Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

sova76
11. máj 2016

@buckeye jasné že sme premiešaní 🙂 A parádne svojím spôsobom, stačí analyzovať niektoré priezviská.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
11. máj 2016

@peter952 cituju a kde? a co cituju? ked zadas heslo Elekova do Pubmedu (databaza odbornych clankov) najde ti poctom 0, napisem slovne nula, odbornych clankov od tohto autora, takze ona nepublikuje vedecke clanky, ktore by niekto potom nasledne citoval

sova76
11. máj 2016

@peter952 Načo sa tváriš, že diskutuješ, keď sa trepeš ako ryba na suchu? Tomuto skutočne nerozumiem.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luliu
11. máj 2016

@peter952 navrhujem ockovat proti hluposti a ty by si sa mal postavit prvy do radu

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sova76
11. máj 2016

@peter952 Nemáš rozumnú odpoveď, žiaľ ani takú, ktorou by si si udržal aspoň nejakú dôstojnosť. Nie si ani schopný pracovať s odbornými informáciami, tak aspoň nezavádzaj. Stále pletieš dookola to isté a osočuješ ostatných a tí sa na tebe bavia, ak si to ešte nepochopil.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
11. máj 2016

@peter952 mrzi ma ze mas taku skusenost osobnu 😞 on ma tiez aj pele a travy co su takmer vsade a uz teraz je zasopleny, kycha a svrbua ho oci. Samozrejme ziadnu liecbu vakcinami nedostane. Robim co mozem aby bolo pre neho toto obdobie co najlahsie , vzdy ked sa vrati z vobku ide do sprchy cely + preplach nosa konvickou aby sa zbavil pelov

buckeye
11. máj 2016

@hajanka ja som ako dieta bola alergik(asi od 7 rokov), uzivala som zirtec denne 1tab, v 12 ma imunizovali-desenzibilovali a od vtedy mam svaty pokoj, do vtedy som bola citliva na prach, pel trav, ambroziu, liesku, vrbu, macky(opuch oci, svrbenie nosnej sliznice, nadcha, kychanie, ustupilo az po tabletke) po imunizacii s nami od mojich 15 byvali 2 macky a js som bola bez problemov, imunizacia bola zmes alergenov v kvapkach, ktore som si davala na lyzicku a zjedla, postupne sa zvysovala koncentracia, boli namiesane podla vysledkov mojich testov, volalo sa to Staloral, uzivala cca rok, to uz si nepamatam presne, ale myslim, ze uz existuje viacero druhov, je to uz cez 15 rokov vzad

sova76
12. máj 2016

@buckeye Manžel užíval nejaké francúzske kvapky /Staloral sa to vtedy volalo/, hneď ako prišli na trh. Tiež zmes alergénov miešaná na mieru. Užíval ich 2 - 3 sezóny a odvtedy mal roky pokoj. Lenže on bol skutočne silný alergik, takže teraz je to balada. Občas trocha opuchnutá sliznica v nose a svrbenie očí. Už to ale nie je celoročná nádcha. Imunitu má v poriadku, takže sa opäť prelieči... Ja som tiež alergik, čo si pamätám od decka - teda aspoň (výlučne) na mačky. Iné mi nevadilo, či už seno alebo kvitnúce trávy, stromy, boli v poriadku. Reakcia na mačku bola a aj teraz je prudká. Ale tým, že sme žili v byte, tak sme takéto potvorky doma nemali, čiže ani nebolo potrebné liečbu. Až keď som začala trvale užívať iné lieky, imunita postupne trpela a prejavilo sa väčšie množstvo alergií. Tú zmes alergénov nemôžem užívať kvôli imunite. Ale môžem povedať, že tie alergie až tak neprežívam... ak sa mi podarí dať do poriadku imunitu, tak potom mi alergologička sľúbila, že by sme skúsili túto liečbu. Či sa to podarí vzhľadom na problém, ktoré mám, to netuším.

sova76
12. máj 2016

@peter952 Toto je presne typ reakcie, keď nevieš, kam z konopí. Ale pochop, že každý tu máme vlastný názor aj vďaka @buckeye a ďalším, ktorí do problematiky vidia trošku viac ako Ty.

aristka
12. máj 2016

@volterra neviem najst prispevok.kde ja pisem
Ze len neockovanci roznasaju choroby ...len rozdiel v ocko a neocko je v tom ako dlho su inf.tj od dlzky choroby .kolko ludi nakazia....

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
12. máj 2016

@peter952 no povedz mi nieco o prenatalnom vyvoji nerv sustavy .potom ak nieco o tom vies .musis vediet .ze z ockom to nic nema .plus je to lokalna pandemia ...preco .mozno si to rozdavaju bratranec zo sesternicou ...inak ockuje sa aj v inych statoch a problem mikrocefalie tam nemaju a dokonca ani v celej brazilii .ale len v jednej lokalite ....

aristka
12. máj 2016

@peter952 inak svajciari .aj ked maju slobodne rozhodnutie ocko .maju zaocko dost vysoku .plus ocko sa to iste co na sk ...asi tam nepodliaju ludia sarlatanstvu a nevrhaju sa do niecoho comu vobec nerozumeju ...

sardinka335
12. máj 2016

@evittam ano ja tomu verím, ze bud tu chorobu nedostanem a mam tu imunitu na to dane ochorenie - protilatky alebo tu chorobu dostanem a bude mat lahší priebeh - nie fatalny, lebo tam sa velmi často pridruzuju potom napr. zlyhania organov a ine komplikácie a pacient ani nemusi zomriet na tu chorobu ale na komplikácie tej choroby a stale su ochorenia, ktore invalidizuju - ved take prave kiahne mozu mat nasledky, obrna to iste, tetanus, aj ked to človek prezije tak ostane poškodený na cely zivot. Sak ja nehovorim ze to je spasonosne ze som očkovana, proste zavazných a fatalnych ochorení sa bojim jak čert kríža, a tam nejake kliešte, hpvéčko, rotaviry, chripka neriešim - proste to su 100% komerčne vakciny, ktore naozaj nepovazujem za zivotne nutné. Aj ked napr. teraz dcera mala kliešťa a uz som videla v duchu rozne ,,scénáre,,....čo všetko moze chytiť. No čo narobim, ako sa vravi uz v mene Božom...ale ako v dobrom to píšem, ze ,,mier medzi nami,, 🙂 🙂 🙂

buckeye
12. máj 2016

@sova76 ano to su one, vtedy to bola novinka na trhu, ja mam odvtedy tiez pokoj, tiez som bola alergik na macky, po tomto s nami dve byvali, kocur spavak v mojej izbe a ja nic 🙂

buckeye
12. máj 2016

@peter952 ta vakcina nie je novinka, pouziva sa aj u nas, tehotne sa nou cakcinuju v USA aj v GB a mikrocefalie nemaju, tak zas nevymyslaj konspiracie

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
12. máj 2016

@peter952 heh dolu pod mojim nickom vidis v ktorom tyzdni som, a vies co? Dostala som novu sezonnu vakcinu proti chripke

alicka850
12. máj 2016

@buckeye ja som tiez brala oneho casu Staloral,ale mne to nejako nezabralo. Pravda ale je,ze po roku a pol som to prestala uzivat,lebo som otehotnela. Kolko si to brala? Myslim casovo.

buckeye
12. máj 2016

@alicka850 tiez tak nejak cca rok-rok a pol, presne si nepamatam, mala som 12 rokov, a to je uz aj davno 😀

alicka850
12. máj 2016

@buckeye ja uz som nebola u alergologa 6 rokov- bud som bola tehotna,kojila,alebo chodila do roboty a nemala cas ☺ Mozno to skusim este raz 😆

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika2012
15. jún 2016

Ľudkovia, je v poriadku, že naša pediatrička chce dcérku očkovať povinným očkovaním, ktoré sa vykonáva až v piatom roku života, už teraz? Dcérka má 4 roky a necelé tri mesiace. Vŕŕŕŕ, riadne ma tým vytočila. Môže si to vôbec dovoliť, nedodržať očkovací kalendár a očkovať o trištvrte roka skôr?? Je mi z toho zle.

luliu
15. jún 2016

@monika2012 Doktorka moze chciet, ja by som jej na tvojom mieste povedala, ze prides o rok, az ked bude mat 5. Neviem ako je to dane v ockovacom kalendari, ale tvoja dcerka ma teraz 5 rok zivota. Mas narodeniny 4 roky a na dalsi den je to uz piaty rok zivota

evittam
15. jún 2016

@monika2012 Ak s tým nesúhlasíš tak to nedovoľ a nerob to a hotovo.....