Očkovanie 11 ročných dievčat proti rakovine kŕčka maternice

emyly
1. sep 2013

Ahojte. Blíži sa nám vek kedy sa očkuje proti rakovine krčka maternice. Nakoľko som na pochybách, a váham, či ísť do toho či nie, zbieram názory a rady, skúsenosti matiek ktoré dali svoje dcérky zaočkovať. Ja nedávam deti očkovať vlastne vôbec, keď boli malinké tak raz proti pneumokoku a raz proti chrípke. A viac nič. Nebývajú chorľavé preto nevidím dôvod dávať ich očkovať....avšak očkovanie proti rakovine je novodobým trendom. Ale názory lekárov sa rozchádzajú, jedny sú za, iní proti. Preto prosím o radu. Dať? Nedať? Ďakujem za všetky odpovede a názory. 😵

prasiatko30
1. sep 2013

@emyly nie nedam mam dve dcery a este nas to len caka aj to za 5 rokov kedy uz budu aj nejake realne vysledky tychto ockovani - ale az do dnesneho dna som presvedcena ze nie nebudem davat ockovat ani jednu z nich

ematko29
1. sep 2013

@emyly ahoj ja mám síce len 8ročnú dceru,ale už nad tým uvažujem teraz atiež netuším.mám nato ešte čas,ale už sa zaujímam.velmi zaujímavá téma

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renata5
1. sep 2013

ahojte ja som bola chora nasli mi HPV dala som sa zaockovat a pomohlo mi to chvala bohu

janinah
1. sep 2013

moje dcéry nie sú očkované,same odmietli,keď sme sa o tom rozprávali,ani som ich neprehovárala,nemyslím si,že je to 100% záruka neochorenia,nie je to očkovanie proti všetkým druhom vyvolávateľa choroby a nie sú ešte štatistiky,čo s tými zaočkovanými trebárs o 20 rokov-či ochorejú menej,či rovnako ako neočkovaní...mali cca 13r.

janinah
1. sep 2013

@renata5 no neviem či si niečo nemýliš....v svojom veku ešte nemôžeš vedieť,či neochorieš...

katka1981
1. sep 2013

Ked som mala 18, zistili mi HPV virus a to som mala len jedneho chlapca. A ci dam ockovat proti nemu svoju dceru? Urcite nie. Ta vakciina nie je dostatocne otestovana .......ak by si velmi chcela pohladam ti jedno video, to ma uplne presvedcilo.

katka1981
1. sep 2013

@renata5, akoze ockovanie ta vyliecilo z HPV? HPV virus je virus s ktorym si poradi zdravy organizmus sam bez pomoci. Ak mas narusenu imunitu, lieci sa cipkami.... ockovanie HPV virus nelieci.

renata5
1. sep 2013

@janinah nerozumiem ked mi zistili mala som 23 rokov teraz mam 28 a som zdrava

renata5
1. sep 2013
katka1981
1. sep 2013

@renata5, vyliecitl ti ho tvoj organizmus!!! Nie ockovanie, ver mi a nie som tu zastanca neockovania. Ja mam zlu imunitu, mne bolo treba cipky.

renata5
1. sep 2013

@katka1981 ja som rok brala lieky na imunitu nepomohlo mi nic doktor mi povedal ze jedina moznost je uz len zaockovat sa ako som sa zaockovala o tri mesiace mi robili cyto a bola som zdrava

janinah
1. sep 2013

@renata5 očkovanie nelieči..a či ti očkovanie zabralo to zistíš tak v 65rokoch,či nebudeš mať dovtedy rakovinu /úprimne želám veľa zdravia/

renata5
1. sep 2013

@janinah vies co teraz si ma velmi naplasila co chces povedat ze ked zene zistia Hpv tak tu rakovinu casom mat bude?

katka1981
1. sep 2013

@renata5, nejdem sa s tebou hadat, som rada ze si zdrava, a prajem ti aby si vzdy bola

janinah
1. sep 2013

@katka1981 áno,to je ten správny výraz- nie je dostatočne otestovaná a nie sú ešte štatistické vyhodnotenia po 15 či 20 rokoch

renata5
1. sep 2013

@katka1981 vies ja sa tomu nerozumiem pisem to co som zazila tiez neviem kde som to dostala nakolko som mala len jedneho aj to je mm aale mame syna krasneho a na Hpv nemyslime

janinah
1. sep 2013

@renata5 naplašiť sa nie je dôvod,to ako keby som v živote nesadla za volant,lebo však havarujem.....len si o tom všetkom viac prečítaj,mám pocit,že tomu veľmi nerozumieš,vôbec nemusíš dostať rakovinu,ani keď máš potvrdený HPV vírus

renata5
1. sep 2013

@janinah asi mas pravdu vies co bude lepsie na to nemysliet a ten cas co by som stravila pred netom stravim radsej s mojim krpcom 🙂

katka1981
1. sep 2013

@renata5, prestan sa stresovat, rakovinu mozes dostat kedykolvek rovnako ako kocky, ktorym HPV zisteny nebol. Ja som sa nato pytala gynekologa a povedal mi, ze ho uz nemam, mne zabrala liecba. S imunitou je to komplikovane, treba najst spravneho lekara, marketing je svina. Nebudem to tu vypisovat, ja som mala dlhe roky problemy s kvasinkami, a vdaka injekciam na imunitu ich nemam a to zozeriem 300 gramov sladkeho v robote niekedy aj denne. Nic ine mi nepomahalo, ani probiotika, diety, nic. Cele je to o imunite. A podla toho co som vdaka konovi naposledy videla, mam z ockovania ozaj take pocity ze az. Ale nejdem to tu rozoberat, len tolko, ze HPV virus je velmi rozsireny a imunita si s nim poradi, ak ju mas v poriadku. Ale pokial nie, ani ockovanie sa pri znizenej imunite nedoporucuje. Navyse je otazne na akych bunakch sa pestoval ten HPV virus pri tejto vakciine. Ak na rakovinovych tak je to uplna parada. Stacilo mi toto pocut a div sa ze je tolko rakoviny. Myslim to vseobecne nie na teba. Neboj sa rakoviny, neboj sa nicoho, snaz sa zdravo stravovat, mat co najmenej stresov a viac neovplyvnis.

katka1981
1. sep 2013

@renata5, jasne ved z toho farmacia tazi, bubububububu a ludia si "kupuju" zdravie. Boli casy kedy sme sa za slobodna s manzelom kupovali doplnky vyzivy v lekarni mesacne za 2000-5000 Sk. O nic nam lepsie nebolo. Nastastie sme potom uz boli bez penazi a neminali na hovadiny 🙂

renata5
1. sep 2013

@katka1981 najlepsie bude ked sa budeme tesit z kazdeho dna ze sme zdrave a nemozeme mysliet na choroby potom si ich clovek len privola ja chcem zomriet velmi stara a najlepsie v spanku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katka1981
1. sep 2013

@renata5, presne tak. Co bolo bolo, neries. Netrap sa, lebo si nepomozes a kazis si aj tie dni, ked je vsetko ako ma byt.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sashabb
1. sep 2013

@emyly jednoznačne NIE

katka1981
1. sep 2013

@tanapeta, ake nasledky mala? Ved sa o nu bili aj matky synov.... kokso. U nas to zakazu o 50 rokov.....

konvalink
1. sep 2013

jednoznacne by som nedala,ani keby bola plne hradena poistovnou... nie za ziadnych okolnosti

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
1. sep 2013

@tanapeta, diky