Očkovanie proti ovčím kiahňam

zdenka821
10. aug 2008

Dávate svoje detičky očkovať?

evicka_po
25. nov 2012

@tamarka u niekoho kiahne, u niekoho očkovanie...ak to dieťa v tele ma, je to asi len otazka casu a okolnosti co to spusti...

lilitela
27. nov 2012

@aduskatt Dakujem. Nie su to latky, ktore sa bezne v ludskom tele vyskytuju?
@uhnakova Povazujete rubeolu, mumps a osypky za zavaznejsie ochorenie ako ovcie kiahne?
@alikaa Nemam strach. Zhanam informacie, nazory. 🙂 Doba sa meni...

Neviete, ako sa volaju tie vakciny proti mmr a proti kiahnam?

alikaa
27. nov 2012

@lilitela Tu je prehlad ockovacich latok, ktore su dostupne na Slovensku. Najdes si tam aj konkretne choroby, aj konkretne letaky - http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...
To je fajn zhanat info, myslim, ze by to mal robit kazdy pred akymkolvek ockovanim.
Inak ja som prekonala vsetky tieto detske choroby okrem rubeoly ako dieta - mumps, osypky aj ovcie kiahne a vraj som to znasala uplne v pohode. Nepamatam sa na ne, lebo som to vsetko absolvovala v jaslickach, alebo v skolke. Osypky mi vraj vyvolala vakcina proti osypkam... 😕 Takze ja v tychto chorobach nejaky rozdiel nevidim, co sa tyka zavaznosti. Je fajn si pozistovat info aj o samotnych chorobach ako sa prejavuju a liecia (aj alternativne), nie len o ockovani. Prirodzena imunita je predsa len lepsia ako umela s moznymi trvalymi nasledkami a zaroven kratkodobou ochranou.

uhnakova
27. nov 2012

@lilitela Osypky su iste zavaznejsie nez ovcie kiahne. Rubeola a mumps mava v detskom veku (2-10 rokov) lahky priebeh, ako aj ovcie kiahne. Do dvoch rokov veku mozu mat vsetky tieto choroby tazku formu, cim mladsie babo, tym horsie.

lilitela
27. nov 2012

@uhnakova Lebo ma prekvapilo, ze proti nim sa ockuje, ked ten priebeh nie je zavazny. No ale som sa docitala, ze aj v nemecku maju povinne zavedene ockovanie proti kiahnam. Nie ste niekto z DE? je to pravda?

jerryjanka
27. nov 2012

nechcete radšej prežiť kiahne a mať imunitu ovela lepšiu ako po očkovaní s ovela menšími nežiaducimi učinkami? mame ich prave 😀

uhnakova
27. nov 2012

@lilitela v Nemecku nie je ockovanie povinne, rozhoduju rodicia. Prikladam odkaz, kde je pekna tabulka s odporucanymi ockovaniami: http://dgk.de/gesundheit/impfen-infektionskrank...

alchemilkazltozelena
9. sep 2015

nas to caka 20.10. aj spolu s MMR....som zvedava co to bude....vraj sa plati 44 eur a do pol roka treba prist znova a zas 44 eur....ma niekto cerstvu skusenost?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz