Očkovanie 5 mesačného syna proti rotavírusom

kacikiss
4. apr 2019

Ahojte🙂 chcela by som sa spytat na rady ohladom ockovania proti rotavirusom? Mam 5 mesacneho synceka ockovat mozem dat max do pol roka aby to malo ucinok a chcem sa spytat na nazory. Dakujem

asia83
4. apr 2019

@kacikiss My sme nedali. Tých rotavírusov je veľa. Dali sme iba povinné očkovanie.

sapetka
4. apr 2019

@kacikiss pokial nejde do kolektivu uplne zbytocne

renatka100
4. apr 2019

@kacikiss zbytocne, nedala som, aj tak bude mat do 6 rokov tolko hnaciek a vracaciek, ze nebudes riesit ci to bol alebo nebol nejaky rotaviris. Virusov je velke mnozstvo a dalsia vakcina skor oslabi uz tak narusenu imunitu. Treba si nastudovat co v pripade hnaciek - vzdy mat so sebou kulisek a pripadne smectu plus probiotika a davat hned ked zacnu. Tu je vzdy problem ze dieta sa aj behom par hodin odvodni a zacne byt letargicke, to uz nic nepomaha ina infuzky v nemocnici - sem to ale nikdy nezakde, ak sa skorej podava kulisek.

luna116
4. apr 2019

syn (2r.4.m) schytal rotavírusy po týždni v jasliach, bolo to otrasné, takmer skončil v nemocnici, mladší syn (6m.) je očkovaný a zatiaľ zdravý (ubehol už týždeň), očkovať sa dá iba do 6 mesiaca veku, takže ak sa rozhodneš, daj teraz, ďalšia dávka by bola po 4 týždňoch. Ja píšem iba svoj názor, za seba by som určite dala, rozhodnúť sa musíš ty.

inguna
4. apr 2019

Ja by som dala. Moja dcéra to doniesla zo školy a nakazila sa celá rodina. Dcéra skončila v nemocnici a mne bolo tak zle, že musela prísť záchranka. Nič horšie som nezažila, dávala som sa dokopy 2 týždne.

aleshka_supermama
4. apr 2019

@kacikiss naša je očkovaná, kamoška nedala a skončila s malou (7mes) v nemocnici 2x.

kacikiss
autor
4. apr 2019

Dakujem za nazory a skusenosti baby. Praveze mam z toho gulas pretoze ja ako dieta ked som mala 5-6 rokov som skoncila 3x v nemocnici na infuzkach vdaka tomu. Boli sme uz na druhom povinnom ockovani a doktorka mi ho chcela hned zaockovat ako videla ze mam ako taky zaujem ked som sa len opytala na to ockovanie, mne sa to zdalo vela dve vakciny a este aj tretia? Zdalo sa mi to vela na takeho maleho cloviecika tak som to zatial nechala tak. Maly ma teraz sopliky tak pochybujem ze to stihnem🤷‍♀️

vlada2401
4. apr 2019

@kacikiss ja som dala dcerku a klop klop doteraz co ma 5 a pol roka nemala ani raz rotavirus

simca06022011
4. apr 2019

My sme dali a neľutujem. Boli sme v nemocnici a videla som ako to tam vyzeralo, skoro všetky deti boli práve s ním. Chudiatka.. My sme nemali našťastie. Rotavirus nie je iba hnačka a zvracanie, tie detičky horuckovali, drhydratovane...

belllinka
4. apr 2019

@kacikiss ta vakcina ma ucinok tak cca 2 roky, potom ucinnost klesa

daakotaa
4. apr 2019

@kacikiss Mladšiu mám očkovanú a predsa sme skončili na infuzkach s norovirusom. Takže za mňa zbytočnosť lebo tých virus je vela.

thami
4. apr 2019

S nasou pediatrickou som sa o tom minule rozpravala, ze vela deti, ktore ockovala, aj tak skoncili v nemocke s rotavirusmi...to ockovaniena mas iba na urcity typ rotavirusu a tych rotavirusov je ovela viac...jasom ockovat nedala...svagrina ano a aj tak jej dcera skoncila v nemocke s rotavirusom ..

lubicapnackova
4. apr 2019

Ahojte zienky moc sa nevyznam v tom ockovani na rotavirus ale mozem vam povedat ze to postihuje aj vecsie deti moj syn mal 8 rokov ked to dostal ale poviem vam to je riadna plagaaa

lenkaam_1
4. apr 2019

Ja som dala a znovu by som dala 🙂

jaja23
4. apr 2019

Ja som tiež dala

sonicka96
4. apr 2019

Dala a som neľutujem 👍

1975renca
4. apr 2019

@kacikiss urcite daj, je sice oravda ze je rotavirusov vela a ak ho aj dostane, jeho priebeh nie je taky drasticky, nechcem plasit, ale nasledky mozu byt aj smrtelne, kedze vracacky a hnacky u malych detí sposobuju velmi rychlo dehydrataciu a rozvrat vnútorného prostredia a kym nasi zdravotnici zareagujú, povedzme si na rovinu... Pred tymto jedinym mam velky respekt a to som zdravotak... Cize za mna urcite ano, je jedno ci je dieta v kolektive, chytit ho moze vsade, preco vahat? Nasledky mozu byt neporovnatelne... Moj názor

deniska14
4. apr 2019

Moj nazor. Mam 2 deti neboli ockovane....v januari to obaja schytali. Starsia skoncila 3 v nemocke. Mladsi to na prsniku ustal doma....ked raz budem mat tretie urcite dam ockovat....zatial najhorsia choroba aku sme prekonali....je rozdiel obyc.crevna viroz a toto....strasne grcali a hnackovali.... Dotoho teploty boli velmi dehydrovani...

deniska14
4. apr 2019

@kacikiss to sa dava pusinky to je sirup....nepicha sa ....

liduska12
4. apr 2019

Ja som dala obe deti. Kamoska nedala a mala dostala taky rotavirus ze x dni grcala a srala ako 9mesacna, hotova bola. Kamoska lutovala, ze to nedala. Ockovanie neznamena, ze to deti nedostanu, ale ze budu omnoho lahsi priebeh ako neockovane deti..

lindusss2016
4. apr 2019

@deniska14 to, ze sa nepicha, neznamena, ze to nie je vakcina...

evittam
5. apr 2019

@liduska12 Poprosím názov vakciny, ktora mi zaručí to čo tvrdis t.j."omnoho lahsi priebeh".

evittam
5. apr 2019

@vlada2401 Ja som nedala a ani syn (11) ani dcerka (5) este nemala a ani žiadnu inu chorobu.😉

basska_b
5. apr 2019

Moja mala rotavirus v 7,5 mesiacoch, bola kojena, nebola ockovana, do dvoch dni bolo po vsetkom... len nakazila celu rodinu, moju mamu, potom mna manzela jeho brata a svagrinu a ich dve decka :D malicka mala dva dni tak ze 39 a hroznu hnacku asi 15x denne a my dospeli sme mali vracanie a hnacku asi 4-5 hodin a bolo po vsetkom

grossmann
5. apr 2019

ja som najmladsiu dala - su to dve davky na lyzicke dostala do pusinky. Najstarsiu mam v skolke a mala ma od malicka traviace potiaze (koliky, zapchy, naduvanie) takze je citlivejsia na brusko a riziko ze zo skolky nieco starsia donesie je velke...mala ma uz rok a 3mes a zatial nic nedostala, synovec napr. uz s tym bol v nemocnici (a to je doma aj jeho surodenec, cize len z ihriska cosi schytal), ci dalsi synovec a neter co su v skolke kazdu chvilu nejake hnacky ci grcacky...

lindusss2016
5. apr 2019

@grossmann tak nie vsetky hnacky a grcacky su rotavirusy... ja som detom nedala a nemali 🤔
A to, akym sposobom sa vakcina podava, neznamena, ze to je neskodny sirupcek. Boze, ved to je snad jedno, ci to pichnu injekciou, alebo podaju lyzickou do "pusinky". Dolezite je zlozenie vakcin...

liduska12
5. apr 2019

@evittam spytaj sa pediatricky tvojich deti

evittam
5. apr 2019

@liduska12 Prečo?! Ja sa pytam osoby, ktora to tvrdi. Evidentne ta osoba nema odpoveď lebo nevie. Ale aj tak vdaka.

evittam
5. apr 2019

@liduska12 A ja konzultujem svoje rozhodnutia s lekarmi vdaka za radu. Ty tvrdis niečo na čo nevieš odpoveď.

liduska12
5. apr 2019

@evittam kto tu hovori o nejakom zaruceni? Ved si sa rozhodla tak ako si sa rozhodla, uz je to navyse pasé, kedze deti mas uz na take ockovanie velke. Neviem preco mas potrebu zabrdat do ludi...Vravim, ze sa spytaj pediatricky, lebo ti da pre teba dostatocne relevantnu a odbornu odpoved, s tou si nasledne narabaj ako uznas za vhodne (co si aj pravdepodobne urobila). Ja nemam vystudovanu medicinu. To je cele.