Očkovanie proti kliešťom. Máte skúsenosti?

vavka33
2. apr 2007

Ahojte,chcem sa opytat,ci mate niektora skusenost s tymto ockovanim-ci su dake neziaduce ucinky po ockovani,kde sa to ockuje a ci to naozaj zabera proti encefalitide.
Viem,ze sa ockuje tri krat z odstupom casu 3-4.mesiacov a jedna davka stoji 400sk,len neviem,ci je to dobre dat zaockovat 6 rocne dieta.
Prosim napiste svoje skusenosti s tymto ockovanim,ak ich mate.dakujeeeeem

verulka
2. apr 2007

vavka, nam ho neodporucili- nemaju ok imunitu a ze je teda pri nich vacsia pravdepodobnost komplikacii ako to ze ich nakazi kliest. 🤐
Moja znama dala ockovat a nemali ziadny problem 😉

vavka33
autor
2. apr 2007

dakujem za prispevok.
ved toho sa bojim,clovek nikdy nevie,ci urobi dobre,ked ju da zaockovat,alebo je lepsie neockovat nic.kym sme byvali na orave,ani ma to nenapadlo,ale tu????bude cele dni vonku a moze chytit hocico.

vavka33
autor
3. apr 2007

verulka dakujem za IP,rozhodnem sa a dam vediet. 😉

maaaki
24. máj 2007

vavka, nahodou som si vsimla toto forum, z kliestami a nimi prenasanymi infekcnymi ochoreniami pracujem, takze ti mozem dat dost presne informacie. Ockovanie proti kliestom u nas neexistuje. Pracuje sa sice na nej ale zatial je to len v stadiu zakladneho vyskumu a este to par rokov potrva, ked bude dostupna. Takato vakcina by mala zabranit prenosu vsetkych povodcov ochoreni, ktore kliest prenasa. Vakcina, ktora je vsade reklamovana je proti virusu kliestovej encefalitity, ktory klieste prenasaju. Virusom je nakazene len velmi male mnozstvo kliestov obycajnych asi 1 promile, aj to len v urcitych lokalitach Slovenska. Nitra vsak patri medzi lokalitu, kde bol zaznamenany vyskyt virusu, takze ak casto chodite do prirody ockovanie odporucujem, je bezpecne a aj dost ucinne. Moj syn bol zaockovany v dvoch rokoch. Potrebne su tri davky, a po troch rokoch preockovanie. Ine je to s ostatnymi ochoreniami co kliest obycajny prenasa napr. Lymskou boreliozou, tou je nakazeny skoro kazdy piaty kliest, ale vakcina zatial nie dostupna, len minuly rok zacali v Rakusku testy. Toto ochrenie vyvolava bakteria a preto v skorych stadiach podane antibiotika su velmi ucinne. Ak mas este nejake otazky, rada zodpoviem

janula_nz
26. máj 2007

vavka ja idem dat malu zaockovat v utorok, uz ma aj objednane vakciny. laura ma rok a pol. a ja seba tak isto. my mame apollo pistovnu a neplatime vobec nic ani za jednu davku 🙂

hasleerka
8. júl 2007

maaaki, prosím od koľkých rokov sa môže dať dieťa zaočkovať a to preočkovanie sa robí po prvej dávke či po tretej, ja som už dala staršiu dcéru zaočkovať dvoma vakcínami a v septembri bude mať tretiu

maaaki
8. júl 2007

haslerka, ockovat sa moze od 2 rokov, zakladne ockovanie je z troch davok, a potom sa preocovava jednou davkou kazde tri roky, teda ked das dceru zaockovat v septembri 3 krat, tak potom znovu o tri roky na jesen 🙂

sweetberry
8. júl 2007

mame skusenosti mala je zaockovana proti kliestovej enfacilitide vedlajsie ucinky sme nemali ale kliesta aj 3 razy od tej doby vela casu travime v priode vonku a mala som aspon trosku kludnejsie reakcie 😉

lenadka
13. júl 2007

vavi ja aj muz sme zaockovaní, aj malu chcem dat, len volako sa nemam k cinu, ale uz sa musim dokopat poradit sa s Dr. a kupit vakcinu 😕

izus
14. júl 2007

čaute baby, aj ja som dala malého zaočkovať, ešte nás čaká tretia dávka a tiež sme nemali žiadne vedlajšie účinky, žiadna horúčka, ani bolesti v pichu, takže teraz len dúfam, že to bude v poriadku a ak to bude treba tak nám to aj pomôže 🙂

vavka33
autor
10. jún 2008

maaaki dakujem za prispevok.Myslela som to ockovanie proti encefalitide,len som zle formulovala nazov.
Ja som sa pytala dokiny,ze ona deti moze zaockovat len v zime,aby to malo daky zmysel.
A to ,ze je NR rizikova,co sa tyka nakazy kliestom,to si ma moc nepotesila.Zila som cely zivot na orave a kliesta som nikdy nevidela.A tu?Uz som ho mala ja a aj som ho pred chvilou vyberala LEuske.

kisska
23. jún 2008

ahojte, tiez som pozerala na toto ockovanie. Okrem toho, ze vakciny na tuto sezonu uz vyse mesiaca nie su v lekarnach 😒 a najblizsie budu az na jesen, ockovanie stoji cca 2700,-Sk. Myslite ze sa da ockovat cca 6mesacne babo? (tolko bude mat Adam na jesen)

dahlia23
15. júl 2008

baby, pozrite si www.ockovanie.org a hneď vás prejde chuť dať dieťatko zaočkovať.... v časopise Vitalita 7/2008 je o nástrahách očkovaní celý článok.

zvedavamt
25. júl 2008

zhanala som vakcinu,ale nikde nemaju. dcera mala dostat tretiu davku tento mesiac,ale ze budu najskôr v septmbri. neviem ,co mam robit,bo ideme na mesiac do severneho Grecka a tam zomrela daka pani na postipanie kliestom. v lekarni mi poradili,ze jej mam dat polku dospelackej vakciny pichnut ☹

beru30
16. júl 2010

Ahojte kočky,
chcem sa vás opýtať, či máte skúsenosti s očkovaním proti kliešťom malých detí. Náš malý má 7 mesiacov a rozmýšľam nad tým. Nežíjeme síce v oblasti kde by boli premnožený ale minule si manžel našiel jedného a chcem aby sa malý začal hrávať aj na deke na tráve. Ďakujem za rady.

bettylove
17. apr 2012

Ahojte baby.Máte skúsenosti s očkovaním proti kiešťom?Zaočkovať dieťa alebo nie?A kedy?Moja dcérka má 3,5 roka,chodí do škôlky a neviem sa rozhodnúť.A vlastne kolko to stojí?My sme poistení vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni.Dakujem za rady 🙂

sonniia
6. jún 2012

@maaaki mozem otazocku?