Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

petra.vavra
14. okt 2011

@myscha tak to jsme se opravdu nepochopily 😉
Ja jen proste nejak nechapu tu slepost lidi, kteri tupe veri svym doktorum, kteri casto vedi min, nez rodic. Ano jeto nazor dosti odvazny, ale mam odzkouseno na tolika lekarich, ze je z toho do place. Zvlastni je, ze lide ze sukl, lekari a lide spojeni s farma firmama se ockovat nedavaji, jejich rodiny take ne....a co me teda uplne dojima je to,jak lide slepe slysi na slovo zdarma...viz posledni vyborny napad nasi politicke sfery, dat ocko proti HPV holkam zdarma....no aby ne, kdwz to nikdo nechce, tak rpoc si na tom nenamastit vlastni kapsu a protlacit to verejnosti jako zajem o blaho a pekne si uzit par milionku a vsichni poplatnici to pekne zaplati....z toho tu bliju 😠

takyja
14. okt 2011

@petra.vavra tak nám nějaké info pusť, my tady všichni sbíráme střípky - já obepisuji odborníky, píšu si IP s ostatníma maminkama, konzultuji, kde se dá (lékaři, známí, atd.), a myslím, že podobně i ostatní - pokud bys tady napsala něco více určitého, budou zajisté všichni rádi (a nemyslím tím jmenovat nějakou firmu nebo někoho), ale fakta z toho, co je v hlášeních pro SUKL ohledně nežádoucích účinků. Velice ráda přestanu žít v blažené nevědomosti. 😉

zuza01
14. okt 2011

Tak já taky nejsem příznivcem očkování úplně všeho včetně chřipky apod. Ale jsem ročník 1983 tenkrát nebylo očkování na to, co je dneska, povinné. Mamka nás nechala "navíc" očkovat právě na příušnice a zarděnky. Loni, když jsem byla ve druhém měsíci těhotenství, kolegyně v práci tím onemocněla. Byla jsem nešťastná, ale řekli mi, že pokud jsem očkovaná, nemusím se bát. Takže jsem za to mamce byla opravdu vděčná, protože jinak hrozil potrat nebo poškození plodu...
Nezastávám se všeho očkování, jen to chce opravdu zvážit a každý by se měl rozhodnout sám. Ale jinak - v tv tvrdili, že se v ČR vyskytuje tak jeden případ otevřené TBC ročně - to není pravda, vím dobře ze zaměstnání, že je to mnohem víc...Taky se to přestalo povinně očkovat (po narození dítěte).
Byla jsem třeba zahrnuta do skupiny lidí, kteří měli nárok na přednostní očkování proti prasečí chřipce a nedala jsem se.
Svojí pravdu mají zastánci i odpůrci, co takhle zlatá střední cesta?

petra.vavra
14. okt 2011

@takyja bohužel jsou to interní informace, ke kterým mám přístup jen z velice dobré známosti. Myslím, že kdo chce info si najde. Zkoušela jsem se dostat do časopisů, kam jsem byla ochotná dodávat odboré články na toto téma, ale tak odborné, aby tomu porozuměla laická veřejnost...bohužel bez úspěchu.

@zuza01 vakcina, kterou se zde očkuje neni na tipy TBC, které se zde vyskytují...aby člověk dostal TBC musí být s dotyčkným nakaženým téměř 24 hodin v neustálém kontaktu a navíc to musí být otevřená forma, to je jen prvotní, jak je možné se nakazit....
bohužel v tomto zlatá střední cesta neexistuje....ja se nesetkavam s jedinou vakcinou, kde by se to dalo uplatnit...

kocicinka
15. okt 2011

@takyja od začátku. Hexu nemá vůbec.Teda ještě jsme nezačali, páč mám chabrus nohu, tak se tam nedostanu.Ale čeká ho to vbrzku.

kocicinka
15. okt 2011

@petra.vavra a ty nedáváš ockovat vůbec? Nebo jenom něco? Můžu se zeptat, jak se budeš vyrovnávat s nepřijetím dítěte do školky, škol v přírodě atd.? Hlásil vás doktor?
Díky 🙂

kocicinka
15. okt 2011

Bohužel mnohé info si člověk nenajde, ani když usilovně chce .Nemám kontakty na SUKL, ani na MZ. Mám jen hafo kamarádů doktorů, a ti všichni očkovat sebe i své děti dávají. A neumím tak dobře AJ, abych si přečetla třeba čas. Vaccine, nebo Medscape, nebo jinou odbornou publikaci. Takže mi zbývá jen brousit po českých webech, diskuzních forech atd. a tam se toho člověk zas tolik nedoví. 😒

martinak11mk
15. okt 2011

@petra.vavra myšleno ,,strašákk,,...především dlouhá doba na čekání možných reakcí. To, že je pro mě toto strašák, neznamená, že něco odmítám.

petot
15. okt 2011

@kocicinka Práve pre ľudí ako si Ty, ktorí chcú viac a dobre podložených informácií, ale neovládajú natoľko jazyk alebo nemajú toľko času si ich vyhľadať pri zdroji, existuje stránka www.rizikaockovania.sk kde sú odborné články napísané zrozumiteľne pre laikov a v slovenčine. Pozri si sekciu Dokumenty. Ak by si tam nenašla niečo, čo Ťa zaujíma, daj vedieť.

Za prečítanie stojí aj stránka www.ockovanie.org - tam je ku kazdej vakcine jeden suhrnny clanok. Za pozretie stoji aj www.slobodavockovani.sk kde sa daju najst velmi zaujimave veci, ale je tam toho uz tolko, ze je to neprehladne (udajne sa pracuje na zlepseni).

petra.vavra
15. okt 2011

@kocicinka Terinka je bohužel očkovaná i prevenarem, který způsobil, všechny problémy, které máme a žloutenkou....
Viktorka má pouze hexu a vědět věci, které vím, až teď, nedala bych ani tu, ale dala bych zkrácenou formu nebo mono vakcinaci. Přijetí/nepřijetí dítěte do školky je na ředitelce nebo zřizovateli. Znám spoustu mamin, co nemají naočkované dtě a chodí do školky....
Doktor nás nehlásil nikde a i kdyby je mi to úplně, ale úplně jedno, ať mě nahlásí kam chce 😀 😀 😀 je to jen bubák na lidi....nikdo ti nic neudělá, to vím se 100% jistotou!!! 4tou hexu odmítnu a MMR pokud budu očkovat, jakože asi ne, tak nejprve před 3 rokem. Spíše se nyní přikláním k tomu, že dám mono vakcinaci co bude dostupná na trhu.... 😉. Pokud máš nějakou otázku přímo, klidně napiš do IP, pokud budu vědět odpovím.
nejsem ten, kdo hlásá, aby lidi neočkovali vůbec, jen chci transparentnost a informovanost, diskuzy a také, aby někdo přebral riziko z apřípadné problémy...

@martinak11mk .....nemám k tvému příspěvku nějak co napsat.....MMR je svinstvo jako prase
Mě hlavně udivuje, jak chce každý pro své dítě to nejlepší, ale že mu nechá s klidný, svědomím píchat do těla sračky v podobě mrtvých plodů, zvířat a pod., to už je každému jedno....
Mě tedy ne!

petra.vavra
15. okt 2011

Ještě k předešlému....to, že je mé první dítě očkované prevenarem a žloutenkou, je jen z důvodu mé hloupé nevědomosti a svinskému nátlaku doktorky, kterou jsme již poslaly do háje. Kdybych byla chytřejší mohlo všechno být jinak. Já zodpovídám za dítě, ale když je díky státu nenmocné, zase za to můžu jenom já...tento systém je na dvě věci a já jen doufám, že to nebude ještě horší!!! (jakože to tak vypadá...)

miliharmi
15. okt 2011

@raaad
Kdyby neměla takovou obranyschopnost, tak je bez teplot a slavná atypická pneumonie se vůbec neprokáže a pak v klídku přejde k celkové sepsi a nebo k nefunkčnosti plic....bez jakéhokoliv příznaku.... Podobně to tak je po MMR s meningitidou( zápalem mozkových blan)...

Přesně tak to bylo u nás, k průkazu meningoencefalitidy došlo až ve chvíli, kdy bylo na všechno pozdě. Milenka bohužel takovou imunitu neměla, měla ji poškozenou už od předešlého očkování.

lojzina
15. okt 2011

@petra.vavra ahoj...muzu mit ja otazku?opravdu me nebude nikdo ,,stihat" za to ze nenecham dite naockovat:?Videla sem v tv dokument,kde byli rodice popotahovani po vsech moznych certech kvuli tomu!

labaga
15. okt 2011

@lojzina v stredoveku bby ta mozno upalili, teraz je to fajn.... neupaluju

lojzina
15. okt 2011

@labaga 😅 dobry,no

petra.vavra
15. okt 2011

@lojzina ne nebude, ono se to totiž odporuje s ústavou, ale o tom nikdo přece mluvit nebude. Podívej se na Soukromá dramata, dva nebo tři týdny nazpět. Tam bylo téma očkování a dokonce tam byl lékař, který sám požádal sicoálku, at je tedy dá k soudu....vše bylo raději zapomenuto a byl klid. Oni budou všichni dělat bu bu bu...ale skutek utekl...to je jediné, co je zatím dobré. Protože to co dělá náš stát je jedna velká svinárna, která přesně ukazuje lobby farma firem v naší úžasné PS.

lojzina
15. okt 2011

@petra.vavra ta dramata sem videla,ale jen kousek....
vy jste meli nejakou blbou reakci?

petra.vavra
15. okt 2011

@lojzina jj a celý život to uvidím....jak jsem byla blbá!!!

lojzina
15. okt 2011

@petra.vavra ja si matne vzpominam ze jsi to tu jednou zminovala,promin ze s eptam,chci vedet o tom co nejvice...Co vam to udelalo?jestli ti nevadi io tom psat 😔 ,promin.

petra.vavra
15. okt 2011

@lojzina nevadí, ale nebudu to rozepisovat celé...postihlo to nervovou soustavu a následky zůstaly na nohou, kdy se celkově vše bortilo a pediatrička to uzavírala tím, že je to normální že malá v 16ti měsících nechodí, že ve 20ti měsících stále chodí špatně atd., prostě jen kus v kartotéce...

labaga
15. okt 2011

@petra.vavra vieš ale problém je v tom čo by bolo s dietatom po prekonani regulernej vír.infekcie.... ☹

lojzina
15. okt 2011

@petra.vavra hnus 🙄 🙄 .
to je me moc lito,a odpovednost zadna,ze 😠

petra.vavra
15. okt 2011

@labaga problém je vždy, pokud je zapříčiněn očkováním....navíc očkováním, do kterého mě natalčila doktorka, tím, že mi řekla lži, doktorka která na mě vydělala a vůbec se nestydí.....to by mělo být trestné. Věř, že stát se tenkrát něco s Terinkou, tak jsem jí zabila¨!!!

petra.vavra
15. okt 2011

@lojzina samozřejmě, že ne...za co přece, vždyť já jsem dala souhlas k očkování....svině!

petra.vavra
15. okt 2011

@labaga a další problém vidím v tom, že 90% maminek si myslí, že reakce po očkování je normální a běžná a vůbec to neřeší jako problém.....ale to není pravda, i běžná teplota by se měla hlásit na SÚKL...ale kdo to tady ví???? To je problém...to, že nastane průser po očkování v prodělání nějakého vir záchvatu to už je prostě v prdeli...nevím, jak jinak to napsat 😒

labaga
15. okt 2011

@petra.vavra maš pravdu natlačila... teraz je vina nadoktorke. ale nikdy nevies co bysa stalo po prirodzenej infekcii... kto by bol vinnik

labaga
15. okt 2011

@petra.vavra len zopakujem, ak by tieto infekty prekonali prirodzene?? myslis bolo by to bezkonplikacii,? preco v knihach z 50. rokov su práve tieto symptomy uvádzané ako vírusové poinfekčné stavy???

petra.vavra
15. okt 2011

@labaga ....pokud probíhá v těle vir infekce, jsou k tomu vždy nějaké vedlejší příznaky, sama jen tak neprojde....zvýšená teplota, nateklé uzliny apod., je třeba vše toto sledovat. Pro někoho třeba zbytečný stres, pro mě dnes absolutní nutnost.

labaga
15. okt 2011

@petra.vavra prečo mysliš že komplikacia osýpok je encefalitida, mumpsu orchitída, pankretatitida s následným diabetom???

petra.vavra
15. okt 2011

@labaga nemám přečtenou žádnou knihu z 50tých let....mám Co možná nevíte o očkování, Očkování pro a proti a Obchod se strachem....já se spíš nyní zajímám o složení vakcín apod., to jsem nedělala a proto jsem i dala svolení naočkovat mé druhé dítě hexou....začít s tím dříve, tak neměla ani to 😖