Očkovanie - ako v rámci možností zabrániť nežiadúcim následkom?

kaselka
10. aug 2011

Ahojte! Otváram túto diskusiu pretože všade sa píše len o tom čo detičkám pri očkovaní hrozí no nie každý rodič preto nedá svoje deti očkovať (dôvody by sme tu rozoberať nemali na to sú tu myslím už iné témy). Aj ja mám z neho vždy obavy. Na trhu je ale už dosť kníh, kde okrem rizík nájdete aj nejaké tie rady čo urobiť, aby všetko prebehlo OK. Nie je však v silách nikoho, aby ich mohol všetky prečítať. Bola by som preto rada, aby sme sem prispeli svojimi poznatkami. Samozrejme je potom na každého zvážení ako si potom tieto informácie ešte preverí príp. odkonzultuje so svojím pediatrom. Boli by fajn aj nejaké internetové odkazy, príp. názvy kníh kde sa to uvádza. Snáď táto diskusia nezostane bez povšimnutia 😉

azarijka
10. aug 2011

@kaselka no dobru temu si zalozila, to by aj mna zaujimalo. ako prevencia pred neziaducimi ucinkami sa pouzivaju nejake homeopatika tusim sa volaju Thuya occidentalis 15 ch, aj ked som ich v mala plane nasadit nakoniec som ich nedala, takze neviem posudit aky ucinok maju

nickyma
10. aug 2011

užívať wobenzym (ten je ale od troch rokov myslím) aj pred očkovaním pár dní aj po.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja73
10. aug 2011

Každa vakcina ma svoju potencovanu vakcinu s ktorou sa da pripravit na ockovanie a aj nasledne spravit detox.Objednava sa z firmy REMEDIA v Rakusku,ale postup je naročny treba ho konzultovat vždy s homeopatom.Objednva sa viac riedeni z danej potencovanej vakciny.Tieto pot.vakciny su vyrobene priamo z vakciny s ktorou sa očkuje-tu je zoznam pot.vakcin http://translate.google.sk/translate?hl=sk&lang... kliknete si opravne prostriedky,potom odstranenie skupin a tam vyberiete vakciny-ale konkretne riedenia vie poradit homeopat a aj postup detoxu a pripravy na očkovanie..Detox sa da robit v kratkej serii-trva tyžden,alebo v dlhoej serii-trva mesiac. My už ale neočkujeme-to je najelpsia prevencia nežiaducich učinkov vakcin.

raffaella
10. aug 2011

@kaselka ak ti mozem poradit, vyborna kniha od uznavanych (medzinarodne) odbornikov v oblasti toxikologie a biomediciny s nazvom "Doba jedova" sa okrem ineho obsirne venuje problematika ockovania, jeho kladom a zaporom, pricom nepretlaca ziadne svoje nazory, ale opiera sa o fakty, studie, vyskum a pod. Autori su prof. RNDr. Anna Strunecka, DrSc. a Prof. RNDr. JIri Patocka, DrSc. Podla mna by si to mal prestudovat kazdy rodic a potom zvazit nielen ockovania, ale aj ostatne oblasti.
Kazdopadne, opisem ti, co pisu tito uznavani autori ako opatrenie v ramci pripravy dvojmesacneho kojenca (berie sa to ako od 1. davky vakciny, cou je myslim hexa+prevenar). Citujem (resp. opisujem 😉 ): Lze jen obtizne doporucovat opatreni v ramci pripravy dvoumesicnich kojencu na ockovani nebo po vakcinaci, pokud je dite pouze kojene. Melo by vsak mit dostatek vitaminu D, moznost neruseneho spanku (v noci ve tme), dostatecny prijem tekutin a zdrave zivenou kojici matku. Starsim kojencum a batolatum muzeme podavat detsky sirup s beta-glukany (nekolik kapek do 1 dl pitne vody jednou denne). Beta-glukany totiz omezi riziko vzniku zanetu mozku, prispeji ke zvyseni antivirove imunity a pomohou zabranit vzniku autoimunitnich onemocneni.
Dulezita je dostatecna hladina vitaminu C a D, coz muze zajistit jak strava, tak pobyt na slunci. Detem muzeme podavat lzicku rybiho tuku nebo kapsli s oleji z arktickych ryb s nenasycenymi mastnymi kyselinami typu (tu maju nejaky znak greckej abecedy, neviem ci to nie je omega-3).
Pokud ma dite alergickou reakci v miste vpichu, pak prikladame studene obklady, treba po nekolik dnu. Studene zabaly aplikujeme v pripade, kdyz se objevi zvysena teplota, horecka, febrilni krece, podrazdenost, nebo naopak zvysena unavnost, netecnost a spavost. Detem muzeme podavat multivitaminova preparaty (bez zeleza), z iiontu horcik a vapnik, take ve forme napoju, pripadne tablety se zinkem. Vyvarujeme se konzumace flouridu, volime mineralky s vyssim obsahem kremecitanu. Nedbejte na oficialni DDD flouridu 3,5 mg a na reklamy doporucejici flouridy. Kojene nepotrebuje flouridy v zadnem mnozstvi a pri zatizeni imunitneho systemu a po podani vakciny s hlinikem je nutne se jejich prijmu vystrihat.
Takze, toto som ti opisala z knihy, ale odporucam si ju precitat celu, napr. su tam zaujimave informacie ohladne vakciny proti pneumokokom a sama potom zvaz a urob si nazor a na zaklade toho sa rozhodni.
Dufam, ze som pomohla.

kaselka
autor
10. aug 2011

@raffaella ahoj, tak si ma predbehla. Túto knihu mám doma a prečítanú a chcela som to tu uviesť aj ja 😉

kaselka
autor
10. aug 2011

Snáď pridám ešte toto. Betaglukány by mal obsahovať aj ovos a jačmeň (napr. v 3-Korn kaša z DM zn. Babylove), len neviem, či sú účinky rovnaké ako z hlivy, z ktorej sa vyrábajú aj sirupy na imunitu. Napr. táto firma http://www.natures.sk/produkty/beta-glucan-dets... vyrába sirup, ktorý sa dá podávať deťom už od 1 roka (väčšinou sa všade uvádza vhodné od 3 r.). Majú aj kombináciu Betaglukán + vit. C. Ďalej k vitamínu C. Pozor, je citlivý na teplo a rozpustný vo vode, tak potraviny s jeho obsahom by sa pri tepelnej úprave mali radšej variť nad parou ako klasicky. Zdroj: brokolica, paradajky, kapusta, dyňa, hrach, šalát. zelenina (tá sa nemá pri umývaní dlho máčať vo vode!), špenát, zemiaky, bobuľ. ovocie, melón, ananás, kivi. Omega 3 kyseliny výborný zdroj rybí olej asi najlepší na trhu je podľa mňa tento: http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vy... Moja malá ho užíva kvôli ekzému. Inak Omega 3 obsahuje aj ľanový olej ten som používala pre malú už od cca 6 m (lepšia využiteľnosť je ale z rybieho oleja). Mávajú ho aj v Tescu obsah 250 ml.

kaselka
autor
10. aug 2011

@kaja73 Ty, alebo niekto z Tvojich známych tieto vakcíny využil? Ak áno mali ste nejaké reakcie, alebo prebehlo všetko OK. Ja moc Homeopatii neverím, no údajne pre deti je výborná. Tá stránky ma hrozný preklad, skúsim si pozrieť originál v nemčine ak tam teda bude 😉

kaja73
10. aug 2011

@kaselka Da sa to najst v roznych jazykoch-ja som schvalne vybrala slovencinu,aj ked s blbim prekladom. 😲 Osobnu skusenost s tym nemam,ale už som to mala prekonzultovane s homeopatom cez internet,pretože maly mal velmi silne vedlajsie učinky z očkovania.Ako prvu volbu sme skusili thuyu occidentalis a ta nam zabrala,takže som potom neobjednavala,ale ma to vraj velmi dobre vysledky.Skusim najst stranky,kde ssa o tom hovori a dam ti link.

kaja73
10. aug 2011

@kaselka napr tu sa o tom hovori-o potencovanych vakcinych-to je homeo vyobena z konkretnej vakciny http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat... http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...

kaselka
autor
10. aug 2011

@kaja73 díky, pozriem si aj toto 🙂

raffaella
11. aug 2011

inak ja sa priznam, ze tiez homeopatii neverim, mne nikdy nepomohla a musela som liecit klasickou medicinou. Ale u nasej malej sa stalo, ze ked sme jej v aute dali najest a vyrazili na cestu, tak do 3 minut vyvratila cely obsah zaludka. V lekarni nam nic ine okrem homeopatik nedali, tak sme jej ich aplikovali pred cestou a pocas nej a po jedle pockali takych 20 minut a mala odvtedy uz nikdy nevracala. Tak bud pomohla homeopatia alebo to, ze sme pockali po jedli a sli az po 20 minutach 😀

raffaella
11. aug 2011

@kaselka este som sa ta chcela spytat, mozno trochu od veci, ale neda mi. Ked si tu knihu celu precitala, mas odvahu ockovat este? Lebo ja sa priznam, ze po tychto faktoch sme MMR uplne odmietli. A keby sa mi dostala kniha do ruk skor, tak odmietnem minimalne este Prevenar.

pimpulienka
11. aug 2011

Davam homeopatikum deň pred, v deň a deň po očkovani. Zatiaľ klop klop klop sme nemali žiadne priznaky, ani len nervozitu. Chvalabohu 🙂

martuska75
11. aug 2011

Staršia dcéra mala dosť búrlivú reakciu po očkovaní a veľmi nám pomohla tá Thuya occidentalis. Tiež som na homeopatiká neverila ale zúfalá by som dala čokoľvek. A pomohlo.

vefi89
11. aug 2011

ja by som upozornila, nedať na rady lekárov, aby ste hneď ako prídete domov dávali deťom nurofen, panadol, alebo čipky...
a paralen všeobecne zhoršuje priebeh nežiaducich účinkov po očkovaní

kaselka
autor
11. aug 2011

Hexu a Prevenar máme za sebou zatiaľ OK (dúfam, že to tak aj zostane). Na MMR mám ešte čas na rozhodnutie. Obavy som začala mať až keď som sa o to začala zaujímať. Predtým som si myslela, že očkovanie je to naj, čo môžem pre svoje dieťa urobiť. Na druhej str. máme veľkú rodinu aj okruh známych a všetky deti sú očkované bez reakcií a zatiaľ zdravé. Ja, súrodenci a ich život. partneri tiež. Neviem, či stačí 1 kniha na to, aby som mohla mať v tom 100% istotu - nie som lekár. Z okolia poznám napr. príp. rotavírusu (očkovanie nie je povinné) na RD v Grécku a išlo o život a to nepreháňam. Bezradní rodičia, aj lekári dokonca povolili dať rodičom vínové zábaly....odložený odlet, postoj cestovky o ničom... Našťastie to dieťa nakoniec ustálo. Keď som sa ich pýtala či by dali svoje druhé dieťa zaočkovať proti rotavírusu, hádaj aká bola odpoveď. Áno pravdepodobnosť že dieťa dostane nejakú z tých chorôb je možno nízka, ale čo keď sa to stane a to v nevhodnom čase a na nevhodnom mieste??? V knihe sa napr. autizmus spája nie len s očkovaním, ale aj s oxytocínom (pichá sa asi bežne pri pôrode), príjmom flóru a v spojitosti s inými toxínmi atď..... Možno to vyznie divne, ale nič nie je na 100%..... O tomto by sa dalo diskutovať véééľmi dlho.....

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natasole
13. aug 2011

Na elimináciu negatív po očkovaní proti diftérii, tetanu a pertussis v 3., 5. a 11. mesiaci atď. (vraj ťažké najmä na pečeň) - DIPHTERIA-TETANUS VACCINE 30CH a PERTUSSINUM 30CH v dávkovaní á 10 granuliek jednorazovo (robí ich Homeo Nitra). Mám ich od mojej známej, ktorá sa aktívne venuje homeopatii niekoľko rokov. Všeobecne - Thuya ox. 15CH (Boiron) 10 granúl, môže sa pridať aj Silicea resp. v schéme Thuya 5CH 1 deň pred (5 granúl), Thuya 15CH v deň očkovania a Thuya 30CH na 2. deň očkovania.

raffaella
13. aug 2011

@kaselka urcite, nic nie je stopercentne, ja ani stopercentnu ochranu nehladam. Akurat som rada, ze mozem poznat aj nazor z druhej strany a nie je to len na zaklade 1 knihy. Napriklad na stranke rizika ockovania je mnozstvo inych odkazov aj na slovenske relacie, kde sa vyjadruju aj iny toxikologovia, gynekolog, pediatricka a neurolog a aj na zaklade toho sme sa rozhodli tak, ako sme sa rozhodli. Este ku tomu ockovaniu teba a surodencov, nasa generacia zdaleka nebola tak masivne ockovana ako je tato a bol tu nastoleny iny rezim, kde sa ututlavalo vsetko este daleko viac ako teraz. Ale samozrejme, je to vec nazora a pod. Inak my sme malej dali ockovanie proti Rotavirusom, to myslim ze bolo najmenej rizikove a ja som prekonalo vaznu crevnu infekciu v Mexiku a takmer ma to stalo zivot, tak vzhladom na to, ze chceme cestovat aj s malou tak sme jej to dali.
Cize ja som urcite za ockovanie, avsak ockovanie rozumne a s prihliadnutim na individualitu kazdeho dietata.
Inak este ma napadlo, ze aj probiotika posilnuju velmi imunitu, iste to nezaskodi ked budes malej davat. Ja davam denne BioGaiu a mala sa zo vsetkeho dostala bez ATB a to uz bud emat 17 mesiacov.

kaselka
autor
13. aug 2011

@raffaella ja určite tiež nepatrím k zástancom očkovania v takej podobe aká je teraz a zamýšľam sa prečo je to v iných vyspelých krajinách inak. Keby áno, určite nezaložím túto diskusiu (zakladala som ju dúfajúc, že sa tu poinformujeme navzájom) a jednoducho by som tomu verila na 100% a nezaťažovala sa tým. Mám pocit, že dnešná dobá je rýchla aj v postojoch a vyjadreniach lekárov (nie všetkých samozrejme). Až tak, že sa mi zdá, že nemajú (nechcú mať) čas na individuálny prístup a ten by pri očkovaní teda chýbať určite nemal! Tú spomínanú str. poznám, čítala som aj nemecké stránky s touto problematikou a teraz aj Buchwalda.... a tiež som rada, že možnosť získať informácie tu je. Takže v podstate s Tebou súhlasím vo všetkých bodoch. BioGaiu dávam tiež kvôli AE tiež sme zatiaľ bez ATB 🙂

lucia2312
14. máj 2012

@raffaella mozem sa spytat preco aj prevenar?ja som to necitala tak by ma to zaujimalo lebo uz prvu fdavku mame za sebou a zatila ok klop klop

petka200
6. júl 2012

@pimpulienka

A prosím ťa, čítam, že sú aj 5CH aj 15CH. ktoré dávaš a koľko guličiek? Nás čaká očkovanie budúci týždeň ( je to naše prvé očkovanie v 3. mesiaci) a už mám teraz z toho bruchabolenie....

pimpulienka
7. júl 2012

@petka200 ahoj. Ja som davala ešte keď bola dcerka babenko v riedeni 9 CH. Aj ja som mala stresy, ale zaobišli sme sa bez reakcií.

petka200
7. júl 2012

@pimpulienka
ďakujem, musím to ešte dovtedy naštudovať 🙂

petka200
12. júl 2012

@pimpulienka No, dala som jej 5 guličiek pred, 5 v den očkovania (včera) a dám jej aj dnes. Ale aj tak mame zvýšenú teplotu a je mrzutá... tak vážne neviem, či to má nejaký učinok, aj ked homeopatikám ja verím. Možno bez nich by to zvládala ešte horšie. To len tak pre info 🙂 Petra

pimpulienka
12. júl 2012

@petka200 hm no nam vždy zabrali. ono je to asi individualne. držkajte sa nech ste rychlo fit 🙂

petka200
12. júl 2012

Dakujeme 🙂

denisocka
13. júl 2012

@dominika1988 neviem ci tu uz nieko reagoval,ale tej Joalis je od 14r

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz