko 100% zdrave, ockovanie z neho moze spravit mrzaka.

@luthien.k to je podla mna velmi pochabe vyjadrenie, ze radsej dam dieta zaockovat, len aby mohlo ist do skolky. Ale ak sa mu pridruzi nejaka vazna reakcia, tak si povies, radsej nech mi dieta do skolky nejde, len nech je opat zdrave!

lojzina
9. okt 2011

@luthien.k no prave ☹ ☹ ☹ .ale diky za info,toto bych se asi nikde nedovedela 🙂

lojzina
9. okt 2011

@hajanka to je,to mas pravdu

luthien.k
9. okt 2011

@hajanka , pokaždé, když vezu své děti autem, podstupuju podle mého názoru mnohonásobně vyšší riziko, že se jim něco stane, než když dám zdravé dítě očkovat povinnou vakcínu se všemi podpůrnými možnostmi (homeopatika, antihistaminika, klidový režim atd.). Přesto nepřestanu autem jezdit.
Znám své dítě asi lépe než Ty, a proto vím, že kolektiv a změnu velmi potřebuje a na soukromou školku, kde by mohl eventuelně být i neočkovaný, nemám peníze. Já myslím pozitivně, dosavadní očkování snášel velmi dobře, takže věřím, že i u tohoto to tak bude. Osobně ve svém okolí neznám dítě, které by mělo závažnou reakci.

lojzina
9. okt 2011

@hajanka na druhou stranu,kdyz vyjdou testy na imunologii spatne,muzu neco jeste udelat...

raaad
9. okt 2011

@miliharmi Mili....tvůj příběh jsem četla už před rokem a pro slzy jsem neviděla a pořád na to myslela. Je fakt, že když chtěla doktorka Ellince naočkovat Hexu s Prevenarem13 dohromady i když měla rýmu a byla týden po ATB (po stomatitidě-afty) a já odmítla...protože jsem si vzpomněla na Tvůj příběh s Milenkou.... Takže určitě to Tvé zveřejnění bylo s efektem...rozhodně v našem případě. Když Ella reagovala na každé očkování, vždycky jsem si na Vaši Milenku vzpomněla a úplně se děsila tohohle očkování Priorixem..... Díky Tobě jsme očkování vlastně odložili skoro o půl roku....a na dobu,
kdy byla úplně zdravá ... A to to ještě takto blbě dopadlo.....
Opravdu si na Vaši maličkou vzpomínám docela často, protože podle fotek je naše Ella hodně podobná...prostě úplně stejný typ. Říkala jsem to i manželovi a ukazovala mu Tvůj příběh a ten se úplně děsil, že sýčkuju ☹ Vím, že nemáme ještě vyhráno, ale snad už je to nejhorší za náma......
papapapa

Jinak ohledně zdravotního stavu: teploty jsou pryč, EElla vypadá úplně fit....takže jediné, co je děs je to neustálé píchání. Kanylka šla mimo, tudíš musí dostávat každých 6 hodin injekci do svalu.......ještě týden. Pokoušeli se jí novou kanylku zavést- ale ani po 10 pokusech to prostě nešlo ☹ Ještě nabíráme kontrolní moč, prtoože měla slabý nález v moči. Zítra se pokusím domluvit s primářem, zda nám nabere nějaké odběry na tu imunitu a protilátky..... Ohledně deficitu vit.A a C...tak to si myslím, že neprojde.....nejsou v tomhle v naší nemocnici pružní ..asi by na mě hleděli jak na blázna. Pokusím se mimo vizitu na to aspoň zeptat.......

Takže tak u nás....mějte se všichni fajn...

raaad
9. okt 2011

@luthien.k jo, taky chápu Tvůj postoj......Hajanka to sice možná myslí dobře...ale kdo si může dovolit zůstat s dítětem několik let mimo mateřské doma a nebo platit 10tis.za školku.... Myslím, že neočkovat nic je nesmysl, ale je nutnost si to aspoň pohlídat a nepodcenit nežádoucí komplikace.

Podle mě by asi stálo za to na nějaké konkrétní místa co nejvíc psát a na komplikace upozorňovat, aby taky stát něco udělal třeba pro zajištění samostatných vakcín jak byly dřív)... Tyhle šílené kombinace jsou k ničemu a musí na to někdo asi přijít. Když budeme mlčet, nebude se dít nic..... Pokud máte někdo nějaké kontakty, kam napsat, tak budu za ně ráda.....
Hezký večer všem!!!!

lojzina
9. okt 2011

@raaad neumim si predstavit cim prochazite s malou ☹ .Jak jsi psala o ockovani hexou s prev.13 naraz-zjistila sem ze je to bohuzel caste takto 😠 .Drzim pesti.

takyja
9. okt 2011

@petot Tomu neodpovídá hladina CRP...

nicole_1
9. okt 2011

@bubulka722 podle mně imunitní systém každého člověka je jiný, znám pár dětí co je jejich rodiče taky neočkují a jsou proti tomu a jejich děti jsou furt nahromadě a naopak naočkované dítě, které jsou zdravé....já taky nejsem zastáncem moc očkování, ale nadruhou stranu si myslím, že to má něco dosebe....my jdeme na priorix v úterý a taky se toho trochu děsím, i když můj první syn neměl po tom vůbec žádnou reakci a zvládl toto očkování ze všech nejlíp