Očkovanie proti ovčím kiahňam

30. dec 2022

Ahojte, nechala sa niektora z vas zaockovat proti ovcim kiahni v dospelosti,ak ich v nikdy neprekonala? Znasali ste vakcinu v poriadku?

luliu
30. dec 2022

Dala si si robiť protilátky, že si ich naozaj neprekonala? Lebo ja som ten prípad, že som "nemala" a protilátky mam

majla87
30. dec 2022

Ja som sa davala ockovat pred planovanym tehotenstvom a uplne bez problemov 🙂

autor
30. dec 2022

@luliu ano dala som si a protilatky nemam....

saxana000
30. dec 2022

Ja vediet na 100% ze som ich nemala stojim na ockovanie v prvej rade.v karte som ich mala.napisane ale s velkym otaznikom..
Sprosta som to nechala na nahodu ze ved dostanem ked tak neskor s malou a stalo sa.tak silny a kruty priebeh kiahni si nedokazes predstavit..vysyp enormny bolesti strasne..a to som este dobre obisla
Ak si kiahne naozaj nemala daj sa ockovat cim skor.
Ziadna reakcia na ockovanie nemoze byt horsia ako dostat kiahne po 30ke..

beronsche
30. dec 2022

@saxana000 Nie je to pravidlom, ze kiahne v dospelosti maju hrozny priebeh.. mala som tesne pred 30-tkou - u mna to bola Len zvysena teplota a svrbiaci vysyp, napr. sestra mala vysoke teploty a celkovo sa citila velmi zle, ale tiez bola Po tyzdni ok.

tenerifka
30. dec 2022

vakcinu budes znasat ovela lepsie, ako by si ich mala dostat. Ak by som mohla vratit cas, dala by som zaockovat vsetky deti, ale vtedy vakcina nebola dostupna. Ovcie kiahne nechavaju v tele dozivotne tlejuci virus, ktory sa dokaze reaktivovat a narobit vemi velke problemy. Nie je to nevinna detska choroba, postupne sa prichadza na to, ze tieto herpes virusy (najviac Epstein Baar virus) stoja za vacsinou autoimunitnych ochoreni a dokonca aj rakoviny

saxana000
30. dec 2022

@beronsche ja pisem.moju skusenost dcera mala 12 vyrazok a usmev od ucha k uchu ja minimalne 5000 tri dni som nevedela o svete a dalsie dva tyzdne uplne nepouzitelna..imunuta rozburana este pol.roka kazdy bacil co presiel okolo si na mna sadol...hrozne volaco.

beronsche
30. dec 2022

@saxana000 ano, rozumiem. Len som chcela pridat aj tu svoju. 🙂

majla87
30. dec 2022

Ako tu pisu, vakcina ochrani v buducnosti proti reaktivacii- a v starobe navyse velmi zle znasany pasovy opar. Ja by som chcela dat ockovat aj deti pred nastupom do skolky/skoly, ak ich dovtedy nedostanu.