Očkovanie do nožičiek. Bolo v tom aj očkovanie proti kiahňam?

julia225
5. júl 2009

baby, moja mala absolvovala ockovania do noziciek v UK, neviete nehodou,ci v tom boli aj ockovania proti ovcim kiahnom??? vsetky deti v jej skolke maju...ona nic 😒 ved nieze by som nebola rada, ale aby som vedela ci to este mam cakat, ci je ockovana a preto nic.diky, ju

sue
5. júl 2009

Juli, v karte alebo očkovacom preukaze Dessinky to musí byť napísané 😉

peppapig
5. júl 2009

Nase M ma za sebou vsechna zakladni ockovani v UK (primerene veku) a jsem si jista, ze vakcina proti nestovicim se picha zvlast na pozadani ci po debate s dr. Mozna to ale v dobe ci mizte, kde jste zili vy bylo jinak. julia mas jeste red book? (urcite to tam vyctes)

sunny6
6. júl 2009

julia co ja viem tak neockuju,moj maly mal kiahne min.rok,a co som pozerala na nete ,tak sa da zaockovat na sukromnych klinikach.

markiza
6. júl 2009

preco sa to pytas tu na fore a nespytas sa pediatricky?

bihan
6. júl 2009

Markiza, asi preto, že v UK už nežije 😉

Julia, neviem, ako v UK, ale vo FR nie sú kiahne v povinnom očkovacom (ani odporúčanom) kalendári.

marika80
6. júl 2009

Ak si nemala vyhrady k ockovaciemu planu, tak potom zaockovana zrejme bude.

julia225
autor
8. júl 2009

dakujem, zistila som, ze nie, ockuju to az okolo 18mesiacov a to sme tam uz neboli, markiza...pretoze si tu baby zvyknu pomahat, tak preto sa tu pytam, dakujem este raz. 😵

betka1
8. júl 2009

dobra tema, sice viem, ze standardne sa v UK ovcie kiahne neockuju, ale vie mi niekto poradit ako sa da k tomu ockovaniu dostat? Staci poziadat GP? Este nie som rozhodnuta, ci malu chcem dat ockovat, zatial si len zbieram info.
Viete este o nejakych dalsich nepovinnych ockovaniach, ktore by stali za pozistovanie?
Dik.

wild.horses
10. júl 2009

betka1 ... pokial ja viem, ...vakcina proti TBC v nasom pripade bolo ako dostat sa na slavnostny obed ku kralovnej. Musela som klamat, ze ideme na dovolenku do Indie 😀
No mnohe mamicky nemali problem dostat sa k tomu ockovaniu aj napriek tomu, ze SR je v low risk kategorii. Tak neviem preco my sme to mali take strastiplne... 😖

bihan
10. júl 2009

wild.horses a to načo? Sára TBC nemá a ani mať nebude. Nevidím dôvod.