Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

babullka1
14. máj 2011

@dominika1988 ja som inak s nasou dr spokojna,vzdy ked nieco treba(aj v noci to je jedno kedy)je ochotna prist aj domov...,snazi sa..nedava zbytocne ATB(pri teplotach je obzvast opatrna(koli oblicke)...len akosi to ockovanie je u nej este "zaostale"proste ma svoj postoj k tomu ...mozno este spred 20tich rokov a neda si to vyvrati..stoji si za tym....presne toto mi inak aj povedala..ze ona musi byt kryta..kedze ani jeden odbornik kt.maleho lieci nenapisal do karty ze neodporuca ockovat...(aj ked povedalli mi to dvaja..ale nikto ti to nech dat na papiery),...co sa tyka toho ci tie choroby ma z predchadazjucich ocko...je to mozne...AE a oslbab.imunita mozu byt nasledkom ocko....no bohuzial s oblickami sa trapime od narodenia...dakujem inak....dufam ze to dopadne dobre....

nady
14. máj 2011

@bobocka Je to úplně stejná vakcina ,jen u Vás je to prostě takhle.Dobrý co? 😀

dominika1988
14. máj 2011

@babullka1 no tak ti dvaja "odbornici" su potom dobri smejdi, nechapem, ako mozu takto hazardovat so zdravim deti, ktorym by mali pomahat a to len preto, aby oni boli "kryti". hippokratova prisaha tu uz nikomu nic nevravi? fuj, je mi z toho na vracanie 😠

takyja
15. máj 2011

@babullka1 Tak u nás první den: zvýšená teplota + spavost, druhý den (tj. do 48 hod.), roste zvýšená teplota, únava, náladovost, zvětšené uzliny a to velice a čeervený flíček v obličeji (teoreticky podobný zarděnkové vyrážce). Vůbec z toho nemám dobrý pocit. 😒

kaja73
15. máj 2011

@takyja S doktorkou si nehovorila? Reakcia po tomto očkovani by mala nastat až na cca 10den.Je mi to čudne ako to u vas prebieha.

takyja
15. máj 2011

@kaja73 Hodně jsem hledala a podle nějaké studie cca 7% dětí, co mají reakci ji mají ihned, tj. prakticky od prvního dne. Pak bohužel následuje ještě ta reakce po 10 dnech. My máme soukromou dr 24hod na pohotovostním telefonu, takže jakmile si budu hodně nejistá, tak zavolám, ale v téhle fázi mi pravděpodobně po telefonu řeknou, ať vyčkávám.

JInak taky bych raději měla standartní reakci 😒 😠

takyja
20. máj 2011

No, tak jen pro info - dva dny jsme měli relativní klid, flek zmizel, ale pak 1 den horečku, další den "jen" zvýšenou teplotu a dnes opět horečku. Náš pohotovostní mudr mi v telefonu řekl, že pokud do pondělí nebude OK, máme v pondělí přijet. Jsem zvědavá, co jí zjistí, protože jí jinak nic není (žádná rýma, kašel, ...) a já mám blbý pocit, že do pondělí to nezmizí. Tak mi držte palce. ☹

takyja
22. máj 2011

Tak malý update: malá má jednu neštovičku, grrr. Dnes už celých 9 dní teplot a komplikací. 😒

tygrous
23. máj 2011

Náš priorix teprve čeká, zítra jdem konečně na 4.hexu a pak máme za 14 dní přijít na priorix, ale mně se to zdá brzo po té hexe, navíc pak za necelé 3 týdny po priorixu bychom měli jet na dovču do Chorvatska...kdy nejpozději se může po priorixu objevit reakce? Asi bych ho radši nechala až po dovolené... Radši nechci tuhle diskuzi moc pročítat, nebo se z toho pak zblázním...čím člověk méně ví, tím někdy lépe😉

luthien.k
23. máj 2011

@tygrous, ahoj 🙂 Tak si priorix nechte odložit po prázdninách, na babí léto třebas, co? My zatím MMR pořád nemáme, ale brzo nás čeká (od září jesle, tak ho bude muset mít 😒 ), naštěstí není dle naší dr. kam spěchat 🙂

takyja
23. máj 2011

@tygrous @tygrous Ahoj, my jedeme 3 týdny po očkování MMR na dovolenou a řekli mi, že to bude stačit, že se to projeví do 2 týdnů. Tak jsem na ně dala a měli jsme časnou reakci, takže do odletu to bude OK. Dnes (10. den po očko) už je bez teploty, ale zase má vyrážku jakoby od zarděnek. Vyžrali jsme snad všechny vedlejší účinky.

Ale u tebe mi spíš vadí, že by malému měli dát priorix 14 dnů po hexe - to je strašně brzo, myslím, že i v rozporu s předpisy - malou mi na MMR nevzali dříve než s odstupem 1 měsíce a ultra zdravou. Být tebou, tak teď nechám dát MMR (budete mít čas na reakci) a 4. hexu až po dovolené. My to tak taky máme a řekli mi, že tou třetí hexou je dostatečně chráněná, takže na 4. hexu jdeme až na podzim. Malá je o 2 měsíce mladší než váš klučina. 😉 Výhoda tohoto postupu je ta, že 3. hexa ještě chrání a zároveň jedeš na dovolenou (kde potkáváš mraky lidí) už i s ochranou proti MMR. Zkus se zeptat, zda ti to tak rozloží také (asi záleží na tom, kdy jste měli poslední hexu).

hojda
23. máj 2011

U nás reakce příšla po těch 14 dnech, týden se v noci budil a řval a nebyl k utišení, to bych před dovčou neriskovala....

myscha
23. máj 2011

@tygrous Syn měl (nejspíš) po priorixu reakci až skoro po 3 týdnech, dva dny vysoké horečky a pak se osypal. 100% bych to odložila po dovolené. Navíc po 14 dnech bych nikdy dítě neočkovala, pokud by to nebylo naprosto nezbytné. Pro mě je to hrozně krátká doba, i když někteří takhle očkují střídavě hexu a prevenar, tak pro mě to bylo jedním z důvodů, proč prevenar nedat....

tygrous
23. máj 2011

@luthien.k @takyja @hojda @myscha Holky, díky za vaše názory. Tak já se s Dr.ještě domluvím. A asi bych teda dala teď MMR a až po dov.tu hexu. 3.hexu jsme měli přesně před půl rokem, takže taky není kam spěchat...a máte asi pravdu, že na dovču by už mohl být chráněný tou MMR...zeptám se dr. Díky!

babullka1
24. máj 2011

Ahojte,my sme dnes 10ty den po MMR a od rana teplotujeme a mame vysypany cely krk a to nehovorim o zhorsenom ekzeme 😒

takyja
24. máj 2011

Ahoj holky, tak já nemám dobré zprávy - malá mi za těch už 12 dní moc zhubla (jí málo) a pokud nezačne zítra jíst, tak to ve čtvrtek bude dr chtít nějak řešit ☹ Spí celé odpoledne, není jí dobře a ani s jídlem to valné dnes nebude. :-/ Zdá se, že to nejhorší nás zatím čeká - vyrážka se jí zatím zhoršuje. 😠 Zatracená vakcína. 😒 Je to jako na houpačce.

tygrous
25. máj 2011

@takyja Ty jo, snad to bude dobrý a bude se to uz jen zlepsovat. Drzim palce! Ted ctu, ze u vas reakce zacala hned druhy den...achjo, ja bych potrebovala, aby aspon opravdu ty prvni 4 dny byl bez reakce, musim 2. den odpol a 4.den cely den do prace, tak at tu tatka nema dite s horeckou☹
My jsme nakonec dnes nechali pichnout Priorix a tu 4.Hexu dame az po dovolene. Nasadila jsem homeopatika, probiotika, preventivne Zodac... Taky bojim, bojim, co to udela hlavne s ekzemem. No snad budeme mit stesti.

steka
25. máj 2011

Ahoj holky,sem tu dnes prvně.
A čtu diskuse na očkování proti zarděnkám atd.
No my to první byl děs.Malý 11den 40 teplota,vyrážka všude,taky mi už tak 8 den připadal na chřipku,lae byla to reakce na očko.
Volala jsem Dr.a ta mi poradila FENISTIL kapky 3 krát denně 10 kapek a zabralo.
Teď nás 31.5. čeká další očko v těch 22 měsících,docela se bojím 😖 jak to bude snášet a hlavně hlásí i horka.
To bude asi jěště vše komplikovat.
Ale kdo ví zda nás naočkují už 14dní bojujeme z očíčkem,prý nejdřív ječně zrno,včera že už zánět slzných kanálků a do ráná oko jěště horší,tak asi zítra pojedem-
Co ty naší malincí musí vydržet,co? 😕

tygrous
25. máj 2011

Já se picnu, malýmu teď večer začala rýma... A teď o půlnoci ještě nespí a pořád si chce prohlížet knížky nebo se převaluje v posteli...

takyja
26. máj 2011

Ahoj @tygrous a všem, kdo drželi palce: malá je od včera podstatně lepší, konečně začala jíst, podle všeho už ji nebolí hlava, vyrážka skoro zmizela a začíná se celkově chovat normálně. Trvalo to 13 dnů a byl to záhul. Dle dr si podle všeho v mírné podobě prodělala všechna onemocnění, na které byla očkována (spalničky prý dělají uzliny a bolesti hlavy, zarděnky vyrážku, plané neštovice neštovičku a snad jedině o příušnicích nevím..). Přeočkování posuneme co nejdále. Velká reakce prý ale znamená, že bude dobře chráněna. Tak snad. 😉

@tygrous Malá mi během těch 2 týdnů totálně vyskočila z režimu (pozdní spaní, noční buzení, přes den odmítala či spíš nemohla usnout, atd.), už se to zase vrací do normálu, tak se držte.

tygrous
26. máj 2011

@takyja No uf, tak to mate za sebou😉 A vis, ze bude opravdu chranena😉

Mne dr.dnes na tu rymu rekla, ze to ocko nebude mit 100% imunitni ucinek, kdyz telo musi bojovat jeste s jinou infekci☹ No ted tezko rict,nakolik bude pak chraneny...Ale predtim byl 3 tydny uplne zdravy, kdo to mohl tusit, ze ted nekdy nekde chytil nejakeho vira...

bambi2
26. máj 2011

@steka v ziadnom pripade nedaj dieta ockovat pokial nie je "uplne" zdrave!!!!!! stoj si za svojim nazorom, nech sa mudr. aj na hlavu postavi!!!!! radsej to odlozte, ak sa to nepaci tvojej lekarke, je to jej problem, nie tvoj!!!!!
bud aspon ty zodpovedna matka a nedaj si dieta zaockovat, pokial si nebudes ty ista, ze dieta je zdrave. ak ide o ockovanie, podla lekarov su deti vzdy zdrave, pretoze oni nenesu zodpovednost ak sa nieco stane. dobre si to rozmysli!!!!!!

@takyja nikto ti nezaruci 100% ze mala je po tejto reakcii dobre chranena... stoji to aj v pribalovom letaku, ze ockovanie nechrani na 100% 😖

tygrous
27. máj 2011

@bambi2 Moje dite vypadalo 100% zdrave a vecer v den ockovani se mu rozjela ryma, dnes je to 3.den po ocko, ma zvysenou teplotu, rymu jak hrom a zacina kaslat...nekdy to proste neovlivnis☹ Ted jen cekam, co bude v pristich dnech... Ale jinak souhlasim, ze pokud dite je nemocne, nebo mu zrovna lezou zuby nebo ma rozjety ekzem v akutnim stadiu, tka rozhodne ockovani odlozit...

svetlankat
31. máj 2011

Ahojte baby, my sme 12ty den po ockovani, mala mi uz 4 dni neje, to je neskutocna hysteria ked vidi jedlo, nieco take som nezazila, teplotu ma cez den 37,2 az 37,5 a vecer vystupi na 38. Ako dlho to este moze trvat? To nechutenstvo ma fakt trapi. Aj ked dnes konecne zjedla obed, uvarila som jej oblubeny

takyja
31. máj 2011

@svetlankat Ahoj, u nás to bylo cca 10 dnů nechutenství - pila 1/2 běžné dávky mléka, oběd vynechávala zcela, ovoce 1/2, atd. Nemohla jsem do ní dostat, ani věci, které normálně má opravdu ráda. Teď už je to ok, zase začala normálně jíst, ale strašně moc mi zhubla (byla takové hezké oplácané batolátko a teď je výrazně pohublá). Řešila jsem to s dr a musela jsem ji sledovat, měli jsme limit, že pokud nezačně jíst, budeme to muset řešit jinak. Takže pečlivě sleduj a případně konzultuj dr - u tak malých dětí je nechutenství problém.

tygrous
1. jún 2011

Holky, muze byt po Priorixu reakce, ze se dite vzteka? malej je ted 8.den po ocko a teda dnes byla tak desna noc - od 23.h do 3.h rano nespal a vetsinu toho casu mel takove zachvaty vzteku, to byla hruza. Nevedela jsem, co s nim, nic ho neuklidnilo, zahazoval dudlika a rval dudu, dudu, porad chtel prohlizet knizky,a le kdyz jsme nejakou otevreli, tak s ni mrsknul na zem a jece, dupal, valel se po zemi a trvalo to treba 10 minut, jsem byla fakt zoufalal...no sila. Miva nekdy vztekaci chvilky, ale docela se zklidnil, kdyz mu vylezly horni trojky a ted po tom ocko se to zas vratilo, ale tak 1000x horsi.

luthien.k
1. jún 2011

@tygrous, Ty mě děsíš, my na ní půjdeme v červenci, tak se mám na co těšit, co... ☹

crca
1. jún 2011

@tygrous už jsem tady někde ten příspěvěk psala,tak to zkrátím,ale od toho očkování se nám "pos..o" usínání,holka ten večer brečela tak až zvracela,takže vybrečet to nešlo,jinak usínali v poho sami u kazeťáku s pohádkou a bez naší asistence.V noci se začala budit(a to trvá do dneška) s řevem a jak píšeš s píš se vztekem,když jí chci pochovat tak řve a odstrkuje,tak jí nechám,dám jí flašku tu zahodí,ale když jí jí teda zavřu,tak po ní hned sahá-spíme spolu na letišti,v postýlce nehrozí 😒 Teď 22.6 jdeme na další dávku a už teď se děsím co to zase udělá ☹ Jinak ale neměli horečku,vyrážku nic,ale začala holka blbnout s tím usínáním a spaním.Jinak v lékárně jsou homeopatika,je to po očkování a vyčištění organismu,tak to manža koupil a ještě Sedalii sirup-taky homeo a trochu se to zklidnilo,tak zkus.... 😉

jaruska6
1. jún 2011

Kočky opravte ma ak sa mýlim, všetky tieto príspevky sa týkajú očkovania v 15.mesiaci na SR mums, rubeola, osýpky?Ďakujem za info.

tygrous
1. jún 2011

@crca No to jsi me moc nepotesila☹ Malej taky usinal v pohode a spal vicemene celou noc a ja pevne doufam, ze se to zas brzo uklidni... V noci jsem uz i skoro brecela, jak jsem si s nim nevedela rady, a jestli by to tak melo byt casto, tak nevim, to bude psycho... Homeo (urcite myslis Thuya😉 bereme a ta Sedalia me v noci taky napadla, takze dnes ji koupim - jdu do prace, bohuzel na nocni, tak to si manza uzije, jestli se to bude opakovat. On ho necha rvat, s cimz nesouhlasim a rekla jsem mu to. Navic malej ma porad jeste rymu a kasel, tak pri tom revu se i dusi kaslanim a je potreba porad odsavat nos...

@luthien.k Treba to budete mit v poho😉 Doufej😉