Očkovanie proti ovčím kiahňam

zdenka821
10. aug 2008

Dávate svoje detičky očkovať?

vanish1
25. sep 2009

evina, preočkovanie v troch rokoch je zrušené 😉

vava2
26. sep 2009

vanish
viem, že prísp. bol určený helen, ja som zdieľala jej názor a neútočím
skôr sa mi tvoja odpoveď zdala trochu neprimeraná
o tých rizikách viem - asi aj ty o tých druhých
túto tému som tu ale už rozobrala...

lienocka
máš pravdu ani ja to nechcem nechať na náhodu - veď čo ak to zasiahne napr. oči atď..? možno je to malá pravdepodobnosť, ale je to len možno...

vava2
26. sep 2009

Vanish a keď tak čítam tvoje príspevky...veď stále točíš o tom istom hlavne keď sem niekto napíše, že sa chce dať očkovať - veď nie sme všetky úplne blbé, že by sme si nevedeli zistiť riziká - celkovo pre a proti
tak sa už nevzrušuj a nepoučuj, díky 😉

vanish1
26. sep 2009

ok, myslela som si, že toto je diskusia, do ktorej môže vstúpiť každý, ale vidím, že človek s iným názorom nie je vítaný, a nikto o nikom nepovedal, že je blbý a nikto nikoho nepoučuje, volá sa to diskusia ....

gretkab
29. sep 2009

Ja ocenujem, ze toto ockovanie nie je povinne a kazdy sa moze rozhodnut, ako uzna za vhodne, beruc do uvahy vsetky prinosy aj rizika. Ja osobne mam z kiahni paniku, pretoze moja cca rocna neterka po prekonani kniahni skoncila so zapalom mozgu v nemocnici. Nanovo sa ucila chodit. Nastastie je to uz velka 8-rocna baba a vsetko je uplne ok. Vacsina deti mozno prekona kiahne uuplne v pohode, ja mam ale strach, ze to moje dieta bude prave to mini percento, pre ktore to bude znamenovat zivot ohrozujuce komplikacie. Preto som starsieho syna dala ockovat varilrixom a dcerka dostane zajtra Priorix Tetra.

saska.t
30. sep 2009

nam Dr. odporucil tuto vakcinu vobec neockovat, zevraj je velmi slabo odskusana a on ju nedoporucuje a ani som nemala v plane ockovat, vsetci sme tym presli a zijeme aj bez ockovania

vava2
2. okt 2009

nás mudr informovala, že oni majú s touto vakcínou dobré skúsenosti t.j. žiadne komplikácie a v 1 prípade sa vyskytol slabší priebeh kiahní, teda dve vyrážky, dcérku už tiež "pichli" Priorixom tetra a zatiaľ v pohode - klop3x 🙂

wali
2. okt 2009

chcem sa opytat, ci sa da proti ovcim kiahnam ockovat dospely clovek a ak viete aj konkretny nazov vakciny? je to trosku mimo temy, ale dufam, ze mi poradite.

lienocka2001
3. okt 2009

wali dá sa očkovať.Ja som si akurát v pondelok dávala pichnúť druhú vakcínu.Vakcína sa volá Varilrix,poisťovňa ju ale neprepláca.

kingstonka
4. nov 2009

ahojte.... ja momentalne rozmyslam nad tymto ockovanim... a neviem sa rozhodnut ☹

zukab
4. nov 2009

nie, v ziadnom pripade nedam malu ockovat proti kiahnam, prave naopak. cakam, kedy sa mi v okoli vyskytnu a bezime sa co najskor nakazit.
vakcin dostala a dostane este dost a nemienim jej davat do telicka latky proti chorobe, ktora nie je smrtelna ani komplikovana. nehovoriac o tom, ze je to vakcina nova, bohvie co bude s organizmom o niekolko rokov, ockovane deti sa mozu chorobou aj napriet vsetkemu nakazit, su zle vedlajsie ucinky.
takze u mna je to jednoznacne nie 🙂

kety80
4. nov 2009

ja som deti tiez nedala zaockovat proti kiahnam tento rok dostala starsia kika kiahne a kubko ich nedostal od nej tak asi az v skolke ja som ich dala zaockovat proti chripke zase

saulina
19. nov 2009

Ahojte, kočky, mne tohto leta na varicellu ochorel manžel (33ročný) a mal ťažký priebeh. Lekárka mu na to dala V Penicilín (ale to ona predpisuje na všetko, aj na zlomenú nohu..) a tak mu choroba trvala 2 týždne. Ja s 21 ročným synom a 9ročnou dcérkou sme práve odchádzali na celé leto do Talianska. Tam to dostal syn - ale dámy, ono na to normálne existuje liek - Aciclovir, stál do 50,-EUR a syn bol za 4 dni zdravý!!! Považujem za trestuhodné ak nie trestné, že u nás sa doktorom o tom lieku ani nesníva ! Taliani to však považujú za závažné ochorenie, doktor, kt.syna vyšetroval si natiahol gumenné rukavice a bolo na ňom vidno, že by najradšej ušiel. To len u nás toto ochorenie velmi berú na ľahkú váhu. A možno ten Aciclovír dostať aj u nás v lekárňach, ale len na recept a ak doktor ani netuší o jeho existencii, tak môžme mať aj peniaze a aj tak máme smolu..
Ale keďže väčšinu roka žijem na Slovensko, tak idem dať dcérku zajtra zaočkovať, aj tak je neskutočný zázrak, že to vtedy nechytila ani od manžela, ani od syna.

danu
22. jan 2010

cencula • Dnes o 12:29
ahojte mám 21 mesačné dieťa a doktorka mi kázala kúpiť vakcínu na očkovanie proti kiahnam, len je to dobrovolné očkovanie a tá vakcína stojí 43,50 euro. dali ste vaši deti zaočkovatť, aký máte na to názor? za odpovede díky dopredu ja ho chcem dať zaokovať proti encefalitýde a neviem či je dobré očkovať deti proti všetkému, čo je dobrovolné

zuza.m • 1d • Dnes o 18:50
no viem že su tu take mamičk yktore odmietaju očkovat aj to povinne.preto že je to nezdrave.aj tu niekde bol link na jednu prednašku kde jedna pani vyvratila celu teoriu ako je to dobre,a naopak ako to škodi a ako to ani nieje otestovane.kiahne su len raz za život tak na čo očkovat.ja by´som asi nedala.

veva1 • 1d • Dnes o 19:00
ja som dala,odporucane je dat ockovat 2x. Po prvej len znizi moznost dostat kiahne o 80% a ulahci priebeh. Druha je na 100%. My sme dali len tu prvu. Ja tazko znasam jeho choroby ,tak preto 😉

zoeno.1
22. jan 2010

cencola nedali sme ju ockovat proti kiahnam a ani ju neplanujeme dat ockovat nicim dobrovolnym a z povinneho sme nieco zatial len posunuli na neskorsi vek 😉

zoeno.1
22. jan 2010

cencula,nie cencola,prepac 😀

cencula
23. jan 2010

dakujem ab
baby asi nedám zaokovať ani ja

junovka
23. jan 2010

ja som nedala ani jednu z dcer zaockovat nedala, kiahne mali v lete, a sme ok 🙂 😉 Podla mna aj podla nasej pediny je to zbytocne...ale ako kto uz uzna za vhodne.

daisy33
25. jan 2010

my sme dali zaockovat, som sa poradila s kolegami z epidemiologie a ziadna reakcia nebola. v niektorych krajinach ockuju proti kiahnam uz dlho

weblucy
1. feb 2010

Ja svoje dieta nedam urcite zaockovat, ked nemusim. Aj tak nikto nezaruci, ze kiahne nedostane zaockovany clovek. Aj ja som mala kiahne a som tu! Moja svagrina mala nedavno kiahne a ma 25 rokov, bola u nas den predtym ako sa jej objavili prve vyrazky a syn nic nedostal. Skor sa bojim vedlajsich ucinkov zo vsetkych vakcin ako samotnych ochoreni.

sisa0001
16. feb 2010

ahojte...chcem sa spytat ta vakcina proti kiahnam je ucinna na kolko rokov?cize dieta je voci tomu imunne na aky dlhy cas?lebo tiez nam to ponukli ale sa bojim lebo na tom informacnom letaciku je pisane,ze horsie je ich dostat v dospelosti.

petusko
17. feb 2010

ahojte 🙂
susedka ma poprosila, aby som nieco pozistovala o tomto ockovani, o tyzden ide so synom na povinne 15-mesacne ock. a ma moznost si priplatit aj proti kiahnam.
precitala som si diskusiu a asi ako pri vsetkych ockovaniach, su dve skupiny mamiciek, pre a proti...
moj starsi syn ockovany nie je, popravde som ani nevedela, ze take cosi existuje. a nedam ockovat ani mladsieho.
rizika moznych komplikacii su takmer na rovnakej urovni, spustacom nejakej vaznej choroby alebo poruchy moze byt ockovanie, aj samotne kiahne 😒 ked sa nedajboze nieco stane, vzdy su vycitky, co by bolo keby... som nedala ockovat...alebo dala ockovat...
o par mesiacov aj nas caka povinne ockovanie, urcite sa spytam nasej dr. na nazor a skusenosti.
prajem kazdemu spravne rozhodnutie, nech uz bude akekolvek 😉

tamix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonica
26. mar 2010

Ahojte, pridavam sa do diskusie. Pred 13 dnami som dla malu 15. mesacnu zaockova Priorixom Terta.Cize stvorvakcina. Doplalci sme v lekarni 40 EUR!
Moja mala na to desne zareagovala..na druhya den pred obedom okolo 11 sa v spanku pozvracala a od vtedy mi neskutocne plakala a plakala plakala, teloty stupli na 38...ale ten plac bol uz taky desny, ze som sa uz strasne bala, ze sa nieco deje...volala som 112. Prisli a brali nas na Kramare/nemconice v BA...aby vylucili dalsie veci. Viackrat som tam opakovala, ze bola vcera ockovana tetrou...akoby to nepoculi..alebo nevedeli co to je..dali jej paralen na teplotu, lebo ju uz mala 39. Poslali na na ORL, uska, hrdlo..vse bolo ok...brali jej krv, moc...vse ok....po paralene sa ukludnila...bola tak vycerpana..ze oci boli uplne cervene, strasny pohlad...5 hodin strasneho placu vystavi aj dospeleho...prisli sme domov....a kedze mi cely den nejedla...ten peralen jej asi zle urobil na zaludok...po okupani, ked som si myslela, ze odpadne od unavy, este plakala do pol desiatej...bola som zufala....teplota sla opat hore..dala som cipok..noc uz bola fajn..rano...akoby sa nic nedialo..ozila, behala, bolo jej uz dobre..ja som ten sok predychavala este cely den.......dnes sme 14. den po vakcinacii a je trosku vysypana na hrudi a chrtbe...vsetko co opisujem su klascke symptomy po ockovani....ale poviem vam...bolo to desne....ak si precitate letak o Priorix terta..toto vsekto tam je..aj ten silaeny plac, a neschopnost zaspat, podrazdenost....
Napriek tomu som rada, ze je zaockovana. Opakujem, Priorix tetra vakcina sme doplacali 40 eur v lekarni. ONo esictuje aj extra samostatna vakcina...ale to je ine..to ju uz nedam...tolko moja skusensot..

ssiskas
26. mar 2010

Ja som dala svojho syna zaočkovať v 15. mesiaci a veľmi ľutujem, pretože cca po pol roku od toho zaočkovania dostal kiahne v plnom rozsahu. Ja som teda zásadne proti.

simonica
26. mar 2010

mne doki povedala, ze to kryje na 80 %, a ze ak by to dostala...tak v miernejsom stave...ach jaj..clovek chce dietatu to naj...a ktovie co je to NAJ?hm

zelmirka1
26. mar 2010

simonica som prekvapena ze napriek takej zlej reakcii si rada ze je zaockovana??? to bola klasicka ukazka velmi negativnej reakcie ktora moze mat za nasledok poskodenie nervovej sustavy, najma ten zvlastny a neutichajuci plac je velmi nebezpecny lebo signalizuje vazny problem. Bola by som velmi opatrna pri akomkolevk dalsom ockovani ak by som vobec niake dovolila.

simonica
26. mar 2010

hej som rada, lebo viem, co to je..ak ma dieta skutocne ovcie kiahne tahajuce sa liecba ja mesiac..svrbiace pukajuce pupaciky....jazvy....dieta sa trapi lebo to sialene svrbi....Doteraz nemala nikdy reakciu...tuna je ziva kultura..preto reagovala....radsje toto mensie zlo...ako potom mat to v plnej miere. Ten vazny plac nesignalizoval "nebezpecny problem", bol to proste priznak rekacie, nezanechlo to ziadne nasledky🙂, jasne nebolo mi jedno co sa deje..ale hovorim do 24 hodin jej nic nebolo. Opakujem, nelutujem to. A urcite by som to dala este raz. Ako sa tu pise su dve skupiny, co su pre a proti.Kazdy si musi zvazit rizika a vyhody. Moja mam je epidemilolg s 35 rocnou skusenostou, v danej oblasti, s dvomi atestaciami, pochodila svet, takze sa trosku vyzna v danej veci. Sme to rozoberali, urcite nie j zastanca nejakych komercnych ockovani...ale toto mi skutocne ako odbronik odporucila. Videla v zivove rozne rakcie a pripady klasickych ovcich kihani od kludneho priebehu az do stavou bluznenia deticiek s vysokymi horucoami. Preta ja za seba hovorim, ze som rada, ze je zaockovana.

zelmirka1
26. mar 2010

ja len ze ani vakcina ju nemusi ochranit a nechcem si radsej prestavit co muselo citit dietatko ked niekolko hodin v kuse place do vycerpania, musela to byt strasna bolest a to ze to nic nezanechalo sa moze ukazat aj omnoho neskor, ale drzim palce aby
si bola spokojna a kludna a hlavne tie kiahne naozaj nedostala.

zelmirka1
26. mar 2010

ako pisala ssiskas dala zaockovat a po pol roku aj tak dietatko dostalo ovcie kiahne...