Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

luthien.k
7. aug 2012

@sachy já vidím jen důvody, proč neočkovat vůbec, ve vašem případě určitě, podle mě je to zbytečné riziko. Jinak já jsem u dnes tříletého syna MMR očkovat nedala a nikdo po mě zatím nejde 😀 Oficiálně to oddalujeme po dohodě s dětskou dr. (kvůli tomu, že děti jsou atopici). Do školky mi potvrzení napsala, že může do kolektivu, který když je proočkovaný, tak moje neočkované dítě pro ně nepředstavuje riziko. Ne každý pediatr toto ale udělá...

dana3262
7. aug 2012

@luthien.k ja to ted taky zrusila (2,5roku) a pripravujú se, jak to udělám dál. Zrovna tohle ockovani (nejhorší reakce a nejmíň nebezpečný nemoci-v tomhle věku) mi u oslabenych jedinců přijde zbytečný.

sachy
7. aug 2012

Moje pediatrička je stará struktura, ráda bych ji změnila, ale bohužel tato je nejbližší a nechci kvůli každé prkotině někam dojíždět. Myslím, že jsem ji trochu vyškolila, o autismu nic nevěděla, je už vstřícnější. Ale v očkování je dost neoblobná. Teď mě napadá, že zkusím alergoložku-imunoložku přemluvit, ať mi napíše, že má malý oslabenou imunitu a že doporučuje očkování odložit na 3.rok. Jinak obecně: zjistila jsem, že o svoje zdraví a zdraví svých dětí se musíme nejen starat, ale i informovat a vzdělávat všichni sami! - důvěřovala jsem doktorům, ta důvěra absolutně selhala. I když mám vystudované dvě vysoké školy a mám spoustu znalostí, bohužel o medicíně jsem něměla ani páru. Bohužel zkorumpovaní politici (a úředníci Ministerstva zdravotnictví) snadno a rádi podléhají lobby farmaceutických firem - stejně tak těchto výhod využívají doktoři, i naši milí pediatři. Do dvou let věku nacpat dítěti na 30 vakcín, proč ne, když to nese...

petra.vavra
7. aug 2012

@sachy monovakcíny by měly být dostupné v zahraničí, at ti vypíší recept a můžeš si je v rámci EU vyzvednout a dovézt 😉 , ale MMR bych neočkovala, u vás zvlášť!! držím palce a přeji vše dobré

luthien.k
8. aug 2012

@sachy mluvíš mi z duše, o zdraví se musí každý hlavně starat a informovat sám... Monovakcína podle mě není dobré řešení, naopak, protože tam dítě dostane o to víc přídavných látek do tělíčka...

anehap
8. aug 2012

@sachy tak to máte taky těžký ☹ Ale taky bych u vás MMR nedávala, je to zbytečné riziko....já bych taky nejraději nadávala vůbec, ale právě u nás je probém ten, že by malou nevzali do školky - s naší pediatričkou se v pohodě domluvíme na odložení očkování, ale zase je poctivka a nenapsala by, že je malá očkovaná, když by nebyla, což chápu 😒 Jsem právě zvědavá, jak dopadneme na imunologii, malá je teď naštěstí od jara zdravá, žádné nemoce naštěstí 😉
A jak píšeš - pokud na imunologii nedopadnete dobře, měli by vám dát doporučení očkování odsunout nebo nedát vůbec - alespoň naše alergoložka to tak říkala, ale nevím, jak to funguje jinde 😉 Jsem zvědavá, jak dopadnete, dej vědět 🙂

sachy
9. aug 2012

@anehap Tak jsme se teď vrátili z alergologie a imunologie (Karlák). Naštěstí dr. se mnou souhlasí a napíše mi, že doporučuje vakcínu MMR odložit. Prý taky s tímto očkováním moc nesouhlasí. Což byl asi jediný (ten hlavní ale) bod, na kterém jsme se shodli. Malý má sníženou imunitu, je často trochu nemocný - zahleněný, záněty spojivek, průdušek. Poslala nás na alergologické a imunologické testy (odebrali mu 6 zkumavek krve), udělala výtěry a poslala na ORL na vyšetření mandlí. Tak dr na ORL. zkonstatoval přítomnost nosní mandle a doporučil operaci, už mě tam pomalu objednávali, mám už veškeré papíry... Tak já se chci vyhnout očkování a nakonec nás pošlou do narkozy :( kvůli mandlím. Když jsem se ptala na možné komplikace, tak prý skoro žádné nejsou a když se člověk bojí, tak nemá ani "vylejzat z baráku" a prý "i tam může u sousedů bouchnout plyn"...Jinak malý se dr. na alergo bál a brečel a nechtěl se slíknout, ale nebylo to nic hrozného, na to hned dr. jestli se takhle vzteká normálně (nejsou mu ani 2 roky), tak ho mám celého sprchovat ledovou vodou a na to sestra, že v nemocnici "to taky sprchovali, když to řvalo, až to bylo modrý".... Pak mi dala kartičku s objednáním na 3.září, na to já říkám, že se musím taky podívat, jestli něco nemám. No a to je 1.den školky a jeslí, tak jsem říkala, jestli by to nešlo jindy... a dr. na to "co si jako myslím, že to není škola, že tam na nás nikdo nečeká", no jsem v šoku, pak po mém naléhání mi vzali kartičku s objednáváním a přepsala to na 4.září, opět, aniž by se zeptala, mám-li čas. Dojdu tam pro výsledky z krve a asi končím...To nepomíjím to, jak mě zkritizovala, že chci dát malého do jeslí (co je jí do toho!; krom toho ho tam budu dávat jen dopoledne na 3-4hod), řekla jsem, že starší je autista (zná ho, chodí k ní taky) a že chci, aby trávil čas s "normálními" dětmi, na to ona, že do 4 let děti nepotřebuje atd., že si stejně s nima nehraje... ale to on už trošku umí (viděla jsem ho teď na dovolené). No byla jsem dnes z těch doktorů v šoku! Copak já bych si v práci dovolila s někým takto jednat! To je jen tím, že nejsou od nás placeni přímo, ale přes pojišťovny, tak se k nám takto chovají... Prostě profesionalita na nule....

anehap
9. aug 2012

@sachy tak to teda máte "super" zážitek, to je šílený jednání, a sprchování ledovou vodou radši ani nekomentuji 😠 ,od hlavního města bych teda čekala víc 😖 , u nás(sev. Morava) teda jednání úplně jiný, ale byly jsme tam zatím jednou, dr. jí zatím dělala ty klasický testy - prach, roztoče atd a ty měla v pořádku a na ty imunolog. testy jsme objednaní taky na 3. září, nechtěla ji trápit už víc, malá má taky děs z dr. a vždycky šílený řev,tak jsem zvědavá, jak dopadneme....braní krve bude asi horor 😖 Malá byla právě v zimě taky hodně nemocná - zahlenění, záněty průdušek, asi jako u vás...
A jak moc má malý tu imunitu sníženou(nevím, podle jakých parametrů se to posuzuje)? Dostali jste léky?Řekla vám, jak dlouho máte odkládat?
Jinak doporučuji mandli zkonzultovat ještě jinde, mojí sestře hrozilo vytržení ve třech letech(měla dokonce třetí stupeň), mamka to odmítla a tehdy naše dětská dr. napsala homeopatika, ty jí zabraly a od té doby má klid, po zvětšené mandli ani památky - a na druhou stranu znám z okolí dost případů, kdy mandli vytrhli a stejně jsou pořád na hromadě a dokonce jim mandle dorostla znovu 😢 , tak si zkus zjistit ještě jiný názor, zvlášť když s touto dr. jsi nebyla spokojená 😉

sachy
11. aug 2012

@anehap Ohledně té nosní mandle, dost se teď ptám po okolí a většinou říkají, že třeba jeden problém zmizel a další se objevil. Většinou to nikomu nepomohlo. Co se týká imunity, zatím mi k tomu dr. nic neřekla, právě nechává dělat ty imunologické testy z krve, tak pak napíšu. Staršímu je taky nechala dělat a jen to okomentovala, že má sníženou imunitu, do zprávy napsala pár slov k alergiím, ale jen tak všeobecně. Výsledky z laboratoře mi dát nechtěla, příště ji donutím. Tahle doktorka je fakt k ničemu, taky budu chodit jinam. Ale ještě z ní musím dostat všechny ty výsledky. Krve se nebojte, já taky měla strach a docela to šlo, oba řvali jen po dobu odběru, docela i drželi.

granta
27. aug 2012

U nás už tři dny po očkování čtyřicítky.... pohotovost, ale nic nenašli, tak mi řekli, že to bude reakce na to očkování. Trvalo to tři dny, pak se to srovnalo. Žádná vyrážka, jen ta horečka.

hanule05
30. aug 2012

Ahoj, ve středu jsem byla s dcerku (2 roky a 4 měsíce) na přeočkování MMR, v neděli jsme se vrátili od babičky, kde si hrála s malou sestřenkou, u které se včera (ve středu) objevila 6. nemoc. Tak se teď děsím toho, co to očkování udělá, pokud už v sobě má tento herpetický virus.

Já se z toho asi zblázním, pokaždé, když jsme tam na návštěvě (u babičky - bydlí tam i mladí s dětma), tak si od nich něco odvezeme - naposledy koncem července střevní chřipka s třídenním pobytem v nemocnici na kapačkách. A teď tohle - naočkovaná dcerka, která má pravděpodobně v sobě herpetický virus. Je mi z toho blbě, když si představím, co se všechno se kvůli tomu může s dcerkou stát.

verusa.j
30. aug 2012

@luthien.k - dobrý den,četla jsem váš příspěvek a psala jste, že případně pošlete rozbor na Infanrix Hexa, zda je to možné, moc bych prosila

petot
10. sep 2012

@hanule05 Nemôžem radiť, nie som lekár, ale keby sa toto stalo môjmu dieťaťu, tak predovšetkým preventívne nasadím vysoké pravidelné dávky vitamínu C a jednorázovo vyššiu dávku vitamínu A. Našťastie už deti neočkujem. Ale aby sme neboli OT, ak by si chcela viac, informácie nájdeš v téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/
alebo v knihe http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

petot
10. sep 2012

@sachy Pozri tento odborný článok, veľmi dobre vysvetľuje, čo sa deje po očkovaní s nervovou sústavou a prečo sa to deje. http://rizikaockovania.sk/dok/ine/Nebezpeci_nad...

monapink
15. okt 2012

Potrebuju radu,mam atopickou dcerku,alergickou na BKM,ockovanou v 16 m na MMR-moc jsem tehdy nad tim nepremyslela a naockovat ji nechala, a nyni mame jit na preockovani,reakce byla desna-40 horecky-3 dny,nechut k jidlu,byla protivna,se spankem jsme meli velke problemy,pak jeste dlouho,nez se srovnala, trvalo to,chovala se i jinak,neklidne.............no a nyni uvazuju nad tim,zda jde preockovani odlozit alespon do tech tri let,nez pujde do skolky,jenze uz ted se bojim,nase detska Mudr. je ze stare skoly a pravdu ma jen a jen a vzdy ona! asi se mnou vyrazi dvere,coz mi nevadi,kdyz ochranim sve dite,jenze nevim jak mam argumentovat na jeji otazku a proc? Dekuji za rady a hlavne za podporu,zda to ma smysl to o ten rok odlozit 😉

alikaa
15. okt 2012

@monapink na Slovensku sa preockovava az v 11. rokoch, tak sa mozes spytat dr. ze preco staci na SR iba jedna davka MMR a u vas treba dve?

zuzana76
15. okt 2012

@alikaa treba 2 davky v CR, lebo v CR zase ockuju tusim uz rocne deticky, teda skor ako na Slovensku a to vraj zohrava ulohu, inak by som pediatricke len sucho oznamila,ze nechces preockovat,ze tu vakcinu proste zle znasala a hotovo

zuzana76
15. okt 2012

@monapink pozri vyssie spravu

alikaa
15. okt 2012

@zuzana76 pokial viem, tak v cechach je tiez prva davka v 15. mesiacoch, tak ako u nas. Ale mozem sa mylit.
@monapink da sa este poziadat o zistenie protilatok z krvi na jednotlive choroby a na zaklade toho sa rozhodovat. Na jednej strane ich moze byt dostatok a posilnovacia davka nema vyznam, na druhej strane sa moze stat, ze protilatky nebudu ziadne, tym padom ani posilnovacia davka by nemala ziaden vyznam

kaja73
15. okt 2012

@monapink na SK sa ockuje prve ockovanie medzi 15-18m-vy ste zapockovany v 16m teda tak ako aj vacsina deti na SK,ockovacia latka je ta ista a okrem toho u vas su a u nas nie su epidemie mumsu-teda vasa schema je asi horsia-tak mi to aspon vychadza.
Mozes tym argumentovat,plus, ze mas strach po tom co ste zazili po prvej MMRke.
Viac ta zujimat nemusi,ak nepochoipi je to len a len jej problem.
Nic jej nepodpisuj.
Ak bude trvat na podpise ,tak povedz, ze najblizsie prinesies svoje vyhlasenie aj s podpisom.
Vo fore o nesuhlase s povinnym ockoavnim,si vies vyhladat ako by to odmietnutie rodica malo vyzerat.

stula007
21. okt 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

dorinek
13. nov 2012

@kaja73 - jestli to dobře chápu, tak na Slovensku se očkuje taky Priorixem ?? Tím samým, jako v ČR ??

jenovefa
5. feb 2013

Ahoj, máte někdo zkušenost s očkováním 4 letého dítěte MMR? Nemám s dr. problém, ale chci, aby syn od 4,5 chodil do státní školky - @luthien.k - Vám to prošlo s tím komentářem od dr.? Mně teď na dni otevřených dveří paní ředitelka říkala, že pokud inspekce najde neočkované dítě, musí ihned odejít... Takže ona by dítě do školky prostě rovnou nevzala.
Syn na žádné očko reakci neměl, je ale atopik + astmatik... Sokromé školky mě štvou, do jedné chodí... Nechápu, jak je možné, že na ně se regule nevztahují a očkování je nezajímá. (Je to teda samozřejmě KLAD!!!)

maya170
5. feb 2013

tak ja vam pridam clanok na premyslanie, kazdy musi rozmyslat za seba, a za seba niest zodpovednost.
http://www.jajsem.com/mmr-vakcina-zpusobuje-aut...
My sme mali tiez dost problemov a posledne ockovanie v 11r. som nedala. Ved osypky som mala ako decko aj ja a ako kazda nemoc odozneli. Mumps som tiez prekonala, si pamatam akurat v Tatrach na dovolenke. Ruzienku beriem, ze mame protilatky 🙂.
jenovefa, ked mas dieta atopik+astmatik .... nikdy nevies co sa deje v telicku dietata kym to prepukne a ak sa stane kombinacia ze oslabena imunita a ockovanie .....
Ja mam dobre skusenosti s liecbou preparatmi joalis-dr.jonasa z prahy, informacna medicina. Preparaty su na baze liehu, ci sirupu a novo aj olejceky detoxikacne, nastartuju organizmus k vlastnej liecbe, dobrej imunite a homeostaze. Co je dolezite, preparaty najprv sposobia vylucenie toxinov z tela, nasledne povzbudia organizmus k nastartovaniu spravnej rovnovaznej cinnosti. U deti je tento proces velmi rychly-deticky nie su tak zanesene ako dospelacke telo.
Je vsak dolezite vediet postupnost preparatov!!! Dom si tiez nestaviame rovno od strechy 🙂.
Pri podpore imunity (ak je ok, moze utekat okolo milion virusov a dieta nic nerozhodi), sa mi osvedcil Imun preparat, lekarka, ked sa ukazeme, sa furt vypytuje, ze kde sme tak dlho boli? Ked pride nahodou nadcha a zacinaju zliezat sople dolu, trva to par dni a nepokracuje v prieduskach. Osvedcene uz 4roky. Krasne sa da upravit ak nie rovno odstranit astma a stym suvisiace ekzemy, len to je uz viac preparatov a nadlhsiu cielenu liecbu aj s meraniami pri kontrole.

mvkoty
5. feb 2013

Mi ještě priorix nemáme oddaluji ho ,ale před nástupem do školky ho budeme absolvovat a co vím z okolí tak ani jedno z dětí neměla reakci. Všechno proběhlo naprosto v pohodě a co jsem se bavila s dr tak už je tavakcína šetrnější než před lety a reakce na ní jsou minimální.

nae
5. feb 2013

@mvkoty Priorix je na trhu len 7. rok. Predtým sa očkovalo tri-vakcínou Trivivac (od r. 1995).
Priorix obsahuje o.i. zložky pomnožené na bunkách kuracích embryí (problém u detí s alergiou na vajíčka), aminokyseliny, laktózu (problém u detí s intoleranciou laktózy), mannitol, neomycin-sulfát, sorbitol.

Trivivac obsahuje zložky pomnožené na bunkách psích obličiek /ledvin/, ľudských diploidných bunkách (z potratených plodov). Obsahuje tiež albumín (ľudský), sacharózu, želatínu, neomycin-sulfát, dihydrogenfosforečnan draselný
dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného.

mvkoty
5. feb 2013

@nae anoto vím ale tak jsem psala že je šetrnější než trivivac před lety.

luthien.k
5. feb 2013
jenovefa
5. feb 2013

Díky všem za odpovědi. Pokud by syn ještě školku vynechal (chodil by do soukromé - fakt nechápu, že k nim kontroly z inspekce nechodí...) - do normální školy by směl? Tam už ta podmínka mizí? Ach jo, nechci, aby byl syn "asociál" s domácí školou. Snad víte, jak to myslím... Jsem učitelka a vím, že domácí péčí a výukou bych mu asi neprospěla, je jedináček, potřebuje kolektiv jak sůl...