Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

alicka850
10. máj 2016

@peter952 precitaj si v tvojich odbornych knihach ako sa siri mor a cholera a aka je v tom celom uloha hygieny a odpovies si na svoju otazku aj sam. Vlastne na vacsinu by si si odpovedal,keby si trosku porozmyslal.

sova76
10. máj 2016

Myslím, že neočkovať dieťa je nezodpovedné. Jasné, že sa nešíria civilizačné ochorenia, keďže väčšina populácie je zaočkovaná a zdravotnícky systém u nás ich potlačil. Takže vaše deti sú zatiaľ zdravé. Ale, čo bude neskôr a v dospelosti... Ak vám niekto natáral alebo ste si "prečítali", že sa "zdravý" organizmus dokáže vysporiadať s pliagami, ktoré pravidelne vyhládzali až 30 percent populácie v Európe, tak ste na veľkom omyle a dosť naivní. Stačí popátrať v dejinách.. Ďalšia vec je... u nás v spoločnosti je stav dobrý, ale čo v zahraničí, veď sa migruje, nikdy neviete, kto šíri akú infekciu - nemá to predsa napísané na čele... V každom prípade je to nezodpovedné. A keď sa náhodou niečo stane, potom budú aj lekári dobrí... Aby ste si v budúcnosti niečo nevyčítali, o to ide. Všetko prináša určité riziká, každé jedno rozhodnutie.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sova76
10. máj 2016

@peter952 Tu nejde primárne o to, že by sme sa odmietali zaoberať. Ale sme spoločnosť, ktorá je síce zložená z jednotlivcov, no tvoríme nejaký celok a stačí jedno nakazené dieťa v škôlke alebo v škole, či jeden človek v nejakom kolektíve a je tu problém... veľký problém. A diskutovať sa dá skutočne aj slušne bez osočovania. Každý máme predsa nejaké skúsenosti, názory či vzdelanie.

evittam
10. máj 2016

@sova76 Áno a zase migranti - "bu-bu-bu". Treba si však uvedomiť, že tí migranti môžu doniesť nejakú tú "pliagu" ale určite nie práve takú proti, ktorej sa práve u nás očkuje..... 🙂

evittam
10. máj 2016

@sova76 Máš pravdu-treba diskutovať slušne a normálne. A len jedno - tak ako moje neočkované dieťa môže dostať hocijakú chorobu tak aj tvoje očkované ju môže dostať a rozširovať po škôlke - s tým či chorobu dostane alebo nie nemá očkovanie-neočkovanie vôbec ale vôbec nič spoločné.

sova76
10. máj 2016

@evittam Migranti? To Ti ako vôbec napadlo? Ale ok, migruje sa stáročia... A áno, aj takýmto spôsobom sa šíria infekčné ochorenia... prečo asi USA zaviedlo povinné prehliadky Ellis Island?

alicka850
10. máj 2016

@peter952 SIDS nema jednoznacnu pricinu preco vznika, su len predispozicne faktory jeho vzniku. Vzhladom na to,z ze je prevazne u deti do 1 roka,kde su aj 3x povinne ockovania, je mozne ,ze postihne aj dieta v obdobi ockovania. To vsak nedokazuje kauzalnu suvislost. Ak sa tak zaujimas o moje zdravie, lebo kazdy prispevok koncis touto otazkou,tak ti odpoviem. Ano, som zaockovana,aj obe moje deti su zaockovane aj nepovinnymi vakcinami. Pred tyzdnom sme boli na MMR, dnes v noci syn hodinu plakal. Mam teraz tvrdit,ze to je z vakciny? Mozno ho bolelo brusko, lebo jedol karfiol, mozno zuby, lebo mu idu 4 naraz. Nemam uz s tebou chut debatovat,lebo nemas zakladne vedomosti ohladne imunologie,vakcinacie a suvislosti. Mozes tu vypisovat sprostosti a bludy, kto chce sa bude nad tym zamyslat, kto nechce nebude. Kazdy si je strojcom svojho /ne/stastia. A peniazky co usetris na mojej vakcine, mozes vyuzit na svoju psychiatricku liecbu.

evittam
10. máj 2016

@sova76 Mňa? Ja som len reagovala na tvoj príspevok. 😉

bibistec
10. máj 2016

@aristka aha asi som si to splietla s iným očkovaním fakt sa neočkuje ale zas lieči sa atb takže dá sa prežiť

aristka
10. máj 2016

@bibistec ak sa neskomplikuje ..prezit sa da...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sova76
10. máj 2016

@peter952 To je riziko vedľajších účinkov. Potom by si nikdy nemohol užívať ani antibiotiká, lebo... ti z nich môže byť zle, môžeš dostať alergickú reakciu, zničia ti črevnú flóru, dostaneš infarkt... atď. Riziká sú všade. Môžem ti povedať, že pri štúdiu starých matrík vidím, koľko detí do 10 rokov zomieralo ešte koncom 19. storočia. Všetko to boli infekčné ochorenia, ktoré tu dnes nie sú aj vďaka povinnému očkovaniu. To, že v zahraničí nie je očkovanie vo všetkých krajinách povinné neznamená, že rodičia deti neočkujú.

elisvic
11. máj 2016

@alicka850 myslim , ze si to nepochopila, ako to bolo myslene.

elisvic
11. máj 2016

@sova76 ale ved sa aj casom zlepsovalala hygiena, preto Vela ochoreni ustupilo aj same casom.

sova76
11. máj 2016

@elisvic iste, aj hygiena hra velku ulohu, ale tiez nezachrani vsetko. Sama na sebe viem, ze som prisla k infekcii ani neviem kde a ako. Mam znizenu imunitu...ako vela ludi dnes.

sensen12
11. máj 2016

@peter952 mas pravdu,inac to s tymi chorobami co taraju,odkedy sa ockovalo na mor,syfilis a ine pliagy,ktore tu spominaju? pravdu o nasledkoch ockovania sa dozvieme,ale az neskoro,tak ako mne osobne uz x lekarov povedalo,ze to,ze ma dnes kazdy druhy clovek ochorenie stitnej zlazy je s najvacsou pravdepodobnostou sposobene atomovym vybuchom,ktore tot boli blizko a povedali mi to endokrinologovia a ticho teda,takze teraz treba zase pchat do tela dalsi bordel,olovo,aluminium atd atd, a bude nam hej vsetkym,a poviene,preto su deti divne,lebo vychova,nie preto,ze chudence uz maju tolko bordelu v sebe,ze az,keby mi jedna dr nepovedala,ze ockovanie podla jej naxoru je bordel a svoje dieta da zaockovat neskor,aby to jeho telo zvladlo a vybere len naozaj dolezite vakciny,plus nezda sa vam,ze uz kazdy druhy človek na znizenu imunitu? mne to pride podozrive kolko korelacii tu mame...

sensen12
11. máj 2016

@peter952 a ze na choleru? odkedy sa ockovalo na choleru? dnesni niektori nezodpovedni rodicia drzo daju soplave decko do skoly a skolky,ze nemaju ho kam dat,ockujene horom spodom a nakoniec si nevie poradit s beznymi soplami,nosne mandle chcu dr trhat jak na beziacom pase,kazdy druhy rodic chodi k imunologovi uz od 3 rokov,aj skor,iks ribomunilov a blbin pojedaju deti,x rakovin maju,a niekto ked povie,ze to zo vzduchu a stravy,nestiham sa smiat,hadam logicky,najsilnejsie je to,co supnem rovno do krvi a je to stokrat silnejsie,jed,chemia,no nic,dozvieme sa pravdu a tato uboha generacia deti napichana vsetkym moznym si to odnese

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sova76
11. máj 2016

@peter952 deti bez problemov prekonali cierny kasel, tuberkulozu, ovcie kiahme, cierny kasel... atd.? Ved na to zomierali aj dospeli. Ja som to nevytiahla z rukava.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
volterra
11. máj 2016

@sova76 si predstav , že bez problémov v našej rodine ešte minulý rok prekonal chalan čierny kašel, trochu ho dusilo, ale nič strašné, nebol ani hospitalizovaný - jeho spolužiaci detto. Ovčie kiahne sme mali všetci ako deti, aj naše deti , takisto bez problémov prekonané. A nezomrel nikto.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sova76
11. máj 2016

@volterra Ale ovčie kiahne sa na rozdiel od pravých kiahní dajú celkom dobre liečiť. S kašľom si zrejme dnešná medicína tiež poradí. V tomto prípade ani tak nejde o smrť ako o riziko šírenia nákazy.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lianka7
11. máj 2016

Prisla som si tu precitat informacia ohladom toho ako 5-rocne deticky zvladaju ockovanie co je mimochodom temou tejto diskusie a pozeram len prispevky iniciativnych matiek ohladom neockovania.Mile damy,vas nazor vam nikto neberie,ale presviedcajte sa a mudrujte v temach ktore ste si vytvorili a su urcene vam.Nenarusajte prosim diskusie mamiciek,ktore si chcu vymienat informacie pre ne dolezite!Laskavo to berte na vedomie tak,ako my berieme na vedomie vase rozhodnutie.DAKUJEM!

sensen12
11. máj 2016

inac ludia robia hystericke zachvaty z ockovania,ale ked tak pozorujem zivot,tak je skutocne sup a fuk cela kauza le ockvanie,lebo v zivote hrozi xxxx inych veci,staci,ked si zapnem spravy,xxxx krasne zaockvanych ludi a ono doma na zahrade slahne na neho betonovy mur,tak si povedzme uprimne,ze,sanca,ze kazdy druhy umre na kadejake viry a choroby z neockovania je daleko nizsia ako xxx inych hrozieb,mne stacilo ze decko v skole zavalil strom a co mu pomohlo ockovanie,proste sa tazi zo strachu ludi a preto co teraz,kaslat na to a zacat sa ukludnovat bude hadam to pomoze najviac

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz