Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

elisvic
4. dec 2015

@aristka uz ta citam dlho, vies co? povedz nieco o ockovani tim mamickam co sedia teraz Doma s postihmutymi detmi. tie vakciny ako chrania , tak aj skodia.len preto ze si sa o Tom nedicitala oficialne v nejakej knihe z mediciny este neznamena ze tie situacie neexistujuuuu. 😉

aristka
4. dec 2015

Ak ma citas a tieto diskusie .mala by si vediet selektovat .co su dojmy a co fakta ...a psychologicky tah na podporu urcitych jedincov a ich kseftu...

elisvic
4. dec 2015

@aristka a co s faktami ktore niesu evidovane a statistiky su nekompletne
pozri si na YouTube videa o mladych zenach v holansku po ockovany proti rakovine krcku maternice. ockovanych 500 000 a z nych pred tym zdrave holky sportovkyne, ktore zacinali karieru a vobec zit tivot ako 17 rocne.

1000 z nich maju trvale nasledky a jedna lekarka spezializovana na tuto temu zbadala podobne reakcie a povrdila, ze je dost mozne s vakciny, lebo mali aj podobne symptomy a suvislosti. lekarka viackrat informovala urady , ale ani nedostala ziadnu odpoved. tak budem cakat na nejake statistiky a naco , mam zdravy rozum a vidim a pocujem. ja niesom , ze jedna babka povedala , tak sa toho drzim, ale otvor oci a budes vidiet aj ty. 🙂

aristka
4. dec 2015

@elisvic no podla badatela .sk treba si posvu vyplachovat roztokom sody bicarbony a nebude rakovina a dokonca ju aj vylieci ...treba sa tym riadit a v holansku .kde je dobrovolne ocko bolo 500000 zaockovanych na HPV...inak ide o mrtvu vakcinu .z coho mali postih, yutube ti to urcite vysvetlilo...

luciferkax
4. dec 2015

Obaja chalani sú očkovaní, mladší bol den trochu mrzutý a bolela nôžka, starší bez problémov :D

elisvic
4. dec 2015

@aristka jasne dobrovolne predsa
ale radseej verim mamickam na modrom koniku ako nepresnym statistikam

elisvic
4. dec 2015

@aristka neviem z coho mali postih ale dam ti radu a opytaj sa ich , urcite ti to budu lepsie vediet vysvetlit.

aristka
4. dec 2015

@elisvic kedze v holansku je dobrovolne ocko a platia si ho v plnej vyske ,vsetko ,je to cislo pre mna neuveritelne a z coho boli postihnute ,mali vysvetlit na yutube ,je problem to reprodukovat ...alebo je to dalsi av blaf...

elisvic
4. dec 2015

@aristka ty si tazky pripad to je fakt.

aristka
4. dec 2015

@elisvic v com som tazky pripad ,ja sa len pytam a nedostavam odpovede ...

elisvic
4. dec 2015

@aristka urcite mas svoju pravdu, to viem.

aristka
4. dec 2015

@elisvic aku pravdu.davam otazky a odpoved ziadna ....preco mi neodpovedas..

elisvic
4. dec 2015

@aristka slecny tvrdili po ockovani, kratko na to rozne reakcie.

adsumus
4. dec 2015

@elisvic jedna taká mamička na MK si vymyslela dieťa, že jej zomiera na očkovanie proti osypkam, takmer pol roka to trvalo srdcervuce vykriky ako jej vakcína poškodila dieťa a ked nakoniec zomrelo, chudato, sa ukázalo, že to bolo klamstvo, z akeho dovodu, ani srnky netušia, ja si myslím, že mentálna choroba. Tolko kto je doveryhodnejší, či anonymný nick na mk alebo vedci a lekári, ale tak každý ako mu to lepšie vyhovuje, len nech urobí opatrenia aby nemohol nakaziť iného alebo tehotnu ženu a zabiť jej bábetko alebo ho doživotne poškodiť chorobou, len preto, že uveril hoaxu.

stanislava2
4. dec 2015

@elisvic ja som očkovala a žiadne zlo neprišlo a verim že ani nepride
https://sk.wikipedia.org/wiki/Čierny_kašeľ. 🙂

elisvic
4. dec 2015

dakujem za nazor, viem ,ze je to riziko.

elisvic
4. dec 2015

@aristka
psychologicky tah na podporu urcitych jedincov a ich kseftu...

chces tym povedat, ze sa snazimpredavat nieco, to sa mylis, ja nemam co predavat, ale sama som hladala acerola ceresna a citala som aj negativne poznamky, kde niekto objednal Vitamin C , a ked ochutnal tak tam bolo nieco , co ani nemalo s vitaminom C nic spolocne.

ale ty sa vyznas vo vsetkom , ako som povedala , ty si najdes svoju pravdu, mna hned mas za predavacku.

takze tu sa mylis na plnej ciare. a kto vie kde sa este mylis. 😉

adsumus
4. dec 2015

@elisvic mna by zaujimalo, prečo si dala mojmu príspevku lajk, ja nesuhlasím s tým,čo ty tvrdíš, že za chorobami je očkovanie aj som dala prečo a ty to lajkneš, dakujem za vysvetko. aj by ma zaujímalo prečo je @aristka podla teba ťažký prípad, čo tým chceš povedať vieš ja som už v týchto diskusiách dlho, niektoré veci sa opakuju, niektoré su nové.

adsumus
4. dec 2015

@elisvic a ešte jedna maminka, čo píše, že dieťa ma autizmus po mmr a všetci okolo vedia, že bolo iné od narodenia, ale sa boja ozvať lebo mamina má hysteriu, že ona porodila zdrave dieťa, len si tak šuškaju pravdu medzi sebou,aby sa sa nestali obetami jej hysterie. a dalšia v uk, až po sude vyšlo najavo, že dieťa bolo poškodené od narodenia, respektíve po prvom infekčnom ochorení, ktoré muselo prekonávať.

elisvic
4. dec 2015

@adsumus samozrejme je to smutna vec, laik preto ,lebo si sa ozval a si sa snazil mi vysvetlit a objasnit, ze to moze by t aj mylne ak niekto iba cita nejaky pribehy, ktore nemusia byt pravdive.

zadalsie mam Doma male dieta a psa , takze sledujem to iba na rychlo.

preco je aristka tazky pripad, kolko ludi a deti po ockovani musi byt s nejakym nasledkom, pokym ona caka na nejake statistiky (co je aj spravne, keby boli aj spravne uvedene, co zial niesu), ktore aj tak nikdy nepridu , pokial sa take pripady nebudu evidovat, kedze lekari su mienky , ze to za ziadnych okolnosti nemoze byt z vakciny.

ak mam doma mala celu dobu zdrave dieta, a potom vakcina a na dalsi den horucky, krce prevracia oci , a je zrazu postihnute , tak asi zo sladkeho cerveneho jablka to nebude.

...ale tak isto sa mi nechce verit, ze vsetky matky, ktore pisu o vedlajsich ucinkoch si vymyslaju. kedze tych stran je neurekom a nielen na slovenskych strankach.

preco taketo pribehy z razu pisu aj matky , ktore boli pretym uplne presvedcene , ze ockovanie je velmi dolezite prve ockovania prebehli bez problemov a vedlajsich reakcii a pri preockovni maju deti nasledky, potom povie matka , viac ockovat nebudem , ked uz je neskoro ale na zaciatku Bola za jednoznacne ockovanie.

aristka
4. dec 2015

@elisvic statistikami spravenymi na kolene je typicke pre av ....ja som ti dala uplne jednoduchu otazku .. preco bolo postih.1000zien podla yutube po ocku na HPV....ako to tam vysvetlili...

elisvic
4. dec 2015

moja POZRIsi to sama neviem ale ta pani ktora tie bludy pustila na kameru Bola tiez studovana lekarka s diplomom. ak najdem Video ti poslem ale mam prave malu dceru na jednej ruke. nema vyznam aby som ti to vysvetlovala ja, ked aj tak ma budes chytat za slovicka.

elisvic
4. dec 2015

@elisvic skusim ti nieco poslat ale toto nieje Video ktore som videla ja. len ta Thema

https://www.youtube.com/watch?v=-or61RHDFPk
lucy1311
4. dec 2015

kamaratkin synovec v 5 rokoch po zaockovani stale teploty, prestal jest ... po mesiaci od ockovania akutna leukemia ... my sme neockovali. clovek nevie, co je spravne, kazdy chce pre to svoje dietatko to najlepsie, tazko sudit jednu aj druhu stranu ... kazdy si nesie zodpovednost.

elisvic
5. dec 2015

@aristka preco som ja proti ockovaniu ?
-Ked pride pacient k lekarovi a lekar sa pozrie sa jednym okom na teba a pol okom do kartoteky a povie ideme ockovat, v poslednej dobe nieco zvlastne ?
-pacient povie nie ( mozno si sam nevsimol alebo nevie este , ze mam nejaky zdravotny Problem , ktory sa nemusi ale hned prejavit)
-lekar vpichne vakcinu s dobrym svedomim.

to je klasicky priebeh, ci nie?

ja ako lekarka by som , prave preto , ze niesom JASNOVIDEC a NEVIDIM DO VNUTRA CLOVEKA nic k tomu podobne , by som ockovalal zasadne na podlozenych faktoch o stave pacienta a ten mozem vidiet po vysledkoch z odberu krvi a mocu, ... a ak mam patricne FAKTY; CIERNE NA BIELOM by som vpichla vakcinu ALEBO AJ NIE a radsej este pockat.

to je zjavne velmi zdlhavy proces

-oprav ak sa mylim, clovek musi byt na 100% fit pri vpichnuti vakciny.

a potom keby mam neziaduce ucinky po vakcine, tak mam ako lekar prehlad a DOKLAD o Tom, ano tento pacient bol vdany Moment absolutne zdravy. A tu je mozne vyvratit, ze pacient bol na 100% zdravy a nieje mozne aby sa to spochybnilo.
V takom pripade uverim, ze asi to nema nic spolocne s vakcinou.

Kedze lekar nieje jasnovidec a pozrie sa na mna jednym okom a pocuva na pol ucha, tak asi len tazko , bude vediet nieco viac o mojom momentalnom zdravotnom stave.

a velmi o Tom pochybujem, ze sa lekari ucili v medizine , vidiet röntgonymi ocami ,tak aby si pacienta presvietil.

preto som ja proti, lebo sa konaju veci , ktore niesu podlozenen na faktoch, ale zalozene iba na ludskom usudku, kedze clovek je casto mylny.

inkubacna doba pri viacerych ochoreniach je 1-2 tyzdne pokym sa vobec preukaze choroba ako taka.

ked v tomto Momente vpichnem vakcinu, tak urcie uz niesom 100% fit!

aristka
5. dec 2015

Ak mas pocit .ze vakcina s mrtvymi castami antigenov je vacsi problem ako denno denne dychanie a papanie zivych antigenov ...tak darmo nieco vysvetlovat....a poprosim si vysvetlenie mojej otazky ...nejake av videa nemam naladu pozerat ....mozes svojimi slovami...

jarhal
5. dec 2015

Nas caka tiez ockovanie....ale vobec vobec nepochybujem ze robim noeco zle...a vsetkym antivak odkazujem......prestante uz strasit zalezte niekam ....robite a sejete zlo... stale len strasite maminky ako mozu deti ochoriet po vakcinach autizmus? Smiesna konspiracia...leukemia? Hluposti.... 😠 nikdy sa nic vedecky nedokazalo ..vsetko su to len dohady a vase vykriky do tmy....

elisvic
5. dec 2015

@aristka nie nemozem

lucy1311
5. dec 2015

@jarhal keby nepoznam taky pripad nic nepoviem. vakciny ovplyvnuju spravanie leukocitov. u toho chlapca mali v rodine akutnu leukemiu u jeho dedka. cize mali nieco take v rodinnej anamneze a spustilo mu to ockovanie. dovtedy nic. po ocko teploty ktore kazdym tyzdnom stupali a po mesiaci vysetreni dosli k akutnej leukemii.zaujimave je,ze sa objavili tie teploty bezprostredne po ockovani!!! citala som clanok uznavaneho slovenskeho profesora,ten v suvislosti s ockovanim,proti ktoremu nebol,poznamenal len fakt,ze lekari by okrem skumania aktualneho zdravotneho stavu,mali skumat aj rodinnu anamnezu (v tomto pripade by to bolo na 1000% opodstatnene). cas su peniaze,ide sa pasovo,zial...my mame v rodine sklerozu multiplex,tazke autoimunit.zalezitosti a pod.,kto mi zaruci,ze vakcina nieco nespusti?! mam za sebou debatu s neurologickou s dlhorocnou praxou,sama povedala,ze autizmus vyletel raketovo za posledne roky a nedokaze sa nic,pokial bude farmakobiznis fungovat. mozno robim zle,kazda minca ma dve strany (rizika migracie a pod.),ale nepozeram sa na to ako slepa ovca co bezhranicne veri bielemu plastu. snazila som sa ziskat info aj z inych zdrojov a to nehovorim o mamickach ale studie a pod. kazdy chceme pre dieta to najlepsie a to ze sa niekto pyta na nazor a ja ho vyjadrim tak ako ty neznamena,ze rozsievam zlo. mame demokraciu a slobodu nazoru pokial viem. tebe tiez nikto nebrani,aby si si povedala co myslis. hawk