Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

evittam
13. sep 2014

@xsunx Ahojky, sa ti ešte divím, že sa bavíš s niekým, čo si myslí že si zaostalá, s nízkym IQ a podobne len preto, že nevie stráviť že máš iný názor, ktorý podporujú aj iní ľudia. Bohužiaľ sa tu s takými stretneš čo nevedia brať v úvahu iný názor a tolerovať to. 🙂 😉

xsunx
13. sep 2014

@evittam mas pravdu strata casu, potom to tak v tom nasom zdravotnictve vyzera ked v nom pracuju take empaticke odbornicky ako su tu, co nechcu pripustit ze veda a vyskum idu dopredu a ze to co im vtlkli do hlav na skole uz daaavno nemusi byt pravda alebo ze to moze byt aj inak. ale oni si myslia ze maju patent na rozum. zatvaraju oci pred realitou, pred tym co sa deje okolo a ze tolke mamicky si len vymyslaju neziaduce ucinky, ze oni tomu nerozumeju (lebo snad doktorka pozna lepsie dieta ako matka) a tak to potom vyzera s hlasenim nez. ucinkov celym nasim pristupom zdravotnikov 😒

aristka
13. sep 2014

@xsunx bol by veľmi smutné ,keby sme čerpali len z informácií ,ktoré sme sa učili na škole ,je pravda ,že anatómia a patofyziológia človeka sa nemení ,ale o zvyšku čo všetko za tie roky sa zmenilo nevieš nič, je až smiešne ,že nepracuješ v zdr. a pritom tu ideš hovoriť o vzdelaní v tomto smere tj nemáš ani vzdelanie ani prax nevieš čo je práca z chorým pacientom a je to o to smiešnejšie ,že napr. amatérsky doktor koníka vit.c pod nickom petot čerpá ohľadom liečby vit.C a je u vás veľmi obľúbený a je av ,prezetuje liečbu ,ktorá je stará tj okolo roku 1930 ....čo bola doba ,kedy sa nevedelo ,moc o klinike chorôb ,niektoré sa nepoznali ,neboli vyš.na tejto úrovni ak odnes a nehovoriac už len ten mikroskop v tej dobe bol na akej úrovni ......inak keˇd sme my taký nevzdelaný prečo nejdeš robiť do špitála a podporiť alebo učiť ten nevzdelaný cech zdravotníkov.....ja by som sa rada pozrela na tvoju inteligenčnú a zručnú prácu s pacientom a aj kolektívom zdr a tvoju osvetovú prácu v prevencii chorôb...

celasapremenim
13. sep 2014

@xsunx no to sa dalo cakati 🙂

celasapremenim
13. sep 2014

co sa tyka ockovania
jednoducho, je to nebezpecne pre organizmus, netusite ako prave vase dieta zareaguje, ci nebude mat postih
existuju deti s postihom na cely zivot a ich mamy, ak by mali vratit cas, zaockovat nedaju
dopredu to clovek nemoze vediet
a nie je spravne, ze je to zakonom nariadene, mali by mat rodicia moznost volby bez pravneho postihu
a ak sa da v japonsku ockovat po tretom roku zivota dietata a ide to, pomoze to....preco sa neda tak zaockovat aj slovenske dieta? ak teda sa ma znizit percento postihnutych

adsumus
13. sep 2014

@celasapremenim Prosím ťa pekne, to kde si sa dočítala taký blud a krajný nezmysel, že deti sa v japonsku očkuju po tretom roku? Prečo si neoveruješ informácie? Na zaklade nezmyslov sa rozhoduješ o zdraví svojho a iných detí?

tilda
13. sep 2014

Prosim vas,existuje nejaky vyskum,ktory by sa venoval profilu rodicov,ktori sa rozhodnu svoje deti neockovat?dakujem

adsumus
13. sep 2014

@tilda Sleduj chvílku diskusie a máš obraz neočkujucich. veľmi smutný.

sanym
13. sep 2014

@adsumus ja len k tomu tetanu. O niečo vyššie píšeš, radšej citujem "Nedám ti tabulecku a mudrlantkou môžeš akurát seba nazývať, detičky boli doteraz všetko očkované, tak sa tetanus nevyskytoval". Ako by si potom vysvetlila fakt, že za posledných 10 rokov bolo u nás 5 prípadov tetanu, všetko ľudia nad 65 rokov, úmrtia tuším 3 (mám to niekde aj s presnými údajmi o chorých, vrátane veku a typu zranenia resp. úrazu, už som to dokladala do niektorých diskusií). Keby aj boli zaočkované a preočkované úplne všetky deti (ako píšeš a samozrejme to tak nie je), čo s deťmi, ktorým sa po očkovaní protilátky nevytvorili (aj odborníci sa zhodujú, že je takých cca 5 percent). Tieto deti (a to nepíšem o dospelých, ktorí sa z rôznych dôvodov proti tetanu nedali preočkovať) sa nikdy nepoškriabali (v ZOO alebo inde), nestúpili na kostičku, neporezali sa na chodidle, nemali v prste triesku...)? Alebo nebodaj ich rodičia s každým takýmto škrabancom bežali pre tetanovku? Tomu ani sama nemôžeš veriť. Čo som tým chcela povedať? Keby bolo také jednoduché ochorieť na tetanus ako niektoré píšete, neexistuje, aby za posledných 10 rokov u nás naňho nejaké dieťa (prípadne dospelý v mladšom než seniorskom veku) neochorelo. Ako by si vysvetlila tento fakt? Prečo na tetanus neochoreli neočkované deti, deti ktorým sa napriek očkovaniu protilátky nevytvorili, prípadne nepreočkovaní dospelí? Ani jeden jedinký? Alebo mali len obrovské šťastie a zákerné tetanové spóry číhajúce na každej lavičke v ZOO a na každom mačacom pazúriku sa im nejakým zázrakom vyhli?

adsumus
13. sep 2014

@sanym Uvidíme kolko bude chorých an tetanus, ked bude nezaočkovanej 40 a viac % populácie.
http://tech.sme.sk/c/7156315/slovaci-ockovaniu-...

Potom podebatujeme, ok?

sanym
13. sep 2014

@adsumus nejak si sa vyhla odpovedi, mna zaujimalo, preco nie su ziadni chori teraz.

adsumus
13. sep 2014

@sanym Lebo sme všetci preočkovaní. Co sa čuduješ? Ked bude veľa neočkovaných, potom posudime.

sanym
13. sep 2014

@adsumus prečítaj si ešte raz môj prvý príspevok. Nepýtam sa na preočkovaných (fakt si stojíš za tvrdením, že sme preočkovaní všetci?), pýtam sa na neočkované resp. nepreočkované deti, deti ktorým sa napriek očkovaniu protilátky nevytvorili a na nepreočkovaných dospelých. Myslím si, že moja otázka je položená úplne jasne, na rozdiel od tvojej odpovede.

mita30
13. sep 2014

no teda teraz som v pomykove, malá ma 5 teda ide mat teraz v oktobri 6 a dala som si čas na rozmyslenie či zaočkovať alebo nie, už som bola rozhodnutá,že ano, že asi to má nejaký zmysel a teraz no neviem. Ona k tomu je astmatička, tak teraz baby radte, síce som to tu prečítala od prvej stranky neviem 😕

lubina
13. sep 2014

my sme mali 5rocne ockovanie v jan tohto roku....na 8 den dcerka prestala jest, nebolo jej vlastne nic, ale nejedla...skoncili sme v nemocnici, pretoze mala aceton v moci. Povedali mi, ze bola dehydrovana, ze asi prechadzala nejakym virusom 😒 , ale nic je nebolo, akurat nechcela jest a tak bola na infuziacha dva dni, ked som sa pytala ci to nemoze byt z toho ockovania, tak tvrdili ze nie, ale podla mna bolo....stale mam teraz strach ked nechce nieco jest, aby sa jej to nestalo znovu....o dalsom ockovani budem velmi uvazovat, kedze teraz sme mali takuto skusenost...nieco jej bolo, testy neukazali nic, ale aceton v moci mala...zaver bol, ze prechadzala virusom a z toho odmietala jest...podla mna reakcia na ockovanie.Na ruke mala neskurocnu obrovsku reakciu, este aj v tej nemocnici, chodatko moje...ozaj dalsie ockovanie uz budem poriadne zvazovat.

xsunx
13. sep 2014

@mita30 daj si cas, klad si otazky a kym nenajdes odpovede ktore ta uspokoja, a kym nebudes na 100 % presvedcena ze robis spravne tak radsej to odloz aby si nelutovala. lebo cas spat nevratis. a info neber len z konika, ale hladaj vsetko mozne dostupne od knih, prednasok ....

adsumus
13. sep 2014

V roku 2013 si 97% nemcov zaočkovalo DOBROVOLNE svoje deti proti #rubeola #mumps #osypky
http://apps.who.int/immunization_monitoring/glo...[country][]=DEU&commit=OK

adsumus
13. sep 2014

@sanym Ani sama neverím, že sa pýtaš taku stupidnu, ultra stupidnu otázku. Počkaj hovorím, ti na plody tvojej práce, ked bude polovica deti nezaočkovaná a potom porovname vyskyt chorob. KO?

mita30
13. sep 2014

@adsumus a to má mať upokojiť aj ostatne mamičky, no neviem to ma nepresvedčilo. ☹

mita30
13. sep 2014

Akurat žienky neviem, čo ak si ešte dám čas, doktorka povedala, že máme čas do šiestich rokov a potom čo?

adsumus
13. sep 2014

@mita30 čo myslíš?

mita30
13. sep 2014

@adsumus to že 97 % nemcov dalo zaočkovať svoje deti.

sanym
13. sep 2014

@adsumus netusim o akej mojej praci a jej plodoch pises. Ak je moja otazka taka stupidna, nemalo by ti robit problem na nu odpovedat. Spytala som sa slusne, cakala som normalnu, slusnu odpoved. Ked ju nemas, stacilonapisat neviem

adsumus
13. sep 2014

@mita30 jaj,tak sa zariad podla afričanov alebo ukrajincov alebo filipincov, ale tam deti umieraju na choroby. ☹

mita30
13. sep 2014

@adsumus ja som to nemyslela zle ja som sa len zapojila do diskusie, a nemusiš by uražlivá, myslim, že to žiadna tu nie je, ved od toho tu je aby sme o tom diskutovali, kto ma aký názor. Ja som nie ešte presvedčená či ano alebo nie. Z jednej strany viem, že choroby nie su, lebo ludia su zaočkovaný a takýmto činom, ked sa nebudú davať očkovať, sa to môže všetko vráťiť ten hnus a z druhej strany, či ohrozám svoje vlastné dieťa, ktoré má oslabenú imunitu. Neviem či máš deti, ale predpokladám, že ano.

maminkakacenka
13. sep 2014

@xsunx ahoj, to je sranda s tym tetanusom, nedavno som citala, nepamatam sa uz kde to bolo, ale na Slovensku bolo nakazenych minimalne mnozstvo ludi, a aj to starsie rocniky s horsou imunitou. Tetanus vobec nie je lahke ziskat, treba si len nastudovat nieco o tom kysliku. Baby ale budu rypat stale, na tomto fore, na inych forach, na vsetkych forach, je to ich napln prace, kazdy si nejak privyraba ... 😉

xsunx
13. sep 2014

@maminkakacenka no nech rypu, ja mam jasno 🙂 vies co keby sa bali ceirneho kasla, alebo tej hep. B ale tetanus??? ten ani nie je prenosny z cloveka na cloveka ako ine choroby proti ktorym sa ockuje, hlavne ze sa budu ohanat tym ze tu nie je preto ze sme preockovany 😀 kazdy kto sa zaujima o tematiku vie, ze spory tetanu na kysliku hynu, preto su nebezpecne hlboke rany bez privodu vzduchu a preto zomreli ti stary ludia lebo maju horsie okysl. krvi ..... no ale odbornicky budu vzdy odpovedat uhybavo, ale to na co sa pytas sa nedozvies, urazat a vyhrazat sa 🙂 takze to ze tu nemame tetanus urcite nie je ockovanim, no a ja nepoznam vo svojom okoli ziadneho dospelaka ktory sa bol dat preockovat, hlavne ze ked nedas male dieta zaockovat (ktore ma minimanu sancu tetanus dostat, vacsiu sancu maju dospely), tak ta idu vlacit po uradoch a davat ti pokuty, chore ako cele ockovanie

maminkakacenka
13. sep 2014

@xsunx poviem Ti jedno, najlepsi dar, ktory som svojej dcere do zivota dala, bolo to, ze nie je zaockovana. A pipky, co tu po tych forach stale lozia a rypkaju, no nic nenarobis, tie tu budu stale. Podla mna, oni uz mozno aj tusia, ze sa mylia, ale hrdost im nedovoli, uznat si chybu. Ja si aj tak stale myslim, ze su za tu ich propagandu platene. Ja mam tiez vela nastudovane, tema ma zaujala uz davno.
Mimochodom, so vsetkym, co pises suhlasim, mas pravdu a verim, ze sa o tejto teme bude hovorit a diskutovat, nech sa co najviac rodicov pozrie aj na druhu stranu problemu. 🙂

habibi78
13. sep 2014

Adumus, aristka uz zase??? Vy ste ako pliaga ktorej sa človek nikdy nezbavi a tie vaše názory stále dookola uz par mesiacov, z témy do témy, v jednej vase názory spochybnia, o chvíľu ste v inej, sak nechajte ľudí dýchať, kazdy ma právo na vlastný názor a čuduj sa svete aj vtedy ked nie je rovnaký ako vas...

fem
13. sep 2014

To nie je len obycajny nazor. Niektori tu pritomni chcú odobrať obcanom tohto statu pravo podla zakona odmietat liecivo na zaklade informovaneho suhlasu. Neziaducich ucinkoch, ktore su faktom. Toto nie su len ledajake nazory, ale myslienky proti pravu obcana demokratickeho statu, ustavnemu pravu. Pokial viem este stale zijeme v obcianskom state. Kym sa zakon, pravo, popr. statne zriadenie nezmeni na fasisticke, tak taketo nazory, postoje uplne otvorene presadzuju protipravne konanie, dehonestuju volbu cloveka, ktorej sud nezbavil svojpravnosti.

Rada by som sa vratila k realnym skusenostiam s tym konkretnym ockovanim.