Očkovanie pneumokokov u 18-mesačného syna. Je ešte možné, keď už je dosť veľký?

helka101
30. apr 2008

Viem že sa o tejto téme už popísalo habádeeej,ale ja som už z toho všetkého jeleň 🙂 tak sa obraciam na vás milé mamičky aby ste mi poradili
Mám 18mesačného fešáka, ako 10mesačný sme mali zápal močového ústrojenstva... A minule kamarátka dala svoju dcérku zaočkovať proti pneumokokom, a moja otázka je? chcela by som dať taky zaočkovať nášho malého, myslíte že je to ešte možné, kedže je dosť veľký? bojím sa to navrhnúť doktorke sama od seba aby nemala pocit že som nejaká vymúúdrela.. 😅 ale predsa je u mna ten strach aby sme nedostali nejakú vážnu chorobu alebo dačo podobné, viete ako je to s hradením očkovania? dakujem všetkým!!!

minkak
30. apr 2008

ahoj helka,my sme sa dali zaockovat min.tyzden,mala to zvladal super ziadne reakcie,za 2 mesiace ideme znova.
ma tiez 18 mesiacov,platili sme 90sk
ako to myslis ,ze je velky?ockuju sa aj starsie deti.

minkak
30. apr 2008

a deti ktore maju uz 2 roky sa ockuju len raz,najmensie3*

junovka
30. apr 2008

Helka, myslim, ze este mozes dat zaockovat........ked sa bojis, nic tym neziskas 😉 chapes?.... ved predsa ona ti sama to nenavrhne....je to tvoje dieta...ty si za ne zodpovedna 😉

dankaa
30. apr 2008

ahojte,na stranke www.pneumokok.sk je poradna a množstvo zodpovedaných otazok ba dokonca som sa docitala,že sa daju zaockovat aj starsie deti ako 2 rocne...

sofik
30. apr 2008

Ahoj heli. Len ho daj zaočkovať, je to lepšie ako sa trápiť s nejakými zápalmi. Potrebuješ 1 vakcínu ktorá stojí 90sk a očkuje sa nou do 2 rokov. 🙂

junovka
30. apr 2008

pokial viem, tak tusim, z do 5 rokov

sofik
30. apr 2008

vlastne dva vakcíny. 🙂

junovka
30. apr 2008

ano dva.My ideme na prvu v 13 mesiaci a potom tusim asi az v 19 mesiaci 😉

leva
30. apr 2008

Ahoj helka,aj my sme boli teraz a o dva mesiace ideme na druhu.platili sme za obe okolo 170sk,my priamo u lekarky,ma ich v ordinacii.

maca793
30. apr 2008

deti sa očkujú do 2 rokov 4x, potom len raz za 1. cena ak je rizikový pacient stojí 90,- a ak na vlastnú žiadosť tak je to 2500,-sk.
mi sme z tej rizikovej skupiny, takže to máme za facku.

vanila
1. máj 2008

helka....vobec nie je neskoro medzi oboma ockovaniamami co je do dvoch rokov je odstup jeden mesiac tak ze to kludne mozes navrhnut. moj maly bol ockovany prevenarom pred tyzdnom a dalsie ockovanie nas caka o mesiac. 😉

helka101
autor
1. máj 2008

ahojte baby, takže vám veľmi pekne dakujem za odpovede!! takže ak ma dr. zaradí medzi rizikových pacientov zaplatím za dve vakcíny do 200sk, t.j. jedna okolo 90sk.? 😉 tpýtam sa len informatívne, ak ma nedá do rizikových tak zaplatím tých 2500sk?? 😉
ja by som ho chcela dať veľmi zaočkovať, pôjdem zajtra za dr. a poradím sa snou..
pretože môj malý mal zápal močovodu, a aj priedušky sme už mali, tak sa skúsim z dr .. dohodnúť či by nás nedala predsa len medzi rizikových..

zuzana222
1. máj 2008

helka vsetky deti do 2 rokov sa ockuju jedna vakcina cca.85korun doplacas. ostatne hradi ZP. rizikove skupiny deti to maju uplne zdarma. zmenilo sa to k 1.4.2008
deti starsie ako 2 rocne sa plati cela suma tych cca2500

helka101
autor
1. máj 2008

ahaa, no tak zuzanka dakujem pekne 🙂 aj ked by stála toľko tak by sme ho dali zaočkovať,ale takto je to aspon finančne nenáročné.. 😉

zuzana222
1. máj 2008

nemas za co. takto si to hlavne moze viac ludi dovolit.. dnes som na to videla v telke aj reklamu 🙂

xxmargaretka
1. máj 2008

ahoj helka..baby tu uz o tom vsetko popisali ja len na tvoju otazku ci nieje uz velky..nie nieje najviac ohrozne su deticky medzi 2 az 5 rokom pokial viem..

qtinka29
1. máj 2008

ja idem so 7mes dcerkou o mesiac na očkovanie,syna sme dali až v dvoch rokoch-jedna dávka 2500sk,ale ľutujem,že sme ho nedali očkovať už ročného ☹ ,ked mal 20mes dostal otravu krvi a z toho zápal mozgu-boli to najhoršie 2 týždne v mojom živote-chvalabohu je úplne v poriadku 🙂 a bez následkov-vtedy som si dosť vyčítala,že sme očkovanie odkladali-bolo to vtedy ešte drahé.Teraz,ked je to skoro zadarmo-maminy neváhajte-nikdy neviete,kde na vaše dieťa číha pneumokok 😠

ladybird1l
1. máj 2008

ahojte, ja mam 15 mesacne dievcatko a vcera na poradni som sa pytala nasej doktorky, ci si mozem dat malu zaockovat proti pneumokokom. Tazko si zhlboka vzdychla, vravela, ze moze (aj ked to nejako tazko vyslovila ) ale dodala, ze za celych 30 rokov dokt.prace sa nestretla s pripadom, ze by nejake dieta nieslo nasledky za to, ze by nebolo zaockovane prave proti tymto pneumokokom, dodala, ze toto ockovanie je len reklamny tah, aby sa predavali nove vakciny. Jej postoj ma zaskocil, cakala som inu reakciu, dovtedy som bola rozhodnuta dat malu zaockovat, ale ta nasa doktorka ma tym svojim postojom tak zneistila, ze mam dojem, ze sa jej budem musiet prosit, aby mi malu zaockovala. Je to normalny postoj doktorky?

qtinka29
1. máj 2008

keby to bol reklamný ťah,nemyslím,že by boli vakcíny teraz také lacné.v BB zistili v nejakom dets.zariadení,že je tam veľa detí,čo majú pneumokoka,pre niektoré deti to možno neznamená nebezpečie,ale môj syn skoro zomrel-a možno sa nemuselo nič stať,keby bol zaočkovaný-alebo by to malo aspoň ľahší priebeh.Možno na íné choroby zomiera oveľa viac detí-ale prečo riskovať-v budúcnosti majú byť vakcíny zadarmo a povinné-niekde som to čítala,tak neviem o čo tej lekárke ide 😒

sonoga
1. máj 2008

ladzbird1 tak ti poveim, aky je to reklamny tah. u nas na oddeleni asi pred 2 mesiacmi zomrelo 3-rocne dievcatko na zapal mozgovych blan. dievcatko, ktore nebyvalo vobec chore, zilo na dedine, do skolky este nechodilo. prisli s nou do nemocnice, ze ma teploty do 39°C a cca o sedem hodin zomrelo.
ale inac aj nasa doktorka velmi neumsi celkovo ockovania, ale zasa neprehovara mamicky, aby nedali deti zaockovat.
no a helka, osemnast mesiacov nie je este velke dieta. este stale tam mas 2 ockovania. Teraz a o dva mesiace preockovanie. Len to musis stihnut do tych dvoch rokov, lebo potom si to hradis sama.

leva
1. máj 2008

Mozno to bude aj tym,ze je teraz taky naval mamiciek na toto ockovanie a doktorka ma toho plne zuby a viac prace,tiez si myslim ze radcej mat to ockovanie ak je mozne a ktomu teraz co umoznila poistovna mamickam preplacanie,boli aj teraz pripady ako pise qtinka,2,5 rocny chlapcek v krit.stave a niake aj zomrelo,doktorka si mozno mysli co sa vsetky matky plasia,no ale su to nase deti a preco by sme si ich nechranili.

ladybird1l
1. máj 2008

dakujem, kocky, len ste ma uistili v tom, ze si dam malu zaockovat, budem musiet byt imunna voci doktorkinym poznamkam. Ja osobne si myslim, ze by mali mat doktorky subjektivny postoj,a nie byt otravene z premnozeneho ockovania.

helka101
autor
2. máj 2008

labydirdl1 tak ten postoj doktorky ma dosť prekvapil 😖 nepríjemne, ja neviem či sa tie doktorky nevedia vžiť do kože matky,ktorá ma strach o svoje dieťa a snaží sa predísť všetkými možnými spôsobmi proti chorobám 😕 ja som mala tiež takú skúsenosť, pretože náš malý mal zápal močového ústrojenstva a stále máme v moči už baktérie, a tak mi odporučili v lekárni mu zakúpiť brusnicový sirup, že vraj to bude vyplavovať vonku tie baktérie,a ked som to povedala dr. tak len poznamenala že zas je dakto múdrejší ako lekár 😠 tak mi to fakt dobre padlo a preto mám aj teraz obavy, že ako zareáguje ked ho budem chcieť dať zaočkovať proti tým pneumokokom, idem tak teraz zanou, tak vám teda napíšem, že ako sa správala 😒 mám riadne strach a to sme len matky,ktoré chcú pre svoje deťúrence len to naj naj lepšie 😅

rainbow
2. máj 2008

ahojte, aj ja sa chystám dať malého zaočkovať a takisto sa chystám zmeniť doktora, pretože ma veľmi sklamal, ja som sa mu musela tiež doslova prosiť o vakcínu a takisto sa nepáči jeho prístup k pacientovi - k bábetku, vždy sa len ponáhľa, vyšetrenie leteckou rýchlosťou,je to smutné ved u maličých detí musí byť vyšetrenie dôsledné, aby sa niečo nezanedbalo
a ked je tu možnosť deti ochrániť, načo počúvať reči typu takéto vakcíny tu kedysi neboli, je to len medialna bublina(citujem dokt.)čo všetko tu nebolo.... 😖 😠

nathalie111
2. máj 2008

ahojte,moja mala ma 17 mesiacov,s doktorkou som uz o ockovani hovorila,len musime aspon 2 mesiace pockat,lebo teraz sme prekonali kiahne.Ale myslim,ze do dvoch rokov dve vakciny stihame... 😉

lienka.
2. máj 2008

Ahoj,maly mal 15 mesiacov nasa lekarka nam sama navrhla,ze ak chceme tak ockuju proti pnemokokom,dokonca mala pripravenu vakcinu v ordinacii,jasne,ze sme ho dali zaockovat,na druhu ideme za 2 mesiace.Nie je hamba sa pytat ty si jeho matka ,tak sa pytaj co ta len trapi...

evulik6
4. máj 2008

Ahojte, nam o tomto ockovani zacala vraviet doktorka sama od seba. Vravela ze ak mame zaujem, mozme dat maleho zaockovat, ze teraz je to pre deticky do dvoch rokov za 89 sk, po dvoch rokoch sa hradi plna suma 2500 sk. Este mi povedala, ze samozrejme sa nemoze zarucit za to, ze nebude chory, ale zaockovane deti su ovela odolnesie ako nezaockovane.
Ja sa chystam s malym akurat zajtra....urcite ho zaockovat dam, ockovanie mu urcite neublizi, tak na co by som riskovala jeho zdravie. Maly ma 17 mesiacov, tak to mame za tych 89 sk, ale dala by som ho zaockovat aj keby som mala platit plnu sumu. Tie nase deticky su predsa to najcennejsie co mame.....

bibinka
4. máj 2008

ahojte, tak aj ja sa pridám do kruhu mamičiek "očkovateliek" 😀 . som za každé očkovanie, ktoré eliminuje chorobnosť a nie za budovanie imunity vlastnými silami detského telíčka resp. uvažovanie niektorých mamičiek. vakcíny vzniklio na podklade veľmi ťažkých ochorení a toto im predchádza resp. dokáže dieťa obrániť pre takýmto rizikom.

Starší syn má trochu oslabenú imunitu, od novembra mal piaty krát ťažkú hnisavú angínu a to ešte ani nechodí do kolektívu. takže dr.mi navrhla práve očkovanie prevenarom.je síce drahší, ale pneumo23 (za cca 400,-) má podľa našej pediatričky horšie reakcie po očkovaní a deti sú nato dráždivejšie a majú z toho horúčky. Má už dva a pol roka a preto si to celé zaplatíme 😖 .
Mladšiemu preto dr.navrhla očkovanie tiež prevenarom, ktorý to ale bude mať skoro "zadarmo"-za tých 90,-.Rozhodla som sa preto, lebo Fiflipko nastúpi od septembra do škôlky a isto iste mi bude nosiť choroby domov a prenášať ich n a mladšieho. Verím , že som sa rozhodla správne.
ako to je vlastne? do 2. rokov sa očkuje celkovo 2x ? alebo viackrát? A nad dva roky stačí jedna vakcína? Už som jeleň z toľkých diskusií. 😅

bodocka
16. máj 2008

prosím vás chcela by som sa spýtať,ohladne očkovania proti pneumokokom či je lepšia konjugovaná vakcína alebo polysacharidová-malý má teraz presne 2 roky a vela sa začalo oo tom hovoriť a moja lekárka to neháva na mne rozhodnutie, poradíte mi,ktorá je lepšia dakujem,

wladka
16. máj 2008

bibinka, do 2rokov 2x.. vtedy platis za jednu cca 90sk 😉

my sme boli predvcerom, mala ani chorlava nebyvala, vlastne ani raz nebola..klop klop okrem zapalu hrdielka.. tak osm nad tym neuvazovala.. ale potom mamicky vraveli, ze nastupom do skolky, sa moze hocico zmenit, tak som ju dala.. 2 vakcina pada akurat pred jej naordeninami, ta sme to ledva ledva stihli 😅