Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

berenika39
28. okt 2011

@denisocka hlavně kvůli očkovanému dítěti....tělo je tou vakcínou prostě oslabené, je snazší hned něco chytit, i to, co by normálně dítě zvládlo. petr VŽDYCKY po očkování něco chytil, nasedla na to viroza, projevil se heliobakter ve střevech, jednou měl angínu, prostě dítě je náchylnější.

denisocka
28. okt 2011

@berenika39 ja viem,že telo je oslabene... ale co male deti a tehotne,ktore pridu do styku s očkovaným po MMR ? im akože nič nehrozi?hlavne teraz,ked je snad oslabeny každy aj bez očkovania ?

anehap
28. okt 2011

@dafenka zvládnete 😉 Taky jsem vždycky hotová, když má po očkování, ale musíš si říkat, že to bude dobrý 😵

anehap
28. okt 2011

@denisocka taky by mě zajímalo, jak je to zrovna s těhotnými - jestli např dítě naočkované MMR, které může mít jako reakce projevy těch nemocí - zarděnek, spalniček, příušnic atd nemůže nějak ohrozit třeba svoji těhotnou maminku? Nevíte?

denisocka
28. okt 2011

@anehap jasne že môže 😉 ved to dieťa je proste prenašač,ked bolo očkovane živymi virusmi ..

anehap
28. okt 2011

@denisocka právě nechápu, proč nechává tolik maminek očkovat svoje dítě, když jsou těhotné? A proč očkuje dr., když vidí, že maminka je těhotná?Musí vědět, jaké to je riziko... 😒 V okolí mám takových případů spoustu ☹

denisocka
28. okt 2011

@anehap ja nechapem,že sa davaju očkovať vôbec

petja
28. okt 2011

@anehap děkuji!To mě ani nenapadlo,fakt díky!

dafenka
28. okt 2011

naočkované dítě jako přenašeč je do kdy, než vypukne případná reakce, nebo až po ní a jakou dobu? zítra chceme jet za těhotnou přítelkyní mého bratra. a tohle mě ani nenapadlo, tak abych něco nevymňoukla 😕 nerada bych ji nějak nakazila. ještě, že jsem si to teď přečetla.

petot
28. okt 2011

@petja Prakticky žiadna.

betelgeuzz
29. okt 2011

@denisocka to by mě taky zajímalo. Kamarádka právě měla nechat očkovat dceru, když byla těhotná, ale měla informace od svých kamarádek, že v těhotenství jim dr MMR očkovat nechtěl. Řekla to doktorce a ta prý o něčem takovém nikdy neslyšela, že by to měl být problém. Ale očkování odložila. Já jsem to ani neřešila, protože jsem to rovnou nechala dceři odložit.

petja
29. okt 2011

@petot můžeš mi dát odkaz,kde bych si o nemocech přečetla nezaujatě?Děkuji

petot
29. okt 2011

@petja Obávam sa, že nezaujate, to je dnes nedostupný luxus 😀

Existuje niekoľko dobrých knižiek, ktoré sa k nezaujatosti aspoň blížia. Napr. Mendelsohn - Jak pečovat o vaše dítě navzdory lékaři, alebo Hirte - Očkování pro a proti.

takyja
29. okt 2011

@anehap Může, je to i v příbalovém letáku. Stačí si ho pořádně přečíst. 🙂 U očkovaného dítěte se mohou projevit očkovné nemoci, např. plané neštovice a ta neštovička je prudce infekční. Podle příbalového letáku je pak dítě potřeba izolovat od ohrožených osob, tj. i těhotných.

takyja
29. okt 2011

@dafenka Na to ti nikdo nedá přesnou odpověď, protože po očkování to dítě může jen rozvinout protilátky a nemusí být infekční, anebo u něj nemoci propuknou - jako u mého dítěte a pak je samozřejmě riziko pro své okolí, zejm. pro rizikové skupiny. Já jsem ji izolovala, tři týdny jsme tvrdly doma a na terase. 😠

takyja
29. okt 2011

Pro ty, kdo sledovali náš příběh - dcera ze zdravotní indikace NEDOSTANE druhou dávku Priorixu, a to kvůli komplikacím, které měla po první dávce. Je to shodné rozhodnutí lékařů a mne a manžela.

lojzina
29. okt 2011

@takyja ahoj,me by vas pribeh zajimal,mas ho nekde napsany nebo s emusim prokousat celou diskuzi?

takyja
29. okt 2011

@lojzina Kopíruji starší příspěvek: "Prodělala v důsledku očkování v mírné podobě spalničky, zarděnky a plané neštovice najednou (toto je závěr MUDr.). Měla neurologické komplikace (neutišující dlouhodobý pláč), horečky 40,5 C cca 10 dnů na střídačku se stavem bez teplot (je to tzv. kolísavá horečka), extra zvětšené uzliny na týlu, spalničkovou vyrážku a spalničkovou konjunktivitidu, zarděnkovou vyrážku, neštovici, podle všeho měla prudké bolesti hlavy, 3 týdny odmítala jídlo a pití, takže vyhubla tak, že jsme málem skončili v nemocnici. Střídavě spala nezvykle dlouho a naopak v noci se budila s pláčem, únava, podrážděnost cca 3 týdny atd. Teplotu dostala hned 1. den očkování a tento den mi i prospala prakticky celý, přestože běžně spí odpoledne cca 1,5 - 2 hodiny. To jen tak z hlavy.. asi byly i další "méně důležité" věci - musela bych kouknout do poznámek."

lojzina
29. okt 2011

@takyja no tak to je neco 😕 😠 😠 ☹ ....nemam slov.A uz ste v poradku?kdy jste byli na priorixu?nas teprve ceka

manof
29. okt 2011

@takyja
Nechcelo by sa Ti váš príbeh trochu viac rozpísať, že by sme ho uverejnili tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
?

Vopred ďakujem.

petja
29. okt 2011

@petot Děkuju za doporučenou četbu 😉

martinak11mk
29. okt 2011

@takyja a klidně ho napsat celý tady...to je hrozné co vás potkalo za reakci. A doufám, že už je malá ok a nic to nezanechalo.

takyja
29. okt 2011

@lojzina V pořádku je. Na Priorixu jsme byli v 15m a navíc jsme bohužel měli Priorix Tetra.
@martinak11mk Já k tomu asi ani nemám víc co dodat, krom toho, že komplikace měla od 1. dne očkování cca 4 týdny. Pak okamžitě bakteriální infekce očí i horních cest dýchacích (opět se 40C teplotami). Ale to už byl důsledek díky oslabení organismu. Malá se zdá být zcela ok a zřejmě to nezanechalo žádné důsledky, alespoň žádné viditelné...
@manof Já nevím, prostě přemýšlím, co s tím udělat a jestli něco. Budu upřímná - sama jsem považovala "odpůrce očkování" za bláznivé fanatiky (a myslím, že by se dalo dohledat i tady na MK nějaké mé příspěvky v době, kdy jsem o očkování nic nevěděla a hlavně "před Priorixem"). Dneska se na mne divně dívají ti, co jim to vyprávím, ať už lékaři či laici. Prostě teď jsem bláznivá matka já. 😀 Musím si to trochu přemlít v hlavě. Víc v IP.

kaja73
29. okt 2011

@takyja Aj ja s mm sme zmenli nazor až po problemoch s ockovanim u ml.syna-myslim si, že toto je asi najcastejsi dovod rodicov na zmenu nazoru na ockovanie 😖 a na to aby sme sa stali odporcami ockovania.
Zialbohu,ale je to tak,kym sa nas problemy netykaju tak sa nimi nezaoberame,alebo im neverime. 😲 a ludi s inym nazorom považujeme za blaznov ci fanatikov.

anehap
30. okt 2011

@takyja chápu, jsem na tom podobně, taky jsem na očkování hodně změnila názor - k horšímu 😒 Nás priorix teprve čeká, ale vzhledem k tomu, jak špatně snášela hexu, se toho děsím už teď, takže budu posouvat jak se dá.
V podstatě jsem se o očkování začala zajímat až po těch špatných reakcích. A šly vám ty vysoký horečky srážet? To je dost - čtyřicítky a několik dnů ☹ A jestli se můžu zeptat - měli jste nějaké reakce na hexu nebo v pohodě?
A je fajn, že k závěru nedávat další vakcínu došla i vaše dr. - většinou je u nich problém. Snad ty šílený reakce i hlásila, nevíte?

kacenqa
30. okt 2011

ahojte, mam otazku, no kolky den od ockovania MMR sa mozu dostavit reakcie (a ake?)> mala bola ockovana minuly stvrtok, t.j. pred 10 dnami, (v 20mes) dnes mala mierne zvysenu teplotu, vecer 37.6 tak neviem, ci je to ten ocak, co jej lezie, alebo reakcia na ockovanie alebo len nejaka viroza...

takyja
31. okt 2011

@anehap Právě, že měla špatné reakce i na hexu a prevenar13.. (horečky, zvracela, vyrazil se exém, který normálně nemívá - jenže původní pediatrička mi řekla, že je to OK, resp. že to není z toho, a já hloupá věřila 😠 ) Hlášeno to bude. Pokud měla tvá dcera špatné reakce na hexu, tak priorix bych před 2 lety věku určitě nedala (z mé zkušenosti).

@kacenqa Podle mé zkušenosti kterýkoliv, ale obecně se uvádí 7-10. den a pak případně druhá fáze kolem 3. týdne.

sunysara
31. okt 2011

ahojky

@takyja reakce můžou být i 3 týden???????

martinak11mk
31. okt 2011

@kacenqa nám dr říkala 7-14den, takže to spíš bude mírná reakce na očko než viroza. A jako reakce říkala - nachlazení /rýma, kašel/, vyrážka, teplota až horečka.

sunysara
31. okt 2011

@martinak11mk tak to my jsme měli rýmu a me říkala že tohle reakce není ☹ 😠