Očkovanie a stafylokok

petrika555
14. nov 2017

Zeny poradte caka nas 1 ockovanie...v 1mesiaci zistili malemu stafylokoka a tak nam dala doktorka pamycon teraz som si pytala kontrolny ster z nosteka nakolko nas caka 1ockovanie a zistila ze ho tam mame ze to nejde riesit antibiotikami ze staci morska voda a ockovat vraj mam prist normalne v dany termin mate s tym skusenosti??

mamba13
14. nov 2017

Ja by som nedala dieťa očkovať už len s klasickou nádchou, nie ešte so stafylokokom....očkovanie je dosť velka záťaž. Kým nebude úplne zdravý očkovanie odlož....

petrika555
autor
14. nov 2017

@mamba13 ja si tiez myslim ale co tu zatial citam na nete tak v pohode sa ockuje s tym lebo vraj ked to dieta ma uz sa toho tak lahko nezbavi😐snad mi tu poradi nejaka mamina alebo lekarka...

lindusss2016
14. nov 2017

Tiez by som nesla. Prve ockovanie sme mali posunute asi o 3 m, ak nie viac. Ak nemas k tomu novorodencovi doma aj skolkara, netreba panikarit. A cudzi ludia ti ho snad bozkavat nebudu.

mamba13
15. nov 2017

@petrika555 ja som mamina 😁 a mamu mam lekarku 😁 .....ale teraz vazne....rob ako chces , ale nasledky bude niest tvoje dieta , nie maminy ci lekari.....ja som synovi ockovanie odlozila....pretoze mal exem, aj ked to podla dr. nebol dovod. Podla mna ano. Ked ma dieta exem, sopel, vyrazku....cokolvek...znamena to ze sa v organizme nieco deje a ockovanie nemusi byt bez nasledkov

petrika555
autor
15. nov 2017

@mamba13 Dakujem krasne tiez som za to odlozit radsej tak budeme liecit kym sa to neda do poriadku...predpokladam ze aj mamina lekarka poradila..Dakujem

mamba13
16. nov 2017

@petrika555 ano ked bol syncek malý tak mamina nesuhlasila aby bol ockovany ked ma exem. Na tretie ockovanie sme isli az ked bol uplne fit....😊 pocuvaj hlavne svoju intuiciu , drzim palceky....

aristka
16. nov 2017

@mamba13 tak porovnavat dg a dg je aj v tomto pripade velky rozdiel ...pri ekzeme sa caka na skludnenie stavu koze
@petrika555 stafylokoka ma v nose kvantum ludi ,mozno aj ty a pokial nerobi problemy sa jednoducho neriesi a vytery z nosa su uz davno zastarale veci a zbytocne ....

petrika555
autor
16. nov 2017

@aristka dakujem kraasne toto som potrebovala pocut😊

daduska3
16. nov 2017

@petrika555 už len to, že ho tam má, znamená, že imunitný systém nie je ideálne nastavený zvládnuť prípadný ďalší zásah.

siska53
16. nov 2017

@petrika555 kto raz schytal stafylokoka,uz sa ho nezbavi. Riesi sa to az vtedy,ked je premnozeny - odpoved mojej lekarky. On v tom nose stale je,cize vo vytere nejake mnzstvo bude vzdy,aj ked si das spravit vyter za stavu bez nadchy. Ak uz ale sa premnozi,zacne robit sarapatu, vtedy sa to uz riesit musi a jasne, vtedy sa neockuje.
Ja som mna i seba dala zaockovat az vtedy,ked sme boli zdravi vsetci doma a tak som to robila vzdy ( pritom ja viem,ze "mojho"zlateho bacila urcitr mam).

Ak tvoje babatko je uz zdrave..je len na tebe,dokedy chces cakat.. Co spravis,ked aj o dva tyzdne stale bude mat nejaky nalez? Lekarka zas hadam svie posudit,co je obvykle mnoztvo a co uz je nad limit a treba riesit.

siska53
16. nov 2017

@petrika555 inak ja som pri ockovani davala detom.par dni predtym i par dni potom probiotika a imunoglukan.

petrika555
autor
16. nov 2017

@siska53 lekarka mi len povedala tolko ze to nic nieje ze ak nebude mat priznaky choroby(ako nadcha,kasel,zvysena teplota) tak normalne zaockujeme..tak dufam ze to zvladneme!!probiotika uzivame a ten imunoglukan je na co?

aristka
16. nov 2017

@daduska3 prosim ta ,co jej rozpravas hluposti ...nosova dutina je akob odpadovy kos ,kedze sa tam cisti vzduch a zachytavaju pevne castice ,bude tam len bordel...a ten kok sa nachadza normalne aj na pokozke ....bubakujes ju a pritom vies makove....

siska53
16. nov 2017

@petrika555 to je tiez na imunitu ( z hlivy ustricovej),len uz som si nie ista,od ktoreho mesiaca sa moze.

aristka
16. nov 2017

@siska53 sirupy od pol roka ...

siska53
16. nov 2017

@aristka aha,uz som si nepamatala..ale viem,ze probiotika sme davali urcite, lebo maly sa vyhadal na tvaricke a dr.nam vtedy okrem kremiku nejakeho kazala davat aj probiotika a mala zas mavala koliky,takze jej zas kvoli tomu.

daduska3
17. nov 2017

@aristka máš pocit, že stojím o tvoj názor? Buď taká dobrá a nereaguj na mňa, nie som pre teba vhodný kandidát na konfliktné diskusie, na to máš iné osoby.

zuzana76
17. nov 2017

zlaty stafylokok sa odstranit neda, ma ho dost vela ludi a ani o tom nevedia, ak ho ma maly, kludne ho mozete mat aj vy v rodine

aristka
17. nov 2017

@daduska3 nebud drza a neobmedzuj moje pravo sem pridpievat .....inak ine je nazor ,co je tvoj prispevok a ine realita napr.ludske telo a stafylokok ,zozen si mikroskop a pozri na na svoj vyrer z nosa a kozu....budes prekvapena aku zoo tam najdes.

daduska3
17. nov 2017

@aristka no moment, fakt sa tebou nedám vtiahnuť do hádok to je pre teba bežné! Ja som nesmerovala príspevok tebe, tak láskavo neprovokuj a viac ma neoznačuj

mamba13
22. nov 2017

@aristka kde porovnavam dg? 😁 citaj s porozumenim a nedomyslaj to co nie je napisane....a mimochodom exem nie je dôvod na neockovanie....len keby bol generalizovany 😉 ....ale je mi uprimne jedno co lekari povazuju za normalne a co nie. Ako som napisala zodpovedny za dieťa je rodič a nie lekar a nejaky očkovaci kalendar. Pre mna za mna si davajte štepiť deti aj zo so stafylokokmi, ste dospelé a zodpovedné za svoje činy....

aristka
22. nov 2017

@mamba13 atopicky ekzem ,ked je v aktivnej forme ,je dovod na odklad pokial sa stav neupokoji ...nie je to ,ale kontraindikacia ockovania ...a tvoje deti su stepene cely zivot ,si naivna ak si myslis ,ze nie ...no len zalezi proti comu ...a nevkladaj mi do tvojich riadkov ,co som nenapisala o atop.ekzeme....

mamba13
23. nov 2017

@aristka 😂😂😂 normálne z hlboka dýchaj...to ukludnuje

aristka
23. nov 2017

@mamba13 ak mas pocit ,ze ludska hlupost a nick z netu ma rozhadze ,si na omyle ...ja som uz dost stara na trapnu komunikaciu ,zabcov a smajlov ...takze dospej

mona_75
23. nov 2017

My sme mali stafylokoka v nose a malého nám zaočkovala doktorka pretože nespôsoboval problémy a nebol dôvod nezaočkovať keď nebol chorý a očkovanie prebehlo v poriadku bez teplôt.

mamba13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz