Očkovanie pri nachladení

mija99
17. nov 2013

Ahojte babky.Mam taky problem,ze moj maly 5 mesacny syncek je nachladeny a v utorok mame ist na ockovanie.mali ho ockovat uz pred 2 tyzdnami ale lekarka mu to odlozila ze ho zaockuju do oboch noziciek naraz.Moze ho ockovat ked je nachladeny?Mate s tym niektora skusenost?

aduskatt
17. nov 2013

Ak uz si rozhodnuta ockovat, tak v kazdom pripade IBA vtedy, ak si si ista, ze dieťa je v 100% kondicii a pri plnom zdravi......

salome_82
17. nov 2013

Ja by som počkala, kým bude zdravý.

grelu
17. nov 2013

@aduskatt dieta nie je nikdy v 100% kondícii a zdravi...hlavne ked ho matka pozoruje pred očkovaním, tak vzdy niečo nájde

@mija99 my sme na tom rovnako...v štvrtok mame ísť očkovať a maly ma sopliky...lekárka povedala, že sopliky nevadia...len keby bola teplota, tak sa nesmie...tiez mam z toho zmiešané pocity

aduskatt
17. nov 2013

@grelu presne tak, ako si povedala

dankakk
17. nov 2013

Som proti ockovaniu... A ked už očkovat, urcite nie obe vakciny naraz!!! Na to pozor! Viac by ti mohla povedat @pectore....

kveta
17. nov 2013

Neockovat. Len ak je dieta uplne zdrave.

ikke
17. nov 2013

teoreticky lekari vravia, ze nachladenie (bez teploty) nie je problem pri ockovani.
prakticky, ked mam co i len najmensie pochybnosti o tom, ze by dieta ockovanie zvladlo najlepsie ako sa da, ockovanie odlozim. ak pre nic ine, tak pre moj vlastny pokoj...

prevenar
17. nov 2013

@mija99 ja by som rozhodne dieta neockoval ani prechladnute , ani zdrave 🙂 ..ked ho chces ockovat , tak kludne kedykolvek ^^

aristka
17. nov 2013

@mija99 po prvé prečo sa nepýtaš už v založených témach ,hneď prvá je o tom a odpoveď na tvoju otázku ak je drobča choré ,treba vyzdravieť a ešte aspoň 2 -3 týždne počkať nech príde k úplnemú zotaveniu org...a zavolaj dr. a oboznám ju ...prajem rýchle uzdravenie... 😉

andrea_l
4. jan 2014

Určite neočkovať, keď je nachladené.. Mne tak doktorka zaočkovala syna, bol predtým chorý a choroba mu už len "doznievala", mal trochu soplíky a po očkovaní som myslela, že mi umrie! Horúčky 40,5 stupňa, febrilné kŕče, ktoré ani po injekciách neprechádzali a prestal mi chodiť. ☹ potom začal opatrne chodiť až po dvoch mesiacoch. Preto moje najmladšie dieťa nemá ani jedno očkovanie!