Očkovanie proti meningitíde a nežiadúce účinky

zuzka2388
26. feb 2018

Baby tie čo ste dávali očkovať detičky proti meningitíde objavili sa u vás nejaké nežiaduce ucinky?

moncici88
26. feb 2018

Nie, ockovali sme vakcinou nimenrix.

mirkad82
26. feb 2018

My sme mali tiez nimenrix pri dvoch detoch a ziadne neziaduce ucinky.

mimusa154
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka2388
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavieenrose
26. feb 2018

neviete aky ma ucel vakcina chrani docasne ci mala by na cely zivot ?

evittam
26. feb 2018

@lavieenrose Neexistuje, bohuzial, vakcina ktorá ti zaručí,ze chorobu nedostanes alebo jej lepsi priebeh.

evittam
26. feb 2018

Btw.uvedena vakcina - nimenrix-nie je vakcinou proti najrozšírenejšiemu typu menigokoku B.

lavieenrose
26. feb 2018

@evittam ja mam nacitane dost z druhej strany.. nebojsa..viem ze si antivax nejdem sa hadat s tebou..

somavi
26. feb 2018

Ja tiež rozmýšľam nad týmto očkovaním ..

evittam
26. feb 2018

@lavieenrose Ja nie som žiadny antivax. A hadat sa už vôbec nemam zaujem. Uviedla som len fakty.Nic viac.

lavieenrose
26. feb 2018

@evittam ani pas v aute nezaruci ze pri nehode neumres ale obcas ta moze aj zachranit...a predsa si ho zapinas v aute

kukakaj
26. feb 2018

@lavieenrose @evittam ma pravdu, tiez chcem deti ockovat proti meningokokom a dost som si o tom zistovala, nimenrix naozaj nie je proti najrozsirenejsiemu meningokoku B, existuje vakcina proti nemu, zabudla som nazov ale pytala som sa na nu tu na MK v diskusii, ockuju tusim len v BA a stoji dost €

lavieenrose
26. feb 2018

@kukakaj ja dom sa na to nepytala

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilka233
26. feb 2018

Žiadne nežiaduce účinky neboli.

kukakaj
26. feb 2018

@lavieenrose prepac usla mi tvoja otazka, ale pockam si na odpoved, to zaujima aj mna 😉

lavieenrose
26. feb 2018

@evittam lebo veris v to ze osypky sa nesiria v epidemiach lebo si vsetci umyvame ruky...

evittam
26. feb 2018

@kukakaj Bexsero

evittam
26. feb 2018

@lavieenrose Preco pises o tom v co ja verim alebo nie?! Sa pozname? Vyjadruj sa a pis len o tom o com vies a nepis klamstva. Vďaka.

lavieenrose
26. feb 2018

@evittam aj by som ti odpovedala ale uz som pisala nejdem sa hadat ..dobru noc

evittam
26. feb 2018

@lavieenrose Tak prestaň vypisovať klamstva. Ja som slušne vyjadrila svoj nazor. Ty si začala len útočiť. Zbytocne. Dobru..

kittykat22
26. feb 2018

@evittam len pre info, v príbalovom letáku Bexero aj Trumenba sa píše, že je vakcína určená pre vekovú skupinu 10-25 rokov. https://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVac... Nespochybňujem vakcínu, ani očkovanie, ale príde mi zvláštne, že sa odporúča očkovať deti vakcínou ktorá pre nich primárne nie je určená.

zuzka2388
autor
27. feb 2018

Baby nehádajte sa tu, ja som sa nepýtala že kto je za a kto proti, pýtam sa len kto ma skúsenosť s touto vakcínou a aké mal nežiaduce ucinky

lenadka
27. feb 2018

@zuzka2388 všetky deti som dala zaočkovať vakcínou ktorá bola aktuálne dostupná najstaršia má už 13 rokov, vtedy bola iná ako teraz dve mladšie deti majú nimenrix. Nežiaduce účinky žiadne, dokonca som ju dávala naraz spolu s obavanou MMR. Ani len zvýšenú teplotu nemali ani jedno. Táto vakcina nie je proti B typu. Ten u nás spôsobuje cca 50% ochorení. Dr. mi vysvetlila že preto že sa u nás voči nemu neočkuje je viac rozšírený. V zahraničí je očkovanie proti meningokokom v niektorých štátoch zahrnuté v povinnom očkovaní.

zuzka2388
autor
27. feb 2018

@lenadka áno to viem že je to povinné v niektorých štátoch,. no ja už mám recept na vakcínu doma o mesiac máme prísť, len som chcela vedieť aké účinky nežiaduce kto mal, ako viac menej ju chcem dať zaočkovať, len stále niesom ani sto percent rozhodnutá, ale pediatrická mi to odporučila a vravela že teraz to strašné veľa mamičiek dava

lucy125
27. feb 2018

Ahoj aj ja som syna dala očkovať vakcínou Nimenrix pred 3r a žiadnu NU sme nemali.

tin007
27. feb 2018

@lenadka Serotyp B sposobuje cez 60% pripadov invazivnych meningok. ochoreni v Europe a u nas este o troche viac.

lenadka
27. feb 2018

@tin007 písala som cca predvlani to bolo blízko 50 napr.

nika3333
25. mar 2018

Ahojte. Tiez rozmyslam nad tymto ockovanim,viete mi prosim niekto povedat kolko sa plati cca za vakcinu? Preplaca ju aj poistovna? Dakujem

kittykat22
25. mar 2018

@nika3333 nie nepreplaca. musis si hradit sama. Pozri si online - vakciny su dost drahe.