Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

bera28
4. máj 2010

misa84, tak ať je brzy líp!

petot, to já vím, že horečka je reakce na vakcínu, ale ne takto rychle, zvlášť tedy v případě živé vakcíny. Každopádně kluk je už v pohodě, teď ještě uvidím, jestli se jim opravdu objeví nějaká reakce nebo to zvládneme bez 😉 Určitě dám vědět.

petot
4. máj 2010

bera28: Horucka kludne moze nastat aj rychlo. V tej vakcine je okrem virusov este plno pridavnych latok, cudzorode bielkoviny, dokonca laktoza. Na cokolvek z toho moze telo zareagovat teplotou, pretoze sa to do tela dostalo neprirodzenym sposobom.

mirrrkaa
4. máj 2010

Nase mala mela presne za 6 dni po ockovani hned teplotu kolem 38.5 stupne. Snizovali jsme panadolem sirupem. Teplotu mela skoro 6 dni a pak zas jako kdyz utne a byla v pohode.

misa84
5. máj 2010

tak horečka neklesá, ale co je horší - stoupá ☹ po odečtu se to pohybuje přes 39. volala jsem dr. ale asi ma lunch break.
petot asi se budu ptat hloupe, ale jak mam davat ten vit.c? v jake forme? dekuju

dvojka
5. máj 2010

Miso-a co zavolat na dětské do nemocnice?Nám dali ,když jsme tam posledně byli telefonní číslo, aby jsme vždy, když si nebudeme nečím jistý zavolali 🙂

misa84
5. máj 2010

uz jsem se ji dovolala - na svou vahu 12,5 kg má dostávat nurofenu 5ml, ne 2,5 ml jak bylo v navodu, po 3 hodinách mám střídat s panadolem 7ml, dávat obklady, pokud nebude mít studené nohy a ruce, což má, jinak vlažné sprchy. má hodně pít na svou váhu aspon litr a půl vlažných tekutin. dobu, kterou prospí a nepije musí pak o to víc dohnat, když bdí a pít dvakrát tolik. na to jsem zvědavá. zítra dopol. jdeme na kontrolu.

berenika39
5. máj 2010

misa, bude to dobrý.pokud jste pod dohledem lékaře, víš, co máš dělat, budeš klidnější a teplota klesne, neboj.

pokud nemáš s vysokými dávkami vit.c a s jeho používáním žádné předešlé zkušenosti, ted v době nemoci není čas na experimenty. to, co doporučuje petot, není jedna tabletka ráno pro zajištění dostatku vit. c na den, ale extremně vysoké dávky céčka jako lék "na všechno". já osobně bych do ničeho takového nešla, ale na druhou stranu nikomu to neberu. dočteš se víc v tématu Vit.c a jeho dávkování. Třeba tě to přesvědčí. Pro mě je to extrem, který stejně jako všechny ostatní extremy prostě neberu. Rozhodně bych nic takového nezkoušela na nemocném batoleti.

petot
6. máj 2010

misa84: Nie som lekár, poviem len to, čo som sa dočítal a vyskúšal. Najlepší je taký prípravok, ktorý neobsahuje farbivá a príchute. Najdostupnejšia bude zrejme prášková kyselina askorbová z DM drogérie (modrý valec cca 6x7cm). Primiešať napr. pol malej čajovej-kávovej lyžičky naplocho (to by mal byť cca 1 gram) do pohára čaju. Najlepšie užiť aspoň s trochou jedla. Po celý deň veľa piť. Opakovať napr. po 2h. Ak by nastala hnačka, dávky treba znížiť.

Nie je to liek na všetko, ale viacerí lekári ho úspešne používali proti vírusovým infekciám a do istej miery aj proti bakteriálnym. Všetky živočíchy si v chorobe vytvárajú veľké dávky céčka, človek nemôže, lebo má defektný gén GLO. Bežne odporúčané dávky slúžia len ako prevencia najzávažnejších viditeľných príznakov závažného nedostatku u zdravých ľudí (skorbutu), nie sú množstvom postačujúcim pre zdravie, a v chorobe sú hlboko nedostatočné.

berenika39
6. máj 2010

petot, znovu - nic proti, jez si kysleiny kolik chceš. neberu ti to.
chybí mi tu ještě možné nežádoucí účinky, nelíbí se mi v tvých příspěvcích (nejen tady) slova zřejmě, například, do jisté míry. prostě to není nic jistého, jen to zkoušíš a to mě přijde sakra nebezpečné radit, když má někdo malé nemocné dítě. proto píšu. ne proto, že by mi tvoje experimenty jakkoliv vadily, je to tvoje zdraví.

mimochodem, a nechci se zrovna tady pouštět do debat o céčku, nejnovější poznatky o céčku jsou takové, že je dlouhá léta přeceňováno a jeho byť jen preventivní podávání nijak významně neovlivňuje ani imunitu, ani vývoj již rozběnhnuté nemoci, ani následnou rekonvalescenci. prostě céčko je obyč. vitamín, jako jiné, není esenciální, můžeme být s jeho minimálními dávkami v pohodě, ale nemusíme ho mít ani o mg navíc, než je v běžné stravě, ničemu to nepomůže. nedávno byla aktuální kombinace paralen+1000mg c při nachlazení, výsledek stejný jako s paralenem a horkým čajem a týdnem klidu.
takže - experimentovala bych, být tebou, klidně, ale nešířila bych doměnky a x let staré výzkumy, protože se to strašně rychle mění a nemusí to být zrovna jisté. co se týká zdraví miminek, tam to vůbec nepatří.

berenika39
6. máj 2010

třeba tady je logicky vysvětleno, proč vysoké dávky c už dávno nejsou in...🙂. a končím, jsme mimo téma, jen jsem chtěla, aby měla misa i pohled z druhé strany, který petot neposkytuje.

Projevy předávkování

Vysoké jednorázové dávky vitamínu C mohou mít na organismus nežádoucí účinky. Působí jako silná kyselina a protože se velmi dobře vstřebává, výrazně ovlivňuje chemické vlastnosti tělních tekutin. To má za následek uvedení v činnost reakcí vedoucích k jejímu rozkladu a současně i zvýšenému vylučování. Vznikají různé kyseliny, mimo jiné i kyselina šťavelová. Všechny tyto kyseliny se snaží tělo co nejdříve vyloučit do moče. Pod vlivem vysoké kyselosti se tkáň ledvin stahuje přibližně stejně, jako ústní dutina, když člověk kouše do citrónu. Proto se tělo snaží tuto kyselost co nejvíce otupit a dochází proto k současnému vylučování některých prvků, zejména dochází k odvápňování kostí. Spojí-li se kyselina šťavelová například s tímto vápníkem, vznikají velice stabilní ledvinové kameny. Tato souvislost byla potvrzena využitím radioaktivně značeného uhlíku, zabudovaného do molekuly vitamínu C, který se objevil v moči ve formě vzniklého šťavelanu (oxalátové kameny). U citlivějších jedinců mohou tyto vysoké dávky vyvolat i průjmová onemocnění. Mechanismus je stejný, jako byl popsán u vitamínu B5.

Na tomto místě si dovolím čtenáře upozornit na údaj o obsahu vitamínu C v mateřském mléce, který je poměrně nízký. Je to přesvědčivý důkaz toho, že sama příroda nemá příliš vysoké dávky v oblibě. Navíc obsahuje mateřské mléko poměrně mnoho vápníku a tak současný vysoký příjem vitamínu C by byl více než nežádoucí.

U lidí náchylných k tvorbě ledvinových kamenů je třeba zvažovat konzumaci potravin a nápojů, které obsahují zvýšené množství vápníku a současně množství vitamínu C převyšuje denní doporučenou dávku.

alti
6. máj 2010

Naprosto souhlasím s berenika 39. U malých dětí bych v žádném případě sama nenasazovala větší množství čehokoliv i vitamínu C, který by měl organismus stejně vyloučit z těla močí - neumí jej ukládat. U mě větší dávka vitamínu C navíc vyvolává alergii a nemůžu ani vitamín C s prodlouženým uvolňováním, okamžitě opuchnu a naskáčou mi fleky po tváří a mám svědivou pokožku. Takže pozor maminky na zdánlivě neškodný vitamín. Všeho s mírou a u dětí obzvláště. 😉

petot
6. máj 2010

berenika39: Je uplne jedno, co je in a co nie. Dolezite je, co funguje. Teraz su "in" vakciny, pretoze si to tak zelaju marketingove oddelenie firiem. Je pritom jedno, ze namiesto toho, aby znizovali chorobnost, v epidemiach choreju prevazne ockovane deti, a k tomu su tu este neziaduce ucinky. Kvoli jednemu takemu som sem o Ccku napisal, pretoze ak si si nevsimla, je tu matka s chorym dietatom po ockovani, ktoremu lekari uz niekolko dni nevedia zrazit vysoku teplotu a dostava megadavky antipyretik, ktore len v Britanii privedu niekolko desattisic ludi rocne do nemocnice s poskodenim pecene a okolo 500 rocne to neprezije.
To, mimochodom, nikomu nevadi? Vzdy vadia len megadavky neskodneho vitaminu?

Tym "nie in" vitaminom C liecili lekari rutinne osypky, detsku obrnu a ine "neliecitelne" ochorenia za 4 dni. Tu by bola namieste skor otazka, preco to ti "zastarali, nie in" lekari dokazali a ti dnesni "moderni in" nedokazu. "Najnovsie" vyskumy nikdy neskumaju ucinne davky, skumaju vzdy davky neucinne a preto su vysledky take ake su, a je to zamer. Jednu taku spominas aj sama: 1000mg denne? To je z genetickeho pohladu mala davka aj pre zdraveho cloveka. Efektivne liecebne davky su o jeden az dva rady vyssie. Pre ilustraciu, daj si 5mg ibuprofenu namiesto 400, a potom pridi s "najnovsim vyskumom", ze nie je ucinny proti bolesti.

Ja osobne uz mam Cvit vyskusany natolko, ze reci o tom, ako "nefunguje" mi pripadaju, uprimne povedane, trapne.

berenika39
6. máj 2010

dobře petot, já ti to snad i věřím, a rozhodně ti tvoje stanovisko ani zkušenosti neberu, na to nemám právo a ani nechci, mám rozum. ale nechtěla jsem, aby misa něco zkoušela na nemocném prckovi, když před tím o tom ani neslyšela, natožpak měla nějaké zkušenosti, to mi přišlo nebezpečné. nechci se přít ani dohadovat, tvoje céčko ti neberu, ok?

petot
6. máj 2010

berenika39: Ten citat je scestny a divim sa, kto take veci pise. Aku koncentraciu ma kyselina citronova v ustach? Aku koncentraciu ma vitamin C ked odchadza oblickami? To sa predsa neda porovnavat. V akej forme opusta vitC telo? Pretoze tych foriem je tucet a kyselina askorbova je len jednou z nich. Mytus o oxalatovych kamenoch sa napriek velkej snahe nepodarilo ani za 50 rokov preukazat, samotne laboratorne metody sposobuju konverziu vitaminu C v moci na oxalat, takze len meranie oxalatu nema ziadnu vypovednu ani dokaznu hodnotu. Napriek tomu sa z principu opatrnosti vysoke davky vitC neodporucaju pri poruchach obliciek, metabolizmu zeleza/medi a deficiencii G6PD, na co som uz upozornil. Pitny rezim sam osebe je najlepsou prevenciou kamenov, spolu s dostakom vapnika a horcika.

Nedostatok vitaminu C v mlieku (ktory sa ma podla lekarov doplnat umelymi pripravkami!) je sam osebe velavravnym dokazom, ze matky maju nedostatok vitaminu C.

berenika39
6. máj 2010

dobře, už jsem psala, že ti to neberu. stejně tak jako ty nevěříš citaci, já nevěřím tomu, co píšeš ty. ale znovu - neberu ti to!

petot
6. máj 2010

berenika39: OK, myslim, ze rozumiem Tvojmu uhlu pohladu.

Moj uhol pohladu bol taky, ze radsej riskovat miernu hnacku z nadbytku vitaminu C, nez riskovat poskodenie pecene z nadbytku antipyretickych liekov...

Okrem toho, uz samotna neklesajuca horucka moze znamenat, ze telo ma problem zvladnut tie vakcinacne virusy, takze aj v tomto je vitC ako antivirotikum uzitocnejsie, nez len samotne znizenie teploty. Teplota je totiz aj obrannym opatrenim organizmu a ma svoje opodstatnenie. Spravny postup je pomoct telu vysporiadat sa s infekciou a ono samo potom znizi teplotu, nez donutit ho znizit teplotu, ale infekcia este nie je zvladnuta, a co dalej, to uz antipyretika neriesia, to uz nikto neriesi...

Dolezitou informaciou pre mna bolo, ze dieta napriek horucke dobre pije, pretoze ked je dobry pitny rezim, oblicky sa omnoho lahsie vysporiadaju aj s nadbytkom vitaminu C, kvoli ktoremu by v pripade kyseliny askorbovej niekedy naozaj museli vyrovnavat pH.

Takze, mier. 😉

berenika39
6. máj 2010

jsem pro 😉 , neválčím, to nemívá dobrý efekt....
můj pohled úhlu (jak říká moje kamarádka místo úhel pohledu) je spíš nedůvěra,neznalost, než opovržení, tak to tak prosím ber a zmizme, navrhuji, jsme mimo téma 😀 😀

petot
6. máj 2010

berenika39: Dovod, preco citacii neverim, nie je ten, ze si ju pisala Ty. VitC je konkurentom niektorych drahych liekov, takze samozrejme sa aktivne siria odradzajuce informacie, Teba z toho nevinim.
Dovod mojej nedovery je jednoduchy - omnoho podrobnejsie odborne clanky z mojho pohladu presvedcivo zdovodnili opak 🙂 A samozrejme ziadna citacia nemoze spochybnit osobnu skusenost...

Dufam len, ze Misa pride so spravou, ze teplota uz klesla. To by bola ta doba sprava 😉

petot
6. máj 2010

(reagoval som na prispevok vyssie)

frola
6. máj 2010

petot podla mna obsahuje materske mlieko to co ma obsahovat. priroda to tak zariadila a preto sa ani neodporucaju nijake ine doplnky.

petot
6. máj 2010

frola: Mám tu lekársky článok, ktorý odporúča podávať kojencom doplnkový vitC, od veľmi konzervatívnych lekárov, žiadnych vyznávačov megadávok.😉 Je možné, že aj v tomto sa názory lekárov rôznia, ako už býva zvykom 😉

Príroda to zariadila tak, že všetky cicavce produkujú vitamín C autonómne v pečeni vo veľkých množstvách, takže aj mláďa je sebestačné a nie je v tomto odkázané na mlieko. U človeka (a ešte niekoľkých vzácnych výnimiek) je gén pre syntézu síce prítomný, ale poškodený a nefunkčný. Takže je tu hneď dvojitý problém - matka je v deficite po pôrode, je odkázaná na chabé zdroje v strave, a dieťa nielenže tiež nie je sebestačné, ale ešte je aj závislé od toho mála, čo sa dostane do mlieka deficitnej matky. Obdivuhodné je, ako sme zostrojení - že napriek týmto nepriaznívým okolnostiam dokážeme prežiť.

misa84
6. máj 2010

petot ano, zrovna jdu oznámit, že Honzík už zlobí 😀 dneska mel max 37,5, většinou 37,1, už jsem mu nedávala ani sirup. no ale dneska přišla kamarádka s tím, že její syn má neštovice ☹ byli jsme s ním před týdnem, taxem zvědavá, jestli to taky schytáme. 😠

hancazivocich
7. máj 2010

ahoj,
potřebovala bych poradit. V po jsme byly na očko, dr. říkala, že reakci máme čekat pondělí až čtvrtek - teda příští týden. Ale dnes - což je čtvrtý den malá kňourá, už spí a je teplejší.. Prostě to není ono... Tak myslíte, že by to už mohla být ta reakce? Nebo i zuby, taky mohla něco chytit v čekárně - čekaly jsme tam hodinu a půl a byla tam s námi i nějaká viroza či co...
Tak teď teda nevím 😅

jabber
7. máj 2010

hani, mně se to teda zdá na reakci ještě celkem brzo, mohly by to být i zuby i viróza 😖 Ale překvapuje mě, že si vás dr zve na očkování normálně do čekárny s nemocnými dětmi...??? 😅 🙄

hancazivocich
8. máj 2010

jabber :
ono toho bylo včera víc - vstávala prdelkou napřed a asi dřív, než by chtěla, tlačil jí bobek - což je masakr... Dycky dělá ospalou, válí se po mně, atd... Jakmile se po, tak řádí. Jen mě vyděsilo, že to zapíchla v 10 a byla teplejší. Ale večer zas slintala, vše cpe do pusy, takže snad, ťuk, ťuk - zub?! 😅
U dr. v tom nemají systém, v čekárně bylo asi 12 lidí - preventivní prohlídky - v různým věku, 10denní mimi po propuštění z porodnice, deset dětí na vakcínu v 15m. A všechny matky měly přijít mezi 14. - 15. hod. Konkrétně 75 % nejlépe ve 14. Mezi tím 15leté viroza, která počítala, že ji dr. vezme a silný zánět v obou očičkách. Takže tak. Nejvíc mě štve, že už dvakrát jsme si odnesly z očko rýmu, atd... Protože na očkování nás pozvaly na dopo - mezi nemocný!!!! A v pondělí to byl masakr, protože Kika je velmi živá, nevydrží v klidu - tak tam poletovala, povídala, vytahovala kostky, židličky, ostatní matky čučely s vražedným pohledem - co to mám za spratka. Ona byla ve svým živlu! Holky, jak to řešíte? Když čekáte takovou dobu - lítají vám děti? Podotýkám, že knížku jsme měly, ale jak viděla ostatní děti, tak pořád za nima.....

bera28
8. máj 2010

Hani, tak yjsme byli na očko v pondělí. Na předchozí stránce jsem psala, jak to bylo u nás. Jen u kluka nějaká virozka těsně po očku, ale zatím vše OK. Přiznám se, že pořád nechápu, proč si doktoři zvou na toto očkování po 10 dětech, když už se ty vakcíny dělají jednotlivě 😕 😕 😕
U nás to probíhá tak, že zve na určitý čas a jen v době poradny. Čekáme max. 10 minut a to jsme v čekárně sami. Nemocné děti v tu dobu vůbec nezve! Je to o systému a organizaci doktorky a sestry!!!

jabber
8. máj 2010

U nás je to přesně jak píše bera - taky si nás zve na určitou hodinu, většinou až k poledni, kdy už tam určitě nejsou žádné nemocné děti, v čekárně jsme sami a do 10 min jsme venku.
A vzala tu 15letou virózu aspoň přednostně nebo jí tam nechala čekat podle toho jak kdo přišel, aby pěkně nakazila všechny ostatní? 😅

shaula
8. máj 2010

Taky to máme u doktorky podobné - očko a preventivky zve odpoledne, kdy tam už nemívá žádné nemocné. Navíc to má i rozdělené podle věku - děti do roka ve středy, po roce v úterky. V tomhle to mají fakt zmáknuté - i když kdyby tam dorazil odpo někdo nemocný, tak ho určitě taky vezmou a nic s tím nenadělají, když už přišel, že jo...

hancazivocich
8. máj 2010

bera :
malá měla šestou nemoc, týden po ní byla očkovaná. U dr. jsme byli, vezl nás tchán - malá měla 39tky, co nešly srazit. Já teda tušila, že to bude ta šestá, volala jsem k dr., ona mě vyděsila po telefonu, že by to mohl být zánět ledvin. A já jako hysterická prvomatka a zdravotní sestra - což je vražedná kombinace, jsem se s malou vydala radši na kontrolu. Prdelka uplně hotová - takovou jí vůbec neznám. Při teplotách pomalu tuhá..... Ještě k tomu víkend na krku.... Dr. ji prohlédla, sestřička jí vzala krev, podle krve virový původ.. Nález - lehký zánět hltanu, tvrdila mi, že si nemyslí, že by to mohla být šestá nemoc, že se asi ,,jen" ulítala. Nicméně mi napsala alespoň diazepam proti feb. křečím... A lup, o víkendu se nám Kikouš osypal... Do toho volala sestřička, ať přijdem příští týden na očko.. Upozornila jsem jí, že právě válčíme se šestou, že bych si přála očko odložit. Smůlečka - ani mi dr. nedala k telefonu!

jabber - né, virozka si to tam odseděla...

shaula - ano, já to chápu, ale bývá zvykem zaťukat a čekat mimo zdravé děti, ne?

Tady bohužel silně vázne komunikace mezi dr. a sestřičkou. Její ,,stará" sestřička je dlouhodobě a vážně nemocná, tady ta mladá ... no přijde mi, že tam probíhá určitý mezigenerační boj, bohužel jsem byla i svědkem jejich konfliktu, kdy dr. omylem vyhodila obal od očko - lepí nám to do průkazky, sestřička jí sjela a dr. šla hrabat do koše. Nechci být zaujatá, ale podle mě se snaží ségra drát dopředu - bejt akční a dr. na to není zvyklá...Já se snažím zbytečně neptat - jednak má dr. asi pocit, že jako zdrav. sestra všechno vím 😅 😅 .. Což teda pravda není a jednak mám pocit, že zdržuju, když se ptám (nervozní nadechování, sledování hodin, poťukávání do stolu.....)