Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

evittam
11. sep 2014

@namornicka Iba k tomu, že Ste očkovaná - áno aj ja - lenže pred 30 rokmi to boli úplne ale úplne iné vakcíny..... 😉

kvieta
11. sep 2014

@sorciera24 Tak ak tu, pri pravých kiahňach, nespochybňuješ účinnosť očkovania, prečo ho spochybňuješ pri iných chorobách? Aj čo sa týka ovčích kiahní, existujú rizikové skupiny, ktoré by toto ochorenie nemuseli zvládnuť bezproblémovo a tu je potom očkovanie namieste, nemyslíš?V každom prípade to má posúdiť lekár.

roxana280
11. sep 2014

@luba41 asi sedeli do 3 rokov na zadku a nepracovali a teda nemali dovod behat na poistovnu, inak si to neviem vysvetlit, ja som isla pracovat skor a preto mi mali jednorazovo doplacat aj doplatili

evittam
11. sep 2014

@roxana280 Samozrejme, ale za to, že dám do škôlky dieťa, ktoré trošku kašle, ešte neznamená že som nezodpovedná matka!!! A že niektoré dieťa ochorelo, neznamená že ochorelo od môjho....

roxana280
11. sep 2014

@evittam no jasne klasika..vdaka za take matky...vy uz na mna nepiste prosim nic, s vami sa nehodla bavit o nicom...

kvieta
11. sep 2014

@evittam Čo je to "trochu kašle"?... Trochu soplí... trochu ho bolí hrdlo... To snáď nemyslíš vážne? 😕

evittam
11. sep 2014

@kvieta To znamená to, že napr. zakašle raz doobeda a raz poobede, to ho už mám nechať doma?! Asi hej, aby náhodou na neho ešte neprehovorilo dieťa, ktoré nie je očkované a chudák niečo dostane....No comment. Ešte mi povedzte, že Vy ste nikdy nedali dieťa do škôlky-školy keď malo kašeľ......

kvieta
11. sep 2014

@xsunx Svetová zdravotnícka organizácia odporúča zvážiť zastavenie očkovania proti TBC tam, kde jej výskyt klesne pod desať prípadov na stotisíc ľudí.
Môžeš si dohľadať štatistiky, či toto rozhodnutie zrušiť očko TBC u nás, zodpovedalo týmto číslam. Očkuje sa v rizikových skupinách pri lokálnych výskytoch.

kvieta
11. sep 2014

@evittam nie

evittam
11. sep 2014

A ako vidím, Roxane som dala nejaký zaujímavý argument, lebo jej došli tie jej. Nevadí, ospravedňujem sa jej ak som ju urazila....A čo sa týka toho, že v Rakúsku berú materskú keď nedám očkovať - hm, pekná demokracia....Na tie peniaze čo mi vyplatili som si poctivo zarábala skoro 20 rokov!

evittam
11. sep 2014

@kvieta Vakcína TBC - citujem: " Zbytočná, následky nastanú nečakane aj po rokoch." Účinnosť v prevencii choroby: 0%

kvieta
11. sep 2014

@evittam Sociálne dávky sú všade vyplácané po splnení nejakých podmienok. Kľudne to môžeš pripomienkovať, ale nie tu, tu s tým nič nenarobíš 😉 Verejné zdravie je verejné zdravie 😉

kvieta
11. sep 2014

@evittam zdroj ezopress, alebo sloboda...?

luba41
11. sep 2014

@roxana280 no nesedeli na zadku..ved trochu popozeraj diskusie tu, prípadne popýtaj sa kamarátiek z Rakúska..
@evittam

evittam
11. sep 2014

@kvieta Tak to je jasné, že tu s tým nič nenarobím. A materská nie je sociálna dávka, na tú máš nárok po splnení určitých podmienok a odpracovaných dní... 🙂 😉

roxana280
11. sep 2014

@luba41 pre mna neaktualne, ja som musela vsetko dolozit

kvieta
11. sep 2014

@evittam OK, tak príspevky, dávky... 😉

evittam
11. sep 2014

@roxana280 Prepáčte, že ešte na Vás píšem. Ale aj ja musím poďakovať za "také matky", ktoré sa furt sťažujú a dávajú do škôlky deti s oslabenou imunitou!! Tak ho tam nedám! A z čoho, že to mal?! Nie náhodou z očkovania?! Ešte raz sa ospravedlňujem, ale nedalo mi....A už otravovať nebudem.

roxana280
11. sep 2014

@evittam vy ste asi nerozumeli, vyzerato tak, ze nechapete teda velmi vela, s vami nemienim diskutovat, nema to zmysel

xsunx
11. sep 2014

@kvieta pytala som sa na nazor @roxana280 a nie teba, tak nechapem preco reagujes. takztiez som sa nepytala aky ma nazor WHO, ktora ma tolko za usami ze az a jej nazor teda pre mna teda nie je vôbec relevantny (vzhladom na to kto v nej sedi).

kvieta
11. sep 2014

@xsunx Tak prepáč prosím, že som sa zúčastnila verejnej diskusie. Napísala som preto, že pre mňa nie je relevantný Tvoj názor.A to nech sedíš kdekoľvek 😉

sorciera24
11. sep 2014

@kvieta prave kiahne boli vyhubene, ine ochorenia aztial uplne nie....plus to, co mam nastudovane......nespochybnujem vsetky ockvoania a uplne....a ver, ze ja by som rada ockovala.....nie som uplne proti, ak mi niekto zaruci, ze nebudem amt ja ci deti vazne NU.....zatial vidim vacsie riziko v nich...bohuzial, je to tak, netvrdim, ze to tak bude vzdy, tak ako to vzdy ani nebolo.......
a ja si nemyslim, ze dieta, kt. je an tom tak zle, ze by nezvladlo ovcie kiahne, zvladne v pohode ockvoanie proti nim...a ano, pocas dlhycch rokov som hovorila s vela lekarmi...ani ejden nevidel prave v tomto ockvoani nejaky velky prinos a uz toboz nezarucil to, ze dieta viac ovcie kiahne nedostane...skor naopak....

xsunx
11. sep 2014

@kvieta verejnej diskusie sa kludne zucastnuj, hlavne teda tych o ocko 🙂 na to verejne forum je, ale ked sa pytam nieco konkrétnej osoby nie teba tak preco mas potrebu odpovedat? no a mimochodom ani tvoj nazor ma nezaujima, asi preto som sa ta nic nepytala lebo ta uz poznam z fora, aj kamosku aristku, adsumus ...... ani ich nazory nie su pre mna relevantne tak s nimi nemienim nic rozoberat

namornicka
11. sep 2014

Mne na očkovanie proti ovčím kiahňam povedala známa, ktorá je pediatrička že "a načo očkovať? je to bežné detské ochorenie ktoré dieťa v predškolskom veku prekoná. To, že dávam povinne očkovať neznamená, že sa namotám na každú haluz farma firiem. Ono je rozdiel potenciálne život ohrozujúce ochorenie a bežné ochorenie. Teraz nemyslím tú skupinu ľudí, ktorým napr. pneumokok spôsobí ťažkú infekciu. A s tým dávaním chorých detí do škôlky, neviem či máte podobnú skúsenosť ako ja, ale pri prvom dieťati som bola mierne hysterická ak som videla okolo seba kašľajúce dieťa a pri druhom som neriešila. Život ma naučil, že je lepšie vybudovať dobrú imunitu a potom ťa len tak zelený sopel od spolužiaka nezloží.

roxana280
11. sep 2014

@namornicka kazde dieta je ine a kazde ma iny zdravotny stav, porovnavat dieta s dietatom je velmi nestatny krok, nielen po zdravotnej aj psychickej stranke , mozete si blahozelat, ze boli z toh "len" zelene sople a nie tazky komplikovany stav z nevyliecenej a prechodenej choroby, kto nezazije neuveri, nemyslim svoje dieta, to by som NIKDY nevyliecene neposlala

xsunx
11. sep 2014

@namornicka presne ako pises, pri prvom som pohladom zabijala kazdu mamicku ked som videla dieta so soplíkom v skolke ale teraz pri druhom uz viem ze nie je sopel ako sopel a uz z toho vedu nerobim. snazim sa o to aby decka mali co najlepsiu prirodzenu obranyschopnost a ta im pomahala vyrovnat sa s chorobami.

evittam
11. sep 2014

@namornicka
@xsunx
Presne tak kočky. Netreba robiť z komára somára. A to nie som "nezodpovedná matka" ako tu niekto chcel napísať. Len proste nevidím dôvod nechávať dieťa doma a nedať ho do škôlky keď trošku zakašle.....Nechápem na čo dávajú tie matky deti do škôlky, ktoré už len pri zakuckaní iného dieťaťa, nebodaj trošku soplíka sa už pomaly sťažujú riaditeľke, prípadne nosia so sebou protialergénne mydlá a spreje a podobne, nech radšej ostanú so svojimi ratolesťami doma a dajú ich do sklenených vitrín 😀. Viem možno som to trošku prehnala ale niekedy sa mi vidí, že to niektoré mamy preháňajú 😀.

namornicka
11. sep 2014

@roxana280 Neporovnávam dieťa s dieťaťom ani človeka s človekom a už vôbec si nehovorím že našťastie ja mám "len", pretože tieto veci sa neoplatia zakríknuť a ešte neviem čo ma v živote postretne, takže sa nehrám na hrdinku. Iba mám osobnú skúsenosť, že z chorľavej dcérky som otužovaním a zdravou stravou vybudovala zdravého jedinca, a to bola teda v škôlke na tom tak, že dieťa vedľa nej malo obyčajný sopel a ju to zložilo do atb, čiže nepadla mi dobrá imunita detí z neba, bolo na tom treba pracovať a tiež nie je jednoduché deti naučiť že nemôžu veľa sladkostí, že budú jesť tmavý chlieb, strukoviny, ovocie a zeleninu a odpovedať na otázky prečo ten a ten si môže vysypať v kaviarni do úst cukor 😀 a podobne. Druhé dieťa som už nastavila na tento životný štýl a bolo dobre. Čiže netreba žiť v presvedčení že moje dieťa má slabú imunitu alebo to a hento a už nič s tým nenarobím.....nie.....hoci genetické predispozície tam sú, veľa zmôže človek. Ale je to tá ťažšia cesta.

namornicka
11. sep 2014

A samozrejme, choré deti do školy neposielam. Ak sa zle cíti, má zvýšenú teplotu tak ostane doma. Veď to by bolo náročné fungovať takto v škole.

katarina644
11. sep 2014

ahoj, minuly rok som davala dceru ockovat v piatich rokoch a nic sa nestalo. okrem horucky jeden den bolo vsetko ok. a ked uz na tie ockovanie narazate, budem sa opakovat, mam syna narodeneho, tak ze mal creva na plucach, aby sa rozhybal dostal 30 injekcii cerebrolysinu, ma za sebou vsetky ockovania a je tu. neviem co furt rozoberate tie ockovania.