Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

beva_z
4. máj 2016

@volterra na JIS infekcneho odd., deti som vtedy este nemala, bola som studentka, a castejsie to bol z potravin ako z prisatia kleista..obdobie bolo cca 3 roky, ale chodila som tam len raz za cas, nie v kuse..

volterra
5. máj 2016

@beva_z ahaaaaa! 😉 Tak už mi je teraz všetko jasné! 😀 😀

lucy1311
5. máj 2016

@sardinka335 su tam odkazy na zahranicne zdroje ... len tolko ... a skusenosti kopec ludi, ktory mali neziaduce ucinky

sardinka335
5. máj 2016

@lucy1311 nech je tam čo chce, mna to vobec nezaujima - je to vyslovene antivax server, takze ake skusenosti tam podla teba budu???? Pozitívne? ...takze ine ako ,,bububu,, tam pan inžinier a jeho posluhovači papagajovat nebudu. To ze su tam zahranične linky tak ako to je pre teba znak doverychodnosti? No pre mna nie. Napisat si moze kto chce a čo chce. Okrem toho opakujem...ani na tomto fore mi nikto z antivaxerov nikdy neodpovedal na otazku že teda ako sa chranit okrem očkovania? Vitaminom C a ruškou? Lebo toto odporuča, Tuharsky denne chlemtať hektolitre cečka a sme chránení...tak kto tymto dristom veri tak nech, nehovorím, ze všetko hlcem lekarom ale neverím týmto šarlatanom ..

beva_z
6. máj 2016

@volterra nerozumiem, co je jasne,

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

@peter952 Ty miesto toho aby si dal jeden padny argument tu budes cele forum spamovat nejakou knihou proti vakcinacii.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

@peter952 Ake moje? Kde som pisal, ze ockujem alebo som ockoval? 🙂 Daj mi jeden ked ich je tu milion, jeden mi staci 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibistec
6. máj 2016

@peter952 sarlach tu stale je aj kamaratkyn syn mal je to taka silnejsia angina nasadili atb a bolo...a myslim ze sa proti tomu stale ockuje a aj on bol taze asi sa netreba viac vyjadrovat k tomu ake je to relevantne

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

@peter952 Tvoj osobny zivot musi byt velmi slaby, ked na padne a podla mna celkom rozumne argumenty napises nieco podobne, comu ani sam neveris...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucy1311
9. máj 2016

@sardinka335 v poriadku, ja sa nehadam 🙂 ... kazdy mame svoju pravdu. mne stacia pripady v mojom okoli, reakcie po ockovani a mam v tom jasno. kazdy si robime podla seba, nemam chut ani cas sa tu hadat. prispevok som sem napisala, pretoze sa pani pytala na nazor na ockovanie v 5 rokoch. hawk ... pekny den

aristka
9. máj 2016

@bibistec proti sarlachu sa ockuje ...a akou ocko latkou ...

barborka7870
9. máj 2016

Pred týždňom som si dala preočkovať tetanovku, a mala som riadny opuch a strpnute rameno, teraz po týždni tam mam stále daku hrčku a boli to na dotyk, je to normálna reakcia, alebo mám ísť k doktorovi stým? Ďakujem

barborka7870
9. máj 2016

Pred týždňom som si dala preočkovať tetanovku, a mala som riadny opuch a strpnute rameno, teraz po týždni tam mam stále daku hrčku a boli to na dotyk, je to normálna reakcia, alebo mám ísť k doktorovi stým? Ďakujem

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandrasstini
9. máj 2016

@aristka prepac ale povies mi ake epidemky boli alebo su na nasom uzemi za posledne roky? a navyse v dnesnej dobe kde uz vsetko mutuje si nemyslim ze zato ze sme ockovany sme chraneny...

aristka
9. máj 2016

@barborka7870 nechytaj si to a nedrazdi ...tetanovka sa picha do menej frekventovanej ruky a aspon tri dni by sa mala setrit ....opuch a bolestivost by ti mala postupne ustupit .len si to nedrazdi ...

aristka
9. máj 2016

@sandrasstini neviem na co reagujes tj na aky moj prispevok ....a pokial tu choroby nemame napr.osypky .nema co mutovat ...a preco ich tu nemame .asi je to hygienov a vit.c...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
9. máj 2016

@peter952 banalne ochorenie?? len nedavno zomrel na ne v Spanielksu chlapcek, jeho spoluzaici co boli ockovani, nemali problem, v 1999 bola peidemia osýpok v osade Kalviov v Holandsku (s nabozenskych dovodov odmietaju ockovanie), ochorelo takmer 3000 ludi, 500 ich malo zavazne problemy, 5 skoncili s osýpkovou encefalitidou a 3 deti zomreli..banalne fakt

alicka850
9. máj 2016

@elisvic teba udivuje,ze farmafirma vyraba aj vakciny aj lieky na astmu ? A to, ze ked ma niekto krajcirstvo sije saty,aj oblek,mozno aj ine veci ta neudivuje? Ved to je normalne predsa. Keby mala farmafirma vyrabat iba jeden liek,asi by rychlo skrachovala ☺

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliakocka
9. máj 2016

...práve som to riešila s dcérou mal 6 rokov a váhala som, či ju dať preočkovať,....ale tak dala som a nič sa jej nestalo, žiadny autizmus, ani alergia, ani zmena osobnosti....je taká aká bola....takže som rada 😝

alicka850
10. máj 2016

@peter952 ked ti dojdu argumenty, odporucis kazdemu nech sa da zaockovat. Skutocne prinosna diskusia. No napis nam nejake pripady umrtia po ockovani,sama som zvedava.