Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

evittam
11. sep 2014
kvieta
11. sep 2014

@evittam Prašť jak uhoď🙂

evittam
11. sep 2014

@kvieta 😉 🙂

habibi78
11. sep 2014

toto bolo prve ockovanie ktore som u dcery odmietla, kedze na vsetky predchadzajuce ockovania mala reakciu.... a viete co na to moja lekarka ked som jej povedala ze odmietam? ze v pohode, ze mi rozumie a do nicoho ma nutit nebude.... mimoochdom ze viac nez 70% jej detskych pacientov ktori boli ockovani na cierny kasel ho aj tak mali ked bola v jari ta epidemia ci co v skolkach tu v okoli BA.... asi taky efekt to ma.... podotykam ze je to lekarka velmi uznavana, vsetky matky chcu k nej chodit s detmi, roky uz novych pacientov neberie a nie je plosne proti ockovaniu....

roxana280
11. sep 2014

@habibi78 ale stale sme sa nedostali co ten tetanus?

habibi78
11. sep 2014

@roxana280 aky tetanus???

roxana280
11. sep 2014

dnes sa tu bavime tetenus je sucast vakciny pre 6 rocne deti, len tetanus akosi nikto nezodpovedal ako sa mu da predist bez ockovania

xsunx
11. sep 2014

@roxana280 no pokusim sa zodpovedat ti, nerod do hliny na zemi ako pred 100 rokmi - novorodenecky tetanus, davaj pozor sa dieta vazne nezranilo, tym nemyslim skrabanec ale tazke zranenia ako boli pocas vojny, ked sa tetanus siril polnymi nemocniciami, cize utrhnuta ruka - noha .... a rana dlho neosetrena, bez pristupu kyslika, povrchove rany dezinfikuj peroxidom a keby uz fakt ze nieco, tak na urazovke ti aj tak pri uraze tetanovku pichnu 😉 ake jednoduche ...... no a uz vôbec nechapem naco mam preockovat na tetanus v 6-tich rokoch ked tetanus bol aj v Hexe a výrobcovia tvrdia ze ucinost ma 10-15 rokov????

adsumus
12. sep 2014

@xsunx 12 ročný stupil na rybiu kostičku...tetanus
http://pedsccm.org/RARE/Tetanus.html
25ročná sa poškriabala v zologickej záhradke na lavičke...tetanus
http://chicago.cbslocal.com/2013/10/03/brookfie...
7 ročný sa porezal na chodidle....tetanus
http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c...
12 ročný sa porezal ked hral futbal...tetanus
http://www.imj.ie//ViewArticleDetails.aspx?Arti...

Deti boli neočkované.

Takže tak nejako to je s tetanom, neviem ako budeš zabezpečovať každý škrabanec u svojho dieťaťa, no v každom príípade mu veľmi držím palce.

aristka
12. sep 2014

@xsunx máš obrovskú znalosť ,po prvé spóry tetanu sa nachádzajú aj v stolici človeka ,tj dieťa ,ktoré nie je chránené protilátkami od neočko matky ,ktorá nebola očko na tetanus je tu hrozba nákazy napr pri pôrode tj novorodenecký tetanus .plus spóry tetanu sa nachádzajú v zemi roky rokúce a stačí malá ranka ,ktorá je hlboká aj pichnutie tŕňom ruže a tá hrozba je tu zreteľná ,tj naštuduj si niečo o tejto chorobe....

xsunx
12. sep 2014

@adsumus skus najst nejaku tabulecku umrtnost deti na tetanus na SK za posledných dajme tomu 10 rokov 😉

xsunx
12. sep 2014

@adsumus
@aristka uz len vy dve mudrlantky ste nam tu chybali 🙂
o tetanuse mam nastudovane dost, ale studuj ty moja dalej aby ti docvaklo ako to naozaj s tym ocko je 😉

nata123
12. sep 2014

@roxana280 Vaša otazka uplne mimo, neviem čo pod tym rozumite Či som ja na 100%? . Ja nenaražam na nikoho, každy ma svoj nazor.

roxana280
12. sep 2014

@xsunx nuz mas teda odvahu takto riskovat, moze ho aj zviera skrabnut a pod. my mame doma kocura a syna 5 rocneho, takze toto nie a tamto nelez uz davno neplati a ihriska s exkrementmi a pod. to budeme umyvat aj maly zader dezifenciou po kazdom ihrisku, takze v konecnom hladiku ked to surne potrebujeme tak proti ockovaniu nie sme a nebojime sa ze dostaneme autizmus a pod.co tu pisete..mimochodom pre dospelych vakcina ma iny trvajuci ucinok ako tato kombinovana, ale tusim ste tak super informovana, ze by vam to nemalo ujst, ze tvrdenie pre dospelych sice pisu 10 rokov, ale to je ina vakcina ako v kombinacii v Hexe a tu na fore ockovat vobec nechcete, takze odkial ved bola uz ockovana, naco preockovat...

roxana280
12. sep 2014

@nata123 pisali ste, ze nemam 100 per. istotu, tak ja vam zas tvrdim, ze nic na svete nie je 100%, ani jedlo a predsa dieta nim krmite, ani benzin a predsa ho davate do auta, ani ja, a predsa existujem, ani lietadla a lietame a preto som sa pytala, ze ci vy ste 100%, teda ci nemate tiez nejake percento zlyhania

xsunx
12. sep 2014

@roxana280 to nie je odvaha, to je zdravy rozum 🙂 ja uz len tolko, ked niekto da ockovat trojmesacne dieta proti tetanu, ktore nema realnu sancu sa nim nakazit a pride mu to mudre a bezpecne tak je naozaj zbytocne cokolvek pisat. pokial si nezacnete klast otazky a hladat odpovede, ale budete slepo verit tak je to vasa vec, vase dieta. ale kto nie je ovca, a spocita si dve a dve a hlavne prestane sa bat (lebo strach je donucovaci prostriedok ktory pouzivaju) tak musi prist na to ze veeeeela veci ohladne ockovania nesedi 🙂

roxana280
12. sep 2014

@xsunx akosi vam dosli fakty a argumenty, zaujimave, ze ludia, ktori maju dovolim si tvrdit daleko vyssie IQ ako vy su podla vas ovcami, ale neviete to nijako dokazat iba to tvrdite, to je ako verim, ze existuje Boh, kedy sa mi to hodi , ale neviem to dokazat a vy co verite faktom tak ste automaticky ovce, parada, myslim, ze diskusia s vami je z mojho hladiska u konca, podla toho co ste napisali si z mediciny vyberate len to co vam vyhovuje a robite si co sa vam chce, ale ak sa vase dieta nakazi tetanom encefalitidou a pod. za lekarom urcite pobezite, to nebudete pozerat , ze ako moze VS vzdelany clovek rozpravat bludy

adsumus
12. sep 2014

@xsunx Nedám ti tabulecku a mudrlantkou môžeš akurát seba nazývať, detičky boli doteraz všetko očkované, tak sa tetanus nevyskytoval, ale samozrejme, že ked si to niekto potrebuje overiť na svojom dieťati ako to naozaj je, či očkovanie funguje alebo nie, tak nech sa ti páči, samozrejme tak, aby pritom neohrozil nikoho iného. Ja som ti dala info o neočko deťoch v zaharničí, že sa môžu nakaziť a ty už podla vlastného rozumu ako uznáš za vhodné, ale nemala by si tu rozdávať iným mudrosti, ked nemáš ani približný prehlad o realite tohoto ochorenia a možnostiach ochrany.

xsunx
12. sep 2014

@roxana280 nie nedosli mi argumenty, dosla mi trpezlivost a chut 😉 a proti ockvaniu su aj lekari, ti ktori maju odvahu sami mysliet a vystupit z radu, lebo maju charakter. keby ste chcela najst pravdu, tak by ste neriesila ocko len na konovi ale patrala a hladala aj inde, ja som videla tolko prednasok doktorov zo zahranicia co tvrdia ze ocko nie je take super a ake ma negativa, lebo tiez sa pred dvoma rokmi rozhodovala ci ockovat. a nejake statistiky ma naozaj nepresvedcia, mna presvedcil zivot a skutocne pribehy a zdravie deti co na ocko doplatili. a na mna neplati zastrasovanie, lebo to je dovod preco vacsina ockuje, lebo sa boji.
ak vam vas vase IQ hovori ze chemicky bordel ochrani vase dieta pre chorobami je to vasa vec, mne moje IQ vravi ze nie 🙂

xsunx
12. sep 2014

@adsumus na teba ariesi a pectore reagovat nemienim, vy uz aj tak myslim ani nemate s kym lebo kazdy vas ma uz dost 🙂

adsumus
12. sep 2014

@xsunx Kludne reaguj alebo nereaguj na čo len uznáš za vhodné. Na mna tiež neplatí tvoje zastrašovanie "chemickým bordelom" ktorý je podla teba vo vakcínach, pretože tam žiadny bordel nie je. Dieťa mám očko, sama som sa bola pred pár týždnami dať preočko. Nemienim skúšať na sebe choroby ako je tetanus a otrčiť zbytočne kopytá alebo sa odpísať na rok či dva zo života, ked existuje bezpečná a jednoduchá ochrana a takisto nemienim ohrozovať iných napríklad čiernym kašľom z rovnakého dôvodu. A si na omyle, že ludia sa očkuju, pretože sa boja, očkuju sa pretože sa chcu chrániť pred chorobami, boja sa neočkujuci, že im sadne hliník na mozog, ale ten je všade aj vo vzduchu, vode a potrave, takže ťažký život pred vami.

evittam
12. sep 2014

@xsunx Je zbytočné sa s určitou pani hádať. Ja nič nechápem, ty máš nízke IQ.... 😀 Všetci čo sme so zdravým rozumom odmietli očkovanie sme tí horší a hlúpejší-bohužiaľ nič s tým nenarobíme. 🙂 Ako som už písala, kto chce nech ten bordel pichá sebe aj svojim deťom....Dokázané je že ortuť škodí organizmu, zaujímavé že vakcíny obsahujú ortuť, okrem ďalších svinstiev....A čo obsahujú tie živé, tak to radšej ani písať nejdem.... 🙂

evittam
12. sep 2014

@adsumus Žiadna vakcína a očkovanie nezaručí, že chorobu nedostaneš! A je to zastrašovanie a obmedzovanie ľudskej slobody niekoho do niečoho nútiť! A čítala si vôbec príbalový leták, keď podľa teba neobsahujú vakcíny žiadne svinstvá?!

aristka
12. sep 2014

@xsunx och a ešte som zabudla ,kedysi aj dnes pri amputáciach aj traumatických je hrozbe tetanu malá ,kto pozná kliniku tetanu a pojem amputácia vie o akú ranu ide a nejak to nejde k sebe ,tam je hrozba infekcie úplne iná plus úplne iní komplikácia ,ktorá ohrozovala a aj v dnešnej dobe ohrozuje život...,ale tebe darmo vysvetľovať ,keďže si to neštudovala ,alebo si amputáciu takú traumatickú nevidela tj typ rany ....

xsunx
12. sep 2014

@evittam no zjavne necitala lebo keby ano tak nenapise taku sprostost ze vakciny neobsahuju chemicky bordel. ked vyrobca ho v letaku udava, tak ho asi obsahuju a fakt sa mi nechce pisat sem zlozenie jednotlivých vakcin. kazdy aj s nizsim IQ vie ze formaldehyd, hlinik, polysorbat 80, ortud su jedovate a toxicke latky, no a ked to nevie niekto s vysokym IQ ako ma adsumus a roxana tak by si mal dostudovat nieco z chemie 😉

evittam
12. sep 2014

@xsunx No čo narobíš, my "nechápajúce" s "nízkym IQ" na to zjavne nemáme.... 😀 😀 😀 😉

roxana280
12. sep 2014

@xsunx ja som vysokym IQ nemyslela jednak seba, jednak ak by ste nieco o chemii vedeli, tak viete, ze tieto latky sa nachadzaju vsade okolo nas, zalezi len na tom v akom mnozstve ich clovek bezne absorbuje, co je pre neho jedovate akom pripustnom mnozstve..mozno, ked ste taka vzdelana v oblasti chemie, mediciny, mohli by ste vyuzit svoje vedecke poznatky, ktore tu sirite a vymysliet vakciny, ktore nakoniec uznavate, ze je mozne ze ich budete potrebovat a vymyslite vakciny bez uvedenych prvkov, navrhnu vam nobelovu cenu a dufam, ze aj pradlo periete bez pouzitia praskov a pod. pretoze tam su tiez tenzidy a dufam, .ze neumyvate riad v jari a v saponatoch, aby ste si dieta nahodou netravili chemickymi latkami, je to kontaktne kozou predsa chcemicke latky krasne prechadzaju do tela ..urcite sa odstahujte na dedinu a nechodte okolo ciest, kupte si rusku na nos,co chcemickeho odpadu absobujeme po vylete do mesta

patamato
12. sep 2014

ja som bola na ockovani a trochu len zvysena teplta,u dcery nic

roxana280
12. sep 2014

jedine co je nespravodlive , ze dieta si nemoze vybrat ani matku ani sa same rozhodnut

roxana280
12. sep 2014

@xsunx este mi prosim napiste jedineho lekara na Slovensku, u ktoreho si to mozem overit, ze neodporuca vsetky vakciny a je proti ockovaniu