Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

aristka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulkama
15. sep 2014

@aristka to je choré niekoho takto sledovať 😝 @sanym súhlasím s tebou,v hlave to má poriadne domotané 😉

aristka
15. sep 2014

@janulkama prečo máš pocit,že niekoho sledujem ,je to verejná diskusia ,plus má táto tematika zaujíma ,nick ,ktorý tam prispel tj založil tému si má uvedomiť ,že sem dáva pre tisíce užívateľov tieto info ,ktoré sú verejne dostupné tj info o zdr,stave svojej rodiny ....tj aj v iných témach môže byť na ne poukázané ak iný nick to uváži za potrebné tj neprišlo k žiadnemu porušeniu pravidiel a beriem tvoj príspevok ako urážku a napadnutie môjho nicku ....

janulkama
15. sep 2014

@aristka nikoho som neurazila...nenapísala by som ani písmenko,ale hladať po fóre,čo kde ona napísala...a ešte k tomu z roku 2009 diskusia...pripomínaš mi jednu psychopatku,ktorá takto sledovala mňa...nie si to náhodou zasa ty Ali? 😝 😝 😝 😝 😝 (viem,že nie,,ale správaním úplne ako ona,časom bola zablokovaná na MK úplne) A potom,odbočuješ od témy!

sanym
15. sep 2014

@aristka opakovane a naposledy ťa vyzývam, daj pokoj mne a hlavne mojim deťom. Ja som ťa v žiadnej téme neoznačila, nekontaktovala, nemám záujem s tebou diskutovať. Všetko čo som kedy o mojich deťoch a ich zdravotnom stave na fórum dala, je pravda a ty nemáš žiadne právo to dookola rozoberať za použitia klamstiev a poloprávd. Je mi jasné, že pri tvojich vrodených predispozíciách to môže byť ťažké pochopiť, ale snáď som to napísala zrozumiteľne aj pre teba. Ak ešte raz uvedieš akékoľvek nepravdivé informácie o mojej rodine, budem to riešiť v zmysle pravidiel tejto stránky.

janulkama
15. sep 2014

A k téme,ja som nedala preočkovať,kvoli tomu,že Maťko trpí periodickými teplotami,ktoré sa spustili (podľa lekárky) MMR vakcínou.Takže tak.

aristka
15. sep 2014

@janulkama no tak av sú psychopati asi všetci ,pretože ma špiclovali aj na facebooku a info použili z iného portálu tu a predstav si prešlo im to tj admin im to drukoval .....
@sanym hnevaj sa v prvom rade na seba tj čo píšeš na verejnom fóre o svojej rodine a tému som sem dala pre objektívnosŤ a aj preto ak prišlo k môjmu omylu tj diskútér si môžu info prečítať ..... tj aby neprišlo k zavádzaniu či z tvojej alebo mojej stránky .....takže riešiť nemáš čo ,jedine to čo sem píšeš tj že súkromní info dávaš verejne...

irenkask
16. sep 2014

Tu si prečítajte kto sú bieli psychopati :

http://www.novinky.cz/krimi/347650-nepricetny-p...

A verím tomu že ich je oveľa viacej a takí radia či máte alebo nemáte očkovať a sú dokonca na popredných miestach v zdravotníckych zariadeniach.
Už teraz je to zametené pod koberec s tým, že to čo týral bábätká za to nemôže byť súdený ale brať ťažké prachy za tieto zločiny to mohol napriek ťažkej diagnóze.

jajka82
17. okt 2014

Táto téma sa volá "Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti? " namiesto toho aby som sa niečo dozvedela napr. priebeh u iných detí či mali teplotu, bolesti atď, Tak sa tu vadíte ako také sliepočky, hanba Vám, len tu strašíte iné matky , chodte si do témy neočkovania. Nechcem uraziť tie mamičky čo naozaj spozorovali, cukrovku, ekzémy a iné choroby. Ale mám na mysli tie čo sa tu vadia navzájom. 😖

zuzula25
17. okt 2014

my sme boli pred dvoma dnami...a ani nepipol synator...nebolelo, ani ziadna reakcia, ci uz lokalna alebo celkova, ani nozicka nebolela 🙂

misha666
6. nov 2014

ahojte...my sme boli dnes...stazuje sa zatial len na bolest rucky,,,teplota zatial max 37,2 cize pohoda...dufam ze to takto bude aj dalej...ze nebudu ziadne komplikacie...my mame vsetky povinne ockovania...zatial pri ziadnom nemala komplikacie...dufam ze ani nebudu...pevne v to verim 🙂

paja74
18. jan 2015

Zdravím, je tu někdo, kdo očkoval dítko v 5ti letech vakcínou Adacel nebo Boostrix? Zkušenosti? Platili jste si to celé nebo něco přispívá pojišťovna?

j.a.n.e.7
11. sep 2015

Pri synovi som o nežiadúcich účinkoch očkovania veľa nevedela a tak sme boli kompletne zaočkovaní vrátane toho v 5. roku bez väčších reakcií (troška teploty). Dcérka absolvovala základné očkovania tiež bez väčších problémov, akurát som medzitým bola aj na prednáške o očkovaní (vedenou autorom portálu slobodavockovani) a začala som sa trocha viac o túto tému zaujímať a dosť ma to zneistilo, lebo ako každá matka chcem dieťaťu to najlepšie a zrazu môže byť problém sa rozhodnúť ak poznáte argumenty pre aj proti.... a hlavne tie nezvratné reakcie detí, ktoré sa dopredu nedajú predvídať.

Skrátka dlhšie som odkladala očkovanie 5r. dcérky až teraz v jej 5 a 1/2 roku som sa k tomu odvážila. Dcérka bola pred očkovaním úplne zdravá, samotný úkon zvládla na výbornú. Očkovali ju okolo 13h. Do večera všetko ok, ale vraj ju trocha bolí ruka, tak som jej dala nurofen nech lepšie spí. Keď som okolo 2 v noci bola hore, ona spala a ja som počula ako inak "dýcha", akoby stonala, jednoducho sa mi nepáčili tie zvuky. Onedlho sa sama zobudila, že chce ísť na toaletu a cítila som jej horúčku, to ju už chytila zimnica, rýchlo som jej dala ďalší liek a potom aj zaspala. No zobudila sa nezvyčajne skoro a bola úplne iná ako pred očovaním, jednoducho ako choré dieťa - opišťané, ustonané, jedla menej ako zvyčajne. Dokonca mi ráno, keď sa prebudila a chcela som ju ešte uložiť sama povedala, že keď chce spinkať, tak má nočné mory, tak som jej dovolila vstať.... Opuch na ruke však nemala žiadny. Keďže som nevedela ako dlho takáto reakcia potrvá a či sa nebude zhoršovať, zavolala som pediatričke, že dcérka má horúčku do 38 a jej reakcia ma "pobavila" Vraj či kašle a že ak aj nie, to je nejaká "viróza" ktorých je teraz všade plno a že do piatku by to malo prejsť.

Celý deň po očkovaní bola na nurofene/paralene, lebo do 4h jej stúpala teplota, našťastie druhá noc už bola pokojná, bez horúčky, omnoho pokojnejšie dýchanie. A na ďalší deň už v pohode, teda aspoň čo sa teploty týka. No nechala som ju doma zo škôlky aby niečo nechytila zbytočne.

Asi najviac na všetkom ma prekvapila negácia lekárky, že horúčku spôsobilo očkovanie. Tiež som si prečítala aj iné skúsenosti rodičov a bojím sa, aby to ešte nemalo nejakú vážnejšiu dohru. Reakcia dcérky ma prekvapila, lebo vo svojom okolí deti väčšinou reagovali skôr opuchom ale nie horúčkou, my presne naopak... Máte niektorá podobnú skúsenosť?

maslenka47
11. sep 2015

@j.a.n.e.7 ach boze, a keby aj horucku sposobilo ockovanie, tak akoze co? Horucka je uplne normalna obranna reakcia po ockovani, nedokazem pochopit, ze toto niekoho prekvapuje. Takisto to mohla byt kombinacia ockovania a nejakeho pridruzeneho virusu. Ale pardon, ze dieta malo jeden den horucky naozaj nie je nic nezvycajne po ockovani.

marcincinova
11. sep 2015

Ako neviem čo tu riešite s tým očkovaním.Veď aj my všetky sme boli očkované a prežili sme to.A teplota je normálna reakcia na očkovanie.

j.a.n.e.7
12. sep 2015

Opísala som našu skúsenosť, či treba sem písať len tragické skúsenosti?

Veď práve, že ide o očkovanie a teda sa očakáva aj nejaká reakcia organizmu.... to ma až tak neprekvapilo (aj keď syn reakciu nemal žiadnu) ako skôr prudko obranná reakcia našej lekárky (mimochodom, ktorá sa tiež zúčastnila danej prednášky o očkovaní a bol to celkom zaujímavý duel, ale žiaľ ako rodič som z toho vyšla len zmätená, lebo každý si tvrdil svoju pravdu o očkovaní a zodpovednosť je v konečnom dôsledku na rodičovi), lebo 1. deň zdravé veselé dieťa 2. deň horúčky, chorobný stav a 3. deň už zase v pohode. Tak to asi nebola viróza z čista jasna, zvlášť keď som si dala pozor na to, aby ani tesne predtým nepokašliavala ako to niekedy zvyknú deti ráno alebo niečo podobné...

bibistec
18. sep 2015

@sisaka pozri obsah hlinika ktory bude podany injekcne nie ustami a mozno tam je kamen urazu a takychto reakcii

akneil1804
2. dec 2015

Ahojte...napisem vam aj ja skusenost s ockovanim a same si z toho usudte,ci ockovanie poskodilo,alebo neposkodilo zdravie mojich deti.
Dcerka (teraz 5r) bola zdravucka,bez horucok,viroz,alergii...az do prveho ockovania v 4m..nemala skoro ziadnu reakciu po ockovani, ale na 3den dostala horucky40st a dostala anginu. Odvtedy az doteraz je kazdy druhy tyzden chora. Skoncili sme na lieceni na ORL. Nemoze poriadne nikam chodit kvoli oslabenej imunite.
Chlapcek 8m. Zdravy, bez viroz a alergii...po prvom ockovani skoncil tam kde aj moja dcerka. Obaja sa liecia na ORL,zvacsene nosne mandle,nonstop chori,nemozem s nim chodit von,medzi ludi,nikam. Akonahle ideme von je chory,chytia ho sople,prejde do pluc a sme na atb...pri otazke ci za to moze ockovanie som dostala odpoved: pani mamicka nerieste to. Tak neriesim. Ale ockovat uz nedam. Platim teraz drahe lieky pre jedno aj druhe dieta. Skoda,ze som sa nerozhodla aspon pri malom okamzite ockovanie odmietnut. Dokonca ani nemozu uz byt ockovane deti,kedze maju oslabenu imunitu.
A teraz mamicky do mna🙂 len som napisala skusenost,nikomu nevravim,ci ockovat alebo nie.

aristka
2. dec 2015

@akneil1804 vyries si nosnu mandlu u malej a nebude sa mat kde drzat zverinec a mladsi si cvici imunitu a v skolke budes mat pokoj...a co vykultivovali .ked stale mate atb ...

veronikax
2. dec 2015

@akneil1804 dobre ste sa rozhodli 🙂 Vacsina lekarov povie nerieste.... aj tak ste za kazde rozhodnutie zodpoveni vy rodicia... nie lekar 🙂 Tak sa hadam mate aj pravo rozhodnut 🙂 Drzim palce.... aby sa detom darilo 🙂

veronikax
2. dec 2015

@marcincinova ano .... my sme boli ockovane ... ale inymi vakciinami 🙂 Dobre rano :D

akneil1804
2. dec 2015

Prave tu mandlu riešime uz 2roky a stale ziadne zlepsenie. Snazim sa jej davat aj vela vitaminov a pestru stravu,ale atale sa to nelepsi. Zatial jej nechcu mandle vybrat,vraj pocka dr kym nastupo do skoly. Maly snad bude na tom neskor lepsie,lebo je to zaber aj na mna byt nonstop doma s chorymi detmi. Malemu zistili len tu zvacsenu mandlu,nic ine tam nenasli.

akneil1804
2. dec 2015

@veronikax dakujem. Prave to je dolezite-spravne sa rozhodnut. A ja si myslim,ze som urobila spravnu vec. Doktorka nezije s mojimi deťmi a nevie co je to byt 5r stale v kolotoci chorob. A tak som jej to aj povedala. Bola ticho...

stangb
2. dec 2015

@j.a.n.e.7 my sme očkovali pred pár týždňami dcérku, a tá mala tiež horúčku jeden deň, ale mala aj mierny opuch, ktorý za dva dni zmizol, ale ruka ju teda riadne bolela, nemohla s ňou ani poriadne hýbať, ale na tretí deň bola ok.všetky očkovania sme zvládli so zvýšenou teplotou, ale nič iné nás našťastie nepotrápilo.

elisvic
4. dec 2015

@stanislava2 da ockovat, super ziaden cierny Kasel, ale zato alergie na cely zivot, kde musi clovek kupovat kazdy mesiac lieky , masticky, spreje lebo inak nevydrzi. 😉
takze sa mozem rozhodnut, ze väcsie alebo mensie zlo.

elisvic
4. dec 2015

@akneil1804 napisla si svoj pribeh a mne sa hrnu slzy do oci, mala si zdrave deticky.

Ja som presne teraz na takom istom rozhodnuti ale nasla som modry konik a zacala som si citat o ockovani informacie , stale som Bola za ockovanie az pokym som nenarazila na temu nasledky z ockovania, a tak som myslela kritika, preco nie, je tiez dobre vediet co sa stane potom.
V tejto teme som ratala s odpovedami typu, ze iba bolenie hlavy , horucka ako je to zname.
...a tychto pripadov je tak Vela , ze som precitala niekolko stran, potom som zacala patrat po dalsich informaciach, je mi zle z tochto systemu.

urcite nepochybujem , ze vakcina pomoze, nedostanes cierny Kasel super. HAHA dostanes alergiu na cely zivot,
jedna farma vyraba ockovacie latky a aj pomocky ak ma niekto astmu atd... a ine ochorenia.
nasla som Video , je v nemcine ale mozno to najdes aj ceskom jazyku

,, wir impfen nicht! my neockujeme! skus na www.youtube.com

jeden zurnalista povedal , je tiez v Tom videu uvedeny, ze:
,, ten kto vie , tak uz neockuje,,
jeho praca je pisat a hladat informacie ,nie sudit , a tiez narazil na Vela negativnych pribehov.

Anita petek dimmer bojovala velmi proti tymto farmam a hlavne tym tajomstvam o ockovacich latkach , kratko nato zomrela. ako 51 rocna. skoda jej.

Ked som si precitala viacero stran ako mamicky ,ktorych deti su to najdolezitejsie na svete opisuju stavy po ockovaniach, som sa rozhodla proti ockovaniu a tvrdo zato bojujem , co nieje lahke , bo rodina , ako moja mama a svokrovci, a lekari, na mna pozeraju co sa tej porobilo. a ako zlu matku.
je mi jedno co si myslia ostatni , tu die o moje dieta!

Ja nepotrebujem vysvetlenie vystudovanych lekarov , viem ze je to vlemi tazke Studium, ale podla mna su uz prestudovani.
ale ked citam tie reakcie inych matiek, tak toto mi staci ovela viac, kazdy si pozna svoje dieta najlepsie.

ja som sa rozhodla, ze ak nedam ockovat, tak musim rata s tym, ze dieta ochorie na vsetko a ak ochrie a bude mat z toho nasledky , tak musim niest zato zodpovednost.
Ak musi moje dieta zomriet , tak potom radsej na chorobu a nie na vakcinu, s podnetom ju nou ochranit. a s tymto dokazem lepsie zit, ako aby mala nasledky na cely zivot.

je jedno ako to dopadne ale trpiet ako matka budem tak ci onak.

sranda je , ze v USA sa k vakcine pise v letaku , ze mozna aj smrt u nas je to vynechane.

teraz sme boli opät na beznu kontrolu.
- lekarka sa ma pyta a ockovanie?
-a ja jej , ze nie,
ona- ved minimalne neziaduce ucinky, coho sa bojim

okrem ineho tie Studie nemozu byt pravdive, lebo ziadna z tych pribehov matiek nieje u lekarov zaznamenana. lekari ta odbiju , ved to nieje z ockovania. takze niet co zapisovat.

lekarka ked dcera Bola 3 mesiace mala zvysene dost lymfaticke uzliny, co je naznakom , ze nieco nieje uplne v poriadku, a chcela ju ockovat. Vtedy som jej povedala, ze ved nieje na 100% fit. co chce ockovat. ved jej to poskodi immunitu , ktoru si prave buduje. Zmenila som lekara. hotovo. ziadne diskusie nebudem riesit.

ja niesom vystudovana s doktorskym titulom ale pouzivam vlastny rozum. a vidim , ze tie vakciny niesu ziaden Vitamin C, ktory deti dostanu.

Preco by inak Bola zalozena organizacie na pomoc obetiam po ockovani. asi preto , lebo ich je tak Vela??

momentalne je moj nazor ze nebudem ockovat.

budem mat Problem kvoli skolam , budem musiet platit sukromne, do statnych mi ju nevezmu. alebo to odvovodnia tym , ze su zaplnene miesta.

ja ti od srdca drzim palce, zdravie pre tvoje deti a silne nervy, lebo viem si predstavit , ze ta to trapi.

citala som od jedneho lekara , taku studiu cim on vyliecil Vela ludi, a to bolo kazdodenymi davkami vitaminom C , najviac vitamiu obsahuje napr. acerola ceresna , dostanes ju kupit neviem kde na slovensku , ja zijem v zahranici, ale tiez som si objednala v lekarni v praskovej forme od firmy good life . dolezite musi byt cisty Produkt 100%. bala som sa objednat cez Internet.

ale k tomu lekarovi , este ...
tiez som to nahodou nasla, ale roky robil s tym vyskumi, mal to presne rozpisane ake davky , kolko krat denne. je zname , ze telo nadbytok vitaminu C vyluci.

su aj lekari ktori vedia o vedlajsich ucinkoch, ale aj tak nic nepovedia, lebo ...
ale niektori sa neboja a povedali co zistili.

drzim vam palce

adrianakru
4. dec 2015

@veronikax akými vakcínami ste sa ockovali, ak sa mozem opýtať? Vdaka

aristka
4. dec 2015

@elisvic places nad cudzou nosnou mandlou ....pre mna novinka .ze sa zvacsuje z ocka namiesto zakrpatenia...ale zas ma neprekvapuje .co sa tu este docitam...