Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

luba41
11. sep 2014

@roxana280 tie info o Rakúsku sú zavádzajúce..za chvílu Ti tu nabehnú maminy z Rakúska aby Ti vysvetlili, že žiadnu materskú im nikto nezobral, takisto ani nezakázal vstup do školky ich neočkovaným deťom..a do ktorých dovolenkových krajín nepustia neočkovaných? nech už si konkrétna..

namornicka
11. sep 2014

@xlucia Napr. z detí Márie Terézie umreli viaceré na kiahne, je to choroba, proti ktorej sa dnes očkuje. Podľa mňa nikdy nevymrela komplet celá rodina, vždy sa našli jedinci s dobrou imunitou čo to ustáli.

xlucia
11. sep 2014

@namornicka ockovanie proti kiahnam nie je povinne. a tiez si myslim ze nevymierali cele rodiny

xsunx
11. sep 2014

@namornicka myslim ze si pleties prave kiahne s tymi dnes, to nie je to iste. deti M.T. umreli na prave kiahne, proti tym sa dnes neockuje 🙂

sorciera24
11. sep 2014

@namornicka pokial viem, tak 2 z deti Marie Terezie umreli na prave kiahne.....a to je rozdiel oproti ovcim....(sorry, ze sa miesam do debaty)....ale prave z dejin viem, ze v tom obdboi sa umieralo na prave kiahne, nie na ovcie....

xsunx
11. sep 2014

@sorciera24 presne tak ako pises, ovcie nerovna sa prave kiahne, a ze my neocko nepozname historiu 😉

kvieta
11. sep 2014

@xsunx ...proti ktorým sa dnes UŽ neočkuje...

Ochorenie bolo vďaka vakcinačnému programu WHO eradikované (zneškodnené) v roku 1979. Pri ťažkých klasických formách ochorenia bola úmrtnosť často až 25 %.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Kiahne

xsunx
11. sep 2014

@kvieta proti pravym

kvieta
11. sep 2014

@xsunx Otvor si link, tam to je 😉

xsunx
11. sep 2014

@kvieta ockuje sa proti ovcim kiahnam nie proti pravym kiahnam

kvieta
11. sep 2014

@xsunx To mi je jasné, len som chcela poukázať na to, že ak by sa neočkovalo proti pravým kiahňam, mohli nás tu strašiť dodnes. ☹

roxana280
11. sep 2014

@xlucia tuberkuloza ma napadla hned, do minuleho roka sa ockovalo

roxana280
11. sep 2014

@luba41 bola v rakusku aj som tam rodila aj zila...mali sme pas do ktoreho sa vsetky ockovania povinne zapisovali
vsetky vysetrenia, ked som chcela doplatit matersku, lebo som s 10 mesacnym synom odchadzala na SK a je v pase pisane, ze musi mat vsetky vysetrenia a ockovania je to podmienka na vyplacanie materskej...a ked som ho odovzdzala vo Viedni, teta uradnicka to v poistovni vsetko kontrolovala a prve sa na to pytala, vsetko mi doplatili, situacia spred 4.roch rokov, tak ma predsa nepresviecajte o inom

roxana280
11. sep 2014

@luba41 Peru

namornicka
11. sep 2014

@xsunx Myslela som pravé kiahne, nie ovčie. A je pravda, že na ne sa už dnes neočkuje, ale ešte v 70- tych rokov 20 storočia sa očkovalo, čiže je to ochorenie, ktoré sa vyhubilo aj vďaka očkovaniu.

roxana280
11. sep 2014

@sorciera24 mimochodom rozvojova krajina nie sme, ale malaria tu bola tiez nedavno
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/162555-ma...

namornicka
11. sep 2014

@sorciera24 Nikde som nepísala o ovčích, písala som KIAHNE. Ovčie kiahne mali moje deti pred pár rokmi, viem že to nie je smrteľná choroba 😀

sorciera24
11. sep 2014

@roxana280 ooo, tak dufam, ze mas dieta zaockovane aj proti malarii, teda....

roxana280
11. sep 2014

@sorciera24 buducnost ukaze

namornicka
11. sep 2014

@kvieta Toto som mala tiež na mysli, že ešte ľudia z našej generácie boli očkovaní na kiahne pretože to bola vážna choroba.

sorciera24
11. sep 2014

@namornicka ale no, naúpisala si, citujem:"z detí Márie Terézie umreli viaceré na kiahne, je to choroba, proti ktorej sa dnes očkuje"....jasne, mi z toho vyplynulo, ze myslis ovcie, lebo proti nim sa dnes ockuje, nie proti pravym....zas nerob zo mna vola....

namornicka
11. sep 2014

@sorciera24 Zle som sa vyjadrila ja, ospravedlňujem sa.

kvieta
11. sep 2014

@namornicka Ja viem... 😉 Nič si z toho nerob...

kvieta
11. sep 2014

@sorciera24 Toľko radosti, že si ju "nachytala" na hruškách, hm? Ale podľa Teba pravé kiahne tiež vymizli len vďaka hygiene?

xsunx
11. sep 2014

@roxana280 ked sme pri tej TBC preco sa tolke roky ockovalo a zrazu sa nemusi, to uz nehrozia epidemie tubery?

sorciera24
11. sep 2014

@kvieta nie, to som nepovedala, viem, ze prostr. ockvoania sa zastavili, ale tu sa stale bavime o destkom ochoreni ovcie kiahne....na tie som reagovala......co ej sakra rozdiel....ze?

luba41
11. sep 2014

@roxana280 tak do Peru bežne Slovák nechodí a povinné očkovanie ako podmienka pre vstup do krajiny tam nie je žiadne-je tam len silne doporučované.. http://www.vakciny.net/CIZINA/DESTINACE/peru.htm
a s tým Rakúskom, to si asi vtedy zle pochopila..kludne sa tu opýtaj neočkujúcich mamín z Rakúska..už párkrát sa ozvali v diskusiach-skús pohladať v očko témach..

roxana280
11. sep 2014

jaj moja..momentalne zastavene, pripadov malo hlavne v romskych komunitach a u starych ludi, vacsina ludi dobre zivena a zije v dostatocnych hygienickych podmienkach, ale to si nevies naozaj samam niekde precitat?Ale nomozes porovnat nakazu nakazou kazda je ina, vo svete je este hodne rozsirena
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tuberkulóza

roxana280
11. sep 2014

@luba41 nic som zle nepochopila, nemecky viem dobre, este som musela znanat vysetrenie ocneho, lebo to bola posledna peciatka co mi chybala, inak mi odmietli doplatit matersku