Očkovanie proti meningokokovi

mishrom
5. mar 2013

mate niekto skusenosti s ockovanim proti meningokokovi? moja detska Dr. mi to ponukla, no nikdy som o tomto ockovani nepocula a nemam v okoli nikoho, kto s tym ma skusenosti.

xlucia
5. mar 2013

@mishrom my sme odmietli, dcerka mojej znamej mala to tom velke zdravotne problemy, nevedeli sa z toho dostat vyse roka, a mala ma aj nejake trvale nasledky, chodia stale k neurologovi. podotykam ze maju aj na papiery, ze je to z ockovania.... pre mudrlantov
ma to velke neziaduce ucinky, takze my o tom ani neuvazujeme

bralilienka
5. mar 2013

@mishrom a dala ti lekárka do ruky príbalový leták? ja ked si kupujem hoci aj sveter, pozriem si zloženie. ona niečo ponúka a nepovie zloženie, len meningok? pozri si príbalový, prečítaj si zloženie a nežiadúce účinky a vymeň dealerku za skutočnú lekárku 😉

soldi
5. mar 2013

@mishrom cely problem s ockovanim proti meningokovi je ten, ze su tri druhy A, B a C. najnebezpecnejsi a s najvyssim vyskytom je B- a na toho sa neockuje. A a C je nebezpecny skor pre starych ludi, u deti je vyskyt nizky a skor neprijemny nez smrtelny.

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
5. mar 2013

@soldi ahoj, očkovanie proti men.B existuje, v Európe už je dostupné, u nás ešte ale nie je vakcína registrovaná. (Má ale veľmi vysoké riziko nú (podľa dát výrobcu).)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
5. mar 2013

@mishrom s meningokokom z tejto vakciny skusenosti sice nemame, ale mame skusenosti s atopickym ekzemom po TBC vakcine . ved ked budete mat "po" mozne si vymenit poznatky o neziaducich ucinkoch. ^^

soldi
5. mar 2013

@nae ano, viem o tom, v cr bolo dostupne minuly rok, u nas nie je. Ockovane deti touto vakcinou su ako testovacia vzorka

pallacinka
5. mar 2013

@mishrom Nasa mala bola zaockovana (v Nemecku je na zozname odporucanych ockovani) a bez nasledkov.

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pallacinka
5. mar 2013

@zaockujteajslnko Odpovedala som na otazku. Bodka. Nechapem, preco mas potrebu na mna reagovat, nic som sa ta nepytala a tvoje komentare ani nazory ma absolutne nezaujimaju.

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sendy182
5. mar 2013

@mishrom určite tvoja doki nebude dealerka..... 😉 ......to rozhodnutie je iba na tebe......skús si pohľadať ma nete viac informácii.........v každom prípade dieťa musí byť pred očkovaním zdravé ani len soplík alebo kýchnutie.......ja mám kámošku čo dala zaočkovať obe deti na všetky dostupné vakcíny a detí sú v poriadku 🙂 🙂 🙂 🙂

mishrom
autor
7. mar 2013

Dakujem za vsetky nazory.

zasln
7. mar 2013

@sendy182
Tiez som dala ockovat vsetko, len revu inak im nic neni.

sendy182
7. mar 2013

@zasln 🙂 moje deti nemali ešte kiahne až sa bojím..........dávnejšie mi doki ponúkla očkovanie preti ovč.kiahňam.....no zvážila som.....bolo to asi pred 3-4 rokmi....nedala som.....no ak kiahne dostanú tak dúfam že nebudem ľutovať.....a to už boli aj pri deťoch s kiahňami...... 😀 😀 😀 😀

preshibana
16. aug 2013

Aj my zvazujeme, ze dame malu proti meningitide zaockovat.... Aj teta je pediatricka( nie sukromna, aby tu zase nezacal narabat niekto s nejakou udajnou reklamou a nutenim od dilerov) a tiez vravela, ze to nebude na skodu, nech ju dame zaockovat. Akurat teraz ma take to "zubkove" obdobie s nekludom a horuckami, tak cakame na posledne zubky a snad pride rad aj na ockovanie... 🙂 Chcem sa ale spytat, co stoji ta vakcina a ktory typ vakciny ste mali vy? To som u nasej pediatricky este nestihla zistit, tak zatial aspon tu take prvotne infos.... Dakujem za kazdu slusnu odpoved a radu 😉

lolonka
16. aug 2013

ja som dala vsetky svoje tri deti zaockovat touto vakcinou...stala ma pre vsetkych troch 100,- eur...ide o to, ze ak na toto dieta ochorie...a ak nedostane vhodnu liebu..tak do 24 hodin umrie......moje deti nemali ziadne neziaduce ucinky

zuzanaj54
16. aug 2013

@lolonka @preshibana a aj ak dostane vhodnu liecbu, tak moze zomriet ☹ moja dcerka zomrela za 22 hodin od prveho priznaku - horucky 38,7, liecena bola na are na Kramaroch, nepomohlo ☹ mala iba pol roka ☹
Moja starsia dcerka a maly syncek su zaockovani vankcinou Neisvac-C, ta je len proti typu C. To bohuzial mala dcerka, keby bola ockovana, mohla byt tu ☹ Obe deti bez problemov, nemali ziadne neziaduce ucinky, dokonca ani 3mesacny syncek. Stoji cca 32 Eur. Teraz je aj novsia vakcina, vola sa Nimenrix, je proti 4 typom meningokoka - A, C, Y, W135, ta je od jedneho roka, urcite ich dam oboch za nejaky cas preockovat aj tou vakcinou. A v dohladnom case bude u nas dostupna aj vakcina proti typu B, verim, ze uz buduci rok.

lolonka
17. aug 2013

@zuzanaj54 ..je mi to strasne luto... ☹ ...ja som pocula par pribehov....a jeden nam rozpravala suseda..., ktora zvitazila nad touto chorobou......ked ju pocula sestra dala zaockovat aj ona svojho syna

preshibana
17. aug 2013

@lolonka fuuuha....tak toto ma polozilo.... :-0 to muselo byt strasne.....☹ vdaka za varovanie, radu a odporucanie... naisto dame Alenku zaockovat, len aby bola ok. Musis byt ozaj silna.Vdaka a uz len same prijemne zazitky Ti v zivote prajem 🙂

zuzanaj54
21. aug 2013

@preshibana dakujem aj ja. Bolo a stale aj je to strasne. Ked si predstavim, ako zbytocne zomrelo moje dievcatko, kvoli nejakej nepodstatnej bakterii ☹ Najhorsie na tom je, ze keby bola zaockovana, mohla byt tu, mozno sa tomu dalo zabranit, to ma bude trapit cely zivot ☹
Drzim palce, nech je Alenka v poriadku a tiez prajem vsetko dobre.

nikak23
21. aug 2013

Aj my ked sme cca v roku zivota maleho cestovali do Indie,tak sme dali vsetky odporucane ockovania,meningo,hepatit,ja mam este aj proti brusnemu tyfusu,maly tuto vakcinu este nemohol dostat.nastastie sme nemali ziadne problemy.