Očkovania. Aké ste absolvovali?

monika77
20. apr 2009

aké očkavania ste absolvovali so svojim mimčom?
mne doktorka ponúkla očkovanie proti hnačkám, ale vraj si to budem doplácať a mám sa rozhodnúť či to chcem alebo nie ... dali ste si toto očkovanie pre mimčo?

trixi
20. apr 2009

monika, je tu vela tem ohladom ockovania, ci uz ockovat, alebo neockovat, daj si do vyhladavaca napr. Rotarix, Prevenar a pod. a tam su bohate diskusie. Dokonca je tema aj o rizikach ockovania a pod. Napr.:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a dalsie...

zuzula25
21. apr 2009

Moni ja som dala j proti hnackam-rotavirusom a maly to zatial uplne perfektne znasal-ta vakcina sa pije,tak sa nepicha 🙂

sloto
21. apr 2009

zuzula a za tu rotavirusovu sa kolko plati?ja tiez rozmyslamci dat a ci nie. a neviete od kedy sa moze dat ockovat proti kliestovej encefalitide?

zuzula25
21. apr 2009

kliestovej encefalitide az od roka a ak nie viac.ockujeje sa proti rotavirusom dvoma typmi ockovacich latok Rotarix v sceme 2 davok a jedna vyde okolo 2-2500 a Rotateq v scheme 3 davok a jedna vyde okolo 1400 tak cenovo to vychadza rovnako.ja kedze robim v zdravotnictve som ani neuvazovala ci ano alebo nie,este pred porodom som bola pevne rozhodnuta a doktorka so mnou nadsene suhlasila,hned povedala ze vidno ze sa vyznam.len treba zacat s ockovanim co najskor,lebo to musi byt ukoncene do 6 mesiaca.nam to davali s prvym povinnym ockovanim,potom o 3 tyzdne a teraz s druhym povinnym ockovanim nas caka tretia vakcina Rotatequ

macka23
21. apr 2009

Nam tiez lekarka ponukla ockovanie proti rotavirusom, nieco som si o tom nastudovala, niekto je za, niekto proti,
ale riskovat to nechceme, aby sme si nahodou nieco nemuseli potom vycitat. Za vakcinu /rotarix/ sme doplacali zhruba 62 eur /prva davka/ a v pondelok nas caka ockovanie 🙂

ingulka
21. apr 2009

babenky, ako je to s ockovacou vakcinou proti pneumokokom pre babetka narodene v 09/2008 ? Dnes mi doktorka vravela, ze nejako zle schvalili zakon, a musim platit celu davku (2x 88Eur).... neporadite ako to je?

caruzo19
21. apr 2009

sloto,proti encefalitide sa ockuje az po dovrsenom roku

ingulka
21. apr 2009

emjee ... dakujem 😉

mami.sk
21. apr 2009

monika,
tu je ockovaci kalendar , tvoj Davidko ma 2 mesiace, tak sa nanho vztahuje vsetko okrem TBC, to ho asi zaockovali v nemocnici
😉

VEK DRUH OČKOVANIA TYP OČKOVANIA
4. deň života Tuberkulóza (BCG) základné očkovanie
3. – 4. mesiac hexavakcína - Diftéria, tetanus, pertussis (acelulárna) Vírusová hepatitídaB hemofilové invazívne infekcie Detská obrna (DTaP-VHB-HIB-IPV)

Pneumokokové invazívne ochorenia (konjugovaná vakcína, simultánna aplikácia s hexavakcínou) I. dávka (základné očkovanie)

5. – 6. mesiac II. dávka (základné očkovanie)
11. – 12. mesiac III. dávka (základné očkovanie)
od 15. mesiaca, najneskôr do 18. mesiaca života Morbilli, mumps, rubeola (MMR) základné očkovanie

v 6. roku života
Diftéria, tetanus, pertussis (acelulárna) Detská obrna (DTaP-IPV) preočkovanie
v 11. roku života Morbilli, mumps, rubeola (MMR) preočkovanie
Tuberkulóza (BCG) preočkovanie (iba tuberkulín negatívne)
v 13. roku života Diftéria, tetanus, detská obrna (dT-IPV) preočkovanie

to su povinne ockovania, okrem toho si mozes dat aj nepovinne, tie sa doplacaju
napr. Rotavírusy / vakcina je Rotarix,davaju sa 2 davky, najlepsie do 6. mesiacov veku babtka, my sme platili cca 64 € aj s receptom/, da sa ockovat aj zltacka A, kliestova encefalitida, meningitída, chrípka, ovčie kiahne

monika77
autor
21. apr 2009

mami.sk veľmi pekne ďakujem za nádhernú tabulečku ... ty si dávala pre terezku vakcínu rotarix?

bika10
23. apr 2009

Ahojte,
my tiež uvažujeme o očkovaní proti rotavírusom, dr. nám povedala, že nám to môže dať s povinným očkovaním v 3 mesiacoch, ja sa ale bojím, či nie sú 3 očkovania naraz moc na také malé bábo 😒 Máte niektorá s tým skúsenosti? Dávali ste to naraz? Akú ste mali reakciu? ďakujem za každú odpoveď 🙂

mami.sk
23. apr 2009

monika, dala som jej to ockovanie na rotavirusy 😉 len kvoli tomu ze moja mamina je detska sestra u dojciat a rozpravala mi ake tam mavaju deticky s rotavirusmi, tazke priebehy , niektore take dehydrovane ze na umretie ☹
o inych nepovinnych ockovaniach zatial neuvazujem 😉

bika - my mame za sebou dnes druhu davku hexavakcinu + prevenar + rotarix a mala nemala ziadne komplikacie 😉
mala som strach lebo uz som pocula o roznych reakciach ale u nas vsetko prebehlo velmi dobre 😉 nastastie 😉
tiez som velmi nechcela davat vsetko spolu ale dr. mi povedal ze tak je stanoveny ockovaci kalendar a ze sa nemusim obavat pretoze sa ockuje modernymi vakcinami😕

viem ze aj na MK je vela odporcov ockovania , ale ja sa snazim to brat z tej lepsej stranky a pevne dufam ze to bude mat pre moju dcerku osoh 😉 je to povinne a jednoducho sa ockovaniu nevyhneme 😒

lusilia
24. apr 2009

Ahojte, chcem sa opytat, ze do kedy sa moze podat ta prva povinna vakcina? Maly ide teraz na operaciu, tak nemohol byt zaockovany a po operacii bude mat uz styry mesiace a to urcite tam bude musiet byt nejaky odstup....dakujem 😉

zuzula25
24. apr 2009

lusila niektore babatka chodia na prvu vakcinu aj okolo polroka,ked maju nejake zapaly sa to odklada.nemate sa kam ponahlat,nam doktorka povedala,ze neskor to babatka lepsie znasaju,ked maju uz lepsie vyvinutu centralnu nervovu sustavu

lusilia
24. apr 2009

zuzula, aha, tak super, dakujem, som nevedela, ci sa to moze aj neskor dat, alebo nie...

tamka123
24. apr 2009

ahojte, vcera bol maly prvy krat ockovany. Hexa + prevenar, sala som aj rotavirusi....kolko ste platili za jednu davku rotav._ Mne dokt. nauct. 52 eur. zajednu davku, bude este treba dalsie dve,,,aj vy ste tlko vela platili?

denduska
24. apr 2009

cim neskorsie tym lepsie 😝 mna by ani nenapadlo predtym rozmyslat o skodlivosti, keby mala nemala zlu reakciu...a niekedy len ziram ako sa mamicky pretekaju v pocte ockovani... 🙄 vsetkeho vela skodi... lenze ak to takto pojde dalej, bude povinne zachvilu vsetko co existuje

mami.sk
24. apr 2009

tamka - su dve ockovacie latky,
Rotarix - ten sme mali my a platila som 63 € prvu davku a 61€ druhu davku a potom je Rotateq a tam su 3 davky - tu je jedna davka lacnejsia ako pri rotarixe ale tym ze su davky 3 by mala byt cena priblizne rovnaka
detom do 6 mesiacov veku poistovne preplaca cast tej vakciny
vy mate len 4 mesiace tak by si mala platit presne tolko co ja 😉 popytaj sa lekarky aku mate vakcinu alebo kukni do ockovacieho preukazu , tam to musi byt zaznacene 😉

tamka123
24. apr 2009

mami...pozrela som do ockovacieho kalendara...jeto Rotateq - 3 davky, vraj mi nedala rotarix kvoli starsej dcere...lebo sa to vylucuje stolicou..abvy sa nenakazila....sestricka mi dala prijmovy poklad.blocek...a o hodinu mi volala doktorka, ze sestricka mi nemala dat prijm.doklad...ze to mam roztrhat..a ze ked potrebujem blocek, tak mi ho da z lekarne / z registracky/..zda sa mi to nejake cudne

erikasadek
24. apr 2009

denduska mna len prekvapuje ze , mate povinne ockovanie ale , doplacate 😕

mami.sk
24. apr 2009

tamka - no veru, viac nez cudne ☹ no ja neviem kolko presne stoji ten rotateq lebo my sme ho nemali 😒 a mne dal dr. recept prvy aj druhykrat na rotarix a ja som si vakcinu zaplatila v lekarni kde mi lekarnicka presne podla veku dcery vyratala cenu, u povinnych vakcin heva a prevenar malej dali vakcinu a lekar si vypisal recept a vakcinu si vybral v lekarni sam 😒
ja by som sa na tvojom mieste opytala v lekarni co stoji Rotateq / uplne nezavazne/ a hned budes vediet ci nahodou dr. nevypytala vyssiu sumu 😉

erikasadek - ockovanie proti rotavirusom je nepovinne, ale detickam do 6 mesiaca poistovna cast vakciny preplaca 😉

erikasadek
24. apr 2009

mami, jasne ze je nepovinne, ..
mna skor prekvapuju ine vakciny co mate povinne ale platit musite..

normalne plna cena vakciny , je 120 euro.... teda rotateq, ci rotarix ten je skoro 130
teda to je oficilna cena tu vo francuzsku.. nie preplacana, a ani nikdy nebude , kedze ucinnost je slaba.. teda chrani od najhorsieho priebehu a nie proti samotnemu virusu... 😉

mami.sk
24. apr 2009

erikasadek - my este nemame vela skusenosti s ockovanim, ale to co sme zatial absolvovali / myslim tie povinne/ sme nic nedoplacali 🙂 ani neviem za kt. sa doplaca, to je pre mna novinka 😒 som myslela ze vsetky povinne ockovania su preplacane v plnej sume zdr. poistovnou 😝

erikasadek
24. apr 2009

mami tak ja ti to neviem povedat nezijem na slovensku , len vas citam.....
typ ,nepreplaca sa tato alebo treba doplatit...

takze som trochu bola s toho zmetena....
dufam ze sa mylim uz len fakt ze to mate povinne je na slak trafenie a este aj doplacat za nieco , co niekto ani velmi nechce.. tak to by uz bola trefa..*
ale necham sa poucit..

trixi
24. apr 2009

erikasadek, ja neviem o tom, ze by sa za povinne ockovanie doplacalo. Myslim, ze povinne ockovanie je proti TBC a Hexavakcina a v 15 mesiacoch ta trojkombinacia. Ostatne ako Prevenar, Rotarix a miesto trojkombinacie stvorkombinacia sa platia, pretoze su dobrovolne. Tak to bolo pred rokom a nieco. Mozno sa nieco zmenilo, ale ja som za ziadne povinne ockovanie neplatila. Hovorim o ockovaniach do 2 rokov, potom nemam nastudovane 😉 a ani skusenosti, kedze maly ma este len 19 mesiacov 😀 .

erikasadek
24. apr 2009

trixi , neviem nemozem , povedat nie som na slovensku chvlabohu .... teda co sa tyka ockovania;...

len som si vsimla ze vsade spominate , ze kolko doplacate a podobne..

tak mi to neslo do hlavy.. mate povinne a este vas nutia platit..

ale takto je to fajn.. som rada , ze aspon nemusite doplacat..

veronika81
25. apr 2009

ahojte maminy,
chcem sa vás opýtať, malý má 6 týždňov, zatiaľ máme len to očkovanie z pôrodnice (tuberkulóza) a na mieste vpichu sa mu urobil nepekný červený vred, je to taký pupenček tvrdý a v strede má asi hnis, lebo je tam také biele. Videla to aj doktorka, kázala nám to len potierať liehom.
Tak čistíme už vyše týždňa, zatiaľ sa to nemení a mám pocit, že malého to aj bolí, lebo začne plačkať, keď mu to čistím. Neviete mi poradiť čo s tým? Upraví sa to samé? A čo ten hnis, vstrebe sa to alebo mu to treba nebodaj vytlačiť ☹ na to nemám odvahu 😒
Ďakujem

denduska
25. apr 2009

veronika, nechcem ta strasit, moze to skoncit az narkozou a chirurgickym cistenim... ked sa to nezlepsi, pripadne sa mu zduria uzlinky pod pazuskou, treba ist na plucne 😒 zatial len cisti, vysusuj tym liehom....

Ale vela detom to hnisa, aj nasej to hnisalo, ale nie nejak velmi, nastastie sa jej to zahojilo...a ja som to vytlacala ked som ju kupala, vtedy to slo same v teplej vode. Ak budem mat druhe babo, urcite nenecham aby ho v porodnici ockovali, moze to urobit aj pediater neskor.