Očkovanie detí na Slovensku po návrate zo zahraničia

jarka007
27. okt 2008

Ma niekto s mamiciek, ktore ste sa vratili zo zahranicia skusenosti s ockovanim ? Ide mi hlavne o TBC. U nas sa to vobec neockuje. Ako sa potom postupuje, ak sa rodicia dietata vratia na SR ? Podla akeho ockovacej schemy sa postupuje, ked my tu mame uplne inu schemu ako na SR ?

ivca82
27. okt 2008

Jarka, ja som sa vracala s malu keď mala 3 týždne na SK, na očkovací kalendár sme nabehli podľa toho ako bol tu na SK, keďže tam sme zatiaľ žiadne očkovania neabsovovali. Ale proti TBC sa tiež tam neočkovalo, tak nás zaočkovali dodatočne tu v pôrodnici. Vybavovala to detská dr. nejako to obvolala a oni nám dali termín kedy mám s malou prísť a zaočkovali ju. 😉

jarka007
autor
27. okt 2008

Hmm 😖 , nasi budu ale uz starsi, najstarsia skoro 6 rokov, takze tam je to podla mna trochu ine.

jaja0110
27. okt 2008

jarka-ak ste uz 6 rokov ockovani v zahranici, myslim si ze aj dalsie ockovania by ste mali absolvovat podla ockovacieho kalendara v tej krajine kde ste zacali. Kazda krajina ma iny ockovaci kalendar a hlavne ine mierky, teda dozy ake sa pichaju... ja som rodila na slovensku, a 4 mesiace sme neboli doma ockovani, lebo dokina mi povedala ze prave koli tym odlisnym dozam sa musime rozockovat v zahranici. Nema sa to miesat.
Takze 1x sme bolo zaockovani ked mali 4 mesiace v zahranici. Ked pojdeme na slovensko na par mesiacov tak ich doma (slvk) nedam ockovat... zase si to dobehnu ked sa vratime do zahranicia...

julia225
28. okt 2008

jarka, nebude to vobec problem, vybavite si zdravotnu poistovnu a pediatra, ktoremu das zoznam ockovani ktore deti absolvovali, no a lekar uz ti poradi, a nabehnete na ockovania tu na SR...moja mala napr. absolvovala polovicu ockovani v UK a dalsie zas na sr a v poho...v UK doockovali to co neockuju na sr a naopak, nikto s tymto nema problem...naboj... 😉

jarka007
autor
28. okt 2008

Diky,
ale pocula som, ze na TBC sa musi ist do nemocnice na kalmetizaciu a potom ich mozu nechat aj v nemocnici.
😲

julia225
28. okt 2008

no, to viem ale o tom ze ostavaju v nemocnici nic neviem... 😒 skusim zistit...neboj 😉