Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

kasami
22. sep 2009

ak myslis to klasicke 5rocne ockovanie, tak nasa skusenost je takato:
pichnutie maleho vobec nebolelo, ale potom mu to napuchlo, scervenalo a mal tri dni teploty (cez 38)... ale potom to preslo
tak drzim paste

kristina25
22. sep 2009

baby to ockovanie nie je az v siestich rokoch./do nozky/?
Lebo mojej kamosky mala bola na ockovani az pred co isla do skoly, aj lekarka mojej malej mi hovorila, ze ockovanie je az v siestich.

filipa
23. sep 2009

ockovali nas do nozicky pri 5rocnej prehliadke... maly sa stazoval, ze ho to stiplo, ale potom uz bolo dobre, ziadne ine komplikacie neboli...

debra
23. sep 2009

ahojte ja som bola pred tyzdnom na ockovani a my sme si mali vybrat ci do nozky alebo do ramena tak ja som si vybrala rameno...lebo si pamatam ze ked mna ockovali ako 6rocnu/lebo ja si spominam ze nas ockovali v prvej triede/tak nas do nohy a aj dva dni som nemohla stupit na nohu,je to bolestiva injekcia 😖

vy ste tiez mali na vyber?

debra
23. sep 2009

kburgerin urcite si zober so sebou navlhcenu bavlnenu vreckovku ja som si ju doteraz bravala na kazde ockovanie aby jej to neopuxlo 😉 inak strax nemusis mat proti tomuto uz boli deti ockovane ale neviem teraz v ktorom veku

ivamera
23. sep 2009

my sme na výber nemali, očkovali nás do nožičky. Sestrička to spravila tak šikovne, že malá skoro ani nezbadala kedy ju pichla. V den očkovania jej slabo vybehla teplota, bola unavená a to bolo všetko.

kubko01
6. mar 2013

@kburgeri ahoj my sme boli dnes,ako v pohode len ho to bolí 😢

kvieta
6. mar 2013

@kubko01 kamoška zdravoťáčka mi odporučila na to octanovú masť, vraj je účinná. Dcéru toto očkovanie ešte iba čaká, tak vlastnú skúsenosť nemám. Skús, možno pomôže aj vám.

hajanka
7. mar 2013

@kburgerin na 5 rocne ockovanie, nasa skusenost (ktora mi otvorila oci a zmenila nazor na bezpecnost ockovania ako takeho)

syn po podani davky - preockovanie v 6. roku zivota (t.j. 4. davka ockovania proti tymto chorobam - pre tych, ktori si myslia, ze na prve ockovanie nebola reakcia, tak na dalsie tiez nebude) zlyhanie imunitneho systemu (vazny imunodeficit), zo zdraveho dietata 6 rocneho dietata sa obratom stalo dieta nonstop chore, kaslajuce (vkuse 3 mesiace), plus diagnostikovana alergia na travu, nejake byliny a potravinova alergia
dalsie ockovanie nehrozi, to toho ockovania to bolo uplne zdrave dieta, 2x za rok bezne virusove ochorenie, so skvelou imunitou
odvtedy (uz treti rok) sa trapi s poruchou imunity

(pisem ze 6 rocneho, lebo bol ockovany neskor, sme neboli dovtedy na SR)

zasln
7. mar 2013

@hajanka
Pouzivas take slova ktorym ani nerozumiem. Ty si doktorka ze mozes takto sudit? My mame znameho profesora on nam vzdy dobre poradil, verime mu bezhranicne. Ako mozes vobec take tvrdit?!?

hajanka
7. mar 2013

@zasln sudit co? tvrdit co? to ze nerozumies by si mal riesit inde nie tu 😀 mozno u toho znameho profesora, sa jemu chod stazovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zasln
7. mar 2013

@hajanka
ako stazovat, preco? Chces dam ti na neho kontakt. Napis mi PMS.

kvieta
7. mar 2013

@hajanka ON je ONA 😀 - takže ...mal,-a... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kubko01
8. mar 2013

@kvieta o.k dakujem 🙂

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rodinnevikendy2
8. mar 2013

Ahojte, mam znamu ktorej dcerka po tomto ockovani v 6 rokoch dostala cukrovku..... ja som preto toto ockovanie odmietla u dcerky a syna odmietnem tiez

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
8. mar 2013

boze to je krasna rozpravka, az sa mi slzy tisnu do oci. Jasne nakazena v priebehu minut a este z vakciny, ktora obsahuje acelluarny pertusis, cize bezbunkovy. Wawwww ZAZRAK sa stal, ako moze niekto beztrestne sirit taketo bludy

stanislava2
8. mar 2013

aj na mna pribeh zaposobil zvažujem či je lepšie ochoriet na čierny kašel neočkovat a mysliet si že snad tu pliagu nikdy moje dieta nedostane alebo očkovat a znižit riziko nakazenia dietatka na minimum.čo myslite ktoré dieta ma väčšiu šancu ochoriet na čierny kašel?očkované alebo neočkované?

slnecnice1
10. apr 2013

@zasln Moja neter dostala z ockovania sklerozu multiplex a je viac v nemocnici, ako doma s mnozstvom zachvatov. Dlzku zivota, co jej davaju, tu ani nespomeniem. Asi tolko k ockovaniu.
http://www.zmensvojzivot.sk/otvoreny-list-casop...

slnecnice1
10. apr 2013

@irenkask nas sused tiez dostal po ockovani cierny kasel.

nae
10. apr 2013

@sisaka Pokiaľ si utrieš slzy a zapneš nejaký vyhľadávač, tak zistíš, že celobunková zložka pertusie bola nahradená za acelulárnu až v roku 2007. Keďže príbeh je z roku 2007, je viac ako pravdepodobné, že dané dieťa bolo zaočkované ešte klasickou "starou" vakcínou.

jerryjanka
10. apr 2013

vidim že znalosti su tu na nulovej urovni.... ehm, sranda ako niekto normalne dokaže poprieť aj to čo je v príbalovom letáku uplne so samozrejmosťou - nemám slov 😖
my sme mali po vakcíne neurologické problemy dalšie očkovanie staršej dcery nezvažujeme teda ani to v 5 rokoch a mladšia nie je očkovana vôbec. radšej risknem neočkovanie ako očkovanie lebo vakcína aj tak nechráni a ak chráni tak určite nie cely život ale možno 3-4 roky v tom lepšom pripade - takže by sa človek musel preočkuvať každych par rokov - aj to teda len za predpokladu že vakcina naozaj funguje....

irenkask
10. apr 2013

@nae
@jerryjanka
@slnecnice1 To neberte vážne, to len ktosi v zahraničí sa nudí a myslí si že tu sme všetci debili a zožerieme jej kapitalistické názory a budeme na všetko prikyvovať. Neviem prečo nepoučuje tam, tu nikomu nepomôže sama pomoc nehľadá hoci by ju potrebovala len sa tu realizuje z nudy a robí si posmešky. Len aby sa jej to raz nevrátilo tá jej sebavedomá irónia voči poškodeným deťom po povinnom očkovaní. 😉 😉 😉 😉
A tak ako dokážu naši lekári očkovať kontaminovanými vakcínami, škodlivými,karcinogénymi a uspávať ľudí kontaminovanými narkotikami ktoré nikto nikdy na nikom neskúšal, tak dokážu aj horšie veci....................
Že sú vakcíny prospešné uverím jedine vtedy ak sa dajú zaočkovať na všetko všetci lekári a pravidelne si budú zisťovať protilátky a najmenej po dobu desať rokov nikto z nich neochorie na nič. Aj ich rodiny vnúčatá . Potom môžu hlásať overené praxou vyskúšané vedomosti z praxe, nie z papiera. POTOM UVERíM AJ JA.

bibinka104
29. máj 2014

My sme boli na 5 ročnom očkovaní 7.mája a dcéra mala teploty 2 dni, bolela ju ručička, dostala zápal ucha a ešte aby nebolo dosť , stále dostávame alergiu a nevieme načo. Zo začiatku nám zaberal zodac ,ale včera sa jej vysypali ruky a nohy tak že ani zodac nezabral a dnes nám dal doktor tabletky, ktoré nedokázali účinkovať ani 24 hodín. Namiesto toho aby jej urobil alergické testy, tak máme držať dietu. Podotýkam,že dcéra v živote nemala na nič alergiu. Všetko to začalo 5 ročným očkovaním... 😒 ☹

margaretka57
29. máj 2014

@bibinka104 my ideme zajtra,ale čo tu všetko čítam normálne mám strach..moja dcéra nemala žiadne neg.účinky na predošlé očk.dufám,že dopadneme dobre..

monika111111
30. máj 2014

Moja skúsenosť s očkovaním 5-ročného dieťaťa - úžasná. Podpísali sme papier, že neočkujeme a tým to haslo. Odpad do svojich detí pchať nemienim. Chcem, aby boli zdravé. A aj sú.

mariuskaa
31. máj 2014

ˇ

aristka
31. máj 2014

@monika111111 som zvedavá či tak budeš kričať ak prídu epidemky ,každý neočko je teraz hrdina ,keď sa ho epidemky netýkajú ......

monika315
20. aug 2014

ja som tiež odmietla to 5 ročné očkovanie. a som rada že som tak urobila. a odmietnem aj ďalšie čo budú.. nenechám malej rozbiť imunitu..