Očkovanie 5,5 ročnej dcérky po dovolenke

maminkaivanka
19. jún 2012

Rada by som sa Vás opýtala na Váš názor, dcéru mám teraz na dovolenke s mojimi rodičmi v Taliansku a už nás urgovali u pediatra na povinné preočkovanie. Dcérka sa má vrátiť v sobotu 23.6., koľko dní by ste jej dali na oddych a aklimatizáciu? Zmena prostredia aby nespôsobila nejaké blbé vedľajšie účinky....Ďakujem

kvojtanikova
19. jún 2012

@maminkaivanka podla mna zalezi od toho ake mala reakcie predtym, toto preockovanie je ta ista vakcina aku brala ked bola mala, tzv Hexavakcina, teraz sa to vola Priorix, predtym to bol tusim Infanrix. U nas reakcie boli take iste ako ked bol maly - na druhy den teplota do 38, celkova nervozita, po 48 hodinach uz vsetko uplne OK. Osobne ak by som videla ze je mala fit tak by som s nou isla hned v pondelok, lebo ak pojde do skolky tam skor chyti este nejakeho bacila alebo co.

simsalabim
19. jún 2012

@maminkaivanka ja si myslim, ze sa nemusis s preockovanim vobec ponahlat....kludne ju nechaj adaptovat sa, ved ju zaockuju aj o tyzden aj o dva. Nic sa nestane.

petah82
19. jún 2012

zaockuju ti ju aj o mesiac, to sa neboj. v skolke ziadneho takeho bacila nechyti. od koho? musi byt maximalne fit. a nevies, ci si nieco nedonesie a o tyzden sa prejavi. inkubacne doby chorob su aj 14 dni, napr. aj kiahne maju tolko... @kvojtanikova Priorix je MMR ockovanie, hexavakcina je zas nieco ine http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani..., @maminkaivanka idu ockovat (DTaP-TPV) Diftéria, tetanus, pertussis (acelulárna), detská obrna http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

zigzag
19. jún 2012

@maminkaivanka do tridsiatky bude stacit 😅 cim neskor tym lepsie, je to zbytocny jed v tele tvojej dcery 😖

kvojtanikova
19. jún 2012

@petah82 aha tak som sa asi zmylila v tom nazve, prepacte. kazdopadne viem ze to je ockovanie ake uz jej dcerka mala takze moze si spomenut ci mala vtedy nejake reakcie alebo nie. Ja som len tolko chcela, ze Taliansko nie je tak daleko aby si dcerka musela po dovolenke zase nejako "zvykat" alebo co, pokial je fit a @maminkaivanka ju chce dat zaockovat, tak nemusi cakat.

petah82
19. jún 2012

@kvojtanikova ja som len vakciny uviedla na spravnu mieru, to nebol utok a ked bacila moze chytit aj v skolke, ktora tiez nie je tak daleko, tak v taliansku nejakeho nemohla chytit? ved preco nepockat tych 14 dni? moze byt fit a ta inkubacna doba?

prevenar
19. jún 2012

neockovat VOBEC , najlepsie co mozes spravit pre zdravie svojho dietata. neockovat nikdy a nic. 😕

kkl82
19. jún 2012

@maminkaivanka @kvojtanikova ak dieta absolvovalo cestu dlhsiu ako 4 hodiny, tak sa odporuca odsunut ockovanie o par dni. neviem sice preco, ale je to aj v pribalovom letaku jednotlivych vakcin.podla mna kvoli unave organizmu, ktora potom zabranuje telu spracovat vakcinu bez vaznych vedlajsich ucinkov. taliansko nie je daleko, ale nasi ockovaci nacisti z ruvz strasia aj francuzkom, ze sa tam nakazime vsetkym moznym, napr. osypkami. no vazne, choroba, na ktoru sa umiera... v taliansku nie je v niektorych regionoch povinne ockovanie, takze pozor, mozes si priniest aj cierny kasel, zaskrt a ine choroby!!! aspon podla logiky toho, co nam tvrdia na urade pre verejne zdravotnictvo. sirenie strachu je to najjednoduchejsi sposob ako donutit ockovat. ako ti napisal prevenar, najlepsie je NEOCKOVAT, ak chces zdrave dieta. netreba slepo doverovat pediatrom, lebo ti vsetko co vedia o ockovani, vedia od vyrobcov vakcin. a to ze vakciny obsahuju toxicke latky v toxickych mnozstvach ti uz akosi "zabudnu" povedat pred tym, nez to dietatu pichnu do tela...