Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

sisstin
15. aug 2009

kam.zyk: a proto jsem za to, aby se MMR očkovalo až ve 2letech...víc času, víc imunity..nechápu, proč se to zde očkuje už v 15m, když ta horní hranice není 😒

evina313
16. aug 2009

Ahojte, nečítala som všetky reakcie a tak len dufam, že v Cechach sa ockuje v 15 mes. rovnakými vakcínami ako na Slovensku 😉
Potrebujem poradit, v utorok som dala svojho syna ockovat a na štvrty den /vcera / dostal teploty. Už 24 hod. ma medzi 38 -39, na chvilu mu to klesne a tak po styroch hodinach zas.Vzdy maval zvysenu teplotu hned prve 2 dni po ockovaní, takže tym že mu vybehla až na 4.den som riadne zaskočena. Inak mu nič nie je tak predpokladam že je to z toho. bojim sa ale tychto teplot, ci nema nahodou zapal močových ciest a z toho teploty.../ nikdy to nemal,ale bojim sa aby som niečo nezanedbala/
Citala som tu že teploty sa objavili až na 7- 9 den, tak neviem ☹ može to byt reakcia na očkovanie? po 4 dnoch?
rozmyslam ci neist na pohotovost, ale čo ked je to fakt z očkovania ?

dakujem za reakcie

shaula
16. aug 2009

Evina - tak na tu pohotovost jen zavolej a zeptej se. Může to být z očkování, je to pravděpodobné, ale taky nemusí... A že dřív měl teploty hned první dva dny, to nehraje roli, tohle očkování je proti jiným nemocem, jinou vakcínou, tak to nemůžeš srovnávat. 😉

shaula
16. aug 2009

No ale teď koukám, že tvůj ještě nemá 15 měsíců, tak proti čemu vás tedy očkovali?

martinka81
16. aug 2009

Tak naše Dr. je jak koukám jedna z mála rozumných, malýho bude očkovat na podzim, čili v +/- dvou letech. Říkala, že vždy očkuje na podzim (září, říjen), než začnou ty rýmy a chřipky a kdy mají děti po létě celkem posílenou imunitu a nám to tak vyšlo, že mu budou už dva a jsem za to moc ráda.

anke
16. aug 2009

evina: od nas z dubnovek melo ditko reakci i myslim hned druhy den, takze by to z ockovani teoreticky byt mohlo, pokud si nejsi jista, tak si na tu pohotovost zavolej a prober to s nima - ja to tak delam, ze misto vyjezdu tam volam, co s tim ...

... jinak nas mrnous byl ockovany 7.5. treti davkou hexy a hned asi 26.7. prvni davkou Priorixu, reakce nebyla zadna - no vlastne byla - nevrly, podrazdeny, plactivy - cele 2 tydny (+ nam ale rostou spicaky a stolicky), ted ma 18. dni po ockovani a ma tyden chrapot a drobnou vyrazku kolem pusinky, to ovsem nejspis neni uz reakce na ocko, ale kombinace rustu zubu a nejspis lehkeho prochladnuti ci lehci virozy bez teplot ...

jinak u nas v baraku, co jsem se ptala, tak 80% deti bez reakce ... zbyle reakce tak 8-9 den po ocko, asi 2 dny teploty 39-40st

petja
16. aug 2009

siss,vždycky to má smysl

petja
16. aug 2009

siss,bojovat za své dítě má vždycky smysl

petja
16. aug 2009

siss,bojovat za své dítě má vždycky smysl 😲 každopádně jsem ráda za vaše druhé očko bez viditelné reakce

petja
16. aug 2009

siss,bojovat za své dítě má vždycky smysl 😲 každopádně jsem ráda za vaše druhé očko bez viditelné reakce!Tak hlavně,aby to tak bylo i po té psychické stránce,už jen lepší 😉

sisstin
16. aug 2009

petja: já to myslela tak, že když už jsem mu nechala dát píchnout tu první dávku v 15m, tak v odkladu druhé dávky nevidím moc smysl 😉 že už se tím nic nezachrání 😉

petja
16. aug 2009

jo,já jsem to pochopila a myslim si pravý opak,obzvlášť potom,pokud byla reakce taková,jaká byla ☹

kam.zyk
16. aug 2009

Sisstin: s tím očkováním až v 2 letech (či ještě později)- zlatá slova. Konzultaci ohledně druhé dávky vakcíny MMR bych rozhodně doporučila, a sice v očkovacím centru Motol, 224433810.

Evina: ano, může to být reakce na očkování a výjimkou není ani reakce ještě pozdnější. Určitě prokonzultuj s lékařem, zavolej či zajeď si na pohotovost, pro klid duše. Jsem si jistá, že vše bude brzy OK.¨

Martinka81: gratuluji k dobrému výběru lékaře 🙂

evina313
16. aug 2009

dakujem vam za reakcie 😉 , no, malý este nema 15 mesiacov, ale už ho zaočkovali, je rozdiel 2 tyzdnov, tak neviem, snad vie lekarka či može / hoci, poslednu dobu zacinam rozmyslat o zmene lekarky/.
Dnes rano mal este 39, potom celý den po liekoch v pohode, uplne bez teploty a teraz zas 39 ☹
inak mu vobec nič nie je, nie je ani mrzuty, vobec nič. Nastastie 😝 Clovek vobec nezbada že ma 39. Pokial sa ho nedotknes a nepozrieš do očiek ☹
ak sa to do zajtra nezlepši, určite pojdeme k lekarke, dakujem

anke
17. aug 2009

evina: doktorka vi co dela, 2 tydny uz nejsou takovy rozdil, tech 15 mes. je orientacnich

... a nezatracovala bych ockovani, oni ti doktori nejsou uplni padousi, co je jim vsechno jedno, i ten vek ma sve opodstatneni - a u ockovani jsou samozrejme rizika, ale ta rizika prevazuje hodnota te ochrany proti nemocem ...

... jinak jen tak pro zajimavost ... v Holandsku se pry takto podarilo urcite skupine bojkotovat ockovani proti obrne a pak si to odnesla cela jedna generace, ve ktere bylo spousta deti obrnou postizenych ... ja bych samozrejme tez nechtela byt zrovna ta matka, jejiz dite bude mit velike nezadouci ucinky ockovani, to bych asi mluvila jinak, ale holt nezijeme ve svete bez rizik ... neco je proste v rukou bozich

shaula
17. aug 2009

Anke - 15 měsíců rozhodně není orientačních, vyhláška říká, že očkování se provádí nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte - ovšem tak jak je to napsáno, si nejsem jistá, jak to přesně myslí, jestli to znamená v ukončených 14 nebo 15 měsících... 😕 A jinak souhlasím, očkování obecně podle mě není zbytečné (tedy to povinné), ovšem možná by stálo za to trochu ho posunout na pozdější dobu. Je celkem zajímavé přečíst si téma Odmítnutí očkování, člověk dost změní názor na přínosy očkování...

anke
17. aug 2009

shaula: nesouhlasim, orientacnich bylo ve smyslu +- 2 tydny - jestli o 14 dnu drive nebo pozdeji nema podle me vetsi vliv, tolik pro uklidneni eviny

ja asi nazor moc menit nebudu, muj otec je epidemiolog, sice ne pediatr, ale ja mu verim ... taky jsem mela vitr z toho priorixu, ale on me ubezpecil, ze bude vse ok - samozrejme mi rekl i ta rizika, ale to uz tak holt bohuzel u leciv byva ...

zusma
17. aug 2009

Tak u nás nakonec 13.den po Priorixu pár pupínků na těle. Ale nic hrozného. Jinak nic.

evina313
18. aug 2009

No teploty prešli po 2 dnoch, tak to asi bolo z očkovania. tak teraz som zvedava, vacsina pisala, že teploty zacinaju 8-9 den.My mame dnes siedmy, tak dufam, že sa už dalsie nedostavia 😠
inak ta nasa lekarka je asi čudna, ročnu prehliadku robila v 11 mesiacoch, očkuje + - 2,3 tyzdne hore dole...
ked čítam v Dietati članok s lekarkou ako prebiehaju prehliadky, mam chut od tej mojej ujst. teraz sme mali 15 mes. prehliadku a ona sa vobec na nič neopýta, ani na stravu, ani či už chodí, ani ho neodmerala, iba hlavičku a hrudník...sama od seba som jej povedala že som prave prestala kojit a na to mi povedala : ved už bolo aj načase ! 😕 takže neviem...

janinac
18. aug 2009

Ahoj, my jsme dávali první očkování to normální a reakce nebyla žádná...při přeočkování nebyli látky a tak jsme dávali Priorix a taky reakce žádná...a za dva měsíce dostal Adámek příušnice 😠 prý se to občas stane, že látka která se naočkuje se taky dostane.

jaku
18. aug 2009

Teda Janinac nestraš s těmi příušnicemi!To zrovna pro kluky není nej nemoc, opravdu to může být i z očkování? Ještě jsem to neslyšela, ale každopádně pokud to tak může být, tak to není zrovna příjemné 😒 .

vanish1
18. aug 2009

janinac, ani sa nečudujem, niektoré deti majú akokeby osýpky, iné mumps, ja som mala mumps ako malá a nemala som žiadne komplíkácie

janinac
18. aug 2009

Jaku jooo doktorka řikala, že nejsme rozhodně první, ale že jak jsou ty děti už očkovaný proti příušnicím, tak když je chytnou, tak to má klidnější průběh. Po třech týdnech jsme byli na krevních testech a už je v naprostém pořádku.

vanish1
18. aug 2009

janinac, podľa mňa je to hlúposť, keď si zvážim, že napr. s osýpkami, mumpsom a rubeolou sa dieťa nemusí stretnúť a ak sa aj stretne, tak sú to bežné destské choroby, liečiteľné, ak ju dám zaočkovať, vystavím ju riziku než. účinkov, môže ich dostať po očkovaní a keďže očkovanie aj tak nemusí dieťa ochrániť pri styku s chorobou, tak nakoniec ju aj tak môže dostať a všetkým tým prešlo úplne zbyťočne 😲

romcatko
18. aug 2009

maminky mám dotaz - mě dnes mudr řekla,že PRIORIX nemá amít nebude, jeslti nechci priorix tetra a připalat si, ta má jen ten triviac či co, ale že na ten jsou pravidelně blbé reakce jako horečky nebo osypání se. Nemáte někdo šan, kde se dá PRIORIX na recept sehnat? ( pokud ano, tak prosím i do IP- byla bych vděčná za jaho koupi a domluvily bychom se na poslání) i za nějakou odměnu. dík. na očkování máme jít koncem září.

ronie
18. aug 2009

romcatko to je náký divný, pokud vím, tak nyní není na trhu právě trivivac a očkuje se bezplatně priorixem-Oli měl první dávku trivivac-reakce žádná, teĎ je naočkovám bezplatně priorixem a čekáme co bude 😉 tak jesi tě něchce pan doktor natáhnout o tetru 😝 ta je podle mě zbytečná, neštovice ať si prodělaj normálka...ne že bych se na ně třásla 😝

cazadora
18. aug 2009

holky a to má jako význam když jedno očko bylo trivivacem a druhý bude priorix(když neni trivivac) přijde mi to postavený na palici.to dítě bude stejně chráněný jako u obou očkovacích vakcín stejných

cazadora
18. aug 2009

měl tam být na konci ještě otazník?? já to fakt jako nechápu

nadik
18. aug 2009

Ahoj holky nevíte jak je to s pozvánkami na toto očkování? Už je to týden co malé bylo 15měsíců a stále nic ve schránce.... Mám tam zavolat nebo ještě čekat?