Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

katka708
2. sep 2016

@rimanko jasné, ale pokiaľ viem, tak pred 30 rokmi do mňa nikto nedžgal vakcínu so 6-7 chorobami. a napr. aj keď som bola očkované proti mmr tak som tú ružienku dostala. takže v tom žiaden zmysel nevidím. ok, kto chce a verí tomu nech dá hexu lebo ako je ozaj aspoň trochu účinná tak by ochránila proti závažným chorobám ale MMR?

milujem to porovnávanie s minulosťou. Pred 30 či 40 rokmi bola informovanosť verejnosti na bode mrazu. Za komunistov si nikto ani hubu neodvážil otvoriť aby nebol nepriateľom štátu a pochybovať o doktorovi??? čístá smrť. Ale to neznamená že to bolo správne. A myslíš že keby v tej dobe zomierali deti pár týždňov po očkovaní, tak by to dali do novín? do telky? silno pochybujem. Také informácie sa zatajovali a bagatelizovali....

monika2012
3. sep 2016

@rimanko Ľudská imunita, ako ju Boh stvoril, si dokáže poradiť snáď so všetkým. Keď ale jej prirodzenú činnosť narušia vakcínou (i keď s úmyslom ju povzbudiť), ako vieš, že to nesúvisí napríklad s rakovinami, ktoré sa vyskytnú 20 - 30 rokov po očkovaní? Ako vieme, pri rakovinách zlyháva imunitný systém, v tele je určitý "spínač", ktorý nenariadi apoptózu chybných buniek, a je to tu - rakovina. Prečo sa tento "spínač" neaktivuje? Rakoviny je v súčastnosti viac ako dosť, nech mi nikto netvrdí, že ju má iba cca každý štvrtý človek, je jej oveľa viac! A súvis s očkovaním? Kto by na to pomyslel, však? V časovom horizonte nejakých 30 - ba aj viac rokov... Zaujímavé, naši rodičia dostali tiež vakcínky a nikto to nerieši. Všetko v pohode. Tak prečo mi, sakra, zomrela mama na rakovinu ako 58-ročná? Prečo imunita nezapracovala správne a nezničila tie vadné bunky hneď na začiatku? Viem, poviete, žijeme v otrávenom svete, otrávené je jedlo, voda, vzduch, ľudské vzťahy aj ľudské srdcia... A do toho nejaké tie NEPRIRODZENÉ zásahy zvonku vo forme vakcín. No paráda.
Keď som mala chorú mamu, dosť som študovala, a žiaľ, aj o praktickách farmaceutického priemyslu. Žiaľ, nie je to tak, že by týmto korporáciám išlo primárne o naše vyliečenie. Je to o obrovských peniazoch a jednotlivec tam nikoho nezaujíma. Taktiež nie je naškodu udržiavať a rozširovať si klientelu.
Možno niekto povie, že sú to konšpirácie, ale vidíme, aký špinavý je tento svet a tak naivná fakt už nie som. Ak si túto skutočnosť, či ide o fér jednanie alebo nie, mám overiť na zdraví vlastného dieťaťa, tak NIE - ďakujem. Ak niekomu vadí moje rozhodnutie neočkovať, nerozumiem prečo, veď moje dieťa je moje dieťa a ten dotyčný ho predsa nemiluje tak ako ja. A jeho očkované dieťa nijako neohrozím (ak teda veríte účinkom očkovania). Tak v čom je potom problém?
Mimochodom, formaldehyd je vysoko karcinogénna látka už v malých množstvách! Ukameňujte ma, ale ja si stojím za svojim tvrdením, že detské rakoviny sú z očkovacích vakcín!!!

bibistec
3. sep 2016

@katka708 a hlavne boli iné vakcíny čiže zas sa nedá porovnávať

rimanko
3. sep 2016

@monika2012 Boh nikoho nestvoril, Boh neexistuje. Keby existoval, neboli by vojny a nevinne deti by neumierali. Chod sa pozriet do nemocnice aky je priebeh tazkych chorob u ockovaneho pacienta a neockovaneho. Never vsetkemu co ide proti prudu, lahko uverit nezmyslom, vo vacsine pripadov samozrejme.

evittam
3. sep 2016

@rimanko Ktoré konkrétne "ťažké choroby" máš na mysli? Mumps? Osýpky?
A v tom máš pravdu - človek veľmi ľahko uverí nezmyslom a klamstvám. 🙂

beva_z
24. okt 2016

ja neviem, ci si niekto uvedomuje, kolkym ludom vakciny a antibiotika zachranili zivot...a rakovina? nikdy nebol dokaz, ze by bola spustena vakcinou, to potom vsetko autizmus, diabetes, cievaky, infarkty.
Prave pred rakovinou krcka maternice dokaze vakcina uchranit. Existuju virusy a bakterie - to je to, co potrebujeme likvidovat, nie vakciny.
A sty krat : ANO vy co neockujete, ohrozujete priamo nase deti, nielen svoje!!! nase novorodeniatka a imunitne nezrele deti, kt. sa do urciteho veku nemozu ockovat. A pro sim vsetkych, studujte len potvrdene materialy, ludi vzdelanych.
A chceme neockovat, neliecit, brat homeopatiu, kt. neobsahuje nic, vobec nic, len molekuly vody s pamatovym efektom, to sim mozme rovno povedat, silnejsi jedinec prezije..
A Monika. Viem, ze Boh existuje a dal nam slobodnu volu, preto existuje to ostatne ako vojny...

alexandramaria
8. nov 2016

Ľudská imunitu, ako ju Boh stvoril, si nedokázala poradiť s chorobami, ako je záškrt, čierny kašeľ, kiahne a mnoho ďalších na ktoré zomreli milióny ľudí. Keď na cintoríne z rokov 1900 - 1950 cca je toľko detských hrobov ako nikdy. A áno, tvoje rozhodnutie mi vadí, lebo sa priamo môže dotýkať môjho trebárs 2 mesačného bábätka, ktoré ešte nedosiahlo vek na očkovanie. Rovnako dieťaťa, ktoré má trebárs onko ochorenie a jeho telo nesmie byť očkované. ČO nechápeš rozdiel? Keby tvoje neočkované dieťa nakazí to moje, ktoré očkované byť zo zdravotných dôvodov nemôže, ver tomu, že by som ťa povláčila po súdoch, až by si z toho sčernala.
Lebo o tomto to celé je. O tom, že nie všetci môžu byť očkovaní. A vaše deti, ktoré očkované byť mohli, lebo sú zdravé a normálne mohli držať nejakú tú imunitu kolektívnu, môžu nakaziť tie, čo očkované byť nemôžu.
A na toto nám chýba precendens. Lebo ak sa takéto niečo stane, s fatálnym výsledkom, tak potom sa majú neočkujúci rodičia aj ich deti po prdeli. Lebo svojím absolútne sebeckým egoistickým rozhodnutím (lebo ak by sa niečo po očkovaní stalo - logika nula bodov) niekomu môžu vziať život.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandramaria
8. nov 2016

@rimanko škoda námahy 😀 pre tieto vševediace matky sú vedci iba šuflikanti platení farmafirmami samozrejme. 😀
kto nevidí širšie súvislosti, tomu môžeš vysvetľovať koľko chceš.

evittam
8. nov 2016

@alexandramaria Tak na toto musím reagovať - kolektívna imunita neexistuje. A čo je egoistické na tom, že chránim svoje dieťa a po svojom? Nič! Ty ho chrániš tak ako si najlepšie presvedčená a ja tak isto. A mala by si vedieť, že tvoje očkované dieťa môže nakaziť rovnako ako niekoho neočkované. Čiže ak máš očkované dieťa a dostane nejakú chorobu tak môže rovnako nakaziť to neočkované bábo alebo iné neočkované dieťa. Neexistuje totiž vakcína, ktorá ti zaručí, že chorobu nedostaneš. 😉 Čiže tá tvoja logika má tiež 0 bodov....A na čo ešte chýba precedens - ak tvoje očkované dieťa nakazí moje neočkované - kto bude na vine? Ty? Budeš za to zodpovedná?! Ak moje dieťa zomrie alebo bude mať trvalé následky po podaní vakcíny - kto je za to zodpovedný?!

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandramaria
8. nov 2016

@evittam Pozri sa, ja pracujem v dotknutej oblasti. Ty ani len netušíš s akými kapacitami v tomto odbore som sa ja rozprávala a preberala tieto témy. Viesť debatu s tebou je škoda reči, lebo ako tak sledujem, ja v rámci pracovnej vyťaženosti sem pridám príspevok raz za čas, zatiaľ čo tebe neujde žiadna téma o očkovaní, ani žiadny pozitívny názor naň. Nechápem, ako matka dvoch detí toto dokáže.
Po ďalšie, ty máš dcéru neočkovanú, ale syna čiastočne áno. Lebo kým si si neprečítala kopu drístov na internete, tak si sa očkovania nebála. To až zrazu. Tak ako kopa matiek tebe podobných. Na odbornej báze sa s tebou proste baviť nedá. Máš svoje názory, ktoré pasuješ do pozície nevyvrátiteľných, ale vedecké dôkazy nemáš. Kdežto je plno vedeckých dôkazov o účinnosti vakcinácie. Nechávaš svoje deti parazitne viezť na imunite, ktorú budujú očkované deti, a ľudia, ktorí riziko vakcinácie podstupujú ,lebo je to liečivo ako každé iné. Je to hnusné sebectvo a egoizmus. ČO si asi myslíš, prečo tu tie choroby desaťročia nemáme? Len tak, lebo zmizli? Alebo mravčou prácou a pravidelným celoplošným vakcinovaním? Alebo vašimi drístami o lepšej hygiene a dobrej životospráve? Áno, to, že tu tie ochrenia niesú sa volá kolektívna imunita. Či máš pocit, že ohniská nákaz tu máme?! Nemáme. Keby sme mali, som jedna z prvých čo o tom vie, nemaj strach.
Moje očkované dieťa nenakazí nikoho. Práve preto že je očkované. Je relatívne malý počet neodpovedačov na vakcíny, čiže tých ktorým neúčinkujú, lebo každý organizmus je iný. Trvalé následky môžeš mať po každom liečive. Ale vy ich zneužívate iba a iba na tému očkovania. Tu sa zvaľuje na očkovanie všetko. AJ suchý prd. Čo je absurdné a hraničí to s chorobnou snahou zvaľovať všetko len a len na očkovanie.
To je z mojej strany všetko.

evittam
8. nov 2016

@alexandramaria Ja som neuverila žiadnym internetovým drístom ani ničomu podobnému. Ako ty môžeš vedieť odkiaľ ja mám svoje informácie. Nie som taká sprostá aby som dala na nejaké internetové reči - za to mi zdravie mojich detí nestojí. Takže mi tu nevypisuj čomu som ja uverila alebo nie - vôbec to netušíš a ani to nevieš. Ako to neviem ja o tebe odkiaľ ty berieš informácie o opaku a to, že pracuješ v dotknutej oblasti neznamená, že máš pravdu a nič len pravdu....A ja akceptujem každého názor a vôbec neriešim či je alebo nie je niekto očkovaní. Ja len reagujem na tvoje 100% informácie o tom ako ohrozujú neočkované deti tie očkované - to je všetko. A nikde nepíšem, že len ten môj názor je ten správny - je to môj názor a stojím si za ním a mám ho podložený tiež inými odborníkmi a tiež ani ty netušíš s akými kapacitami som ja v kontakte 😉 . A taktiež nič nezneužívam a ani nič nezvaľujem na očkovanie...Tvoja snaha je chorobná a to tá, že si myslíš, že len očkovanie tvoje deti ochráni - ale ja ti tento názor neberiem. Rob ako uznáš za vhodné. Obe sme matky a robíme pre svoje deti len to najlepšie - tak ako ty, tak aj ja. A to, že každá máme iný názor na očkovanie neznamená, že jedna z nás to robí zle. 😉
A nemôžeš tvrdiť, že tvoje očkované dieťa nikdy nikoho nenakazí a nedostane tú chorobu voči, ktorej má podanú vakcínu - ak si taká fundovaná odborníčka tak to veľmi dobre vieš, ale určite to nepriznáš - a to sa ti ani nedivím. Ja som sa sem neprišla hádať a ani na nikoho útočiť a ani ho očierňovať - tak buď taká dobrá a nerob to ani ty. Moje deti nie sú pre nikoho žiadnou hrozbou a nevezú sa na žiadnej kolektívnej imunite druhých detí a ja naozaj nebudem podstupovať riziko, že sa mojim deťom niečo stane ak im niekto podá vakcínu - prečo by som to mala robiť - lebo to robia ostatní a že vraj je to potrebné...-to je všetko.

evittam
8. nov 2016

@lusinda3 A to vieš ako tak isto? Prečo by nemohlo očkované dieťa nakaziť iné dieťa čiernym kašľom alebo osýpkami?

dominikav123
8. nov 2016

@alexandramaria nenamáhaj sa. Tu je každá účtovníčka ci kozmetička väčšia odborníčka na očkovanie ako hociktorá pediatrička/farmaceutka ci iná žena z fachu 🙂

evittam
8. nov 2016

@lusinda3 Aha,prepac,zabudla som -ockovane dieta je vlastne uz chranene pred tymito chorobami a nemoze ich ani dostat a ani sirit.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
9. nov 2016

@lusinda3 Samozrejme, že strata času, čo iné som aj čakala.... 😉

evittam
9. nov 2016

@peter952 Asi tak nejak - nech "viažu" sami seba a svoje pozadia. 😀

alexandramaria
9. nov 2016

@peter952 ty si najväčší konšpirátor v tejto diskusii. To čo ty píšeš je absolútne cez čiaru a žiadny normálny človek sa s tebou určite na inteligentnej báze baviť nebude. Doštuduj si medicínsku stránku problematiky, a kroť svoje emócie (farmamafia etc). Ty si očividne zaujatý, neschopný pochopiť pár vedeckých monografií. Proste tebe môže vytvoriť vedeckú štúdiu aj Pánboh, ani tej neuveríš, lebo ty si múdrejší. načo s takým človekom konštruktívne debatovať, keď to nevie?
A ak by sme sa stretli na súde, ver tomu, že by som to vyhrala.
Btw, základy teórie práva hovoria iné. Vždy a všade sú práva spoločnosti nadradené právu jednotlivca. Takže opäť zavádzaš. Žiješ v právnom štáte, kde štát tvorí právne normy, ktoré si ty povinný dodržiavať. Lebo o tom je právny štát. Takže ak máš problém s právnym štátom, zbaľ caky paky a choď žiť niekam, kde platia zákony prírody a kde by tvoje neočkované dieťa dávno skosila najaká choroba, keby ho nechránili tie očkované, ty mudrc. Môj prvý a posledný príspevok venovaný tebe.

beva_z
9. nov 2016

Mame viac nez milionove subory nezaockovanych deti v krajinach tretieho sveta...s bohuzial velmi vysokou umrtnostou. Nie som prediater, farmaceut, ani sudca, ale myslim si ze nie vacsina z nich nam chce zle a aj oni maju deti a skuste zistit, ci si ich ockuju..

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
9. nov 2016

@lusinda3 Veď v poriadku - ja ti tvoje názory neberiem a tiež sa tu nemienim doťahovať a ani nechcem - to nemám v úmysle. Len som ti dala normálnu otázku, na ktorú nevieš odpovedať alebo nechceš. To, že tvoja dcérka nedostala kiahne nemá s očkovaním vôbec nič spoločné - ale ty si určite myslíš opak. Tu máš môj príklad - syn ani dcéra neočkovaní voči kiahňam - syn zo škôlky kiahne nedoniesol ani raz - a to ich tam mali do roka minimálne 2x, doniesol ich až zo školy minulý rok - nemal žiadne teploty, žiadne extra komplikácie - len nejaké vyrážky do 8.dní bol v poriadku, dcérka ešte lepší priebeh - mala ešte menej vyrážok. Nemajú žiadne jazvy a ani nič podobné. Čiže aj toto je len príklad. 😉

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz