Očkovanie proti kiahňam. Aký je váš názor?

vlasa
17. jún 2009

maminky,aky mate nazor na ockovanie proti kiahnam,neviem sa rozhodnut.dakujem za vase odpovede

jaaty
17. jún 2009

Môj názor je len za: Prečo by som nemala predísť jednému nepríjemnému ochoreniu : svrbenie, nepekné vyrážky aj možnýi následkami-jazvičky. Tiež, keďže chceme ešte jedno bábo, čo ak bude mať kiahne počas môjho tehotenstva? O následkoch hovoriť asi nemusím (reálne mám známu, ktorá pre rokom z uvedeného dôvodu prišla o bábo, keď syn priniesol kiahne zo škôlky.) Takže určite očkovať 😉

sipcek
17. jún 2009

ja som trochu z tohto ockovania v rozpakoch,ponukli ho aj nam,no zvazujem.
jaaty-tvojej znamej mi je luto,ovcie kiahne su nebezpecne u tehotnych hlavne ked ich predtym nemali.a preto by som bola rada ak by dcerka presla tymto kym je este mala.neverim,ze je vakcina 100% ucinna,co ak to dostane prave vtedy ked bude tehotna? 😕

jaaty
17. jún 2009

Pokiaľ viem, tak druhý krát by to nemala dostať. Očkuje sa 2x a lekárka mi hovorila, že druhú vakcínu ona odporúča v 13 rokoch, takže ja sa toho nebojím 🙂 , ale verím, že na jednu vec môže byť aj viac ako dva názory 😉

sipcek
17. jún 2009

jaaty to vies,kolko ludi tolko nazorov 😀

vlasa
autor
17. jún 2009

dakujem za odpovede,ja tiez nad tym rozmyslam,dcera uz mala aj herpanginu aj siestu chorobu,vsetko sposobuje ten isty virus ako kiahne,tak na to trpi aj tak ☹ a ockovanie zabera aj na pasovy opar,tak zatial mam viac za ako proti...a preockovat treba okolo desiateho roku.aj keby bol niekto zaockovany a prave v inkubacnej dobe,tak choroba by mala mat velmi mierny priebeh.tolko viem o tom ja 😉

junovka
17. jún 2009

vlasa, ja som nedala zaockovat, nakolko ani nasa dokina nam to neodporucala, lebo vraj zbytocne tolko kadejakych vakcin pchat do dietatka, a potom sa aj imunita, vraj zle vyvija.Tak, neviem? 😖 Ja som kiahne mala na 13 rokov a ...v pohode 😉

dididi30
17. jún 2009

ahojte
jaaty, moja dcera mala kiahne ked som bola tehu tusim som bola v 5mesiaci, maly je ok 😉 ale je pravda, pokial si bola menej ako 3mesiace, tak to je ozaj zle..,
ale ja by som ockovat nedala...moj nazor 😉

selavi
17. jún 2009

ahojte, tak čo ja som si zisťovala očkovanie nie je na 100 %. môže sa stať, že kiahne nedostane alebo že bude miernejší priebeh - nikto nezaručí ako to bude. S tým preočkovaním v budúcnosti je to pravda, ale dnes sa ešte nevie na ako dlho očkovanie chráni, čiže nevedia presne určiť kedy je potrebné preočkovanie. Čo ak očkovanie neochráni a dievča to dostane v tehotenstve? Toto som vyčítala v poradni nejakého detského pediatra - len bohužiaľ to neviem nájsť momentálne 🙂. No ja som sa rozhodla, že očkovať nedám.

erikasadek
17. jún 2009

vlasa musim ta opravit toto ockovanie, praveze sposobuje ako , vedlajsi ucinok pasovy opar..§!!!

inak ja som svojho syna dala ockovat este pred 3 rokmi teraz , lutujem.. nedostal zatial kiahne, ale bude musiet byt preockovany... moj druhy syn cakam , pokial nedostane prirodzene.. druhykrat tu istu chybu neurobim.. naokraj ja som dala, mono vakcinou ockovat a nie kombinovanou vakcinou.. to by som naozaj nikdy neurobila.. 😉

nadush
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankajs
17. jún 2009

nám zas jedna doktorka odporučila, že čím menej dávať do seba vírusov, lebo oni potom v tele ostávajú, kolujú v krvi, dostávajú sa do vnútorných orgánov - hlavne pečene a môžu za niekoľko rokov narobiť viac škody ako osohu. Tak odporúčala len to minimum - povinné a dosť. Myslím, že kiahne nie sú smrteľná choroba, /ako napr. tetanus/ u nás sú kiahne v najlepšom - cca polovica školopovinných detí z prvého stupňa si za máj už toto odtrpela a poviem vám - čím mladšie dieťa, tým ľahší priebeh. V rodine máme druháčku - tá mala teplotu len JEDEN deň, bolela ju hlava a na druhý deň bola mierne vysypaná, ani ju to veľmi nesvrbelo. Jej brat je siedmak, ten bol vysypaný viac, ale inak v pohode, zato ich mama to dostala ako sa oni vyliečili a tá bola na tom najhoršie - šesť dní "mimo provoz" v horúčkach a vysypaná tak, že tvár mala až "zliatu" do jednej rany. Detské choroby boli aj budú, a je lepšie si nimi prejsť prirodzene v detskom veku, pokiaľ sa dá.

katka.m
18. jún 2009

Ja v žiadnom prípade nedám očkovať. Pásový opar je častejší, očkovanie nie je 100%, treba preočkovávať a nikto nevie, či neprestane pôsobiť, keď tvoje bábo bude mať 50. Kiahne v dospelosti dopadajú katastrofálne. Priebeh ochorenia v detstve nie je až taký strašidelný. Ak budeš tehotná, tak si budeš staršie dieťatko viac strážiť, či v okolí alebo MŠ kiahne nie sú.

martao
18. jún 2009

Ja som tiež zásadne proti očkovaniu. Chalani ich mali minulé leto. Zvládli sme to super.

cuchre
18. jún 2009

ja proti kiahnam ockovat nedam. dufam, ze budeme mat lahky priebeh, inak to podla mna nie je strasna choroba ako cierny kasel napr....