Očkovanie - ovčie kiahne v 15. mesiaci

evuliceeek
16. aug 2014

len pre maminky, ktoré dávajú očkovať svojich drobcov (maminky, ktoré neočkujú - nechcem ich oberať o čas, toto nie je otázka pre ne, ale chcem povedať, že ich nesúdim, je to výlučne osobná vec každej maminky, ktorá chce pre svoje bábo len to najlepšie a nechcem sa ich dotknúť) ...............maminky dali ste toto nepovinné očkovanie? známa mi povedala, že môže spôsobiť neskôr u dieťaťa v dospelosti neplodnosť, mám zlatú pediatričku - ona mi povedala, že to je nepovinné očkovanie, dopláca sa zaň (čo ona neuznáva, ale nezmení to) a že aj ona dala svoje dieťa zaočkovať pretože kiahne sú u nás dosť rozšírené a že má iba jedno dieťatko, ktoré ich dostalo aj po zaočkovaní - v počte iba 3 bodky na ruke a že jej niektorí rodičia hovoria, že radšej zaočkujú lebo nechcú byť s dieťaťom na PN-ke 🙂.......aké sú Vaše skúsenosti?

petruci6
22. aug 2014

nasa ockovana nebola,dostala kiahne,bez horucok sme to zvladli za 10 dni bolo po nich a ma imunitu na cely zivot,vakcina sposobi len to,ze ich nedostane teraz v detskom veku /napriek tomu,ze je to detska choroba,kt deti zvladnu lahsie ako dospeli/ ale dostane ich v neskorsom veku v dospelosti,ked protilatky uz mat nebude a v dospelosti moze samotna choroba poskodit ovela viac,tak co je lepsie? presunut ich na dospelost,alebo ich prekonat ako dieta?? lebo ziadna vakcina vam dozivotnu imunitu nezaruci

aristka
22. aug 2014

@petruci6 pozor ,čoraz častejšie sa pribúdajú stavy ,kedy sa nepr.kiahne opakujú tj už neplatí ,že je doživotná imunita ....

majka_drobka
22. aug 2014

@petruci6 kedze sme museli proti kiahnam ockovat kvoli poskodeniu mozgu nasho syna, urcite to nie je tak, ze ta vakcina plati len v detskom veku, ak sa preockuje varilrixom. po ockovani mozu deti dostat kiahne v uplne nebadanej forme, takze pred tym preockovanim, ktore je myslim v 11.roku zivota, je dobre zistit protilatky kiahni v krvi, pretoze ak uz su prekonane v tej lahsej forme, mala by imunita byt dozivotna aj v tomto pripade...

meusicka
22. aug 2014

@petruci6 aha koho vidim davna znama zo snaziliek 😀 😀 😀

siska53
22. aug 2014

@brumka my sme sice nedali ockovat proti kiahnam,uvidime,aky bude priebeh..kamoska-farmaceutka dala dceru zaockovat,lebo je to dievca a bala sa rapavej tvare..to mne nejak nenapadlo,dufam,ze to u nich ustriehnem..
Nie kazdy ich zvladne v pohode, ved kolko rapavych ludi beha po svete?aj baby..ci uz stopy po akne alebo kiahnach..potom to musia maskovat...

brumka
22. aug 2014

@siska53 starsia nema ani bodku ale mensia ma 3 na tvaricke a casom sa zmensujua zmensuju. ja by som jazvy neriesila, skor imunitu. uz je taka technologia lampy a neviem co na jazvy co sme mi nemali a ked sa to podchytiti hned neusi byt ziadna bodka a neviem nikdy som neriesila na rovesnikov nieco take ved ani muzi niesu dokonaly. ale to je vec nazoru..ja patrim medzi tie co maju spopy po akne, no makeup si nedam 🙂

417781
22. aug 2014

@siska53 nooo tak to je pekne že sa spoliehate na doktorov a pani u UNICEfu...ja sa spolieham predovšetkym na svoj materinsky inštinkt, zdravy usudok a davam si dokopy 2 +2 ... a určite neberiem na vahu nazory z konika.....🙂 čitam si ho ked mi mala spi a nemam čo robiť...takže asi tak 🙂)

siska53
22. aug 2014

@417781 prepac,ale osoba,ktora ma medicinske vzdelanie a aj posobila v Afrike,ma dlhorocne skusenosti,jej meno doteraz maju v ucte na Kramaroch,ma pre mna vacsiu vahu,ako nejake dohady dakoho.
Ja nie som ockovaci fanatik,proti kiahnam som svoje deti ockovat napriklad nedala..
a viem, ze su deti,ktore mohli ci mali mat nasledky,resp.skor oxkovanie len urychlilo to,co by aj tak neskor spustila v buducnosti daka infekcia...
Akurat si teraz vycitam,ze dcerka nema nepovinne ockovanie hepatitidy,lebo ju v meste skrabla ciganka....a my teraz este mesiac budemz trpnut,lebo az potom sa moze daco prejavit..vlastne omnoho dlhsie...lebo sa to moze prejavit az neskor.
Takisto neockujem,ked su infekty v ramci rodiny,rovnako ockujem az 2tyzdne pred a 2tyzdne po dovolenke....

U seba tiez cakam,lebo sa v ramci celej rodiny stale daco striedalo,potom sme boli prec... A kedze cakam na vysledky reumatologie,dam si poradit,ci sa ockovat,ci nie,lebo ide o autoimunne ochorenie..aj ked radsej by som sa dala,kedze robievam v zahrade a rana sa daka vzdy najde...

Takze pre mna nazory tu su len informativneho charakteru a neovplyvnuju moje rozhodnutia. Ak by cokolvek,zvazime si to my ako rodicia ci jedinci za seba zodpovedni.

Dam si jedine poradit,ak najdem nejaky zaujimavy trik pri vychove dietata ci zaujimavy recept. To jedine beriem. Vsetko ostatne su pre mna len zaujimave citanie. A o ockovani uz ani takmer necitam. Po dlhej dobe som si precitala tuto poslednu stranu.

P. S. Aj ja sa spoliehal na svoj materinsky instinkt,ale nielen na ten. Aj rozum k tomu ma co povedat.
A ten mi vravi,ze skusenosti 80r.doktorky,ktora zazila epidemie,su viac,nez bu-bu-bu daktorych rodicov.

417781
23. aug 2014

@siska53 🙂

belllinka
24. aug 2014

@siska53 No to uz je len dovod, "ze aby nemala rapavu tvar" 😕 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

siska53
24. aug 2014

@belllinka ak si videla Pomadu,tam ten herec mal strasne rapavu tvar a pod mejkapombolo vidiet aj i tej jednej baby stopy...ci po kiahnach ci po akne.... Baby su na to citlive...vysmzch okolia...sestra ma sopy po akne..zial...dost skarede...musi pouzivat strasne vela mejkapu,aby to nebolo tak vidiet,prosto sa hanbi a trapi ju to. To iste sa moze stat po kiahnach..a to moze byt rada,ze tie pomady na tvar znesie...na rozdiel odo mna.co ma z takych veci svrbi tvar. Zo vsetkych...
Nemusi to tak byt,ale dost ludi ma po nich stopy. Pre nu toto bolo dokezite. Syna nedala,lebo je chalan a u neho to tak nevadi.
Ja dufam,ze u nas to nebude take hrozne,lebo som ich zaockovat proti tomu nedala..muz ma len jednu jazvu,ja ziadnu. Mam vsak ine..
Dufam,ze ich ustriehnem...

meusicka
24. aug 2014

Ja tu napisem svoj nazor aj ked moje deti toto ockovanie nedostali a ani nedostanu.... Rozhodovala som sa o tomto ockovani pre seba nakolko nemam nikde v zaznamoch ze by som tuto chorobu prekonala ako dieta. Pamatam sa na to ked to mala moja sestra, dokonca ked som mala 19 tak to schytal moj priatel vo veku 24 rokov. Nemalo ti unho zly priebeh, den mal zvysenu teplotu a potom sa vysypal. Kedze som nevedela ci som ju mala aj ja tak bol z toho stres. Nakoniec som zase obisla bez toho aby sa na mna ukazala co i len bodka. Moja dr. Tvrdi ze pokial si v kontakte s chorym tak sa nakazis, ja som si dokonca o setru suchala aj tvar a ruky aby som chtila ako decko, ved sa mi nechcelo do skoly. Takze ortiel mojej dr bol nasledovny, musela som prekonat, prilis mala pravdepodobnost ze by som nechytila. Priebeh choroby bol bez optickych priznakov. Ockovat som sa nakoniec nedala, ale hlavnym dovodom bolo, ze som si precitala pribalovy letak a mozne neziaduce ucinky. Takze ak by sa nahodou u mna jedneho dna predsa len ovcie kiahne ukazali, berem na seba to riziko, je este stale mensie ako riziko neziaducich vedlajsich ucinkov. Tot je moj nazor, prosim nebite ma zan. V konecnom dosledku je to na kazdom jednotlivcovi ako sa rozhodne v svojom mene alebo v mene svojho dietata.

aduska_ba
17. júl 2018

Ahojte mamičky chcem vás pekne poprosiť náhodou nemáte niekto BLOK od vakcíny proti KIAHNAM. SÚRNE potrebujem

kikuska111
1. okt 2020

Zaočkovat ja mam syna zaockovaneho aj dcerku idem dat aj syna dam aj tetaz co cakam urvite dam vsetky lpvinne aj nepovonne ockovania