Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Očkovanie po chorobe - za a proti

bobaska6
1. mar 2016

Ahojte, malý má 19 mesiacov a už som asi 3krát odmietla očkovanie kvôli teplote, soplíkom atd... Nakoniec sme prekonali zápal priedušiek a nejakého streptokoka v nose, mal nasadené atb. Teraz Dr. kázala prísť na kontrolné výtery z nosa a že hneď v ten deň ho aj zaočkuje. Nie som s tým nadšená, čo si o tom myslíte vy? Keď teraz sú samé vírusy všade a imunita na prd ☹

terezka1947
1. mar 2016

@bobaska6 pockala by som minimalne na vysledky tych sterov...inak,aj ja som odkladala ockovania,lebo vzdy nieco bolo a intuicia mi radila pockat...a nebol problem,
ty si mama,ty si s tym dietatom stale,tak vies,co a ako...moja lekarka s tym problem nemala,tiez bola za to,aby sa ockovalo dieta zdrave

bobaska6
autor
1. mar 2016

@terezka1947 ano aj mne sa zdá logické počkať na výsledky, lebo čo ak ten streptokok ešte je .... lenže doktorka rýchlo rýchlo zaočkovať, lebo že o dva týždne môže byť znovu chorý ... tak som zvedavá ako ide po mne zazerať 🙄

terezka1947
1. mar 2016

@bobaska6 neboj,nebude...a nemoze ti mat za zle,ze chces pockat,ked si si nie ista

katrin21
1. mar 2016

@bobaska6 rozhodne NIE:... aspon tyzden po chorobe pockat... inak neockovat. Dieta sa ma ockovat len ked je 100% zdrave...

siska53
1. mar 2016

@bobaska6 ja by som.pockala..urcite.. A nasadila probiotika.

Ja takto stale cakam u seba s ockovanim na tetanus -bud je niekto z nas chory alebo sme pred dovolenkou ci po nej. A v tych kratkych pauzach zdravia vsetkych sa nestiham objednat,lebo na to zabudnem tesiac sa,ze nemusim k doktorovi..

vargula
1. mar 2016

Určite počkať...

renata9
1. mar 2016

mne moja dr povedala,že po ATB sa očkuje až po 6 týždňoch

ruthike
1. mar 2016

Urcite pockat, moj maly mal ako 3 mesacny trosku sopliku a potom mal vyse dvoch tyzdnov po ockovani hrdlo tak zapalene az sa mu robili pluzgiere.ockovanie je zataz na organizmus a moze narobit viac skody ako uzitku, ked je maly oslabeny

tova
1. mar 2016

ak chces ockovat , zaockuj az ked pojde do skoly, vtedy ma uz dieta ovela lepsiu imunitu.

jadelka
2. mar 2016

Mojej spoluziacke zomrel syncek po ockovani. Predtym to bolo zdrave dieta. Stalo sa to pred cca 7 rokmi, od vtedy mam strach z ockovania.

maslenka47
2. mar 2016

@bobaska6 po chorobe par tyzdnov pockat. Zaockovat v den, ked robi kontrolne vytery je pekna kravina. Tak bud je decko zdrave a moze sa ockovat - a netreba robit vytery. Alebo ma pochybnost a preto tie vytery robi.

Ale argument, ze TERAZ je vsade vela virusov a blablabla je presne taka ista kravina .. sorry, plno virusov tu bude vzdy.

@tova otazka nie je, ci ona chce ockovat. To ockovanie je povinne. Netvrdim, ze je to tak spravne, ale je to fakt.

sasa1983
2. mar 2016

@jadelka ja vo vsetkej ucte a slusnosti by som len chcela dat poznamku, ze napisat, ze dieta zomrelo tomu a tomu po ockovani, alebo aj teda niecomu inemu, napr.hodit exitus na transfuziu, na indikovanu napr.tonsilektomiu (mandle), na...je trosku na hrane. Normalne pacient nevie sekundarne s istotou, ze tam nebola daka ina sucinnost, jednoducho z 1dneho bodu sa zostavi cely scenar a ten sa dalej reprodukuje, samozrejme dalsia osoba si to vysvetli tak a tak (vzdy aspon minimalne modifikovane) a posunie to vo svojej podobe dalej a zas ta dalsia osoba. Napr.pacient ma rozvrat vnutorneho prostredia bez evidentnych znamok, zatial namiesto klinickych tazkosti su len znamky patologie krvneho obrazu, pacient dostane transfuziu,exituje a niekto povie, ze hned ako dostal krvnu konzervu tak umrel a ze teda umrel kvoli tomu, ze dostal transfuziu a to uz sa potom pride niekto, kto odmieta transfuziu, lebo pocul, ze to sused na nu zomrel. Lenze co bolo predtym sa uz nevie a si je zrejme, co som tymto chcela povedat
.

jadelka
2. mar 2016

@sasa1983 prepac,ale tvoje vyjadrovanie je na hrane mojho chapania,aj ked asi tusim,co chces povedat a poviem ti,ze v dnesnej dobe pokusov na ludoch je ockovanie nebezpecny hazard. Reportaz o tom bola aj v televiznych nedavno.

katka1981
2. mar 2016

@bobaska6, tak to je od nej ozaj mile. Nasa nastastie do 3,5 roka chora nebola ale ajtak som jej ockovanie v 5.-6. roku posunula lebo sa bojim. Strasne sa bojim. Naposledy sme u veterinara videli ratlika, kt. mu po ockovani opuchla strasne tvar. Tak ockovanie je ozaj riziko pre kazdeho. A hento obdobie je blbe, lebo dietatu idu zubky, je oslabene stale. Do 2-3 rokov byva ockovanie najrizikovejsie.

jadelka
2. mar 2016

@sasa1983 uz len to,ze ti lekar dava podpisat pred ockovanim papier,so suhlasom a prevzatim zodpovednosti za pripadne problemy o niecom svedci. Ako je ockovanie povinne,ked ti davaju podpisovat taketo veci? Ked je povinne,preco za pripadne problemy,ktore nemusia byt zrejme hned,lebo sa mozu objavit az neskor/alergie,cukrovka..rakovina/,nenesie zodpovednost stat?

sasa1983
2. mar 2016

@jadelka ked to vraveli v televiznych novinach, iste to bude pravda.

katka1981
2. mar 2016

@siska53, ja som protitetanovku odmietla, povedala som doktorke, ze nechcem, a ze sa injekcie bojim a povedala, len mi to podpiste, ajtak ste chora, nemozem vas ockovat. Absolutne nic nepovedala, ze budem musiet ist neskor, nic.

maslenka47
2. mar 2016

@jadelka lebo co povedia v televizii je zarucene pravda. Ach jaj, to vazne ste taka naivna? Zasadne povedia len A, ktore im vyhovuje alebo za ktore ich niekto zaplati a na B "zabudnu". Evidentne im to celkom dobre funguje, pretoze ludsky mozog je blby a rad uveri prave tomu, co chce pocut.

jadelka
2. mar 2016

@maslenka47 ja vas nebudem presviedcat o svojom nazore,samozrejme nejde lennonreportaz v telke,ved je toho plno vsade,su zdruzenia proti ockovaniu,su dokazy,ake je to svinstvo,staci sa o to zaujimat.Ale to uz je vec kazdeho jedneho ako nakladame so svojim zdravim a zdravim svojich deti.

sasa1983
2. mar 2016

@jadelka tak mne napr.nikto pred ockovanim nedaval nic podpisovat a ani ja nedavam nikomu priamo podpisovat ziadny papier pred podanim napr.chemoterapie.

sasa1983
2. mar 2016

@jadelka a o tej rakovine by som radsej pomlcala. Napr.o vzplanuti atopickeho ekzemu, ked je priama rodinna anamneza, rodic/obaja rodicia a dieta nie je v stave latentneho ekzemu, uznavam, ze to napr.moze sposobit progres vysevu. O rakovine by som z priamych zainteresovani pomlcala.

jadelka
2. mar 2016

@sasa1983 ja som papier podpisovala

sasa1983
2. mar 2016

@jadelka ok, to ma mrzi, lege artis by sa podpisovat skor nemal, ja okolo seba vela dr., konkretne ziadneho nepoznam, ktory dava podpisovat. To, ze par bab podpisalo, este neznamena, ze sa pausalne podpisovat dava.

ruthike
2. mar 2016

Ockovanie so sebou nesie rizika, vsak je to aj v pribalovom letaku na vakcinach. Velmi male percento deti reaguju zle a ked ste rodic takeho dietata, alebo take dieta osobne poznate, tak jadne, ze ockovanie je pre vas nepriatel. Treba vsak povedat, ze umrtnost deti s ockovanim klesla. Kazda z mojich prababiek a praprababiek stratila minimalne jedno a viac deti na choroby, proti ktorych sa ockuje. Vo svete - v uk a Australii zomrelo na davivy kasel - pertusis niekolko desiatok inac zdravych babetiek za posledne roky. Osobne poznam chlapca na vozicku po prekonanej mozgovej obrne - nebol zaockovany. Teraz je to uz nastastie velmi zriedkave, ale deticky umierali casto a vela. Ockuje sa preto v prvy rok lebo vtedy su deti najrizikovejsie, ale ak ma dieta oslabenu imunitu tak treba trochu pockat.

jadelka
2. mar 2016

@ruthike ja by som casy davno minule,kedy bol problem zohnat antibiotikum nedavala za priklad pre dnesne casy,kedy by asi nikto uz neumrel na tuberkulozu,ci tyfus.

ruthike
2. mar 2016

@jadelka ale ockuje sa proti tetanu, ciernemu kaslu, poliu, meningitide c, mumps, rubele a etc.. Okrem meningitidy, kde je priebeh tak rychly, ze musis byt na atb v priebehu minut aby si mala dobre prognozy (moj syn na to skoro zomrel, takze o tom viem) su tam atb zbytocne nakolde ide o virusove ochorenia. Cierny kasel sa da liecit v rannom stadiu atb, ale to sa tazko diagnostikuje - kedze ma priznaky beznej chripky. Pozri Jadelka, ja ti tvoj nazor neberiem, ja som ani svoj prispevok neadresovala tebe. Ty tu pises vyssie, ze nikomu nazor neberies, tak ho neber mne. A este tuberkuloza a tyfus sa ti velmi rychlo rozmohnu znovu, ak maju zivnu podu - zla hygiena a velka koncentracia ludi. Tak ako to bolo v koncentracnych taboroch a gulagoch.

jadelka
2. mar 2016

@ruthike ani tebe ho neberiem , mne je uplne jedno kto si co robi so svojim zdravim

jadelka
2. mar 2016

@ruthike 😀 rozmyslam,ako sa da vobec brat niekomu nazor? Tym,ze pisem svoj, tebe nijako nebranim prejavit tvoj. Alebo akykolvek iny nazor, je podla teba drzostou,lebo dehonestuje tvoj?

ruthike
2. mar 2016

@jadelka to naozaj? Ja som k teme svoje povedala - slusne a bez akejkolvek zmienky o drzosti. O slovicka sa tu hrat nebudem

jadelka
2. mar 2016

@ruthike a ja som kde bola drza? akoze neriesim ta uz sorry...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli