Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

aristka
12. sep 2014

@roxana280 tak to sa nedozvieš a ak aj ano ,bude to nejaký homeopat ,ktorý je určite nezištný ...

roxana280
12. sep 2014

@aristka ja len keď sa pani ohradzuje koľkí super múdri lekári sa nestali ovcami a vystúpili z radu a neočkujú, rada by som nejakého konkrétneho

xsunx
12. sep 2014

@roxana280 ja nepicham do krvného obehu dietata prasok na pranie jar na riad 🙂 je uplne ine nieco dychat ako supnut to do krvneho obehu. telo je pripravene vyrovnat sa z neziaducimi latkami ktore su v dýchacích cestách, kozi ..... lebo to je prirodzena cesta kde sa moze s nimi stretnut, ako pises, co dychame, ale teda ze mu niekto pichne sajrajt priamo do krvi z toho teda musi byt dost mimo a pekne to vsetko koluje celym telom a usadi sa kde sa mu paci, a hliniku saveeeelmi paci v mozgu 🙂
a mimochodom byvam na dedine tak sa nemusim stahovat 😀

xsunx
12. sep 2014

@roxana280 napriklad lekarka ORL mojich deti 🙂 a je ich ovela viac ale sa boja nahlas nieco povedat, ale jasan ze seba a známych neockuju 🙂 presne ako ked chceli aby sa proti prasacej ockovali zdravotníci tak odmietli, asi vedeli preco 😉 a myslela som aby si citala literaturu aj spoza nasich hranic kde nevladne este totalita a kde uz daaavno vedia ze vakciny su bordel a neucinkuju 🙂

adsumus
12. sep 2014

@xsunx Môžem poprosiť z akého zdroja si načerpala svoje info o pichaní vakcíny? Alebo si nato došla sama? Rovnako ako nato, že vo vakcínach je "chemický bordel, sajrajt" ? Sama si nato došla? Vlastná tvorba? Ci jedna pani povedala? Ujo antivaxer prednášal na besiedke? A s takými vedomosťami sa ty rozhoduješ o živote a zdraví svojho dieťaťa a detí okolo neho? Smutne. Veľmi smutné. 😒

aristka
12. sep 2014

@roxana280 vieš aký argument povedia vždy,je to tajné ,pretože lekár by mal s tým problém ,len ja by som mala problém ako rodič s lekárom ,ktorý aj napriek svojmu presvedčeniu niekoho zaočkuje lebo si to želá ,ak ako lekár som presvedčený ,že očko škodí nezaočkujem nikoho ,mám pocit,že je to aj v hippokratovej prísahe ,liečiš podľa svojho svojho vedomia a svedomia ,plus na slovensku platí aj výhrada svedomia ,ktorá aj takto zmýšľajúcich lekárov chráni ,no ale čo už ...

roxana280
12. sep 2014

@xsunx chcte mi tvrdit, ze latky , ktore spominane sa nedostavaju do krveho obehu z okolia dychanim a kontaktom cez kozu?To je na mna dost..koncim

roxana280
12. sep 2014

@xsunx to je ako JPP jedna pani povedala nie su to fakty, ktore sa daju overit, irelevantne

adsumus
12. sep 2014

@xsunx Zaočkovanosť v USA, Velkej Británii a v drvivej väčšine vyspelých štátov je vysoká a stále stupa. Nezaočkované deti v USA sú presne 0,7%. páči sa Belgicko k nahliadnutiu. http://apps.who.int/immunization_monitoring/glo...[country][]=BEL&commit=OK
Celosvetovo. http://apps.who.int/immunization_monitoring/glo...

Dáko ste moc ludí vo svete s hliníkom nevystrašili. 😀

aristka
12. sep 2014

@xsunx dievča o prasacine ty nevieš nič ,nevieš ako nám umreli mamičky po pôrode na prasacinu do pár dní a ani nevideli svoje deti ,ako umreli pacienti ,ktorý mali stabilizovaný stav kardiologického smeru ,plus už som opakovane písala kedy k nám očko prišlo ,keď sme mali prameň nákazy na odd .ak si myslíš ,že sme sa nechránili si na omyle ,to čo teraz vidíš v telke pri ebole ako sú oblečení zdr.prac tj ako protichemická jednotka ,tak sme boli aj my ,plus sme mali na odd tamiflu a ak bol prvý príznak hneď bol v obehu ...tie matky ,keby si mali vybrať smrť alebo očko určite by si vybrali očko ,ale samozrejme tebe to žily netrhá lebo teba sa to netýka a netýkalo ,tak ako orl odd alebo pľúcne pri prvom podozrení pichli týchto ľudí na infekčné alebo k nám ,ak je to dr zo špitála určite vie o čom hovorím ..... inak sa spýtaj tvojej orl lekárky aký je prenos pneumokoka z otitídy na mozgové blany ,to je tiež taká cukrová téma ,o ktorej nemáš ani páru a v živote si to nezažila tj meningitídu z pneumokoka z otitiídy .....takže fakt sorry ,ale orl sa ako prvý tešia ,že sa očko pneumokoky ,keďže klesol počet závažných otitiíd u detičiek s komplikáciami ....takže neviem či nejaká tebou udávaná orl lekárka existuje ,ktorá rieši neviem aké očko ....

maminuska
12. sep 2014

Mňa na dnešnom postotalitnom Československu fascinuje jeden fakt a to že každá predavačka, krajčírka, inžinierka , IT čkár , magistra art a ja neviem čo si prečíta pár článkov a už jede a je múdrejšia ako to rádio ,múdrejšia ako profesori, docenti ktorých hlavnou životnou náplňou bola vakcinácia .
To je ako keď ja chytím do ruky účtovníctvo po nejakej účtovníčke ktorá si urobila kurz cez urad práce a vezme si firmu ktorá obchoduje s cennými papiermi. To sa fakt potom nestačím divit nad tou " tvorbou "

roxana280
12. sep 2014

@maminuska žiaľ nech sa len pozriem na akúkoľvek tému, najnovšie tu presviečajú jednu matku, že jej dieťa je zaostalé, lebo sa v škôlke nenaučilo čítať písmená a pani učiteľka ich vraj už skúša v prvom týždni prvej triedy čítať písmená...nuž kam ten svet speje, toľko mudrlantov bez vzdelania konkrétneho problému, čo do všetkého kafre som pokope nevidela. Prečíta si čosi na nete a už je najmúdrejší na svete. Asi si tým dvíhajú ego, ja nechápem proste....

xsunx
12. sep 2014
https://www.youtube.com/watch?v=Iaizhsb7dtg


roxana280
aristka
adsumus
jeden z mnohých ktory uz vie kde je sever
vy tri to nebudete vediet asi nikdy, no na vasu skodu a mudrujte dalej odbornicky s vami som skoncila
pekny vecer

roxana280
12. sep 2014

@xsunx aj hlupost je dar bozi

xsunx
12. sep 2014

@roxana280 no ja som dostala od Boha uplne ine dary za ktore som vdacna, a tebe zrovna tento nadelil 😉

maminuska
12. sep 2014

@xsunx jeden z mnohých ? Z kolkých to je mnohých ? 10 , 20 ,1000 ?

maminuska
12. sep 2014

@roxana280 ani moje deti ktoré išli do školy nepoznali písmená a ani tretia nepozná a ani ju to nebudem učiť, má len jedno detstvo a do predškolského veku patria iné veci ako rapotanie abecedy. Hodíš mi tu odkaz na tu tému ?

sisaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roxana280
13. sep 2014

@sisaka jak u svedkov Jehovovych

roxana280
13. sep 2014

tiez su tam take odbornicky aku tu "vystudovane pedagogicky" , ktore sa snazia presvedcit matku, ze ked v septembri v prvom rocniku nepoznalo pismena jej dieta, tak by sa ich malo naucit, az nebrzdi jej nadane dieta

roxana280
13. sep 2014

@xsunx mozno velke prsia 😀

xsunx
13. sep 2014

@sisaka mna presvedcil zivot a nie antivax 🙂

xsunx
13. sep 2014

@roxana280 lepsie velke prsia ako prazdna hlava 😀

roxana280
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
celasapremenim
13. sep 2014

@aristka pocuj, ale ved na prasacinu ockovanie neexistuje

xsunx
13. sep 2014

@roxana280 viem ze ste ich myslela u mna, ja som to pochopila 😉 zjavne ste vy nepochopili 😒

xsunx
13. sep 2014

@roxana280 vidite, vam ide o retoriku a slovnu zasobu a mne o pravdu, empatiu a otvorenu mysel 🙂

xsunx
13. sep 2014

@celasapremenim vakcina existuje, vyvinula ju Svajciarska firma Novartis 😉

evittam
13. sep 2014

@adsumus Stačí si prečítať príbalový leták, kde síce bohužiaľ uvádzajú len látky ktoré musia a prídeš na to že je to sajrajt....