Očkovanie detí proti chrípke

zuzula44
22. jún 2018

Zdravim mamicky... dali ste niektora ockovat svoje deti proti chripke? Alergologicka nam to odporucila. A ja neviem ako sa rozhodnut. Dakujem

prevenar
22. jún 2018

o boze ^^ ..jasne , ved neostane ochrnute jej dieta , ale tvoje. tak preco nie .

tak si o tom nieco nastuduj ? https://www.modrykonik.sk/group/1799/

hettinka
22. jún 2018

nie, deti nedávam
ja som sa dala raz v živote (pracujem v škole, deti stále choré...), ale o nič zdravšia som nebola, virózy som dostala aj tak a pravú chrípku som asi nemala ešte nikdy v živote. Hoci, neochrnula som, ani vlasy mi nevypadali, ani cukrovku som nedostala, ani alergiu ... takže za mňa, nulový účinok, či už pozitívny, alebo negatívny.

zuzula44
autor
22. jún 2018

@hettinka tak radsej nulovy ako negativny 😊

renatka100
22. jún 2018

@zuzula44 urcite nie, nedala by som ani seba ani deti

soldi
22. jún 2018

U nas sa dali moji rodicia. Mamina je velmi za ockovanie, ale dala sa len ten jeden krat, potom uz nikdy aj ked nevysvetlila preco. Tatino sa dal vzedy tiez, ale asi nebol uplne fit, neviem, ale mal potom velke problemy s pecenou- sposobene tym ockovanim. Asi pol roka sa z toho dostaval. Tiez sa uz viac nedal.

Pokial je imunita v poriadku, tak je toto ockovanie zbytocne, vsak chripok je tolko kmenov, aj tak ju mozes dostat, i ked si ockovana.

zenaajmama
22. jún 2018

Manžel sa dá ockovat každý rok, aj ja, teraz ale nie, lebo kojim.
Deti nedávam, pediatricka neodporučila.

lindusss2016
22. jún 2018

@zuzula44 skor zapracuj na posilneni imunity. Toto ockovsnie by som nikdy nedala, ochrana minimalna, riziko z ockovania podla mna x krat prevysuje riziko, ze chytis prave ten kmen chripky. Pravu chripku som asi nikdy ani nemala. Na trhu je kopec dostupnych prirodnych produktov na zvysovanie imunity, zalezi od veku a alergii dietata.

zuzula44
autor
22. jún 2018

Dcerka ma 6 rokov, alergie nema ale ma poruchu imunity ktoru ma ale asi vyliecenu... lieky jej nova doktorka zrusila a ma len jeden pri horuckach a tazsi h chorobách... no na kazdej kontrole hovori o ockovani.... od novembra ma kazdu chvilu kasel a sople ktore trvaju aj 3 tyzdne . chcela som vedieť ktore mamicky ockuju deti ake to malo ucinky....

nellita
22. jún 2018

Aj nam to nukala a núka alergologicka stale, dcera ma alergie,problemy cs imunitou ale nedala som.ju a nedam ockovat proti chripke. Myslim si ze su ovela vážnejšie choroby a neockuja sa lebo to nie je povinné napr. Meningitida. S dr som sa aj kvôli ockovaniu proti chripke pohadala,ale trvam na svojom,kedysi sa vobec neockovalo proti chripke a sme tu.

smoni
22. jún 2018

na očkovaní proti chrípke je zaujímavá jedna vec, nikdy nevedia aký kmeň choroby príde a teda či majú tú "správnu", aj vzhľadom na to, že vírus chrípky mutuje...
Ja som sa pred rokmi dala zaočkovať, a takú chrípku akú som do 12hod. po očkovaní "dostala" som v živote nemala, 5 dní mi nešlo ničím znížiť horúčku a potom ďalšie 2 týždne som nebola schopná fungovať.

deti95060810
22. jún 2018

syn mal nato nárok ešte ako dieťa...aj bol zaočkovaný dva roky po sebe...Na ďalší rok mi pediater povedal ,že načo to dávam ,že on by to nedal svoje deti...počúvla som ho ....
Inak či syn bol alebo nebol očkovaný chrípku mal vždy aj s horúčkami 40...😉

lindusss2016
22. jún 2018

@zuzula44 myslim si, ze ockovanie by jej mohlo tu imunitu akurat rozhadzat a ucinne nemusi byt vobec, kdesi som citala nejaku statistiku, ze toto ockovsnie ochrani len minimum ockovsnych. Podla mna sanca, ze niekde stretnete zrovna ten kmen, je aj tak velmi nizka.

katka2602
22. jún 2018

Nie nedala, seba som dala raz zaockovat a dostala som takú chripku, že som myslela, že zomieram. Z postele som sa nevedela postaviť. Očkovanie proti chrípke je hlúposť.

euka210
22. jún 2018
maminuska
23. jún 2018

Ja som postihnutú dcéru očkovať dávala a dávam už od jej 5 rokov, dnes má 23. Za tú dobu nemala chrípku a čo sa týka vírusových chorôb je pomerne odolná . Bolo a je to na doporučenie neurológa. Zdravé deti očkovať proti chrípke nedávam .

belllinka
23. jún 2018

@zuzula44 Kasel a sopel su vzdy chripka?

zuzula44
autor
23. jún 2018

@belllinka to netvrdim... ked jej vybehne teplota nad 38,5 davame isoprinosine

kristina100
26. aug 2020

Nie nie

kristina100
26. aug 2020

@belllinka niee

kristina100
26. aug 2020

@maminuska zdrave by sa nemali očkovat... a chore sa nesmu takže tak