Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

evicka7
23. nov 2009

lenulin, dej mu antihistaminika, ať ho to nesvědí, já jsem furt chtěla být přírodní, ale než jsem si to v hlavě srovnala, tak jsem spoustu nocí byla vzhůru a drbala se, teď si lupnu na noc claritin a je mi hej
ale musíš před doktorku, všechny dětský kapky a sirupy (fenistil, aerius) jsou na předpis

calixia
23. nov 2009

Maminky, všetkým Vám hrozne moc ďakujem 🙂 Ste úžasné, ďakujem za Vaše názory aj rady. Čo by som si bez Vašich rád počala... Teraz v tom mám jasno a už nemám z toho taký stres 😝 Očkovanie proste preložíme 😉 Obaja sme chytili akúsi pliagu a vôbec sa to nelepší ☹ Vanish1 ďakujem aj za odkazy a chcem sa spýtať ako si zdelila svojej MUDr.. že očkovanie úplne odmietate, tiež nad tým uvažujem 😕

calixia
24. nov 2009

Jeej Vanish1, tak v tom Tvojom odkaze som našla presne to čo som potrebovala vedieť 😀
..........V prípade osýpok, rubeoly a mumpsu vyhláška nestanovuje lehotu na vykonanie očkovania (ak nie je stanovená lehota nemôže vzniknúť ani zodpovednosť). Preto je veľmi problematické vôbec hovoriť o spáchaní priestupku v prípade neočkovania týchto chorôb. Zákon o priestupkoch totiž stanovuje požiadavku na stanovenie času spáchania priestupku. Túto požiadavku nie je možné na základe súčasného znenia právnej úpravy naplniť..........

kam.zyk
24. nov 2009

Lenuline, kdybys potřebovala, pošli mi na mejl fotky a vymyslíme vhodné mazání- dle typu atop.ekzému, který očkování zhoršilo. Poměrně často (a s úspěchy) pracuju s maminkama, jejichž děti - resp.atopii jejich dětí - zhoršilo očkování. Jak už bylo tady řečeno, krom vhodného mazání je potřeba ještě určité (větš.nikoli dlouhodobé) dietní omezení spočívající hlavně v omezení BKM (bílkoviny krav.mléka-je však třeba vysadit všechny mléčné výrobky, i zakysané, jak ukazuje praxe) a vajec, protože očkování velmi často spouští právě alergizaci na tyto druhy potravin. K tomu nasazení probiotik a je-li to třeba, i vhodných antihistaminik, kde to opět raději prokonzultujeme, ono - Zyrtec a obecně antihist.na bázi ceterizinu se nedoporučují pro kojence a batolata mladší než 2 roky (methylparaben a propylparaben mohou způsobit alergickou reakci - pravděpodobně opožděnou), Aerius také není v tomto případě vhodný (desloratadin je určen pro léčbu alergické rýmy, pomineme -li hl.vedl.úč.) Prostě, když už budete ve velké nouzi, napište, něco s tím uděláme, nebojte. Vera.Kam@email.cz

shaula
24. nov 2009

Tak my jsme byli na očkování (Priorix Tetra) dneska, tak jsem zvědavá, jestli bude nějaká reakce...

lenulin
25. nov 2009

No nafotíme to a uvidíme budu ráda za rady.Dávali jsme zirtec a zkoušíme fenistyl ale asi se vrátím k zirtecu.Uvidíme probiotika dávám.Lezou nám teď i špičáky tak si myslím že to tu nervozitu a škrábání ještě zhoršuje.V 7měsících jsme byli u kožní a to nebylo ani tak hrozné noa ta nám dala nějakou mast a nad tou se naše dr zhrozila že je silná pro takové dítě no tak věřte doktorům

kam.zyk
26. nov 2009

Jistě to nafoť, to je něco, čím je třeba začít. Jakou mast jste dostali od kožařky? 7 měsíců, tam je třeba obezřetnost, zvlášť pokud atop.ekzém je v oblasti obličejíku dítěte, např.mineralokortikoidy mohou způsobit řadu vedl.úč., např.rosaceu, atd.

Zyrtec- dala bych spíše Fenistil, optimální je ovšem sestavit režim tak, aby nebyly antihistaminika neboli tlumiče alergické reakce vůbec nutné, což se dá, zvlášť v tomto věku dítěte. Zoubky- ano, taky je tady jistý zhoršující vliv, ten by ale neměl být zásadní. Uvidím dle fota - to prozradí hodně. Potřebuju ale vědět ještě řadu dalších informací (doky kojení, atop.zátěž, prodělané infekč.choroby, atd.)

miroslava72
26. nov 2009

Ahojte maminky
Pridam sem svoju skusenost s ockovanim MMR

Mala bola ockovana Priorixom v pondelok 16.11....na konci tyzdna v noci zo soboty na nedelu dostala vysoke teploty 39°C,ktore trvali 3 dni...vobec neklesali...v utorok sme sli k mudr....zdurene uzliny,cervene hrdlo...zhodou okolnosti aj syn bol chory...predpisala antibiotika...mala cele dni len spala a spala...tahala v kuse aj 2-3hod potom 15min.hore a opat spala,sama sa pytala...nechcela nic jest aspon ze pila,len sa vycikala do nocnika a opat zalahla...v spanku stale mrnkoce este aj teraz hoci uz aspon teplotu nema,chodit sa jej moc neda..asi ju bolia nozky si myslim a vcera sa mi dokonca cela vysypala...tvaricka,za uskami,telicko....vyzera to ako osypky ci rubeola...aspon podla knizky,co som vycitala...zajtra sa mame prist opat ukazat k doktorke.
Ja osobne si myslim,ze je to reakcia na to ockovanie. Dufam,ze ju uz ziadne reakcie necakaju.

monka88
26. nov 2009

ahojteee,

chcela by som sa s vami poradit a popytat sa zaroven ci ste niekto mali taku reakciu ako my...

My sme boli vcera na ockovani.Dali sme zaroven ockovat aj proti kiahnam.
Co nas sestricka upozornila,ze moze mat reakciu,ako vysoke teploty aj skor.
Zatial sa mi nezda,zeby mal teplotu,ale miesto vpichu ma cervene a opuchute...Velkosti asi ako 1eurovka,mozno trsoku viac...
Nestalo sa to aj vam niekomu? Co ste s tym robili?
Mame vraj davat studene obklady. Staci to?
Dakujeeem

mispuli
26. nov 2009

ahoj,já musím přidat dobrou zkušenost,obě dětičky byly očkovaný přesně před 14 dny,honzík až ted v necelejch 6 letech,protože to má posunutý a různé okolnosti to neumožnily dříve,ale oba jsou bez jakékoliv reakce,tak snad už jsme zatím.je pravda,že 1.týden jsem honzíkovi na doporučení neuroložky dávala diazepam,jsem ráda,že to tak zvládly,měla jsem dost velké obavy,vám bšem ostatním přeju,at je průběh reakce bud žádný nebo co nejslabší

miroslava72
27. nov 2009

ahojte

Tak dnes nam to potvrdili i na infekcnom i na detskom odd. v nemocnici,ze to ma mala reakciu z ockovania Priorixom

kuk vyssie...prispevok zo vcera.

kam.zyk
27. nov 2009

Miroslava- to co popisuješ, je poměrně častý jev coby reakce na očkování. Přeju, ať brzy odezní.

Monka88- zarudnutí místa vpichu je další z poměrně častých reakcí na očkování, studené obklady dávat, může se stát, že dodatečně nastanou vysoké teploty nebo osypání, opět - reakce na očkování. Poměrně dobře urovnávají stav probiotika (např.BioGaia), lépe s nimi začít už před očkováním. Kdyby bylo opuchnutí očkovaného místa větší, případně kopřivka či jiný příznak alergické reakce, okamžitě k lékaři. Případné vysoké teploty jsou poměrně přirozenou reakcí těla na živou vakcínu, kdy se imunita vyrovnává s přítomností infekčních působků v těle.

martas123
27. nov 2009

holky, prosím, jaká je max doba mezi první a druhou dávkou. 🙄 díky.

helcenka
27. nov 2009

já to tedy přesně nevím, ale první dávku jsme měli v 15 měsících a na druhou jsme měli přijít do 21 měsíce, ale malej měl rýmu a pak jsme se domluvili s mudrou, že rozumnější bude malýho nejdřív naočkovat poslední dávkou Prevenaru (vzhledem k nastávajícímu podzimu a chřipkám). Po měsíci po Prevenaru jsme šli na druhou dávku MMR. A mudra říkala, že to vůbec neva. 😀

martas123
27. nov 2009

naší malé budou v té době, kdy máme přijít na očko, téměř 2 roky, první dávku dostala v 17-ti měs. teď jsem se na internetu dočetla, že druhá dávka se dává 6-10 měs po první, chtěla bych ji totiž odložit, tak proto se ptám 😉

rencata
27. nov 2009

Hlásím, že jsme tedy byly po Priorixu tetra bez zjevné reakce (tu občasnou rozmrzelost nepočítám, protože to může být opravdu růstem zoubků, když jich v téměř dvou letech máme teprve deset 🙂 Bez teploty, bez osypání, bez vyrážek. Místo vpichu měla asi týden červené, ale nijak si nestěžovala, že by ji to bolelo, neměla to ani horké, nic, jen větší červený flíček.

Martas 123: Druhá dávka se dává nejdřív za 6 měsíců po první, ale tak horní hranice asi určená není, pokud jsem to dobře pochopila, pže nám dr. říkala, že máme přijít na druhou až tak za rok, že není kam pospíchat, že na Slovensku se píchá druhá dávka až mnohem, mnohem později. ALe nás netlačila ani nijak brzy na tu první dávku, nenutila nás jít v 15. měsících, jen informovala, že je to povinné očkování a že se můžeme rozhodnotu, zda chceme Priorix nebo Priorix Tetra a že máme přijít, až budeme stoprocentně všichni okolo malé(samozřejmě především včetně jí) stoprocentně alespoň 14 dní před očkováním zdraví. Já chtěla pro malou tetru (ségra má po neštovicích škaredé jizvičky ve tváři) a tak jsem nechtěla až tak moc s očko otálet, aby neštovice ještě někde nechytla, a taky jsem chtěla, aby měla případné reakce dřív, než nastoupím do práce (mám mateřskou na 2 roky), takže jsme byly na očku v Maruščicných 23 měsících a "naštěstí - ťuk Ťuk ťuk" pohoda.

mery.luu
29. nov 2009

Ahojky,

já se tohoto očkování velice obávala, i když mám dítko zdravé (ťuk ťuk 🙂 ) Na doporučení kam.zyk jsem podávla týden před a 2 týdny po očkování Bio Gaia a naštěstí jsme byli bez jakékoli reakce. Na Hexavakcínu mi syn vždy reagoval vysokými horečkami, tak jsem jen trnula, co bude po Priorixu a naštěstí nejspíš vlivem probiotik, jsme to zvládli na 1* 🙂

Jen když jsem se zmínila mudře o tom, že jsem preventivně malému nasadila před očkováním probiotické kapky, tak se na mě dívala, jako kdybych bych spadla z višně 😒 Ptala se mě, proč by jako měly zmírnit případné reakce a kde jsem přišla na to, dávat si do souvislosti probiotika s případnými reakcemi na očkování.... 😒 Tak jsem si tam připadala jako vůl.... 😝
Ale já věřím tomu, že jsme byli bez reakce jen díky kapkám, protože jinak jsme vždycky všechny očkování prohorečkovali. Takže kam.zyk, za tvé rady děkuji 🙂 😉

ma76
29. nov 2009

recata

Ahoj
na Slovensku sa už druha nepicha v 3r.je to zrušene... ale myslim že až v 6r,

kam.zyk
30. nov 2009

Ahoj Mery.luu,

to vysvětlení účinku probiotik je poměrně prostá věc a není to nic nevědeckého - prostě (když to řeknu zjednodušeně) - očkování jistým způsobem vychýlí z normálu imunitní děje v organismu a vzhledem k tomu, že 80% imunity tkví v sliznici střevní, právě nasazení probiotik je velmi účinné jak v boji s následky očkování, tak s infektem (takže je to zároveň dobrá prevence infekčních chorob - v době vzplanutí infektu bych ale doporučila krom probiotik ještě věci jiné, např.vit.C, atd.). Takže, jsem ráda, že to pomohlo, i když to nemuselo být jen těmi kapkami, ono -roli hraje v reakci na očkování řada faktorů, věk, momentální stav imunity, atd. - současně ale věřím, že probiotika napomohla, a to je hlavní. Tak ahoj a dík 🙂 *V*

meleri
30. nov 2009

ahoj malý má rok a byli jsme očkování, celý týden pohoda a najednou měl čtyřicet, byli jsme z toho v šoku.. prosím vás co je to za kapky bio gaia? možná příště bych to mohla zkusit (má na to jít v 18 měsících)

daducha
30. nov 2009

ahoj,

neda mi nenapisat svoj nazor.Nikoho nesudim, nikoho neodsudzujem, nikoho nenahovaram, nikomu nechcem ublizit, no napisat to musim. Môj starsi syn absolvoval vsetky povinne ockovania a budem to lutovat do konca zivota. U toho mladsieho som to zastavila po druhej Hexe,Prevenar som odmietla ihned a ockovanie MMR nikdy nedovolim. Ak niekoho zaujima aj druha strana systemu ockovania tak mrknite na temu odmietnutie ockovania vo volnej diskusii.Naozaj si myslite, ze reakcie ktore maju Vase deticky su normalne? Skoncit po ockovani na JIS-ke je normalne?Ja myslim, ze nie. inak ak uz toto ockovanie pre deti chcete, tak horna hranica kedy ho absolvovat dana nie je,mozno ze starsie deti,kedy je imunitny system predsa len silnejsi to znesu lepsie. Ja osobne to testovat nebudem,drzim vsetkym deturencom palce aby to ockovanie zvladli na jednotku.

mery.luu
1. dec 2009

Meleri - bio Gaia jsou probiotické kapky. U nás jsou bohužel poměrně drahé, stojí kolem 600,-Kč , ale pokud máš blízko do Polska či na Slovensko, tak je můžeš pořídit o víc jak polovovinu levněji. My jsme si pro ně zajeli do Polska a jedno balení nás vyšlo na cca 250 Kč, což je s naší cenou nesrovnatelné.... Jak jsem psala výše, tak mě syn taky reagoval na veškeré očkování vysokými horečkami, ale až u Priorixu jsme nasadili probiotika a reakce nebyly žádné 🙂

meleri
1. dec 2009

meryluu,

bohužel žiju ve Francii tak tady vůbec nevím jak se tyto kapky jmenujou..jinak malý to snášel vždycky dobře, teď je to poprvé co to špatně vzal..

meleri
1. dec 2009

daducho,

já právě chápu obě strany, jenže já se prostě o malého bojím tak ho radši nechám naočkovat. ☹

shaula
1. dec 2009

Meleri - no jenže právě to očkování je někdy horší než samotná nemoc...

Tak nás to už taky postihlo, dnes přesně týden po očkování, kluci mají od rána teploty - ráno ještě nízké 37,7, před polednem už 38,5, večer 39,5, dostali Nurofen a chrní... Jinak se tváří normálně, jen byli "hodnější" 😀

maatkka
1. dec 2009

Babule prosiiim viete mi niekto vysvetlit ake riziko hrozi po tomto ockovani v pripade neurologickych problemov (dcerka sa narodila predcasne a prekonala krvacanie do mozgu) ??? Nasa dr. sa rozhodla pred tymto ockovanim pre kontrolne EEG. Inak vsetky hexy aj prevenary uz mame za sebou a bez reakcie. V com je toto ockovanie ine ako hexa? Veeelmi sa bojim zhorsenia neurologickeho stavu ☹ Dakujem.

shaula
1. dec 2009

maatkka - jiné je v tom, že se očkuje živá vakcína, tj. obsahující živé viry. Proto na něj jsou často reakce, protože se tělo těmto virům brání (funguje imunitní systém). Myslím, že je dobře, že doktorka chce pro jistotu kontrolní EEG, asi bych to na tvém místě konzultovala i s neurologem, jestli nějakého navštěvujete.

maatkka
1. dec 2009

shaula EEG bude robit nasa neurologicka tak uvidime... ale aj tak mam z toho hrozu. a hexa nie je ziva vakcina?

meleri
2. dec 2009

shaulo tady je to tak že se na to jde v 12 měs. a pak v 18 ti a pak až v 6 letech..uvažuju že na to další už nepůjdem, jenom nevím jestli jak začneš jestli se pak nemusí to už dokončit..