Očkovanie proti chrípke. Dávate očkovať aj vy?

bora8
26. sep 2008

Ahojte kočky, ja dávam každý rok očkovať malého (bude mať 5 rokov) proti chrípke, budete dávať aj vy? a kedy? behom troch týždňov čakám bábätko a neviem či ho už mám dať zaočkovať, alebo až neskôr.... poradte pls

jaduska
26. sep 2008

Akurát dnes je v Novom Čase článok, že dajte sa zaočkovať proti chrípke už teraz....
Ja nedávam - ani seba, ani deti, manžel sa musí dať povinne v práci. Chrípka nás zatiaľ obchádza (klop-klop)

ukana
26. sep 2008

ja nedavam ockovat, mam s tym v rodine zlu skusenost, tak sa bojim... ☹

erikasadek
26. sep 2008

pokial nie je astmatik alebo so zlym imunitnym systemom , tak sa nad tym velmi netrap, nie je to nevyhnutne
dolezite je pre tieto kategorie....

a uz ked tak este pred epidemiou a nie pocas moze byt neskoro a am velku sancu ju dostat a ktomu dost zlu

annon
26. sep 2008

bora ja som sa práve o tom včera radila s dr. a povedala že stačí dať očkovať až v októbri, takisto včera to bolo v správach na markíze, že najideálnejšie je okóber- november. Ale kvôli bábu by som tiež zvažovala skôr, protilátky sa vytvoria do 12 dní, tak si to vyrátaj 😉

annon
26. sep 2008

oprava najideálnejšie po polovičke októbra

bora8
autor
26. sep 2008

no ja ho dávam očkovať každý rok a aj seba - seba teraz nemôžem, ale malého rozmýšlam že dám skôr, lebo sa bojím že mi niečo prinesie zo škôlky a chytí to aj málá

luciaakubko
26. sep 2008

bora, precitaj si prispevky od vanisch1 v teme ockovanie prevenarom-babatka. aj ja som chcela dat malu zaockovat,no po tom,co som si tam precitala ju ockovat nedam.

bora8
autor
26. sep 2008

no ja mám malého očkovaného proti monomukleóze a mám len a len dobré skúsenosti od vtedy mi malý proste chorý nie je.... iba občas sem tam nejaké soplíky, čo chodí do škôlky tak mal len 2x antibiotiká..... viem že každé očkovanie má svoje za a proti ale ja mám len dobré skúsenosti

maca793
27. sep 2008

očkovať dám každé dieťa, nám to pomohlo, neboli sme tento rok tak často chorí ako minulý. takže v pondlok idem na výzvedy ku doktorke.

wodana
21. okt 2008

Na ockovanie proti chripke je najvyssi cas, ale ja svoju dcerku nedam tohto roku ockovat, lebo nam este treba druhu vakcinu HAVRIX-u a nechcem aby to bolo na malicke telicko prilis velka zataz.

vodniicka
22. okt 2008

ahojte, niekde som pocula taky nazor, ze tymi ockovaniami proti chripke vznikne druh chripky ovela nebezpecnejsi nez kedykolvek predtym..co si o tom myslite? ja by som tomu aj verila..lebo chripka si najde vzdy obkluku a vznikne nejaka nebezpecna mutacia..

shady
24. jan 2013

Nedam ockovat ani seba, ani svoje dieta by som v zivote nedala... vsetci z rodiny co boli ockovani proti "chripke" ju dostali 10nasobne horsiu, a tak ze nevedeli vstat z postele..... naco oslabovat imunitu vakcinaciou. Mimochodom, som rada ze niesom tvoje dieta.

shady
24. jan 2013

@vodniicka chripku mutuju v laboratoriach, potom to vypustia do eteru, aby ludia kupovali vakciny.... $$$$$$$$$

hajanka
25. jan 2013

@vodniicka to je pravda a nie len co sa chripky tyka 😉 vdaka ockovaniu virusy mutuju

sprava z min. leta z ciech:
"V Česku přibylo příušnic, spalniček a zarděnek. Před všemi třemi nemocemi "chrání" stejná vakcína, její účinnost ale časem slábne. Onemocní nejčastěji právě mladí lidé, kteří jsou řádně očkováni!!!! Údaje vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Mozným důvodem je, že vyprchal ochranný účinek protilátek a mohlo také dojít ke změně cirkulujícího viru a současná vakcína už na něj nemusí účinkovat"
a ironicky na zaver dodali: "hlavně potřeba udržet proočkovanost populace na 95 procentech, což zaručuje kolektivní imunitu a zabraňuje rychlému a hromadnému šíření nemoci" 😀 😀 😀 😀 v skratke, sami sebe nasr..li do ust 🤐

shady
25. jan 2013

@hajanka alebo sa da povedat ze MMR vakcina pacha viac skody ako uzitku a je uplne k nicomu. 🙂 ...ale to uz vsetci vedia. A nielen MMR vakcina

jeden brutalne proockovaci pan doktor cislo 1. (Dlouholucky) sam sebe nas..l do ust, ked povedal.... citujem "vakcinacia zarucuje dozivotnu imunutu" ..."teba sa preockovavat este v tom roku zivota, potom v tom roku zivota, potom este v tom roku zivota a este v tom roku zivota" hahaha... to video je na TA3 v archive. Som sa taaak pobavila 🙂

elzu
25. jan 2013

Není třeba, pravděpodobnost, že chytne typ, na který je naočkován, je minimální, chřipka mutuje rychlostí blesku...není třeba dělat paniku, ani z prasečí, ani jiné...horší je, když na ni nasedne ještě bakteriální infekce (při přechozování, nedoléčení), která pak způsobí třeba zápal plic-a ten je buď lehký nebo těžký a podle toho se léčí...očkování proti chřipce na chřipce nic nezmění-jednoduše řečeno-buď trvá týden nebo sedm dní...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shady
27. jan 2013

@fidka79 aj ja vravim 🙂 ked aj by dosla chripka, tak ju treba vylezat a takto vlastne posilovat imunitu. Z vakciny si nikto take protilatky nevytvori, ako z prekonania choroby.

digysa
18. jún 2013

Nikdy som proti chripke nebola ockovana a nedavam ockovat ani svoje deti........ Akurat som tento rok jednu chripku prekonala....a nikto z rodiny ju po mne nedostal....zaujimave 😎 Zato ja som bola asi tyzden, ako mrtve chodiace telo 😅

siska53
14. sep 2013

Ja som ockovana bola, asi po 3-4 roky , kedze sme to mali gratis v robote, ale predtym a potom uz nie, zas ja som chripky casto nemavala.. A ako tehotnej sa mi to nezdalo vhodne, predsa, organizmus sa vyvija, konzultovala som to s viacerymi lekarmi a ako dojciacej sa mi to nechcelo riesit, radsej som nechodila velmi do uzavretych priestorov a vzdy som sa vydenzifikovala- okrem umytia ruk i vykloktanie hrdla a preplach nosa morskou vodou. Neskor som sa docitala, ze take je jedno z protichripkovych opatreni.
Ale moja babka sa dava uz slhodobo kazdy rok preockovat, muz sa prestal, lebo ten vzdy po vakcine ochorel na tri dni.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz